x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: קווינקו

קווינקו

אלון - דעתך לגבי קווינקו אגח 1.
    החברה מתכננת לבצע רכישה עצמית בסך 5 מליון.

נ.ב - היום יש לי קצת זמן אז החלטתי לעבור במרוכז על כל האגחים בתשואות גבוהות ולחפש דברים מעניינים ומכאן כמות השאלות הרבה

Re: קווינקו

טוב, 12-14% תשואה, אינה תשואה כה גבוהה, כן מעט, אך לא באמת תחת הגדרת אג"ח בסיכון גבוה (או אגח זבל) - לפחות בעיניים שלי.

לחברה הון עצמי חיובי גדול ולמרות שהיא רושמת הפסדים אינני רואה חשש אמיתי בכך. ראוי לציין כי החברה לא פרסמה עדין דוחות לסיום שנת 2010, אך ההודעה האחרונה לגבי רכישה עצמית צריכה לרמז על מה שעומד לבוא (או שמדובר בצמצום נזקים מקדימים, סבירות נמוכה).

מעבר לכך מדובר באגח עם בטחונות, ולמרות שיש לבדוק את ערכם הנוכחי, נראה כי לא צריך להיות חשש אמיתי מאי תשלום.

להפך, לחברה הזכות לביצוע פרעון מוקדם במועד תשלום הריבית, כך שהרצון לקנות כעת יכול לרמז גם על כיוון זה.

החשש היחיד הוא בכך שיחס החוב מול האגח ביחס לחוב הכולל הוא נמוך (כלומר מרבית החוב של החברה אינו מול האג"ח) - כך שבהתממש תרחיש גרוע יכולה לצוץ בעיה. בעיה זו שולית באופן יחסי - כל עוד ערך הבטחון ישמר גבוה (ולכן מומלץ לבצע בחינה ומעקב הדוק דווקא בכיוון זה).

עצם ההודעה וביצוע הפעולות, שהוצאה לפועל בצורה מלאה של תוכנית הרכישה צריכה להוציא כ-10% מההון המונפק של האגח מהשוק, היא הודעה חיובית באופן יחסי וצריכה להיות לה השפעה חיובית בטווח הקצר אך כידוע הרבה תלוי בביצוע בפועל.

ועדיין לצניחה במחיר השוק של הנייר צריך לתת את הדעת! צניחה זו לא באה ללא סיבה ויש לרדת ולהבין את שורש הבעיה (שאליה לא ניכנס כאן - אני מצפה ממה שמשקיע ללכת ולברר את הנושא, להבינו ולקבל החלטה רציונלית).

ייתכן כי החברה רואה בכך הזדמנות, חזרה למחיר הקודם מהווה פוטנציאל רווח הוני של כ- 15% . כעת צריך המשקיע לשאול את עצמו - האם אני מבין את הסיכונים והאם הם שווים לי את 15% הפוטנציאל במקרה הטוב!
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

Re: קווינקו

הירידה בשער בעקבות הכתבה בגלובס http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000636427
    לפי הכתבה החברה המחזיקה את קזינו בלוטראקי נקלעה לקשיים ובדוחות מופיעה הערה "עסק חיי"
    כדאי לפי דעתי להמתין כמה ימים לפני קניה של הנייר

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות