x
  • עדכונים אחרונים

    על ידי פורסם בתאריך 18.03.2019 12:52
    Article Preview

    האם הגידול בגירעון התקציבי של ממשלת ישראל צריך לעורר דאגה? באילו דרכים ניתן לצמצם את הגירעון? מהן ההשלכות הפוטנציאליות על המשק ועל מעמדו בעולם? האם הוא ישפיע לרעה על התנהגות שוק איגרות החוב של ממשלת ישראל? מה ניתן ללמוד מניסיון העבר בישראל ומניסיונן של מדינות אחרות? • כל מה שרציתם לדעת על הגירעון התקציבי ולא ידעתם כיצד לשאול
    הסוגיה של הגירעון התקציבי תפסה בחודשיים-שלושה האחרונים מקום של כבוד בתקשורת הכלכלית, כאשר התברר שהוא סוטה מן היעד שנקבע לו 2.9% במונחי תוצר, ועולה במעט על 3% בסיכום 2018.


    הפרסום האחרון, שלפיו הגירעון מגיע ב-12 החודשים האחרונים, מרץ 2018 - פברואר 2019 (כולל), ל-3.5% עורר כבר דאגה שמא הוא בדרך ל-4% לשנת 2019, על כל ההשלכות שעלולות לנבוע מכך, הן ברמה הכלכלית של המשק, הן ברמת האמינות של המדיניות הכלכלית, והן מבחינת שוק ההון, ובאופן ספציפי יותר - שוק האג"ח.
    ממה נובעת העלייה בגירעון אחרי כמה שנים שהוא עמד על פחות מ-3%? באופן בסיסי, עלייה בגירעון יכולה לנבוע משני מקורות: ירידה בהכנסות המדינה ממיסים ועלייה בהוצאותיה. הפעם - זה קרה משני המקורות בו זמנית.
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 17.03.2019 10:53
    Article Preview

    למרות הראלי החד בשוק בחודשיים האחרונים, נתוני המאקרו בארה"ב ממשיכים להצביע על התקררות בפעילות הכלכלית. מודל "ההסתברות למיתון" של הפד' זינק בחודש האחרון לשיא חדש. שוק התעסוקה האמריקני צפוי להיות הבא שנפגע מהאטה הכלכלית    החודשים הראשונה של 2019 עשויים להיות מבלבלים במיוחד עבור המשקיע הממוצע. מחד גיסא, נתוני המאקרו שמתפרסמים בכל העולם ממשיכים להידרדר ולהצביע על האטה כלכלית. מאידך גיסא, שוקי המניות ובפרט שוקי המניות בארה"ב ביצעו ראלי אדיר של יותר מ-20% מהנמוך שקבעו דצמבר. כפי שטענו במהלך חודש פברואר , הגורם העיקרי לשינוי החד בשווקים הוא שינוי המדיניות של הבנקים המרכזיים שהורידו בחדות את עלויות המימון של החברות בשוק. יחד עם זאת, פעולות הפד' האחרונות אינן אפקטיביות לכלכלה הריאלית, והמסלול הנוכחי של כלכלת ארה"ב ממשיך להיות מיתון לקראת סוף 2019-2020.
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 14.03.2019 12:08
    Article Preview

    חייבים פחות לבנקים: היקף ההלוואות של הציבור מהבנקים ירד ב-2018 במיליארד שקל • הישראלים הפסידו 7.4 מיליארד דולר במניות בחו"ל בגלל הירידות בשווקים בעולם ב-2018
    הישראלים חייבים לבנקים פחות כסף מבעבר: מנתונים שמפרסם היום בנק ישראל עולה כי יתרת ההלוואות של הציבור בבנקים ירדה ב-2018 במיליארד שקל והגיעה ל-158 מיליארד שקלים. 80% מההלוואות שלוקחים הישראלים הם עדיין מהבנקים למרות שב-2018 גדל החוב לגופים חוץ בנקאיים (חברות כרטיסי אשראי וגופים מוסדיים) בכ-4 מיליארד שקלים. ב-2018 הגדילו הישראלים את היקף ההלוואות שהם נוטלים מקרנות הפנסיה קופות הגמל, חברות הביטוח וקרנות ההשתלמות בכ-5 מיליארד שקל לסכום כולל של 29 מיליארד שקלים.


    למרות ריבית בנק ישראל הנמוכה ששררה ב-2018 המשיך הציבור הישראלי לנהוג שמרנות בלקיחת אשראי והיקף החוב של משקי הבית כמעט ולא גדל, באופן יחסי לתוצר. כך עולה מהדוח השנתי ל-2018 שמפרסמת היום החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל בניהולו של ד"ר איל רוזן.
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 13.03.2019 11:58
    Article Preview

    ברקע לסימני האטה הכלכלית ונתוני האינפלציה שפורסמו מוקדם יותר הערב, התשואות על אגרות החוב של ארה"ב צונחות לשפל של חודשיים. בנק אוף אמריקה טוען כי המשקיעים הפרטיים והמוסדיים ממשיכים למכור מניות אל תוך הראלי
    ברקע לנתונים המאקרו החלשים בעולם והסימנים כי הכלכלה האמריקנית צפויה להאט את הקצב בחדות בחודשים הקרובים, המשקיעים ממשיכים גם הערב לברוח לנכסי ביטחון – אגרות החוב של ארה"ב.


    התשואה לתקופה של 10 שנים יורדת כעת לרמה של 2.6% בלבד, שפל של חודשיים. התשואה לתקופה של 5 שנים יורדת לרמה של 2.41% בלבד. התשואה לתקופה של שנתיים יורדת לרמה של 2.45%. במקביל, הנפקות האג"ח שביצעה ארה"ב הערב לתקופה של 10 ו-3 שנים זכו לביקושים חזקים במיוחד מהמשקיעים הזרים.
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 12.03.2019 13:53
    Article Preview

    בעוד המדדים המובילים רושמים הערב עליות חדות, שולחת הפד' באטלנטה חותכת את צפי הצמיחה בעקבות נתוני המאקרו האחרונים. הבנק צופה כעת צמיחה של 0.17% בלבד ברבעון הקרוב. חדשות רעות הן בעצם חדשות טובות?
    הניתוק בין המתרחש בכלכלה הריאלית לבין שוקי המניות מתרחב עוד יותר הערב. בעוד המדדים המובילים בוול סטריט עברו להתנהל בעליות שערים בהובלת מניות הטכנולוגיה הגדולות, שלוחת הפד' באטלנטה חותכת הערב (שוב) את תחזית הצמיחה לרבעון הראשון של 2019. הבנק צופה כעת צמיחה של 0.17% בלבד ברבעון הקרוב.

    ...
    על ידי פורסם בתאריך 11.03.2019 10:52
    Article Preview

    אף שהגדלת הגירעון מאיימת על הדירוג והיינו מצפים לראות עליית תשואות, ההיסטוריה מראה שזה לא תמיד קורה. המשקיעים וחברות הדירוג בישראל יחכו עם התשואות עד לשקיעת אבק מערכת הבחירות
    רק לפני שבוע טיפסו תשואות איגרות החוב של ממשלת ישראל על רקע אופטימיות שהסכם הסחר בין ארצות הברית לסין נמצא על סף חתימה, וכתוצאה מכך תוכרז הפסקת אש במלחמת הסחר והכלכלה העולמית תסיר את הרגל מהבלמים ותחזור לנוע קדימה. בנסיבות אלו העצירה הזמנית בתהליך החזרת המדיניות המוניטרית לרמה "נורמלית" היתה יכולה לחזור לשולחן בטווח של כשישה חודשים, והמשקיעים נוטים לתמחר זאת באופן מיידי.
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 10.03.2019 09:29
    Article Preview

    חוק מיסוי מקרקעין קובע חזקה שלפיה לצורך מס שבח ומס רכישה, בני זוג ייחשבו לרוכש אחד • פסק דין חדש סותר את החזקה הזו    חוק מיסוי מקרקעין קובע חזקה שלפיה לצורך מס שבח ומס רכישה יראו מוכר או רוכש ובן זוגו, למעט בן זוג הגר דרך קבע בנפרד, וכן את ילדיהם הקטינים - כמוכר או רוכש אחד. זוהי "חזקת התא המשפחתי".

    בשנת 2014 קבע בית המשפט העליון בהלכת שלמי כי מדובר בחזקה הניתנת לסתירה בהתקיים שני תנאים מצטברים - קיומו של הסכם ממון הקובע הפרדה רכושית, ובנוסף הוכחת הפרדה רכושית הלכה למעשה בני הזוג.
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 07.03.2019 12:04
    Article Preview

    נשיא הפד' ניו יורק טוען כי הבנק יישאר "סבלני" במיוחד בחודשים הקרובים, וטוען כי הפד' הגיע ל"ריבית הניטרלית"


    ברקע לתנודתיות שחזרה בימים האחרונים בעקבות הפסקת התמיכה מצד הממשל האמריקני , נשיא הפד' בניו יורק, ג'ון וויליאמס, ניסה להרגיע את השווקים וטען כי הסיטואציה הנוכחית תשאיר את הפד' "סבלני" לאורך תקופה ארוכה.


    "אני יודע שהדיבורים האחרונים על האטה בכלכלה גורמים לחוסר וודאות, ואפילו לחששות ממיתון, אך צמיחה חלשה לא צריכה בהכרח להפתיע. צמיחה איטית איננה בהכרח צריכה לעורר דאגה. שוק התעסוקה בארה"ב "חזק מאוד", ואני חושב כי התמונה הכוללת של המשק טובה", טען הערב וויליאמס. ווילאמס טוען הערב כי הפד' הגיע ל"ריבית" הניטרלית".
    ...
    על ידי פורסם בתאריך 06.03.2019 12:06
    Article Preview

    לברוח מהר או לרכב על הגל? הנתונים הכלכליים בעולם מצביעים על הרעה, אבל הבורסות לא מפסיקות לעלות; הגורם העיקרי לחולשה בנתוני המאקרו קשור להאטה בכלכלה הסינית, וגם הפעם נראה שאפשר לסמוך על הממשל בסין שיצליח לאושש את המצב    המשקיעים בדילמה. מצד אחד, הנתונים הכלכליים בעולם מצביעים בבירור על הרעה במצב כמעט בכל מקום. מנגד, מתחילת השנה השווקים לא מפסיקים לעלות. האם לברוח מהר לפני שהכלכלה הריאלית תחזיר את השווקים שוב לירידות או להמשיך לרכב על הגל?

    ניתוח מכלול הנסיבות נוטה לתמוך בצדקת השוק. נראה שהפעם השווקים לא סתם רצים למעלה בלי סיבה כלכלית מוצדקת.
    ...

  • באנרים

  • נתוני מסחר

  • מובילי צפיות ומעקב

    משתמש מספר עוקבים מספר צפיות
    תיקי מניות של חברי האתר
  • המניות הפופולאריות באתר

    דירוג שם מנייה מס' מנייה

    לחברי PRO

    הצפיה בתצוגת המניות לחברי PRO בלבד

  • תגובות אחרונות בתיקי המניות

מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות
תגובה חדשה בתיק המניות שלך:

מאת:
.
לצפיה בתגובות עבור לתיק המניות.