x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: אופציה בדירה

אופציה בדירה

היי לירן,
    יש לי דירה ובה שוכרים, יש סעיף עם אופציה לשנה בחוזה, החוזה מסתיים בקרוב, האם יש באפשרותי לא לממש להם את האופציה או שאני חייב להמשיך איתם כשוכרים?
    תודה מראש,
    דני.
    מתחיל בניתוח טכני
    הנ"ל לא מהווה המלצה

Re: אופציה בדירה

אני אמנם לא לירן, אבל התשובה כאן פשוטה: תלוי מה כתוב בחוזה. בדרך כלל אופציה, זה דבר חד צדדי. שהרי אם זה היה דו צדדי, לא היה טעם בכלל לשים את זה בחוזה.

לכן, אם השוכרים שלך עומדים בתנאי האופציה (הודיעו בזמן, וכו' וכו'), אז אתה חייב להמשיך.

Re: אופציה בדירה

שלום ידידי,

כפי שדמי כיס כתב, יש לבחון את הכתוב בהסכם, אופציה אינה תמיד חד צדדית בהגדרתה לעיתים היא משקפת רצון אחד לצד אחד להסכם ורצון אחר לצד השני.
    (לדוגמא : אופציה לשנה נוספת בתמורה להעלאה של התמורה ו/או בתנאי כזה או אחר )

מאידך, במרבית הסכמי השכירות כאשר ניתנת אופציה לשוכר ללא כל תנאי יש לפרש זאת כי השוכר רשאי להמשיך בתנאי השכירות לתקופה נוספת.

בלי קשר לפן המשפטי, אם אינך מעוניין להשכיר יותר את הנכס לשוכרים, תנסה בדרכים אחרות לבקשם לעזוב בהתראה נוחה כמובן, אני מניח כי בדרך חיובית ניתן יהא לפתור זאת, אף אחד לא אוהב להיות לא רצוי ובטח שאף אחד לא מעוניין לשכור נכס כאשר מערכת היחסים עם בעל הנכס עכורה.

בהצלחה,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות