x

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 23

נושא: 30/5/10

Re: 30/5/10

מעבר לשבאפט ציין מדובר בתהליך ובחינת המהלך בנקודת הזמן הנוכחית פשוט שגוייה.
    מילות הקסם הן היצע וביקוש. הנגיד במהלכו ובאופן עקיף (דגש על עקיף) מונע מזוגות צעירים עיסקה גרועה, כזאת שיהיה קשה לחלקם לעמוד בה ובאופן ישיר, וזו מטרתו העיקרית, קריסה של שוק האשראי בדמות אשראי המשכנתאות שבתורו יביא לסיבוב נוסף של מחנק אשראי והפעם מבית.
    הקטנת הביקושים תתרום לירידת מחירי הדירות שבתורה תסיר את חן הנדל"ן להשקעה שכן לא ראוי להשקיע באפיק השקעתי שנמצא בנסיגה וכך תיתכן המשך ההפחתה במחירי הדיור עד לנקודת שיווי משקל.
    כאן, ראו זה פלא, עם ירידת מחירי הדיור, אותו זוג צעיר שבכה על מר גורלו שכן היו בידיו רק 30 אחוזים מערך הדירה כעת מחזיק ביותר מ40 אחוזים ורשאי לקבל משכנתא בתנאים טובים יותר וכל זאת מבלי להוסיף ולו שקל על אותו הון עצמי (מבחינה ריאלית כמובן) רק עקב אותה ירידת ערך.
    יתרון נוסף הוא אולי בהזדמנות שמספק פישר לחשוב בשנית האם רכישת דירה היא אופציה כלכלית עדיפה (בניטרול מניעים פסיכולוגיים) על שכירות, ואולי נפחית קצת מיחס הרכישה/שכירות הממוצע למדינות מתוקנות שאנו כ"כ מובילים בו.

תודה על הסקירה!!

ההתקפה על הנגיד אינה במקום, הנגיד סבור שאין בועה בשוק הנדל"ן אבל עלית מחירים מתמשכת [גם אם יש לה סיבות אובייקטיביות] מרגילה את הציבור למחשבה שהמחירים ימשיכו לעלות לעולם ועוד ומכאן הפיתוי לקחת משכנתא בתשעים אחוז ולקנות דירות, כשהרבה אנשים יעשו את זה אז עוד יותר הרבה אנשים יבינו שהנדל"ן עולה לנצח וכו' יקחו משכנתאות וכו' והסוף ידוע. ולכן עכשיו הזמן לעצור את התהליך.
    כמובן שמשקיעים הבונים על החזר תשואה של השכירות [או חלוקת הדירות] יכולים לקחת מינוף יותר גבוה מאנשים שקונים דירה כדי לגור בה. גם ההכנסה החדשית שלהם בד"כ מאפשרת את זה ולכן הם לוקחים משכנתאות באחוזים יותר גבוהים מהקונים דירה ראשונה ולכן התגובה של הנגיד נכונה ועניינית מאוד.
    נכון שכדאי מאוד לאמץ את ההצעה של ח"כ גפני לאפשר משכנתא גבוהה בדירה ראשונה לזו"צ. ונקווה שהנגיד יבצע את הרעיון הזה.

ציטוט פורסם במקור על ידי שפע שוק
    שלום שחקן,

סקירה מרתקת!

בשבוע שעבר המלצת על מניית אלווריון, אשר ירדה בחוסר פרופורציה בעת האחרונה.
    מאז השבוע שעבר המנייה ירדה כ-10% נוספים, תוכל להתייחס לנושא?

תודה.
    כמו כן, טענת ש"להערכתי הנכתב בתקשורת כי הסכום (המחזור) יעלה (ביום צירוף ישראל ל-OECD) על 10 מיליארד ₪ הינו מופרך לחלוטין"

אני לא בא לבדוק אותך. אני מעריך מאוד את מה שאתה עושה, ופועל לפעמים על פי אותו בסיס, אבל אני מבקש גם להתייחס לטעויות. להגיד למה לדעתך טעית, ואיך אפשר למנוע את אותם טעויות.

תודה רבה,
    עידן

אורלי – תעודות המתחילות בסימול ew ואז סמל שם המדינה (חיפוש יעלה לך את כל האפשרויות) הן האופציה הנוחה ביותר.
    באפט – יש אמת במה שציינת אך הדימוי הוא אינו של אוכלוסיה אמידה הרוכשת דירות. כוונתי היתה שאם מלכתחילה שוק הנדלן מורכב מ 20% משקיעים (דירה שניה), כתוצאה מהיעדר אלטרנטיבת השקעה גם אלו שהיו דוגרים על אגחים יגיעו לשם. סוג זה של משקיעי נדלן מגיע עם הון משמעותי של לפחות 50%, והוא המרכיב השונה בשנה האחרונה ביחס לשנים קודמות. תמיד היו ויהיו 20% משקיעי נדלן שחלקם לוקחים משכנתא גבוהה וחלקם 0 משכנתא אך השוני הוא באחוז שהכפיל עצמו.
    יהל – תיקון טעות. הנגיד ציין לפני חודשיים כי אין בועת נדלן, ולפני שבועיים בנק ישראל ציין כי מחירי הנדלן מנופחים (שם אחר לבועה), בהודעה בלתי תלויה כמו גם פעם נוספת במועד קביעת הריבית.
    עידן – בנוגע למחזור, ציינתי כי הערכתי לא היתה נכונה והמחזור היה כפול מכפי שהערכתי קודם לכן. הסיבה המדויקת אגב היא שהנחתי שהבורסה תסיים את המסחר בזמן (התחייבה לא לשנות את זמני הסגירה...) ושהשוק יספוג את ההפרשים במשך הימים שלאחר מכן. משעה 17-18, שעה שלא אמור היה להיות בה מסחר זזו בתוך השוק כמעט מילארד ₪ נוספים, כך שבהחלט ההערכה לא היתה מדויקת אך גם חוקי הבורסה היו שונים מעט.
    אלווריון – המניה ירדה 10% והבורסה ירדה 10%. ציינתי לא פעם שהמניות יתנו תשואה עודפת על המדד, ולכן אני מעריך שלשפוט אחרי שבועיים זו לא אינדיקציה אמיתית. היו מניות שהומלצו כאן, דוגמת בזק או פריגו, שהתחילו במינוס 10%, וסיימו עם עליות של למעלה מ 50%, בזמן שהמדד עשה מחצית מזה. מעט סבלנות שמעבר לשבועעים תתן לנו אינדיקציה טובה יותר, ואז אוכל להתיחס להצלחה או לאו.

שחקן היי. בתור אחד שאכל קש משורטים בתקופת הראלי הגדולה של שנת 2009 אני די מפחד להכוות שוב ולכן מעדיף להגן על התיק מניות שלי באופציות פוט. יחד עם זאת אני מבין שהשחיקה לעיתים הורגת את האופציות הללו. ולכן אשמח אם תציע איזשהי אסטרטגיה שתגן על תיק מניות בתקופה הנוכחית. הכוונה היא לאסטרטגיה נוספת מעבר לאסטרטגיות השבועיות.

קנות פוטים.
    למכור קולים.
    לקנות חוזה לירידות.

אסטרטגיות גידור מועברות בהרחבה בקורס של יוסי אלוף.

אורח

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    אלווריון – המניה ירדה 10% והבורסה ירדה 10%. ציינתי לא פעם שהמניות יתנו תשואה עודפת על המדד, ולכן אני מעריך שלשפוט אחרי שבועיים זו לא אינדיקציה אמיתית. היו מניות שהומלצו כאן, דוגמת בזק או פריגו, שהתחילו במינוס 10%, וסיימו עם עליות של למעלה מ 50%, בזמן שהמדד עשה מחצית מזה. מעט סבלנות שמעבר לשבועעים תתן לנו אינדיקציה טובה יותר, ואז אוכל להתיחס להצלחה או לאו.
    אני מניח שעכשיו, לאחר חודש וחצי שבו היא הציגה תשואת חסר אפשר להסיק שהיא אינה בדרך המצופה?

כנ"ל לגבי קומטאץ' ויראמקו ?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות