x

עמוד 23 מתוך 23 ראשוןראשון ... 13212223
מציג תוצאות 221 עד 225 מתוך 225

נושא: זרקור: אידיבי פיתוח י / אידיבי אחזקות ד

אהלן,

לא בדיוק תחת אידיבי אחזקות ד' או אידיבי פיתוח י', אך קשור בעקיפין.
    ניתוח של ביזפורטל לאג"חים של דסק"ש:
    http://www1.bizportal.co.il/article/348627

שבת שלום.

עושה רושם שזה יהיה המהלך הבא:
    http://www.globes.co.il/news/article...p_morearticles

בהנחה שזה המהלך האם זה מתנגש עם מיזוג בין כור לדסקש?
    נערך לאחרונה על ידי kelazar, 16.01.2013 בשעה 21:49

ערב טוב,

אני לא מבין מה מהלך כזה כמהלך יחיד נותן לנוחי, שבמוקדם או במאוחר יאבד את אחזקות ואיתה את פיתוח.
    משום כך אני סבור שזהו מהלך,שאם באמת יצלח, הוא חלק מעוד מהלכים שיבואו אחריו ושיהיו קשורים בצורה זו או אחרת לאחזקות.
    מעבר לכך, אני לא כך כך בטוח שמהלך כזה יעבור כל כך חלק.
    למה שכור תרצה לרוקן את קופתה על עסקה כזאת דווקא עכשיו?

בכל מקרה, היה ועסקה זו יוצאת אל הפועל, אני בטוח שעדיין לא כל העסקה מגולמת באג"חי פיתוח.

בהצלחה

ליאור, להבנתי העסקה הזו היא חלק ממכלול עצום של עסקאות/ מימושים/ חשבונאות יצירתית ולעיתים אף מבריקה.
    הטקטיקה של נוחי כמו שזה נראה כרגע היא למשוך זמן וכמה שיותר. הוא ינסה להכניס קצת כסף מאלשטיין לאחזקות כדי לקבל עוד קצת שקט ולערבב אותם עם סיפורי התנו לי להציף ערך לקונצרן. בהנחה שהמוסדיים יסכימו כמו שהם מסכימים עד כה, ואם אפשר ללא מתן פיצוי אז בכלל הוא ימשיך להתמקד במעיכת הפרמידה ויצירת ערך מהר ככל האפשר.
    לצורך העניין הזה יש לו הרבה אפשרויות כאשר אף אחד לא יודע אם הן באמת יספיקו כדי להעלות את הערך עד אחזקות, אך נראה כי הפירמידה עד פיתוח כולל תשרוד את המשבר.
    הצעד הראשון כנראה יהיה מכירת כלל לכור מה שיתן לפיתוח הרבה מרווח נשימה ויסיט את תשומת הלב לדסק"ש בהנחה כמובן שבעלי האג"ח והמניות של כור יסכימו (כי יבואו מעריכי שווי שיספרו/ ימציאו כמה ערך יש שם ואולי האגחים יקבלו ביטחונות בדמות מניות כלל וכו'). בתוך דסק"ש יש מקום להרבה צעדים שרבים כבר הועלו בתקשורת: מכירת גיוון, איחוד כור ודסק"ש, פיצול שופרסל, מכירת בנין HSBC ומימוש כל אחת מהחברות המוחזקות של דסק"ש שאגב צריכה לגייס השנה מעל 600 מש"ח.

בגדול המנטרה של נוחי זה זמן, זמן ועוד זמן
    להערכתי כמות הזמן שהוא זקוק לה בשביל אחזקות היא על גבול האינסופית

בסופו של דבר נוחי עושה את מה שטוב לפירמידה, והוא עושה את זה כי הוא יכול. זה ההבדל כשיש לך קונצרן גדול ואפשר להעביר כסף מכיס לכיס. נוחי מאמין שכלל שווה יותר מ2 מיליארד שהוא ייקח מכור, ובגלל שכרגע אין מי שייתן לו את מה שהוא רוצה ופיתוח זקוקה למזומנים הוא משאיר את כלל בקבוצה, ואחרי שאיזי ינער את כלל ויעלה את השווי של החברה, כור תגזור את הקופון והרווח ישאר בקבוצה, לכל המצקצקים שתוקפים את נוחי, תיזכרו בעסקת בעלי העניין הקודמת, כשכור זאת שהיתה זקוקה למזומנים אז תפרו עסקת בעלי עניין בין כור לנכסים ובניין, גם שם תקפו את נוחי על עסקה תמוהה (http://www.globes.co.il/news/article...did=1000679107), והיום אנחנו רואים את התוצאות של אותה עסקה.
    ברגע שהעסקה הזאת תיסגר, הפירמידה מפיתוח ומטה תהיה רגועה לשלוש שנים לפחות, ככה יהיה זמן להצפת ערך מדסק''ש בשלל צעדים (פיצול שופרסל, מכירת HSBC, מכירת גיוון, איחוד בין דסק''ש וכור, קידוח הנפט בגבריאלה השנה, והמשך התאוששות קרדיט סוויס שכבר הגיעה ל26 פרנק)
    אחרי זה, מה שיהיה נותר לנוחי לעשות זה לייצב את אחזקות, ומי שחושב שנוחי נלחם, ומגייס את אלשטיין, רק בשביל לאבד את אחזקות, אז שיברח מהר מהאג''ח.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות