MAC - צר לי, אבל מה שרשמת הוא בדיוק הטעויות הקלאסיות בנוגע לטסלה ואפרט:
"שנים שהחברה תחת שורטיסטים והשער רק עולה ועולה" - השער לא עולה ובשנה האחרונה
אפילו יורד, ואלמלא משחקים חשבונאיים החברה לא היתה קיימת כבר + אם אתה משווה את
זה לתשואת החברות המובילות האחרות אתה מבין שהעמידה במקום של החברה בשנה האחרונה
ואולי אפילו בשנתיים האחרונות שוות ערך לנפילה.
"נטען פה שהחברה לא תצליח לייצר את מודל 3 בכמות הנדרשת - טענה שהוכחה כשגויה" - אכן טענתי
את זה לא פעם אבל הטענה הזו 100% נכונה ואת זה לא אני אמרתי אלא מאסק עצמו. מסיבות כאלו ואחרות החברה לא עומדת ביעדי הייצור שלה, ושוב אלו גם התבטאויות מחוץ לדוחות וגם בדוחות.
"למאסק יש יכולת לגייס כסף" - לא. למאסק אין יכולת והוא ניצל פעמיים ע"י הממשל. וזה לא קשור אליו ישירות = בשביל למחוק את טסלה ממסחר הוא צריך הון שפשוט בלתי אפשרי לגייס כי אף אחת מהקרנות לא תעמיד לו ההון הנדרש, והממשלה כבר זוכה לבקורת קיצונית על הטבות ב 3 מיליארד דולר.

מעל הכל, אם באמת היה רוצה למחוק היה שותק ! האינטרס של מי שמחפש למחוק חברה ממסחר הוא שער כמה שיותר נמוך ולכן השורטיסטים היו בעזרו והוא היה מנצל הלחץ, ממתין לשעת כושר וקונה הסחורה במחיר של 20 או 50% הנחה. מי שרוצה לקנות בזול לא אומר אני מתכוון לקנות אלא פשוט מחכה.
מעל הכל המשפט הבעייתי - "את מאסק לא ינצחו". הוא הגורו של המשקיעים הקטנים; הוא איש חזון יחיד ואין כאן ציניות. הבעיה שהרעיונות שלו מדהימים אבל לא ישימים בטווח הנראה לעין במחירים הגיוניים. בזמן שטסלה עושה כותרות בסין יש כבר 4 חברות אוטונומיות שעושות כמעט מה שטסלה עושה רק בשליש מחיר. אתה לא הולך נגד קרנות הגידור בארה"ב עם שורט עצום של 30% מההון כי אתה תפסיד. גם מאסק יפסיד. גם אם הכל היה עובד כמו שצריך בחברה, צריך להבין איך וול סטריט מתנהלת בכדי להבין שפשוט אין דרך אחרת ובאמת שמאסק עם הגב לקיר בצורה קיצונית ביותר.

אורי - אפל, אמזון וגוגל: הראשונה מבצעת קניה עצמית בשביל לסמן וי על טריליון הדולר. זה לא רציני אבל בסביבת הריבית הנוכחית עדין זה מחזיק מיים. אפל לא מוכרת יותר, לא מרויחה יותר אבל כשהר המזומנים שלה משמש לרכישה עצמית אז ברור שהיעד הושג וכל עוד אין מפולת באופק החברה תשמור על רמות אלו.
גוגל - מאז ומעולם אנו שוריים על המניה אבל ההתנהלות האחרונה מאכזבת. יותר מדי פרויקטים יורדים לטמיון ובסופו של דבר כגודל הציפייה כך גודל האכזבה. ההכנסות נותרות מסורתיות ככה שזו עדין השקעת לונג אבל צריכים להיות ערניים להיפוך בטווח הבינוני.

אמזון - לונג בגלל באזז וטירוף מערכות ואין מה לנתח כרגע פונדמנטאלית. כשהעדר רץ אתה רץ אותו וכרגע זו האפל של ג'ובס והגוגל של לפני שנתיים. בינתיים לא רואים שום סיבה להיפוך והיא העדיפה מבין ה 3.