x

עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 37

נושא: אסטרטגיית דצמבר

Re: אסטרטגיית דצמבר

שלום לכולם,

למרות שהחודש ביקרתי מעט מאוד באתר ואף פיספסתי את הסערה שהתחוללה כאן, אני רוצה לומר לשחקן תודה על הזמן ועל ההשקעה ועל הלימוד והסבלנות והסובלנות והנתינה ובעיקר על המקצועיות ועל האחריות שלקחת על עצמך, על כל משמעויותיה.

שנה טובה ומוצלחת.

תודה לשחקן מעוף על השנה המוצלחת 2010
    אני מציע לינואר, כמובן לכתוב את האסט' ביום שני כשתהיה אינדיקציה בארה"ב. בנוסף צא מההנחה שמשתמשים בין35-45% מהביטחונות בכתיבה הראשונה. לדעתי 10-15% רווח חודשי, די והותר
    כך יהיה לך, אדוני שחקן מעוף, קל יותר לנווט אותנו
    ושוב תודה על כל מה שעשית לנו ולמדת אותנו
    ולמלינים אגיד, כל אחד שמוצא אתר טוב יותר יכול תמיד לעזוב את האתר הזה
    דרך אגב, אם מישהו ימצא כזה, אדרבא יידע את כולנו
    שנה טובה
    לשחקן, ולכל קוראי האתר
    דוד אריאל
    ירושלים

ביחס לתגובות הראשונות - אני מעריך שעוד היו חודשיות שיסגרו מוקדם ואנו נוסיף להן חודשית. רק החודש התחלנו את רעיון האסטרטגיה החודשית, ולכן ניתן לזה קצת זמן בכדי לראות את ממוצע זמן הסגירה.

דים – מקבל את ההערה וציינתי שלהבא במצב 0 נגלגל ולא נמתין לפקיעה. אם בגרומים התכוונת להנהלת הבורסה, אני בהחלט מכיר את הנושא ויתכן ויש דברים בגו. גורמים אחרים אין בשוק, וביום הפקיעה ראיתם את התערבות השחקנים למדד נמוך ככל שניתן (בפתיחה כבר הגענו ל 133.

SUN – שני גורמים היו שם. ראשית, השחקנים ששאפו לפקיעה נמוכה בהרבה מ 1330 ולכן משכו מטה. התערבות ברביעי לא היתה אפשרית אך בחמישי כבר היה קל יותר וקולים רבים נחתכו (1330 בעיקר). שנית, רבים הפנימו את מה שציפינו שיפנימו מוקדם יותר- לויתן מתומחר במלואו ולכן אין סיבה להמשך עליות במניה בשלב זה (להוציא חלום הנפט). שני הדברים ההלו ריסנו במעט את המעוף.

שמעון – תודה.

פרובאנס – נקודה מאוד מעניינת, ובהחלט שווה לשקול אותה. צריך רק להתגבר על הבעיה של הצטרפות בשלב מתקדם של האסטרטגיה.

דניאל – לא קרה מעולם וסביר מאוד שלא יקרה בשנית.

שמואל – הסקוויז מבחינתי הוא לא 1320. גם בזמן ההמתנה להודעת רציו המדד ירד לרמת 1318 ולכן לא בזה כיוונתי לסקוויז אללא לריצה מעל 1330. כל עוד המדד עמד סביב 1320 לא היתה בעיה וירידה אף היתה מניבה רווח ביחס למה שהתקבל בסיום. באותה נשימה השוק יכל להבין גם את שהתרחש בחמישי ולהורידו ללא כל התערבות (זכור מקרה ישראמקו וההשפעה הראשונית של ההודעה).

Noam – ביחס להודעה באתר ציינתי שזה מצב חד-פעמי שלא יחזור. בנוגע לאסטרטגיה שבועית /חודשית, ניתן לחודשית עוד הזדמנות ואז נחשוב האם צריך לשנות או שמא להמשיך בכיוון זה.

Rash – לא רלוונטי מדוע לא היה אפשרי אלא זה שמלכתחילה הדבר לא השפיע ומי שעוקב אחרי האתר היה מודע לכך. מעבר לזה, מבחינתי אם אתה כ"כ תלוי בהודעה אחת ויחידה שעה לפקיעה כנראה שאתה מסיר אחריות מעצמך/לא מספיק שולט בתחום הנגזרים. Ping לא נחסם בשום צורה, ואף לא היתה סיבה לכך. ההודעה שלו היתה בסה"כ פומפוזית ואנחנו ממש לא רואים סיבה לחסום לחינם.
    ציינת שסגירת 1260 היתה הימור פרוע – ההגדרה של הימור היא יותר מזל משכל. זו המתמטיקה שעמדה מאחרי הסגירה: סבירות לדשדוש (33%) + סבירות לירידות (33%) + סבירות לעליות מתונת (10%) + רצון השחקנים = מתן סבירות גבוהה יותר לצד זה מאשר לעליות.
    לשאלתך איך יצאתי החודש – אתה רומז שיצאתי ברווח בזמן שאחרים הפסידו, ואולי אף פתחתי אסטרטגיה נגדית. מעבר לזה שהשחקנים הפסידו החודש ואני בתוכם, אם תקדיש לזה מחשבה הרי שמוטב לי ל"הריץ" את המדד לטובתי ולא להיות ממול. בשלב הבא תטען שאני מריץ מניות כבזק ואלביט מערכות וברצינות, זו בדיוק הסיבה שאני לא ממליץ על שלדים בורסאיים או מניות דלות מסחר.
    Gil – מסכים איתך לחלוטין. שורש הבעיה היה בקידום ל 1290, ואכן היה צורך בקצת יותר סבלנות.

דווקא ברגעים כאלה ובתור אחד שלא כותב כאן יותר מדי (ואולי אחד הותיקים כאן),
    חשוב לי לחזק את ידיך, -אין שום מקום שלימד אותי יותר על השוק והמגמות שמאחוריו מאשר האתר הזה ,שכל אחד פה אני חושב יסכים מורכב מרובו מאנשים ,ולא משנה מה הם חושבים, שבאים לתרום אחד לשני ולעלות דיעות לא בהתאם לאינטרסים שלהם אלא באופן כן מנקודת המבט שלהם
    ההתייחסות המנומקת שלך לטעויות ( והיו, בדיעבד) בניהול האסטרטגיה ובלי לברוח מאחריות בהחלט ראויה, וזה באיזשהו אןפן רק מוכיח את העוצמה של המקום הזה ..
    תודה

ברוך

בואו נחזור לבייסיק.
    1.לא פותחים אסטרטגיה ביותר מ30 אחוז מהבטחונות.
    2. שבועיים לפקיעה ניתן להשתמש ב30 אחוז הבאים
    ואת השליש הנותר לשמור עד לסגירה

זהו. זה הכל.
    בהצלחה.

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    Rash – לא רלוונטי מדוע לא היה אפשרי אלא זה שמלכתחילה הדבר לא השפיע ומי שעוקב אחרי האתר היה מודע לכך. מעבר לזה, מבחינתי אם אתה כ"כ תלוי בהודעה אחת ויחידה שעה לפקיעה כנראה שאתה מסיר אחריות מעצמך/לא מספיק שולט בתחום הנגזרים. Ping לא נחסם בשום צורה, ואף לא היתה סיבה לכך. ההודעה שלו היתה בסה"כ פומפוזית ואנחנו ממש לא רואים סיבה לחסום לחינם.
    ציינת שסגירת 1260 היתה הימור פרוע – ההגדרה של הימור היא יותר מזל משכל. זו המתמטיקה שעמדה מאחרי הסגירה: סבירות לדשדוש (33%) + סבירות לירידות (33%) + סבירות לעליות מתונת (10%) + רצון השחקנים = מתן סבירות גבוהה יותר לצד זה מאשר לעליות.
    לשאלתך איך יצאתי החודש – אתה רומז שיצאתי ברווח בזמן שאחרים הפסידו, ואולי אף פתחתי אסטרטגיה נגדית. מעבר לזה שהשחקנים הפסידו החודש ואני בתוכם, אם תקדיש לזה מחשבה הרי שמוטב לי ל"הריץ" את המדד לטובתי ולא להיות ממול. בשלב הבא תטען שאני מריץ מניות כבזק ואלביט מערכות וברצינות, זו בדיוק הסיבה שאני לא ממליץ על שלדים בורסאיים או מניות דלות מסחר.
    שחקן יקר,
    הפרויקט שהרמת כאן אין לו אח ורע, לא רק בארץ לדעתי. אנא האמן לי שבהערות שלי אני בא ממקום טוב, כלומר רוצה לתרום ולשפר ולא ההפך. יש לי הרבה הערכה אליך, ובאמת חבל לי מאד שהפרויקט הזה יתקלקל. ובתחום בו אנו עוסקים, אם יאבד הפרויקט שלך מתדמיתו האמינה והשקופה עליהן עמלת זמן רב, הפרויקט ירד לטמיון.

לגבי השינוי המתבקש מכאן והלאה -
    א. איבדת החודש חלק לא קטן ממבצעי האסטרטגיות.
    ב. היו החודש תקלות שטרם הוסברו (לא הבנתי את המשפט "... שמלכתחילה הדבר לא השפיע ומי שעוקב אחרי האתר היה מודע לכך").
    ג. היו תיקונים תמוהים ובראשם סגירת הקול 1260 - גם לפי חשבון ההסתברויות שלך (ולמרות שהאחוזים לא מסתכמים ל-100%) היה סיכוי רב יותר לעליות + דשדוש ששניהם אינם עולים בקנה אחד עם סגירת קול 1260 ופתיחת קול 1320 החשוף לשחיקה מהירה בשבוע הפקיעה. למעשה רק ירידות עולות בקנה אחד עם התיקון הזה, הסיכוי לירידות היה נמוך, הסיכון גבוה ולכן זה היה הימור פרוע.

בעיניי כל הנ"ל מחייב הליך של חשיבה והסקת מסקנות איך להשתפר, כי אם זה לא יקרה ותמשיך הלאה כאילו לא קרה כלום האמינות והשקיפות של האתר יפגעו ומשם הדרך קצרה.

בהערכה רבה.

שבוע טוב לכולם ולשחקן,

את הגלגל אי אפשר להחזיר אחורה ולכן אתייחס והציע מספר הצעות שיפור בתקווה שיתקבלו בברכה:
    1. קביעת גבול בטחונות מקסימלי לאסטרטגיה - כך שכל אחד יוכל לתכנן מראש את החודש בלי להסתבך בהמשך.
    2. אשמח אם תוך כדי האסטרטגיה במהלך החודש (במידת האפשר) תעלה הודעות בדבר תיקונים שהינך מתכוון לבצע מבעוד מועד - כבר שנעשה בעבר כמה פעמים, דבר המוסיף לתהליך הלמידה ומאפשר לנו להתכונן בהתאם.
    3. הייתי שמח שבמסגרת האתר היית מפרסם רשימת מניות מומלצות על ידך, הרשימה יכולה להתעדכן בהתאם להזדמנויות המתרחשות בשוק או כאשר מניה מסויימת הגיע למחיר היעד ואינה "אטרקטיבית" יותר.

תודה ושבוע טוב

שחקן שלום,

אני באתר פחות או יותר שנה, רוב האסטרטגיות שלך (לדעתי כ90%) היו בהנחת יסוד ירידות.
    כאשר מבחינה סטטיסטית רוב הימים\שבועות\חודשים בבורסה גם כולל את שנת 2008 הסתימו בעליות.

אולי שווה לנסות לשנות גישה.

(?)

ברצינות.

לשחקן
    כל הכבוד על הכנות והעמידה בפני כל המלעיזים,
    למרות שאינך צריך לתת הסברים לאף אחד- אתה הרי לא חייב שום דבר לאף אחד.

אתה ממשיך בדרך הישרה שלא למטרת רווח. ואף הופך כל ירידה (הפסד) לכלי ללמוד ממנו ולהתקדם הלאה.

שוב תודה רבה

שי – 30%הם במקרה בו תיתכן קפיצה בבטחונות. אם ניקח כדוגמא שוקת עם הגנה מלאה הרי שמיותר לא להשתמש ב 70%. מה שכן, אוסיף את תקרת הבטחונות בכל אסטרטגיה.

Rash – א. אם איבדנו חלק מבחינתי זה הגיוני, וציינתי שזה לא מתאים לכל משקיע. אני לא נושא בדגל הנגזרים בישראל ועושה נפשות בכדי שכל אדם יצטרף. במסך הכניסה אני מציין בפירוש כי המסחר מאוד מסוכן אינו מתאים לכל אחד וסביר שיסב נזק. מכיוון שכך, בהחלט הגיוני שלעיתים יצטרפו ולעיתים יעזבו.
    ב. גם מי שלא תיקן לא נפגע.
    ג. 100% אם מכלילים את העליות (כל מצבי השוק); לא רק ירידות אלא גם שחיקה ועליה קלה (ושוב לא נראה לי שהבנת את האסטרטגיה תבדוק שוב ותיוכח); זה לא יכול להיות "הימור פרוע" אם יותר מצבים נוטים לכיוון בו נקטנו. אתה משתמש בלשון ציורית אך המונחים שאתה כותב יש להם פירוש – דוגמת הימור, וניתן להבין מעלה מדוע אין אלו פני הדברים.
    ד. מסקנות – תמיד יש וציינתי חלק מהן בהם ננקוט להבא.

Bursaland – א. הסכמתי זה מכבר.
    ב. נשתדל להעלות תיקון אפשרי עוד טרם ההודעה הרשמית.
    ג. רשימת מניות – בסרגל הכלים יש חלק מניות שטרם הופעל. מטאב זה יהיו מספר פיצולים וזו תהא אחת הרובליקות.

Bursa guy – פעם נוספת, האסטרטגיה הניחה עליה בסטיה ולא ירידות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות