x
 • עדכונים אחרונים

  על ידי פורסם בתאריך 09.02.2023 00:15
  Article Preview

  שקל אל מול סל המטבעות
  מה רואים בגרף: עלייה של הגרף משקפת היחלשות של השקל, וירידה שלו מצביעה על התחזקות. היחלשות של השקל, עשויה לשקף היחלשות של הכלכלה. ההשוואה של תשואת השקל לתשואת סל המטבעות נועדה לנטרל השפעות שנובעות מתזוזה של הדולר אל מול שאר המטבעות בעולם.


  מה השתנה? סל המטבעות התחזק מול השקל, אך אין מדובר בעלייה דרמטית. נראה שתנודת הסל ביחס למטבע המקומי מתכנסת לנקודה מסוימת.

  השורה התחתונה של לוסיד קפיטל: "לא נצפו תנודות משמעותיות. קיימת רגיעה ביחס שבין השקל לסל המטבעות למרות שביום ב' זינק הדולר למול השקל. ככלל יש מגמה של הסתת כספים לחו"ל מצד פרטים וחברות (שאמורה להחליש את השקל)".
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 07.02.2023 19:34
  Article Preview

  דוח התעסוקה שפורסם בסוף השבוע בארה"ב הציג צמיחה מפתיעה במשרות החדשות ולחצים אינפלציוניים מוגברים משוק העבודה • הדוח סותר את ציפיות השווקים לבלימה קרובה בהעלאות הריבית ומעבר לירידות בסוף 2023 • מהם האינדיקטורים לניתוח כיוון האינפלציה והריבית?
  בשבוע שעבר האט הבנק המרכזי בארה"ב את קצב העלאות הריבית, והעלה אותה ב-0.25% נוספים, לטווח של 4.5%-4.75%. לאחר עלייה של 0.5% בדצמבר, וארבע העלאות רצופות של 0.75%, נוצרה בשווקים אופטימיות רבה, בטרם עת לטעמנו, באשר לסיום מתקרב של העלאות הריבית.
  ואולם, כדי לנתח את מגמות הריבית, האינפלציה וההשפעות עליהן, נדרש להתמקד בשוק העבודה בארה"ב, ובפרט בשינויים בשכר העובדים, המהווים שיקול מרכזי בהחלטות הפד.

  דוח התעסוקה שפורסם ביום שישי המחיש זאת, וטרף את הקלפים. הדוח הציג תוספת של 517 אלף משרות בינואר, פי שלושה מהתחזיות וכפול מתוספת של 260 אלף בדצמבר.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 05.02.2023 17:05
  Article Preview

  בסקירה האחרונה היינו אופטימים תוך שאנו מציינים כי "ת"א אינה יכולה לפתוח פער של 10% בהשוואה לעולם" ותיקון בוא יבוא בין היתר משום ש"היכן שלא פונים רואים שאין באמת סיבות בטווח המיידי לירידה במדדי ניו יורק". ולכן הצפי נותר המשך עליות קלות.
  מספר ימים לאחר הפקיעה המעוף עוד המשיך להגדיל את הפער אך אז הגיע תיקון אלים מרמת 1740 ועד 1830 שחידד את הערכתנו בדבר סערה מקומית בכוס תה. באופן נדיר אף בצענו באתר אסטרטגיה חד כיוונית לשוק עולה, וברמת 1740, שהבהירה כי הערכתנו שהסוחרים הגזימו ובפאניקה. ההערכה היתה מדויקת אלא שעל אף שאנו הראשונים לציין כי ת"א סובלת ממניה דיפרסיה, קשה היה להעריך (או למצוא הצדקה) לזינוק של 100 נקודות. אותם סוחרים שראו 1900 ב"ודאות" מול העינים אלו אותם סוחרים שבמדד 1750 ראו 1700 "ודאי" וכך קיבלנו תנועת מטוטלת. בפועל, יציבות בניו יורק ואין סיבות ממשיות לירידה חדה או מהלך מתמשך; דשדוש מוחלט במעוף גם אם בתנודתיות לא מבוטלת כתוצאה ממאפייני השוק המקומי.

  יש לציין כי שחקני המעוף טמנו ידם בצלחת ובחמישי וראשון ניסו להוביל למהלך יורד שצלח חלקית בלבד (היום) אך הותיר אותנו סביבות 1800 ולשלב זה בחודש די בכך. יש כאן שימוש בנכס בסיס מוקדם בלית ברירה והמשמעות היא דו כיוונית: במידה והמעוף ירד מ 1800 הכותבים ישובו לרכוש סחורה כדי להיערך להמשך החודש ובכסף יספקו תמיכה מסוימת למעוף; ...
  על ידי פורסם בתאריך 05.02.2023 13:40
  Article Preview

  ארה"ב נושקת לתקרת החוב הממשלתי עם התחייבויות על סך יותר מ־31 טריליון דולר • ללא חקיקה בקונגרס, שמסרב להתגייס למהלך, אפילו חדלות פירעון מונחת על הכף • אבל האם הוויכוח בקונגרס על קיצוץ או הגדלת המסגרת התקציבית הוא לא יותר מרעש רקע בדיון שעלול להכריע את הכלכלה האמריקאית והגלובלית? עד מתי מדינות יוכלו להמשיך ולהזין את הגירעון שלהן בחוב מתגלגל
  על פי החוק בארה"ב, קיימת מגבלה על סך החוב שממשלת ארה"ב יכולה ליטול. את תקרת החוב הזו קובע הקונגרס, אשר לו הסמכות הבלעדית בכל נושא התקציב והכספים. מאז נקבעה לראשונה תקרת החוב, בשנת 1917, היא הוגדלה על ידי הקונגרס כ־100 פעמים, בדרך כלל ללא רעש, אך לעיתים לאחר מאבקים קולניים ופומביים.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 02.02.2023 12:27
  Article Preview

  גלובס ניתח כיצד הגיבו השווקים לרפורמה המשפטית, וגילה כי התזה המוכרת לפיה הציבור מוכר ראשון בעתות משבר, והמשקיעים היותר מתוחכמים דווקא מגדילים את הפוזיציה, הוכיחה את עצמה גם כאן • וגם: מה חושבים מומחים לכלכלה התנהגותית על התגובה בבורסה?
  בתחילת השבוע - לאחר פגישת ראש הממשלה עם בכירי המשק, פרסום מכתב הכלכלנים נגד הרפורמה והודעת מנכ"לית פאפאיה גלובל כי תוציא את כל כספיה מישראל בעקבות צעדי הממשלה - פאניקה תקפה את המשקיעים ובין היתר הובילה לתנודות חדות בבורסה בתל אביב.
  תזה מוכרת בשוק ההון היא שמיד עם פרוץ משבר כלכלי, הראשונים למכור הם המשקיעים הפרטיים, ולא פעם הם מספקים הזדמנות לרווח עבור המשקיעים המתוחכמים יותר או בעלי אורך הרוח הרב יותר, דוגמת הגופים המוסדיים. הירידות בבורסה בתל אביב ביום ראשון האחרון בהחלט יכולים לחזק טענה זו.
  נתוני המסחר במניות ואג"חים בבורסה בתל אביב מגלים כי ביום ראשון, בעת הירידות בבורסה לתל אביב, מכרו קרנות הנאמנות מניות ואג"חים בהיקפים גדולים יותר מאשר הן רכשו. כידוע, קרנות הנאמנות, בשל הנזילות הגבוהה שלהן, מהוות את האינדיקציה הטובה ביותר לרחשי הלב של הציבור.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 01.02.2023 08:42
  Article Preview

  שנת 2023¨ נפתחה בעליות שערים בתל אביב, בדומה למגמה בבורסות בעולם, שנמשכו כשבועיים. במחצית השנייה של ינואר, על רקע הרפורמה המתגבשת במערכת המשפטית והחשש מהשפעתה על הכלכלה הישראלית, נרשמו בתל אביב ירידות שערים שלוו בהיחלשות השקל ביחס לדולר בכ-2.9% בשבוע האחרון של החודש.

  מדד ת"א-35 עלה במחצית הראשונה של החודש בכ-3.3% ולאחר מכן ירד בכ-4.3%, ובסיכום חודשי ירד בכ-1.1%. מדדי ת"א-90 ות"א-SME60 ירדו אף הם בכ-0.5% ובכ-3.7%, בהתאמה, ואילו מדד ת"א צמיחה עלה החודש בכ-3.8%.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 31.01.2023 12:29
  Article Preview

  בכירים לשעבר באגף החשב הכללי באוצר מביעים דאגה מהרפורמה, אך מאמינים שלא תשפיע על דירוג האשראי של ישראל • לדבריהם, בסוכנויות הדירוג מחליטים בעיקר על סמך נתוני המאקרו • מנגד, ממסמך של סוכנות מודי'ס שפורסם אחרי הבחירות עולה חשש שהרפורמה תשפיע לרעה על הדירוג

  ההתרחשויות בישראל מכניסות את סוכנויות דירוג האשראי הבינלאומיות לדיסוננס. מצד אחד, זה עתה הציגה כלכלת ישראל נתוני מאקרו נהדרים לשנת 2022. מאידך, בעולם עוקבים בדאגה אחר הרפורמה המשפטית, והשיח הנוכחי עוסק דווקא בהורדת דירוג האשראי של המדינה.
  דירוג האשראי הוא הערכה של הסיכון שהמדינה לא תפרע את חובותיה. אז מה מעניין את סוכנויות הדירוג? האם סוגיות הנוגעות למשפט יכולות לקבל משקל גבוה? ההסבר הפשטני הוא שהדירוג צופה פני עתיד.
  הרפורמה המשפטית של הממשלה משתקפת כלפי חוץ כמהלך שעלול להבריח משקיעים ומסוגל להשפיע לרעה על הדירוג. אבל התשובה המלאה מורכבת. כמה מורכבת? בכירים לשעבר בחשכ"ל אומנם טוענים כי לא תהיה פגיעה, אלא שמסקירה של חברת דירוג האשראי מודי'ס משתקפת תמונה אחרת.
  ...
  על ידי פורסם בתאריך 29.01.2023 08:19
  Article Preview

  למה שלטון הפועל ללא איזונים פוגע בהצלחה הכלכלית של מדינות, מה הסיבות שגורמות למערכת המשפט להשפיע בפועל על הכלכלה, ולאן תדרדר את כולנו הורדת דירוג האשראי - כלכליסט עושה סדר: כך תשפיע ההפיכה המשטרית על הכלכלה
  שורה ארוכה של מחקרים אקדמיים לאורך השנים הצביעו על כך ששלטון הפועל ללא איזונים ומגבלות על כוחו מוביל לפגיעה בהצלחה הכלכלית של מדינות. את טענה זו בחרו להדגיש 270 בכירי הכלכלנים במכתב ששלחו לממשלה על החשש שלהם מהרפורמה המשפטית המתהווה.
  אזהרתם של אותם כלכלנים מצטרפת לשורה של בכירים אחרים המזהירים בימים האחרונים מהשפעות הרפורמה, מה שמעלה את השאלה - מהו הקשר בין מערכת משפט חזקה וכלכלה. בשורות הקרובות מבקש "כלכליסט" לעשות מעט סדר.

  איך מערכת המשפט משפיעה על הכלכלה?
  לפי מסמך של ה-OECD משנת 2013, לתפקודה של מערכת משפט חזקה ישנה השפעה קריטית על תפקודה של הכלכלה, כאשר ההגנה על זכויות הקניין ואכיפת החוזים הוזכרו כסיבות המרכזיות לכך. ...
  על ידי פורסם בתאריך 26.01.2023 18:06
  Article Preview

  ציפיות האנליסטים היו לצמיחה של 2.6%; ברבעון השלישי עמד שיעור הצמיחה על 3.2%; ההערכות הן כי זה עלול להיות הרבעון האחרון של צמיחה חיובית לתקופה הקרובה, וצפוי מיתון בהמשך

  כלכלת ארה"ב צמחה ב-2.9% ברבעון הרביעי, בשיעור שנתי - כך דיווח היום (ה') משרד המסחר האמריקאי. ציפיות האנליסטים היו לצמיחה של 2.6%. ברבעון השלישי עמד שיעור הצמיחה של המשק האמריקאי על 3.2%.
  הצמיחה הנאה נרשמה למרות החששות מכניסה למיתון עקב העלאות הריבית של הפדרל ריזרב, וההערכה היא כי זה עלול להיות הרבעון האחרון של צמיחה חיובית לתקופה הקרובה. מרבית האנליסטים חוזים לפיכך מיתון בהמשך.
  ...

 • נתוני מסחר

 • מובילי צפיות ומעקב

  משתמש מספר עוקבים מספר צפיות
  תיקי מניות של חברי האתר
 • המניות הפופולאריות באתר

  דירוג שם מנייה מס' מנייה

  אין לך הרשאה

  אין לך הרשאה

 • תגובות אחרונות בתיקי המניות

מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות