x

עמוד 3 מתוך 3 ראשוןראשון 123
מציג תוצאות 21 עד 27 מתוך 27

נושא: שוקת קנויה צרה נובמבר

Re: שוקת קנויה צרה נובמבר

שלום, לדעתי הסטרייקים באסטרטגיה קרובים מדי, אני אנסה אסטרטגיה שונה חודש הבא: קנייה 3 סטרייקים מהמדד, וכתיבה 3 סטרייקים מהכתיבה.
    בקנייה כמות *4, בכתיבה כמות * 5. בשלב הראשון האסטרטגיה לא תעלה בכלל ואז יוקצה התקציב להזזת רגל קנוייה בלבד.
    מה דעתכם?

ציטוט פורסם במקור על ידי bond100
    שלום, לדעתי הסטרייקים באסטרטגיה קרובים מדי, אני אנסה אסטרטגיה שונה חודש הבא: קנייה 3 סטרייקים מהמדד, וכתיבה 3 סטרייקים מהכתיבה.
    בקנייה כמות *4, בכתיבה כמות * 5. בשלב הראשון האסטרטגיה לא תעלה בכלל ואז יוקצה התקציב להזזת רגל קנוייה בלבד.
    מה דעתכם?
    ואיך תנהל את זוג האופציות העודפות של הכתיבה, הרי הן בעצם שוקת בינונית כתובה ולדעתי אסור להפקיר אותן לחסדי המדד, קרי, או להקצות גם להן סכום מסויים לשיפוץ / חסימה, או להתייחס לאסט כאל קניית 3 מרווחים + כתיבת מרווח יחס ולנהל בהתאם.
    אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

שלום גיל, אנחנו במינימום מרווח של 3, נניח יש פקיעה נמוכה דרמטית מיד אחרי פתיחת האסטרטגיה: 4*3 מגן = 12,000. כלומר יש לנו הרבה אורך נשימה לירידה בגין הפוט הכתוב , (אפשר גם לקנות פוט נמוך בזמן הקמת האסטרטגעה).
    פיספסתי משהו?

ציטוט פורסם במקור על ידי bond100
    שלום גיל, אנחנו במינימום מרווח של 3, נניח יש פקיעה נמוכה דרמטית מיד אחרי פתיחת האסטרטגיה: 4*3 מגן = 12,000. כלומר יש לנו הרבה אורך נשימה לירידה בגין הפוט הכתוב , (אפשר גם לקנות פוט נמוך בזמן הקמת האסטרטגעה).
    פיספסתי משהו?
    על פניו, נראה יותר מדי טוב, מכיוון שאותם 12000 בעצם מגינים עליך עד מרחק של 18 סטרייקים מהמדד שבו פתח החודש (כתיבה עודפת שבוצעה בסטרייק מס 6 + 12 סטרייקים הגנה שנותנים המרווחים הקנויים).

לכן, משהו לא מסתדר כאן, ולדעתי זה המימון, כלומר, כתיבת אופציה אחת חשופה בתחילת חודש סביר שלא תממן את 4 המרווחים שקנית (כאשר כל מרווח מתחיל בסטרייק מס. 3 וגודלו , עד שהוא פוגש את הכתיבה = 3 סטרייקים), ז"א שבאם תרצה לקנות 4 מרווחים של שלושה סטרייקים שמתחילים מהסטרייק השלישי מהמדד, תצטרך מימון נוסף, קרי או שתשלם כסף ואז האסטרטגיה הינה אסט' קניה וחשופה לשחיקה, או שתכתוב יותר מאופציה אחת עודפת ואז משתנים יחסי ההגנה באסט'.

אורח

היום, למרות שלא הגיע לרווח היעד, החלטתי לסגור (ובכן, בערך לסגור) את השוקת.

המדד הגיע היום לאיזור האידיאלי מבחינת השוקת, אך בגלל הסטייה שסירבה לרדת (לפחות עד מתי שסגרתי) הרווח של השוקת היה חלקי בלבד.

אז מדוע ביצעתי סגירה?
    -כי לא היה נראה לי שבשוקת הקנויה שלי תהא וגא שלילית ותטא חיובית (נבע מהקירבה של השוקת הכתובה שהוספתי), וכמו כן יש לי קצת חשש מהמשך ירידות בטווח הקרוב, למרות שגם עליות לא היו כל כך מועילות לשוקת.

השוקת נסגרה כולה פרט לכתיבה על 1320, כניסיון לסחוט עוד כמה שקלים מהאסט', שכן גם אם נעלה מפה חזק, הירידה בסטייה תאפשר סגירה בהפרש לא גדול לעומת המחיר הנוכחי.

אחרי עמלות לא נשאר כמעט רווח מהאסט' (5.3% נטו, בהנחה שלא אצטרך להזיז את ה1320 הכתוב, לפחות ביחס לציפיות הפתיחה זה נמוך יותר), דבר המרמז על כך שבביצוע כזה רצוי לשאוף ליעד רווח גבוה יותר (כפי שעשיתי באוקטובר).

כנראה ששוקת קנויה כבר לא אבצע בדצמבר (העלות גבוה מידי עקב העליה בסטייה), ובינתיים חזרתי לבצע שוקת כתובה.

בונד, אני גם נוטה להאמין שיחס 4:5 בין הקניות לכתיבות ישאיר אותך משלם סכום מסויים, מה עוד שעלייה בסטייה עלולה להתקזז עקב עודף הכתיבות, דבר שלא קורה אם כותבים 1:1.

גיל, האם הפוזיציה שלך דומה לשלי? אני התחלתי לחשוש כי תנועה לכל כיוון תגרום להפסד (או לכיוון הפוט הכתוב של השוקת או לפרפר שנותר לי בצד השני) ולכן בחרתי לסגור.
    אני מניח שאילו הייתי בכל זאת ממשיך הייתי מסיים את תיקוני השוקת הקנויה ומקרב את הקולים הכתובים לאיזור 1290-1300 (יחסית מוגן כיוון שעליה משמעותית תגרור בהכרח ירידה בסטיה)
    ועומד על המשמר בצד הפוטים על מנת להרחיק במקרה של המשך ירידות.

בקשר לכתיבה של השוקת. אם אתה כותב את השוקת על ההתחלה, אתה מקטין את היכולת שלך להנות מעליה בסטייה (ובתמורה מקטין (בערכה המוחלט) את התטא), אך אחת מהנחות היסוד שלי לפחות באסט' היא
    שהסיכויים לעליית הסטיה בשלב כלשהו של החודש גדולים מסיכויי הירידה/עמידה של הסטיה (ולכן פותח רק מתחת לסטייה 15), ולכן איני חושב שנכון לפתוח במקביל, מה עוד שבשלב מוקדם השחיקה עוד לא משמעותית.

סאפ,

האסטרטגיות דומות בחשיבה וביעד אבל שונות מעט בבניה ובניהול.

בדרכי, איני אוהב כלל לעבוד חשוף, לא חשוף בכתיבה וגם לא חשוף בקניה.
    בחודשים בעיתיים (ובכנות איני יודע באם החודש הוא הבעיה או שהיא אצלי) כאשר כל כיוון נראה בעל סיכוי דומה לכיוון המנוגד, והסטיה פעם עושה קולות של ירידה חרישית ופעם רוח וצילצולים בעליה, בחודשים כאלו אני נכנס למגננה.

מבחינתי, מגננה זה לעבוד עם קונדורים, בד"כ רחבים (2 סטרייקים בין כל אופציה) כאשר ההחלטה באם לכתוב או לקנות נובעת מתוך הסטיה (מתחת ל-15 קונה, מעל כותב).
    אם קניתי, אז משחק עם הצמד האחורי של הרגל שהתקרבה למדד (מרחיק) + משחק עם הצמד הקדמי של הרגל שהתרחקה מהמדד (מקרב).
    אם כתבתי, אז הופך יד ומשחק פוקר גנבים (כלומר הכל הפוך).

אפשרות נוספת, בסטיה של 20 (או קרוב לכך), כותב שוקת בינונית ומשתמש בקונדור בתור הגנה דינאמית לאותו צד של השוקת שמתקרב למדד (ולא מנהל את השוקת אלא את הקונדור שמגן), ואם המדד עושה באמצע החודש פרסה, כפי שעשה החודש, של 180 מעלות + 3 סטרייקים בכיוון הנגדי (מינימום של הוכחת כוונות מצידו) מפטר את השוקת הצפונית (לא מתאהב בה, למרות שטיפחתי אותה יותר משבוע) ובמקומה שוכר את אחותה הצעירה מהדרום.

בסופו של דבר, משתדל לזרום עם המדד, לא נלחם איתו וגם לא מנסה להקדים ולרוץ לפניו, אלא נותן לו להוביל ושומר תמיד על צעד או שניים אחריו.

גיל תודה,
    ירדן

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות