x

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 29

נושא: 10/10/10

Re: 10/10/10

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    ...............

דמי כיס- לא ברורה לי גישתך ביחס לפישר אך יתכן והיא נובעת מאי-הכרת העובדות לאשורן.
    מספר ציטוטים שציינת:
    בשביל זה הוא מוכן לקנות מטבע חוץ בערך של 700 מיליון דולר (להבדיל מקניה של 700 מיליון דולר). את התמורה הוא משלם בשקלים, מהם יש לו אינסוף - אין לו אינסוף, זה מוביל לאינפלציה ואפילו בנוכחית יש לו חלק לא מבוטל.
    ככל שהוא יראה יותר נחישות ככה הספקולנטים ימהרו להדיר רגליהם - שנתיים וחצי לא הצליח מדוע שיצליח כעת? 700 מליון דולר ביום והדולר יורד, מדוע שיצליח כעת? הנקודה מובנת. נראה לי שהיה לו מספיק זמן בכדי להפחיד את הספקולנטים, והם בלשון המעטה, מאוד לא סופרים את בנק ישראל.
    אתה כותב על "אסון אפשרי" - דוגמא, סין מפסיקה לרכוש אג"ח ארה"ב. לא צריך להיות בזה הגיון כלכלי, ומספיק שאובמה ימשיך לעצבן אותם והם יעמידו אותו במקום תוך שניה. ישנם מגון מצבים נוספים.
    ההפסד של ה 8.5 מיליארד ש"ח הוא מאד על הנייר (מאיפה המספר אגב?). אין זה הפסד אמיתי - הייתי מאוד נוח עם המספר הזה, בפועל מדובר על הפסד הרבה יותר משמעותי.
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3883961,00.html
    (ושים לב לתאריך).
    ואגב, רוב הדולרים שהנגיד קנה היו בשערים נמוכים יותר. הרבה מאד נקנה באזור ה 3.2-3.5. - אולי זה שורש הבעיה. למעלה מ 90% מהדולרים נרכשו בשער גבוה מ 3.75
    ארז - זה לא התפקיד שלי לחלק ציונים לנגיד וקטונתי. מציע לכל מי שחושב שהנגיד פועל נכון לקרוא דוחות וספרים שנכתבו על הנגיד בתקופת כהונתו ככלכלן הראשי בקרן המטבע. ישנם שני ספרים שמציינים כי פישר נכשל בצורה קטסטרופלית והיה בין הכלכלנים הגרועים אי-פעם בקרן המטבע. פרסים זה פרסים ומציאות זו מציאות. אובמה קבל פרס נובל לשלום, וגרינספאן במשך 20 שנה היה הנגיד המושלם עד פיצוץ הבועה.
    אוקי. אז נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה. לתת לדולר לרדת לאזור ה 3 ש"ח לשקל (או 4.2 ש"ח לארו), זה מתכון לאסון כלכלי לא קטן: בריחת מפעלים לחו"ל, פיטורים ואבטלה, הגדלת היבוא ופגיעה אנושה ביצוא. משבר שיקח שנים לשקם. ההפסד על הנייר שיש היום יתגמד מול הנזק הזה.

לגבי המלחמה הספקולנטים, העובדה מראה שבסך הכל, הנגיד די הצליח. למיטב זיכרוני בסך הכל רוב הזמן הדולר נע ברצועה נסבלת מאד. באזור ה 3.6.

לגבי איפלציה, אני מסכים עם assafb.

צריך לקוות שמדיניות ההשקעה של היתרות מספיק נבונה על מנת להתגבר על משחקי התפקידים בין הדולר לארו. פעם זה למעלה ופעם השני. משהו מספיק מאוזן שאם הסינים יעברו לארו (לא שאני מאמין שזה ראלי), אז יתגבר על זה (הדולר אולי ירד, אבל ארו, יין ושאר ירקות יעלו).

וצריך לקוות (למען המדינה) שמי שטועה זה אתה ולא אני . כי אם אתה הצודק, אז המצב די גרוע...

ציטוט פורסם במקור על ידי assafb
    ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    דמי כיס- לא ברורה לי גישתך ביחס לפישר אך יתכן והיא נובעת מאי-הכרת העובדות לאשורן.
    מספר ציטוטים שציינת:
    בשביל זה הוא מוכן לקנות מטבע חוץ בערך של 700 מיליון דולר (להבדיל מקניה של 700 מיליון דולר). את התמורה הוא משלם בשקלים, מהם יש לו אינסוף - אין לו אינסוף, זה מוביל לאינפלציה ואפילו בנוכחית יש לו חלק לא מבוטל.
    שחקן, זו טעות נפוצה, אז אל תרגיש לא נעים, אבל מאחר שהנגיד מדפיס כספים, קונה דולרים, ממיר אותם לסל מט"ח ושומר בקופה זה פשוט לא מתנהג ככה.
    הרבה כלכלנים מתחילים ובטח ובטח סוחרים מתחילים שומעים "הדפסת כספים" וישר אומרים אינפלציה. הדפסת כספים לא גורמת לאינפלציה. עליה בביקוש גורמת לעליה במחירים, אם הכספים המודפסים מגיעים לידי הציבור, זה יכול לגרום לעליה בביקוש, ולכן לאינפלציה, לכן נוצר ההקשר בין הדפסה לאינפלציה. אבל במקרה שלנו אין קשר, הנגיד מדפיס כספים, קונה דולרים ושומר אותם בקופתו (אחרי גיוון לסל מט"ח), אין שינוי בביקוש, ולכן אין גרגר קל ביותר של אינפלציה בעצם הדפסת השקלים. בתקופת דולר יורד בכלל מדובר ברכישת מט"ח בחינם.

תמיד מצחיק אותי שמדברים על "הפסדים" של הנגיד במט"ח. הנגיד קונה מט"ח בשקלים מודפסים, בחר להדפיס נאמר חצי מיליארד באותה קניה. הוא שומר את המט"ח בקופתו, ונאמר שסל המטבעות יורד בעשרה אחוז (וזה אבסורד, כי רק הדולר יורד כל כך חזק), אבל נניח שסל המט"ח ירד ב10 אחוז. הנגיד הפסיד 50 מיליון? שטויות, זה כאילו הוא הדפיס 450 מיליון מלכתחילה, אין לזה שום משמעות, הכסף לא יצא החוצה, אין אפילו בלאי של מכונת הדפוס כי הכל ברשומות בנק ישראל ותו לא :-)

אם כבר, זה יכול לפעול נגד אינפלציה. כן, הדפסת הכסף יכולה לפעול נגד אינפלציה. כבר סיכמנו שהיא לא פועלת בעד אינפלציה, אז בינתיים קיבלנו הר מט"ח מגוון. עכשיו, נאמר שמחלחלת לארץ אינפלציה, כלומר, השקל מאבד מערכו. ההנחה היא שלא מדובר באינפלציה של כל המערב, כי לזה הנגיד באמת לא יהיה קשור. אז לפני שמגיעים לכדור השלג של האינפלציה, ניתן לקטוע את העסק פשוט ע"י קניית שקלים באמצעות הר המט"ח, מיידית זה משפיע על מחירי הנפט, הסחורות והמוצרים המיובאים, וכן הלאה. כלומר, הר המט"ח יכול להאט אינפלציה עתידית חזרה לטווח נורמלי.

נשגב מבינתי
    1. הנגיד רוכש דולרים בבנק מסחריומעביר תמורתם ערימות של שקלים
    טבין וטקילין למוכר הדולרים. מוכר הדולרים נשאר עם ערימות השקלים
    של הנגיד ויכול לעשות אתם כרצונו... לקנות עגבניות למשל, לקנות
    מק"מ, אג"ח וכו'. נשגב מבינתי
    2. יש גם תופעה שנקראית אינפלציה של מחירים בניגוד או בנוסף
    לאינפלציה של ביקושים... אז אם הנגיד רוכש שקלים (מייקר אותם)
    בתקופה שקיימת בה אינפלציה של מחירים, אזי הוא מאיץ את האינפלציה?

ציטוט פורסם במקור על ידי kobie007

נשגב מבינתי
    1. הנגיד רוכש דולרים בבנק מסחריומעביר תמורתם ערימות של שקלים
    טבין וטקילין למוכר הדולרים. מוכר הדולרים נשאר עם ערימות השקלים
    של הנגיד ויכול לעשות אתם כרצונו... לקנות עגבניות למשל, לקנות
    מק"מ, אג"ח וכו'. נשגב מבינתי
    2. יש גם תופעה שנקראית אינפלציה של מחירים בניגוד או בנוסף
    לאינפלציה של ביקושים... אז אם הנגיד רוכש שקלים (מייקר אותם)
    בתקופה שקיימת בה אינפלציה של מחירים, אזי הוא מאיץ את האינפלציה?
    זה היופי, בדיוק זה העניין, כפי שאמרתי כשהדולר יורד, כל המט"ח מגיע בחינם, מדוע?
    כי כמו שכולם אומרים, סטנלי פישר שוודאי מבין בכלכלה יותר ממני, ממך ומשחקן, גם הוא מבין היטב, ההתערבות שלו בשוק המט"ח היא גרגר, מוכר הדולרים ממילא היה מקבל שקלים, אם הנגיד לא משפיע באמת על השער אז הוא זניח בפועל על כמות השקלים המתקבלת אחרת ניתן היה להגיד שהוא משפיע על שער המט"ח, בסתירה להנחת שחקן וכנראה ההנחה שלך.
    לגבי "ייקור השקלים", שוב - אם אתה אומר שהוא מייקר את השקלים, אתה אומר שהוא משפיע לחיוב על שער הדולר-שקל, שוב בסתירה להנחה שפעילותו לא טובה.

כלומר בשביל לסתור את טענותיי שפעילותו חיובית, חייבים לאמר שרכישות הדולרים שלו אפקטיביות, או במילים אחרות, על דרך השלילה הראנו שלא בכדי סטנלי פישר הוא אחד הכלכלנים המוערכים בעולם, לא בכדי וועדת נגידים בוחרת בו כנגיד הטוב בעולם השנה, לא היה לו רק "פוקס" פה או שם עם בנק פועלים ועם מדיניות כזו או אחרת טרום המשבר - אלא באמת הגיע הזמן להפסיק להניח שאנחנו יותר טובים בכלכלה מאחד מאלה שהיו שותפים לכמה הגדרות שלה בעידן המודרני. אני התחלתי ואכן אמשיך לציין דעה חולקת בכל פעם שאני אראה שמבזים את שמו של אחת המתנות הגדולות שישראל קיבלה (וכן, לקרוא לו ספקולנט בסקירה שבועית זה ביזוי גם של גיל וגם של רקורד).

א. אין לי הנחות
    ב. אני מנסה להבין תהליכים, סיבות ומסובבים

אם בפשטות תוכל לסביר לנו למה הנגיד רוכש דולרים זה יהיה נחמד

ציטוט פורסם במקור על ידי kobie007
    אם בפשטות תוכל לסביר לנו למה הנגיד רוכש דולרים זה יהיה נחמד
    הוא בכך מוסיף שחקן לא צפוי לשוק, שמסכל את המסחר עבור ספקולנטים תוך יומיים, מבלי לנסות לשנות את המגמה, זה גורם לירידת הדולר להיות טבעית, ועל הדרך מגדיל את יתרות המט"ח "בחינם" כפי שהוסבר, בדיוק בגלל שהדולר ממשיך לרדת. וכל זה בלי לגרור אינפלציה, ובטח שאין לו שום הפסדים לא על הניר ולא מחוצה לו. כל הפירוט איך זה עובד נמצא בהודעות הקודמות שלי.

הי שחקן

הסתכלתי במחיר של IBM ב-18 בינואר והוא 128-129 ולא 122

Shlomn – נכון שביחס לפרוטליקס יש דיסקאונט (אע"פ שלא יודע עד כמה עמוק) אך יתר האחזקות לדעתי בפרמיה גבוהה מידי כך שזה מתקזז. לא רואה עדיפות ברורה של אחת מהן על רעותה אלא שפרוטליקס פשוט תהא יותר בכותרות לפעמים די בזה.
    אסף – במקרה (ולחלוטין במקרה) אני עובד היום על מחקר אקדמי בו לוקחים חלק גם עובדי בנק ישראל. הטעות שלך שאתה מציין ש"הכסף לא יוצא מבנק ישראל" וזו הטעות ! לכסף הזה יש יעוד והוא שימש בעבר והיה משמש גם בעתיד לכיסוי גרעון. הכסף הוא לא של בנק ישראל אלא של הממשלה. מכאן תמשיך לבד את המסלול ותבין מדוע הפסד הוא הפסד. יש לא מעט מאמרים בנושא מדוע זהו הפסד מוחשי ואשמח להפנות אותך אם תרצה.

דמי כיס – 2 פתרונות פלא:
    א. בנית גידור לאותם יצואנים עפ"י קריטריונים ברורים. בנק ישראל יקח חלק, והיצואן יקח חלק ובמידה ויהיה רווח יתחלק ביניהם. ברוב המקרים כידוע לך, בהחלט יהיה רווח, וכך או כך לא ישפיע על יתרת המטח.
    ב. דלת אחורית – יצואן יזכה להקלת מס ביחס לשיעור אחוז היצוא שלו (והרי למדינה יש בכל מקרה את כל הנתונים).

•תתמקד בעיקר – זה לא אם מה שבנק ישראל עושה תורם או לאו. הנקודה היא שהוא בכלל לא פקטור ולא משפיע יותר מאשר שבוע כאן או שבוע שם. גל ירידות נוסף בעולם והנגיד יכול לרכוש עד מחר, הדולר חוצה את ה 3.5 ברגע.

קובי – לשאלתך השניה כן אך זה עדין היקף קטן מידי מבכדי להשפיע. מחירי הירקות והנדלן נותנים מספיק כאב ראש בפני עצמם.

אסף – נגידים לא בהכרח מבינים יותר ממני או ממך או מגברת כהן ולא משנה מה התואר שלהם. נגיד זו עבודה שלא ניתן בכלל להעריכה בטווח הזמן המיידי אלא לאחר שנים. כלכלני מאקרו יודעים שהמאקרו טוב בדיוק למצב מסויים וכמות ה IF בו כמעט אין סופית. שוב פעם, אני מפנה אותך לספר שנכתב על פישר בתקופת כהונתו ככלכלן ראשי בקרן המטבע. תראה את המהלכים, את הבטחון העצמי המוחלט ואת הקטסטרופה שנגרמה במזרח כתוצאה מכך. עוד ציינת שהוא מוסיף גורם לא צפוי – לא בדיוק. לכל שחקן בתחום יש אלגו פשוט (ממש ברמת אקסל) שיודע מתי בנק ישראל מתחיל לרכוש – תמיד קונה בבלוקים ובדרך מסוימת. נותנים לו לרכוש (ולא פעם הוא גילה שהוא קונה לבד) ואז מכירה, וחוזר חלילה. אגב, משום מה לבנק ישראל אין את המנגנון הזה. כך גם תוך כדי מסחר מידי פעם עיתונאים מתקשרים ורוצים לדעת בזמן אמת כמה רכש הנגיד ומספקים להם תשובה מיידית.
    Yotav – מחירה נכון לרגע זה הוא 139.8 כ 10% רווח. זה מצויין אלנון במחיר אחר אך אם בדקת אני מניח שזה הופיע קודם בפורום שאלות ורק לאחר מכן בסקירה. כך או כך פחות חשוב התשואה לכשעצמה ויותר שמניית עוגן כבדה מאוד הצליחה לטפס בניגוד לאוירה שהיתה באותה עת כנגדה בשוק.

שחקן - תודה רבה על התייחסותך להערות/בקשות שלנו. זה הופך את הפורום החשוב הזה לעוד יותר פורה.

בקשה לי אליך. אם זה לא קשה טכנית, כאשר אתה מציין שדבריך מסתמכים על מאמרים וסקירות ("יש לא מעט מאמרים בנושא...") , האם תוכל לכתוב הפניה לאותם המקורות?

אגב מחיר ההתערבות של ב"י בשוק המט"ח, יש נקודה חשובה מאוד והיא שהוא לא משאיר בשוק את השקלים שהזרים (כדי למנוע הצפה מוניטרית), אלא סופג אותם באמצעות מק"מ שעליו משלם ריבית אמיתית מאוד שהיא גבוהה מהותית מהריבית שמקבל על השקעת הרזרבות.

תודה רבה מראש.

לי נראה שפישר בלית ברירה עושה את עבודת הממשלה.
    שכן נניח שהדולר יורד, היצואנים נפגעים, האם באמת זה תפקידו של הנגיד לטפל בשער הדולר כדי להגן על היצואנים ?
    אינני בטוח. הייתי רוצה לראות את הממשלה עושה משהו ולא זורקת את הכל על פישר, ואז לפישר אין ברירה והוא נלחם בנשק היחיד שיש - כסף - מודפס או לא .

הרי ברור לכם (וכאן אני חולק על שחקן - פישר אינו ספקולנט - כי ספקולנט מטרתו עשיית כסף ותו לא וזו לא מטרתו של פישר) שפישר רואה מה שאנחנו רואים וגם אם אינו רואה צוות היועצים שאיתו (ואל תשכחו שאינו עובד לבד) אמור להאיר את עיניו - מבין שהממשלה לא עושה ולא תעשה כלום במטרה להגן על היצואנים, ואגב ייתכן שמכך צמח הריב בין פישר לשטייניץ - כי בהחלט אני רואה מצב שפישר מגיע לשטייניץ ודורש ממנו לעשות משהו בסגנון מיסים על ספקולנטים הקלות ליצואנים וכו ושטייניץ כמו כל פוליטקאי טוב זורק אותו מכל המדרגות. ואז הנגיד שהוא בעל אחריות לאומית עושה את הדבר היחיד שהוא יכול לעשות - קונה דולרים.
    ימים יגידו אם הנגיד צדק - אבל מה שבטוח אם הדולר ינזק - סטנלי הרוויח הרבה. ואגב זה כבר קרה לו בעבר והוא כבר מכר חלק ניכר ממה שהוא קנה כשהדולר היה בשפל .

הרשו לי להצטרף לשיחה לרגע בנושא ביוסל להבנתי אין לה החזקות נוספות חוץ מ 17 האחוזים של פרוטליקס אני טועה ?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות