x
 • הודעות אחרונות בפורומים

  חיפושית כחולה

  מדד ה-VIX שער: 36.37 נק' המדד בתנועת לונג....

  מדד ה-VIX

  שער: 36.37 נק'

  המדד בתנועת לונג. במרץ 2020 נגע המדד ברמת שער של 83 נק' והיה בנטיה דרומית. המדד נגע בנובמבר 2021 ברמת ה-15 נק' והחל צומח. מרגע שחצה המדד את רמת ה-27 נק' הכיוון הפך...

  חיפושית כחולה היום, 20:45 עבור לתגובה האחרונה
  חיפושית כחולה

  הביטקוין / דולר שער:34,294 דולר המגמה...

  הביטקוין / דולר

  שער:34,294 דולר

  המגמה הראשית שורית ותנועת השורט עלולה ומכוונת לאיזור שער מטרה בתמיכה שבועית סביב ה-19K דולר.

  11704
  ===============
  הגרפים מתוארים על בסיס "ניתוח טכני", כל...

  חיפושית כחולה היום, 20:28 עבור לתגובה האחרונה
  חיפושית כחולה

  מדד הנסד"ק שער: 13,198 נק' המדד מראה מגמה...

  מדד הנסד"ק

  שער: 13,198 נק'

  המדד מראה מגמה שורית עם תנועת שורט יומי ושבועי. המדד בוחן רמות תמיכה ועלול אף לבחון את רמת התמיכה של 10,500 נק. כל המתנדים מאשרים את התנודה החדה.

  11702
  בגרף...

  חיפושית כחולה היום, 20:13 עבור לתגובה האחרונה
 • פוסטים אחרונים בבלוג

  שני

  שיא של 30 שנה באינפלציה בבריטניה

  שיא של 30 שנה באינפלציה בבריטניה: מדד המחירים לצרכן בממלכה עלה בדצמבר בקצב שנתי של 5.4% – הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה במדד מאז מרץ 1992.
  תחזיות הכלכלנים עמדו על עלייה של 5.2%, לאחר שבנובמבר עלה מדד...

  שני 19.01.2022 16:09
 • אנחנו בפייסבוק

 • עדכונים אחרונים

  על ידי פורסם בתאריך 23.01.2022 16:48
  Article Preview

  השבוע החולף היה שלילי ותפס סוחרים רבים לא מוכנים, ומה הפלא – רבים בשוק המקומי מתבלבלים בין ארה"ב ות"א. הבורסה, המשקפת את סוחריה, דאגה לפרסם מחקר מתנשא המבהיר מדוע ת"א לא מושפעת עוד מהנסד"ק והפרשי התשואות הדרמטיים (בחודשיים האחרונים כמובן). שבוע בודד כבר מצמצם דרמטית את הפער אלא שהבעיה הגדולה עוד בפנינו, היא בדמות הרוכשים בחודשים האחרונים.
  הסיפור על האם מדובר בשוק עולה (כפי שרבים סבורים) או מדשדש באחוזים בודדים שפשוט כיום שווים 20 נקודות לאחוז (כפי שאנו טוענים) קרוב להסתיים, ודוקא בטרם נעסוק ביתר הדאגות של המשקיעים נעסוק במה שלא היה בשישי והוא הדבר הדרמטי ביותר – תשואת אג"ח ארה"ב מרמת 1.8%. רמת 2% אותה סימנו היא שוק יורד ואילו רמת 1.8% היא שוק מדשדש עם נטיה לירידות. ניתן היה לצפות כי עם הנסיגה השווקים בארה"ב ירגעו במקצת, ואכן זה מה שהתרחש בתחילת המסחר אלא שאז הציבור שוב איבד סבלנות ומשם קצרה היתה הדרך לירידה. אם בתשואה מתחת ל 1.8% אנו מאבדים גובה, והיות ולהערכתנו זה עניין של זמן עד התבססות מעל 1.8 וריצה אל עבר 2% הרי שהשורה התחתונה ברורה = המהלך השלילי רחוק מסיום.
  רואים את זה במחזורי המסחר העצומים אבל יותר מכך בסגירות בנמוך יומי. חודשים אם לא שנים התרגלנו כי אדום הוא זמני ובשעה האחרונה וול סטריט מתעוררת. כעת, אנו סוגרים 8/10 ימי מסחר עם סגירה בנמוך יומי ועם קפיצה שעתית במחזור.

  מכאן חזרה לת"א עם סוחרים במאניה – דיפרסיה מוחלטת. הזיה שמדד הבנקים עולה 10% בשבוע אבל זו לא הזיה שהוא יורד 10% וללא קשר לתמחור אלא לאופי הסוחרים. אם מדד יכול לזנק לשווי שיא ומגזר הבנקאות שווה יותר מ 20 מניות מעוף (נזכיר, משכנתאות בשיא ואין להן אנה לטפס וכניסת בנק חדש עוד רגע) אזי הוא גם יכול לצלול בחדות ולאבד תשואה דו-ספרתית בשבוע. הבנקים = הציבור וזהו המדד הנותן לנו אינדיקציה ביחס לאופי המשקיעים בשוק שכרגע נדמה שהם בעיקר עדר ולאו דוקא במובן השלילי של המלה שהרי אלו הרויחו בעליה המופרכת וכעת השאלה מי יחכים לממש.
  בטרם נתייחס לשחקני המעוף – פקטור מאוד משמעותי בשבוע פקיעה ובטח לאור הנפילה לה ציפינו, חשוב להבהיר כי בטבלה בין צד ימין / מפולת וצד שמאל / דשדוש, עדין הנטיה היא לדשדוש רחב. אם ב 1930 לא ציינו שוק יורד כך גם כיום חסר עוד פקטורים שידחפו את השוק למפולת דוגמת זינוק בשער הדולר ובדגש מול היורו, נפילה בנפט, צפי עליה באינפלציה ובעיקר כאמור 2% תשואת אגח. בצד ההופכי כל שיש לנו מהפקטורים שהגדרנו הוא שבירת הביטקוין 40 אלף דולר. זוהי שבירה משמעותית וחשובה אבל זהו הפקטור החלש מבין כולם ולכן בשלב זה אנו מעריכים מעוף עד 1920-30 אך לא מעבר וללא מהלך במי מהפקטורים המצוינים לעיל זוהי התחתית. קרוב ל 1.9 באגח ו/או 3.2 בדולר/שקל וכבר נוכל לדבר על עוד 2 סטרייקים מטה. עד אז שוק יורד אבל מחפש תחתית ולא שוק בצניחה חופשית.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 23.01.2022 00:12
  Article Preview

  As 2022 quickly progresses towards the end of a turbulent first month for markets, it appears that the transitory vs. persistent inflation debate, which was a hot topic for financial markets in the late summer and early fall of 2021, is coming to a close: Inflation has been more persistent than a transient and impermanent blip in an otherwise vibrant economy.

  The Federal Reserve described high inflation rates as transitory as recently as November, and while some analysts remain firmly seated on the ‘team transitory’ sidelines, the Fed has now backtracked away from the term.
  Even as both economic analysts and the Fed itself have omitted the "T-word" from their respective lexicons, questions remain regarding exactly how long high inflation will persist. Investors might be wise not to hold their breath, says Key Private Bank Chief Investment Officer George Mateyo.
  “The economy and the Fed are going at different speeds right now,” he told Yahoo Finance Live in a recent interview. “There’s probably a few people that still think that inflation is somewhat transitory, in our view it’s going to be a bit more persistent.”
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 20.01.2022 18:28
  Article Preview

  החדשות מבריטניה, שדיווחה ביום רביעי כי שיעור האינפלציה במדינה בחודש דצמבר (5.4%) שבר שיא של שלושה עשורים, רק ממחישות את תמונת המצב ברוב מדינות המערב: מדדי המחירים לצרכן עלו בחודשים האחרונים בחדות, כשהם שוחקים את משכורות העובדים, פוגעים בחסכונות שנצברו במשך עשורים, מציבים משקי בית עניים בסכנה קיומית ומעלים שאלה שהופכת לאקטואלית מאוד עבור נגידי בנקים מרכזיים מלונדון ובריסל ועד לוושינגטון: האם ומתי להעלות את הריבית?

  הסיבות דומות: אספקה, אנרגיה ושבבים


  לא רק בבריטניה נשברים שיאים. מדד המחירים לצרכן בגוש האירו בדצמבר האחרון עמד על 5% - הגבוה ביותר מאז אימוץ המטבע המשותף לפני שני עשורים. בארה"ב דיווחו הרשויות בדצמבר על מדד של 7%, הגבוה ביותר מזה 39 שנה. בגרמניה, שבה מדד דצמבר עמד על 5.4%, העיתונים מלאים בדיווחים על "הלם-מחירים בסופרמרקט" והאשמות מוטחות ב"מדאם אינפלציה", כפי שאחד מהם מכנה את נשיאת הבנק המרכזי האירופי, כריסטין לגארד.


  מברלין ועד לונדון, הדינמיקה של עליות המחירים דומה. קשיי האספקה העולמיים, המחסור בחומרי גלם, והשפעות מגפת הקורונה ממלאים כולם תפקיד בהתייקרויות. מכוניות משומשות התייקרו בבריטניה באותה מידה שהתייקרו בגרמניה (וגם בישראל) בגלל המחסור בשבבים לתעשיית הרכב. קשיי אספקה שהחלו בקיץ האחרון עדיין משפיעים על מחירים גבוהים של סחורות, מרהיטים ועד מזון, כפי שמראים הדוחות הסטטיסטיים של המדינות השונות.


  אבל דומה שלתחום האנרגיה יש את התרומה הגדולה ביותר לזינוק בהוצאות משקי הבית, בין אם באופן ישיר או בעקיפין דרך העלאת מחירי הייצור. מחירי הגז באירופה זינקו פי ארבעה השנה, מחיר הדלק נמצא בשיא של שבע שנים, והעימות המאיים להתלקח בין רוסיה לאוקראינה מספק אי ודאות רבה שמלבה גם את המחירים. בגוש האירו, למשל, ההוצאה על אנרגיה של משקי הבית עלתה ב-26% בדצמבר האחרון. מגזר האנרגיה לבדו אחראי לעלייה של קרוב למחצית משיעור האינפלציה החודשי (2.2% מתוך 5%) בגוש האירו.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 19.01.2022 16:00
  Article Preview

  השיא הוא בהשוואה לרבעונים מקבילים קודמים, אך נמוך מהרבעון הקודם שבו היקף הרכישות היה גבוה יותר, כך לפי נתוני הכלכלנית הראשית באוצר; הזוגות הצעירים העדיפו לרכוש דירות בפריפריה ככל הנראה בשל אילוצים כלכליים; המשקיעים קבעו שיא חדש עם 7,600 דירות

  ברבעון השלישי של 2021 נרכשו 31.3 אלף דירות בשוק החופשי, זינוק של 22% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2020, כך עולה מסקירת הכלכלנית הראשית במשרד האוצר.
  הנתון משקף שיא של כל הזמנים (באוצר ציינו כי מדובר בשיא של לפחות 20 שנים), זאת בהשוואה לרבעונים מקבילים. יחד עם זאת, באחוזים מדובר בגידול צנוע יותר מזה של הרבעון הקודם, כאשר את הירידה ברבעון זה בהשוואה לקודמו מייחסים באוצר לחגי תשרי אשר נטרלו כמעט לחלוטין את חודש ספטמבר השנה.
  הגידול במספר העסקאות בשוק החופשי הקיף את כלל האזורים, כאשר הקצוות הם גידול של 3% באזור ירושלים ומנגד זינוק של 55% באזור ת"א.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 16.01.2022 14:09
  Article Preview

  נתוני האינפלציה בישראל לדצמבר הפתיעו בקריאה מעלה, מה שעל פניו דוחק בבנק ישראל להעלאות ריבית • אבל בבנק ישראל צופים העלאה אחת של הריבית, וגם זה לא בטוח • גולדמן זאקס לא רואה העלאה של הריבית בישראל לפני 2023 • ומה אומרים הכלכלנים בשוק המקומי?

  נתוני האינפלציה שפורסמו ביום שישי האחרון הצביעו על הפתעה במדד דצמבר כלפי מעלה (פלוס 0.3% וקצב אינפלציה שנתי של 2.8%) - מה שמקרב האינפלציה לגבול העליון של תחום יעד של בנק ישראל, ובאותה נשימה את האפשרות להעלאה של הריבית בישראל. עם זאת, ישנם חילוקי דעות בקרב כלכלני המאקרו. בזמן שבבנק ישראל צופים כי בשנה הקרובה הריבית בישראל לא תשתנה או אולי תעלה ל־0.25%, חלק מהכלכלנים בשוק המקומי צופים העלאה של הריבית כבר באפריל הקרוב ואף שתי העלאות השנה, בעוד שחלקם לא רואים העלאה בקרוב, גם חלק מהכלכלנים הזרים מניחים שזה לא יקרה השנה. ...
  על ידי פורסם בתאריך 13.01.2022 11:17
  Article Preview

  המחירים לצרכנים בדצמבר עלו ביותר מ־6% משנה לשנה בחודש השלישי ברציפות • נתוני האינפלציה מדצמבר רומזים על השפעה מעורבת של זן האומיקרון, שכעת מציב לכלכלה איום חדש כשהמגפה נכנסת לשנה השלישית שלה

  האינפלציה בארה"ב הגיעה לקצב המהיר ביותר בכמעט ארבעה עשורים בשנה שעברה כשחוסר איזון בין היצע לביקוש, לצד צעדי סיוע שנועדו לתמוך בכלכלה, גרמו לעליית מחירים בשיעור שנתי של כמעט 7%.
  במשרד התעסוקה אמרו ביום רביעי שמדד המחירים לצרכן - המודד מה משלמים צרכנים על סחורות ושירותים - עלה ב־7% בדצמבר לעומת אותו חודש שנה קודם לכן, עלייה של 6.8% מנובמבר. זה היה הקצב המהיר ביותר מאז 1982 והחודש השלישי הרצוף בו האינפלציה הייתה גבוהה מ־6%.
  מה שמכונה מדד מחירי הליבה, המחריג את הקטגוריות התנודתיות לפעמים של מזון ואנרגיה, טיפס ב־5.5% בדצמבר לעומת שנה קודם לכן. זו הייתה עלייה גדולה יותר מהעלייה של 4.9% בנובמבר, והעלייה הגדולה ביותר מאז 1991.
  על בסיס חודשי, מדד המחירים לצרכן עלה ברמה עונתית של 0.5% בדצמבר לעומת החודש הקודם, והאטה לעומת אוקטובר ונובמבר.
  "יש עדיין מומנטום עצום בכל הנוגע לאינפלציה כרגע. בעוד שהאינפלציה צפויה להגיע לשיא בכמה החודשים הקרובים, הקצב בסך הכל הולך להישאר מאתגר לצרכנים, לחברות ולמדיניות", כך אמרה שרה האוס, דירקטורית וכלכלנית בכירה בוולס פארגו.
  הפעם האחרונה בה מדד המחירים עלה בקצב שנתי כזה הייתה ביוני 1982, אבל הנסיבות היו מאוד שונות מהיום. בעוד שהאינפלציה כעת עולה, אז היא ירדה לאחר שהגיעה לשיא של 14.8% ב־1980, כשג'ימי קרטר היה הנשיא והמהפכה באיראן גרמה לעלייה במחירי הנפט.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 11.01.2022 17:06
  Article Preview

  זהו גידול של 149% בהיקף נטילת המשכנתאות בהשוואה לשנת 2020, שהיתה גם היא שנת שיא בנדל"ן ■ בדצמבר 2021 נשבר שיא חודשי כאשר נוטלי המשכנתאות קיבלו מהבנקים 12.2 מיליארד שקל ■ ההערכות: ב-2022 הביקושים החזקים צפויים להימשך
  שנת 2021 הסתכמה בשיא של נטילת משכנתאות: רוכשי הדירות קיבלו מהבנקים 116 מיליארד שקל, סכום שהזניק את הביקוש ואת מחירי הדירות לשיאים חסרי תקדים.

  זהו גידול של 149% בהשוואה לשנת 2020, שהיתה גם היא שנת שיא בנדל"ן, ובה שיווקו הבנקים 78.1 מיליארד שקלים במשכנתאות. בדצמבר 2021 נשבר שיא חודשי כאשר נוטלי המשכנתאות קיבלו מהבנקים 12.2 מיליארד שקל, גידול של 2.5% בהשוואה לשיא הקודם בחודש אוגוסט 2021 וזינוק של 11% בהשוואה לחודש הקודם, נובמבר 2021. סך המשכנתאות החדשות שניתנו על ידי הבנקים בישראל בנובמבר הוא 10.98 מיליארד שקל, עלייה של 2.5% לעומת 10.7 מיליארד שקל באוקטובר.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 05.01.2022 12:28
  Article Preview

  2021 היתה שנה חלומית בשוק המניות. הציבור התרגל לחיות לצד הקורונה, הבנקים המרכזיים הזרימו לשווקים כספים בכמויות עצומות, והריבית האפסית שלחה את המשקיעים לזרועות נכסי הסיכון.
  כתוצאה מכך מדדי המניות הציגו ביצועים חזקים במיוחד בשנה החולפת: S&P 500, שמרכז את 500 החברות הגדולות בארה"ב, סגר את 2021 בעלייה של כמעט 27%, תוך שהוא מציג רמות שיא ב־70 ימי מסחר — שיא של 26 שנים; נאסד"ק, שכולל בתוכו את מניות הטכנולוגיה, ניתר ב־21.4%; ובתל אביב המדדים המובילים ת"א־125 ות"א־35 קפצו ב־31% ו־32% בהתאמה.
  אינפלציה שמרימה את ראשה מביאה את ראשי הבנקים המרכזיים לדבר על העלאות ריבית. בהתחשב בכך שעליית ריבית מפחיתה את האטרקטיביות של נכסי הסיכון, רבים בשוק מעריכים שהביצועים של 2021 לא יחזרו על עצמם השנה. נדמה שהחשש הזה הוא לא רק מנת חלקם של מנהלי ההשקעות בגופים המוסדיים, שמנהלים את החסכונות של הציבור, אלא גם של העשירים ביותר.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 02.01.2022 20:00
  Article Preview

  השבוע החותם את השנה הסתיים בת"א מרחק נגיעה מ 2000 הנקודות, וברמת שיא כל הזמנים בניו יורק. ת"א שאך לפני רגע נסחרה ברמת 1840 רשמה מהלך נאה אבל כזה המחדד את התלות המוחלטת בניו יורק – עד שארה"ב לא רשמה התאוששות התקשה המעוף לבלום עצמאית הירידה, הגם שהיתה מוגזמת, ואלמלא רוח גבית אמריקנית המצב היה בעייתי למדי.
  אין טעם להעריך עד כמה וול סטריט עוד יכולה להתקדם, מהטעם הפשוט שבינתיים אין מידע חדש לפה או לפה היכול להוביל לזינוק במדדים או לנפילה. כפי שנסחנו לא פעם: בועה מוחלטת, מפורכת, הזויה אבל בהיעדר קטליזטור היא יכולה להימשך. פעם (לפני שנה ושנתיים) דיברו על מכפילי רווח. היום מדברים על NFT. אין שום תמחור הגיוני בשוק והמדהים הוא שמנכלים מדברים בקול רם על מחירי בועה (של המגזר ולא חלילה של החברה שהם מנהלים) אבל עבור המשקיעים אלו מיים מתחת לגשר.

  זה לא המצב בת"א, ואין להתבלבל בין אירופה וארה"ב ובין מה שמתרחש בת"א. הזינוק במדד הבנקים השנה הוא פי 12 מהעליה ברווחיות שלהם. אלו לא חברות הייטק שתאורטית יכולות להכפיל ולשלש רווחיות מדי שנה ואלא אם מישהו סבור שנראה עליה נוספת של 100% בשנתיים הקרובות זהו תמחור אנומלי מחריד. הבנקים בארה"ב רשמו עליה אבל בממוצע כחמישית מהעליה המקומית ושם מניות הטכנולוגיה הגדולות דחפו.
  כך גם אם נשווה קמעונאיות, נדלן או ביטוח. כולם בדרך זו או אחרת נשענות על אשראי שנשען בתורו על מחירי הנדלן (כ20% מהרווח של רמי לוי הוא לא מהפן הקמעונאי בכלל). במצב דברים זה אין לממשלה סיבה ממשית להוריד המחירים. אולי לבלום, קרוב למדי למתן בלבד. מזכיר במשהו את העומסים בכבישים עת יד אחת מנסה לשחרר פקקים ויד שניה גוזרת קופון של 105% על כל רכב חדש. הגוף בכללותו לא רוצה להפסיק.
  במידה ומחירי הנדלן לא יבלמו ואף ירדו, האינפלציה המקומית תשתולל ואנו רואים כבר עליה גורפת. אלו כבר לא מחירי שינוע בלבד אלא התיקרות רוחבית במשק המצליח לספוג זאת על הקצה. אינפלציה משמעה העלאת ריבית אבל בנק ישראל ימתין לפד, שימצא כל פעם סיבות מחדש מדוע לעכב עוד קצת וכששלוש שנים מורחים העלאת ריבית והצפי השנתי הוא 0.5-0.75% עליה זה יספג בשוק בקלות.

  במידה רבה האומיקרון הוא סיפור מוצלח עבור הממשל האמריקני ובכלל – לא עוד דיבורים על אינפלציה והתרסקות ברמת האמון בביידן אלא חזרה למספרי חולים ומאומתים והסטת הפוקוס מבעיה אמיתית. ראו זאת המשקיעים בנפט והבינו שלא היתה סיבה ממשית לפחד מירידה בביקושים והנפט שב לתקן בחדות. כאן צריך לסייג – מחיר חבית נפט קפץ כריבאונד אבל לא מוצלח במיוחד. שוק התעופה לא ישוב למצבו השפיר בשנים הקרובות. היקפי הנסיעות הפרטיות בעולם ירדו, והצריכה בכללותה מצטמצמת מעט אבל בעקביות בשל כניסת החשמליות ובכלל. אנו מעריכים כי חזרה ל 70$ היא צעד בלתי נמנע ובסה"כ שוב משרת המדינות בצד האינפלציה.
  ...

 • נתוני מסחר

 • מובילי צפיות ומעקב

  משתמש מספר עוקבים מספר צפיות
  תיקי מניות של חברי האתר
 • המניות הפופולאריות באתר

  דירוג שם מנייה מס' מנייה

  אין לך הרשאה

  אין לך הרשאה

 • תגובות אחרונות בתיקי המניות

מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות
תגובה חדשה בתיק המניות שלך:

מאת:
.
לצפיה בתגובות עבור לתיק המניות.