x
 • עדכונים אחרונים

  על ידי פורסם בתאריך 24.06.2019 12:09
  Article Preview

  המטבע הווירטואלי משלים זינוק של פי 3 ב-3 החודשים האחרונים. בשבוע האחרון השלים המטבע זינוק של 20%, כאשר ההשקה המתוכננת של ה"ליברה" מקפיצה את כל הסקטור  הביטקוין אמנם נסחר לפני שנה וחצי בשיא של 20 אלף דולר, אבל מאז הוא בעיקר ידע ירידות, כשהשפל היה לפני כשלושה חודשים – רמה של 3,500 דולר. אבל מאז, הכיוון הוא עלייה חדה, כשבשבוע האחרון, על רקע השקת הליברה, המטבע הווירטואלי של פייסבוק, זינק הביטקוין בלמעלה מ-20%.

  הליברה של פייסבוק

  הליברה של פייסבוק הוא מטבע דיגיטלי גלובלי, שבנוי על טכנולוגיית הבלוקצ'יין בקוד פתוח. כלומר, מדובר בטכנולוגיה שאינה נשלטת על ידי ישות אחת, אלא, מופעלת על ידי כמה ארגונים ומורכבת משורה של חברות מסחריות וארגונים ללא מטרות רווח.

  המטרה העיקרית של פייסבוק בהשקת מטבע ליברה היא פתיחת אפשרויות תשלום במדינות מתפתחות. לדוגמה – קרוב ל-2 מיליארד איש מתנהלים בלי חשבון בנק, ויש מקומות רבים שגם אם יש חשבון אזי העלות הישירה של העברת הכספים מגיעה גם ל-10%. זה לא הכל - יש גם עמלות וריביות אחרות, כך שעלות העברת הכספים הכוללת מאוד יקרה.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 20.06.2019 10:15
  Article Preview

  הנאום הבוקר של דראגי הוביל לנפילה חדה בתשואות האג"חים בשוקי האג"ח בעולם, כאשר חלק מהמדינות באירופה קרובות לסיטואציה בה התשואות שהן משלמות לטווחים של 20 ו-30 שנה עוברות לטריטוריה השלילית
  ההתקפלות המפוארת של יו"ר ה-ECB, כאשר הוא רומז על השקה של תוכנית רכישות חדשה(QE) פחות מחצי שנה לאחר שתוכנית בהיקף של 2.6 טריליון אירו הגיעה לסיומה, מצליחה לזעזע את שוקי האג"ח. הירידה החדה בתשואות האג"חים יוצרת סיטואציה מאוד מוזרה בחלק משוקי האג"ח.


  נק' בסיס אחת בלבד עשויה להפוך הערב את דנמרק למדינה הראשונה בעולם בה כל עקומת האג"ח נמצא בטריטוריה השלילית, כלומר המשקיעים מוכנים לשלם למדינה על מנת שתלווה את הכסף. התשואות על אגרות החוב של המדינה לתקופה של שנתיים יורדות כעת לשפל של 0.7%-.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 17.06.2019 09:12
  Article Preview

  מטרת העדכון היא לאפשר פעילות במגוון אסטרטגיות, משבוע לשבוע, לאורך כל השבוע שלפני פקיעת סדרה ולא רק במשך יום אחד - מתי השינויים ייכנסו לתוקף?
  הבורסה לניירות ערך הודיעה היום (א') כי בכוונתה לעדכן את הכללים לפתיחה של סדרות חדשות של אופציות וחוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א-35, כך שתתקיים בימי חמישי במקום בימי רביעי כפי שנהוג כיום. בנוסף, כל שבוע יחלו להיסחר סדרות חדשות של נגזרים לתקופה של שבועיים, במקום סדרות לשבוע כפי שנהוג כיום. השינויים ייכנסו לתוקף ב-25 ביוני, 2019.


  בבורסה לני"ע מציינים כי מטרת העדכון היא לאפשר פעילות במגוון אסטרטגיות, משבוע לשבוע, לאורך כל השבוע שלפני פקיעת סדרה ולא רק במשך יום אחד. עדכון הכללים יביא לכך שבכל עת, במקביל לסדרה שעומדת לפקוע בשבוע הקרוב, תיסחר סדרה שפוקעת בשבוע שלאחר מכן.


  סדרות חדשות של נגזרי שקל/דולר שבועיים יפתחו ביום ג', כנהוג כיום. עם זאת, מאחר שגם סדרות אלו יפתחו לשבועיים במקום לשבוע, בימי ג', יסחרו 3 סדרות שבועיות, הסדרה שאותו יום ג' הוא יום המסחר האחרון בה, הסדרה שפוקעת בשבוע הבא והסדרה שפוקעת בשבוע שלאחר מכן.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 16.06.2019 10:09
  Article Preview

  תקרת החוב האמריקני תעלה בסוף ספטמבר, כפי שנעשה בכל העשור האחרון, אך האם הסקטור הבנקאי יכול לספוג את ההיצע הגדול שיגיע לאחר מכן? לנוכח זאת, סיכויים גבוהים כי הפד' יצטרך להשיק תוכנית רכישות (QE) כבר בחודשים הקרובים  למרות הדרמה בשוקי האג"ח בחודש האחרון עם הצניחה בתשואה על אגרות החוב האמריקניות, הסיפור המרכזי בשוק צפוי להתרחש לקראת ספטמבר הקרוב, כאשר הממשל האמריקני יאלץ להחליט בנוגע ל"תקרת החוב". תקרת החוב של ארה"ב תעלה בסופו של דבר, כפי שהתרחש בעשור האחרון מספר פעמים, אך לא בטוח כי סקטור הבנקאות יוכל לעמוד כעת בהיצע כה רב של אגרות חוב שישתחרר לשוק מיד לאחר מכן.

  בחודשים האחרונים פרסמנו באתר על העלייה החדה בפוזיציות של ה- Primary Dealers על אגרות החוב האמריקניות הקצרות של ארה"ב. ה-Primary Dealers הם אותם בנקים גדולים שרוכשים ישירות את אגרות החוב האמריקני בהנפקות, ומשווקים אותם בשוק המשני לשאר המשקיעים. לעלייה החדה בפוזיציות היו 2 הסברים אפשריים: ההסבר הראשון היה כי הבנקים הגדולים מעריכים כי הפד' יצטרך להוריד ריבית, ואז הם יוכלו לגזור קופון יפה על ההשקעה. ההסבר האפשרי השני היה כי האוצר האמריקני מתקשה לבצע הנפקות אג"ח ברקע לירידה בביקושים מצד הזרים, דבר שמחייב את הדילרים לקחת חלק פעיל במטרה למנוע כישלון של ההנפקות. ההסבר השני הוא בעייתי הרבה יותר.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 10.06.2019 10:52
  Article Preview

  מציעה לאפשר מסחר במניות, יה"ש והמירים של תאגידים רשומים ולא רשומים למסחר. תיקבע עמלה נמוכה יותר לרישום ניירות ערך במערכת
  הבורסה לניירות ערך בתל אביב הודיעה על כוונתה לאפשר למשקיעים המוסדיים מסחר במגוון גדול יותר של ניירות ערך באמצעות מערכת המסחר למוסדיים, אשר כיום נסחרים בה רק תעודות התחייבות וניירות ערך מסחריים (נע"מ). הבורסה מציעה להרחיב את רשימת ניירות הערך בהם ניתן לסחור במערכת זאת, ולכלול גם מניות, יחידות השתתפות (יה"ש), ני"ע המירים של תאגידים שאינם רשומים למסחר בבורסה וכן המירים למניות וליחידות השתתפות של חברות הרשומות למסחר בבורסה, מסדרה שאינה מונפקת לציבור.


  הבורסה תעדכן את תעריפי העמלות הנגבות מניירות ערך הנרשמים למערכת המסחר למוסדיים, שכן אין הבדל מהותי בין הטיפול הנדרש ברישום ניירות הערך בבורסה לבין הטיפול הנדרש ברישום ניירות ערך במערכת המסחר למוסדיים. יחד עם זאת, נוכח האופי השונה בין המסחר בבורסה למסחר במערכת המסחר למוסדיים, תיקבע עמלה נמוכה יותר לרישום ניירות ערך במערכת המסחר למוסדיים.


  בהנהלת הבורסה מסבירים כי מערכת המסחר למוסדיים מאפשרת רק למשקיעים מוסדיים לסחור בניירות ערך הנסחרים בה ולכן נקבעו לגביה כללים מקילים לצורך תפעול המסחר ותפעול תשלומי ניירות הערך.


  במערכת המסחר למוסדיים, ניתן לרשום כיום איגרות חוב סטרייט וניירות ערך מסחריים בלבד. מדובר בניירות ערך המונפקים שלא במסגרת הצעה לציבור ואינם חלק מסדרה שרישומה התבקש והרשומה למסחר בבורסה.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 06.06.2019 13:16
  Article Preview

  ההנפקה תתבצע על בסיס דוחות הרבעון הראשון של 2019, שבו רשמה הבורסה רווח נקי של 5.4 מיליון שקל לעומת 8.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018; ההנפקה מתעכבת כבר כמה חודשים בצל סכסוך בין ועד העובדים להנהלה
  אחרי עיכוב של חצי שנה ולמרות המתיחות מול ועד העובדים: הבורסה לניירות ערך יוצאת להנפקה.


  דירקטוריון הבורסה אישר את הגשת טיוטת התשקיף לרשות לניירות ערך, לקראת ההנפקה הצפויה בקרוב בבורסה בתל אביב. בנק ההשקעות הגלובלי ג'פריס יוביל את ההנפקה, ובכך יאפשר גם למשקיעים הבינלאומיים להשתתף בה. לאחרונה הצטרף ג'פריס כחבר בורסה רחוק.


  העובדים בבורסה יהנו מ-6% מהמניות. במקור רצה מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב שהציבור יוכל להשתתף ישירות בהנפקה ללא גורמים מתווכים, אך רשות ניירות ערך טרפדה את המהלך ויתבצע שלב ציבורי רגיל במסגרתו אנשים פרטיים יוכלו לרכוש בהנפקה רק דרך מערך הייעוץ בבנק או דרך ברוקרים.


  ההנפקה מתעכבת כבר כמה חודשים ברקע הסכסוך המתמשך בין ועד העובדים להנהלה. הוועד טוען שהבורסה מצמצמת תקנים ומוציאה עבודה למיקור חוץ, בעוד בהנהלה טוענים לאינטרסים אישיים של ראשי הוועד שההנהלה קיבלה עליהם דוח ביקורת חריף על דיווחים מנופחים לכאורה של משמרות. בצד ההנהלה נטען שהוועד מנסה לשפר עמדות למרות סיכומים ברורים ההנהלה.


  לפני שבועיים לראשונה מזה עשור נדחתה פתיחת המסחר בגלל עובדים שלא הגיעו לאייש את משמרת הלילה במה שנטען על ידי ההנהלה כשביתה איטלקית והוכחש נמרצות על ידי ההנהלה. בן זאב יוצא כעת להנפקה ללא רוח גבית של הוועד ולא ברור אם הוועד ישב בשקט או ינסה לחבל בה.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 05.06.2019 17:07
  Article Preview

  היצוא מישראל המשיך לעלות ב2018 וטיפס ליותר מ־110 מיליארד דולר. אבל מתחת למספרים בולטת הריכוזיות שממשיכה לזנק, הדשדוש בייצוא הסחרות - שמעיד על חולשת התעשיה המקומית, וגם מחיר הבחירות, שידחו יישום תוכניות ממשלתיות
  המסקנה המתבקשת מדו"ח הסיכום על היצוא הישראלי לשנת 2018 שהכינו כלכלני מינהלת סחר חוץ במשרד הכלכלה ברורה: מאחורי המספרים הגדולים המבשרים על גידול ביצוא הסחורות והשירותים של ישראל וההתהדרות של נציגי הממשלה השונים בחציית הרף של 100 מיליארד דולר בסכום הכולל, מסתתרים כמה תמרורי אזהרה ביחס לאיומים על היצוא - שהוא מנוע צמיחה מרכזי בכלכלה הישראלית ואחראי ל־30% מהתמ"ג הישראלי. עם איומים אלה נמנית מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין, שיוצרת אי ודאות בכלכלה העולמית ועשויה לתת את אותותיה בדו"ח של השנה הבאה.


  היצוא המשיך לעלות ב־2018 - בכ־7% לעומת 2017 - והגיע ל־110.6 מיליארד דולר, אך בולטת בו מגמה חריפה של ריכוזיות. לפי הדו"ח הנוכחי, כ־0.3% מהיצואניות במשק - כ־50 החברות הגדולות - אחראיות ל־60% מהיקף יצוא הסחורות. ביצוא לאירופה התמונה עוד יותר בעייתית, וכ־35 חברות אחראיות ליותר מ־60%. הריכוזיות הרבה ביותר קיימת ביצוא לאסיה ואמריקה לטינית: 17 ו־19 חברות בלבד, בהתאמה, מייצאות כ־60%, ו־15 חברות אחראיות לכ־80% מהיצוא לסין.


  הריכוזיות באה לידי ביטוי גם במקום מושבן של היצואניות בישראל: לפי הדו"ח, נכון ל2018 חברות שפועלות באזור המרכז אחראיות לכ־45% מכלל יצוא הסחורות הישראלי.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 04.06.2019 08:39
  Article Preview

  נייס היא חברה נהדרת, אבל היא גם דוגמה להעמדת פנים המונית הרווחת בשוק ההון • השימוש ברווח Non GAAP נובע מרצון להציג ביצועים עסקיים במונחי תזרים מזומנים, אך לאורך זמן מסתבר כי דווקא הרווח החשבונאי (GAAP) נותן אינדיקציה מדויקת יותר לתזרים
  כאשר דוביד שוויצר המנוח, מגדולי מאמני הכדורגל בישראל, נדרש לחוות את דעתו על התנהלות הענף המקומי הוא טבע את אמרת השפר: "כולם עובדים על כולם". נזכרתי במשפט האלמותי הזה, ולא בפעם הראשונה, עת חברת נייס פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה.

  ■ העמדת פנים המונית: נייס אינה החברה היחידה שהדוח הכספי שלה מציג שתי תוצאות שונות לאותה שורה תחתונה - כשהסטייה ביניהן היא אדירה. אני מכוון כמובן לרווח הנקי החשבונאי (GAAP - Generally Accepted Accounting Principles) אל מול הרווח הנקי Non GAAP - שהוא, למעשה, הערכת החברה עצמה לרווחיותה "הנכונה". מה שמעניין בתופעה האמורה, היא העובדה שכולם מודעים לבעייתיות ולהטיה, אבל בה בעת שמחים לשתף עמה פעולה. אלו לא רק החברות, אלא גם המשקיעים ששמחים לעצום עין ולעגל פינות, כל עוד זה מסייע למחירי המניות. כך נוצרה לה מעין פסקת התגברות לחשבונאות "המציקה", תוך כדי פתיחת הדלת לעקיפת המגבלות שהיא מציבה. ברור שהחשבונאות אינה מושלמת, היא שמרנית ולא אחת מפגרת אחרי הכלכלה, אבל יש לה יתרון אחד מכריע - היא אובייקטיבית ואחידה.

  ■ התוצאות של נייס, לדוגמה: הדיוט שיביט בדוחותיה האחרונים של נייס, לרבעון הראשון של השנה, יתקשה לגבש מסקנה - שכן מצד אחד הוא יראה רווח חשבונאי של 58 סנט למניה, אך ממש בצמוד אליו, מוצגת בפניו רווחיות כפולה - של 1.18 דולר למניה. מי מהשתיים נכונה? אז זו בדיוק הנקודה, שהמשקיעים כבר מזמן בחרו ברווחיות המתוקנת, Non GAAP, כזו המשקפת את מצב העסקים נכוחה. קשה לא להרים על כך גבה, שכן גם משקיע מתחיל אמור להבין שיש כאן בעיה. בכדי להיות יותר קונקרטי, אגע בשני עיוותים מרכזיים בדוחות שנייס פרסמה. ...
  על ידי פורסם בתאריך 02.06.2019 10:55
  Article Preview

  התסריט שהציג שוק האג"ח במהלך השנה האחרונה מתחיל להפוך למציאות, כאשר הגופים הגדולים קוראים להורדת ריבית בהמשך 2019. בברקליס טוענים כי הפד' יוריד 3 פעמים את הריבית השנה. תשואות האג"חים יורדות בחדות
  ברקע לצניחה בתשואות האג"חים הממשלתיות בשבועיים האחרונים, והחרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לשותפות הסחר שלה, בבנק ההשקעות ג'יי פי מורגן (סימול:JPM) מעדכנים הערב את התחזית שלהם בנוגע לריבית בארה"ב, וטוענים כי הפד' יוריד את הריבית פעמים במהלך 2019. הורדת הריבית הראשונה של 0.25% צפויה לטענתם להתרחש כבר בחודש ספטמבר.


  בבנק טוענים כי במידה והמכסים על סחורות ממקסיקו יעלו ל-25% בתחילת אוקטובר, כפי שטוען הממשל האמריקני היום, הפד' יצטרך להוריד את הריבית ביותר מ-50 נק' בסיס, כלומר יותר מ-2 הורדות ריבית. נזכיר כי הבנק חזה בדצמבר האחרון 4 העלאות ריבית במהלך 2019.


  מספר שעות לאחר עדכון התחזית של ג'יי פי מורגן, בברקליס מעדכנים גם הם את התחזיות, וטוענים כי הריבית בארה"ב צפויה לרדת ב-75 נק' בסיס במהלך 2019 (3 הורדות ריבית).


  ההודעה של ג'יי פי מורגן אמנם נשמעת כשינוי תחזית משמעותי של הבנק, אך מעקב אחר הפעולות של הבנקים הגדולים במהלך השנה האחרונה מצביע כי הבנקים הגדולים נערכו זמן רב לשינוי בכיוון הריבית בארה"ב. כפי שניתן לראות בגרף הבא, פוזיציות הלונג של ה-Primary Dealers, שג'יי פי מורגן הוא אחד מהם, זינקו בחודשים האחרונים לשיא. נזכיר כי ה-Primary Dealers, הם אותם בנקים גדולים שרוכשים ישירות את אגרות החוב האמריקני בהנפקות, ומשווקים אותם בשוק המשני לשאר המשקיעים. הסברה הרווחת בשוק היא כי המהלך של הבנקים הגיע מחשש להאטה בפעילות הכלכלית, שתגרום לפד' להוריד ריבית. ובמילים פשוטות: זהו ה"כסף הגדול והחכם" בשוק.
  ...

 • הודעות חשובות

 • באנרים

 • נתוני מסחר

 • מובילי צפיות ומעקב

  משתמש מספר עוקבים מספר צפיות
  תיקי מניות של חברי האתר
 • המניות הפופולאריות באתר

  דירוג שם מנייה מס' מנייה

  לחברי PRO

  הצפיה בתצוגת המניות לחברי PRO בלבד

 • תגובות אחרונות בתיקי המניות

מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות
תגובה חדשה בתיק המניות שלך:

מאת:
.
לצפיה בתגובות עבור לתיק המניות.