x

עמוד 11 מתוך 37 ראשוןראשון ... 91011121321 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 101 עד 110 מתוך 367

נושא: מדד הפחד VIX - ניתוח טכני

זה שמכנים את ה - VIX מדד הפחד, אינו אומר שזה מה שזה.

"פחד" לא מתורגם לחוזים עתידיים, ה - VIX לא קשור לחוזים עתידיים.

ה- VIX קשור ל"פרמיה" של אופציות.

כשהשוק ניצב אל מול תנודתיות - מוכרי האופציות דורשים יותר פרמיה על מנת לכתוב אופציה.

התנודתיות גורמת לעליה בפרמיות שמיתרגמת לעליה ב - - VIX

זה שה - VIX עולה לא מנבא את המשך התנודתיות ויש גבול לפרמיה שקוני האופציות יהיו מוכנים לשלם (=VIX מקסימלי)

לגידול בפרמיות על האופציות אין מגמה / מומנטום - זה ארוע שמתפתח עפ"י ציפיות, חדשות, ארועים - לכל מקרה הדינמיקה משלו - לעיתים זה "אימפולס" - איזה ארוע מזיז את השוק מספר ימים (הארוע האחרון של המצוק הפיסקלי, צונאמי ביפן וכו) ולעיתים זה מגמה של משבר מתגלגל ומחריף - כמו המשבר של 2008

אבל בשביל להבין לאן העניין הולך - לא מנתחים את הגרף, אלא את החדשות.... ואת הפסיכולוגיה של שחקני האופציות

אוקיי.
    אבל אם הבנתי נכון את דעות המנתחים הטכניים-
    הם טוענים שהכל מייוצג בגרף (גם עניינים פונדמנטליים וגם אירועים חד פעמיים).

מעבר לכך, במבט פשוט על הגרף, מעבר לזה שהוא נוטה "להתפוגג" לכוון מטה באופן כללי =)
    אפילו בעין בלתי מקצועית אפשר לראות שבהחלט יש מגמות, כל הזמן.
    אם מה שאתה אומר היה נכון - שזה רק ספייקים של תנודתיות בחוזים העתידיים, אז הגרף היה חייב להיראות רנדומלי לגמרי, כמו קשקוש אקראי של ילד.
    אבל בפירוש רואים שם מגמות שמתמשכות לאורך זמן... האין זה כך?

את המגמות רואים בדיעבד - הרי לכל מגמה יש התחלה וסוף.

השאלה אם ניתן ממה שרואים עד היום על הגרף לחזות את מחר או עוד שבוע או עוד חודש - והאמת - אי אפשר. כי אם זה היה אפשרי - היו עושים זאת וההזדמנות כבר נסגרה.

עשו אין ספור מחקרים בתחום ואין "שיטה" טכנית שמכה את השוק

שרואים מגמה בשוק זה בדר"כ מסיבות כלכליות שהן בטיבען ארוכות טווח - הסיכוי של מנתח טכני "לפגוע" גדול בהרבה - כי הסיבות בבסיס המגמה הם ארוכות טווח הרבה יותר מאשר איזו תנודה ב- VIX שנובעת מארוע שבהגדרה הוא קצר טווח.

יש גם נושא של מסגרת זמן - אתה מסתכל על גרף של כל שניה? כל דקה? כל 10 דקות? כל יום? כל שבוע? - אתה יכול למצוא "מגמות" שאורכן 5 דקות או אפילו יום שלם ואפילו שבוע או חודש שהם בניגוד למגמה מסדרת זמן ארוכה יותר - שנה או 10 שנים.

הדוגמא האחרונה של ניתוח טכני שערך חיפושית רק מראה שלא ניתן לחזות כלום - היה ארוע קצר טווח, נראה כאילו יש מגמה והכל התפוגג - ה - VIX ב - , 15 3 ימי מסחר אחרי ש"כבש" את השער "האופטימלי 23" לבערך 5 דקות והוכרז כי השער "האופטימלי" הבא הוא 38.

התחזית שלי - ה - VIX יעבור את שער 20. מתי? אינני יודע - אך זה יקרה בוודאות.

הבעיה עם ה- VIX היא שאם בזמן שאני כותב את זה , יפול מטוס על הבית הלבן, ה - VIX יגיע ל 38 . המנתח הטכני יגיד - הנה צדקתי.

הצחקת אותי עם המטוס על הבית הלבן =)
    "עשו אין ספור מחקרים בתחום ואין "שיטה" טכנית שמכה את השוק" -
    אני מניח שאוסף "שיטות" טכניות אמור לדעת להכות את השוק (או לפחות להגדיל את סיכויי הרווח לעומת סיכויי ההפסד),
    אחרת מה שאתה אומר זה בעצם שהניתוח הטכני לא שווה כלום? (חכמה שבדיעבד?)

אני מניח שאוסף "שיטות" טכניות אמור לדעת להכות את השוק (או לפחות להגדיל את סיכויי הרווח לעומת סיכויי ההפסד),
    אחרת מה שאתה אומר זה בעצם שהניתוח הטכני לא שווה כלום? (חכמה שבדיעבד?)
    ניתוח טכני לא שווה כלום.

ההסבר פשוט.

יש הרבה מנתחים טכניים והרבה שיטות, לכולם יש מחשבים סופר-מתוחכמים שכל היום מסתכלים על גרפים ומנתחים - הם מנתחים מידע גלוי - לכולם יש את אותו מידע, רק המסקנות עשויות להיות שונות... [כבר בעיה - אין באמת "תורה"]

הם כולם פועלים באותו שוק וכל פעולה שהם מבצעים משפיעה על השוק.

אם כולם חושבים אותו דבר -ויפעלו אותו דבר - אזי אף אחד לא ירוויח כלום , אם הם מגיעים למסקנות שונות - הרי אלו שצודקים (אם הם ממש מעטים) - ירוויחו וכל השאר יפסידו - שזה הרוב

כלומר , בהגדרה, לרוב העוסקים בניתוח טכני - זה לא עובד לאורך זמן

בתהליך דרוויניסטי, רק החזקים שורדים - אלו שמפסידים לאורך זמן - יצאו מהמשחק, ואחרים יתפסו את מקומם, אלו שמרוויחים כסף - ישלמו בונוסים ויחזרו לשחק והתהליך ממשיך.

תחשוב כמה שנים התהליך הזה נמשך, כמה כסף ומאמץ משקיעים בעניין- וכמה מנתחים טכניים הפסידו כסף.

עכשיו תשאל את עצמך -
    1. מה הסיכוי שלך להיכנס למשחק ולהרוויח?
    2. כמה משקיעים מפורסמים הרוויחו את הונם מניתוח טכני?
    3. למה המרצים ו"המומחים" לניתוח טכני מוכנים לקבל שכר כשכיר ולעמוד ולהרצות בערב בקורס אם יש להם יכולת "להכות את השוק" כשיטה?

אגב, זה נכון בכל תחום ההשקעות - מי שבאמת יש לו יכולת להכות את השוק לאורך זמן, לא יושב כשכיר בבית השקעות וגם לא כמנהל בבית השקעות - העובדה הידועה - בתי השקעות, קרנות נאמנות, קרנות גידור - רובם המכריע לא מכה את השוק אפילו לא כמאורע של פעם ב- 3 שנים, ולטווח ארוך - בודדים ביותר שקשה לדעת אם זו חוכמה או מזל...
    נערך לאחרונה על ידי tby, 02.01.2013 בשעה 22:54

אני חייב להביע את הסכמתי עם הקביעה הזאת.
    אני גם לא שמעתי על אף סוחר מקצועי ומצליח שעובד רק על פי ניתוח טכני.
    יחד עם זאת, חלק מהכלים בניתוח טכני יכולים להיות שימושיים ויכולים לעזור לדעתי במסחר, בתנאי שזה בא לצד דברים אחרים.

בלי לפגוע באף אחד כמובן.
    אם יש סוחר שמצליח להרוויח מניתוח טכני, אני לגמרי מפרגן.

ערב טוב.

אשמח לשמוע דעות מנוגדות של מנתחים טכניים =)
    חיפושית? ניסן?

לאור הויכוח שעלה אתייחס למספר דברים,
    כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון ולשמירה על מרווח ביטחון לטעויות, הניתוח הטכני נותן להעריך את כיוון השוק, לזהות חברות המתאימות להשקעה, לקבוע את משך ההשקעה. אך ההצלחה היא כבר עניין של ניסיון, ידע, יכולת אישית והבנת השוק. מי שמצליח להרוויח הוא זה שחזה נכון את ההזדמנות שהגיעה וניצל אותה לטובתו. הניתוח הטכני מנטרל את הרגשות ויכול להשתלב בשיטה הפונדמנטלית. בניתוח הטכני רואים אסונות המוסתרים בנתוני חברות ובמאזניהם. ניתוח טכני אינו נבואה או תחזית או התחייבות אך הוא עוזר לנו להימנע מהמלכודות. מנתחים טכניים לא מנסים לחזות את העתיד אך הם מגבילים את מאמציהם לזהות את המגמות וזה הרבה יותר קל ורווחי. אגב מסחר מבצעים תוך בדיקת התפתחות הגרפים אך קבלת החלטות נבונה מתקבלת בשלוות נפש מלאה וללא רגשות אקראיים. כמובן שקל להאשים את הניתוח הטכני ואת העולם כולו בכישלונות שבעתיין הפסדים אך צריך גם ללמוד לקחת אחריות.
    מדד ה-VIX הוא מדד המשקף את סטיית התקן הגלומה הממוצעת של אופציות סביב הכסף הנסחרות ב- S$P500.
    ולמי שסוחר באופציות האילו המדד הזה הוא כלי עבודה בסיסי.

מדד הויקס

בגרף השבועי ירידה של 39.13% שינתה את מגמת המדד לדובית. השינוי התרחש תוך מעבר בשער 16.5 נק' מדד. מתנדי הסטוקסטי וה-RSI בגזרת השורט. מתנד ה-MACD עוד לא החל את הגל היורד בעוד מתנד ה-ADX נותר שורי. בגרף המבטל תנודות קלות ניתן להבחין שהמגמה תחזור להיות שורית רק ממעבר על שער 23 נק' מדד. בגרף חודשי המדד נפרד משער 48 נק' מדד מה-1 באוגוסט 2011 ומאז הוא בעמודות חודשיות של ירידות ודישדוש עד מיקומו העכשוי.

חיפושית,

נעשה את זה מעניין - אתה אומר מגמה דובית - כלומר צריך לראות המשך ירידה , אני אומר דישדוש עם פוטנציאל עליה בטווח של שבועיים

נראה מה יהיה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות