x

עמוד 3 מתוך 3 ראשוןראשון 123
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 30

נושא: 3/10/10

Re: 3/10/10

ג'ימי – אני חושב שהחברים הבהירו זאת היטב אחרי, כך שכעת ברורה הכוונה.

דניאל – יש רבים בארה"ב, וחפש OIL ן GLD. בכל מקרה עדיף ניויורק על ישראל גם בהתחשב בשער החליפין בשל קורלציה מוצלחת הרבה יותר.

דמי כיס – דיון מעולה ונקודה מצוינת, מסכים עם כל מה שציינת. ההבדל בינינו הוא שאני סבור שהדולר צפוי להיחלש במידה כה משמעותית עד כי גם תרחיש קיצון לא יואיל. איני איש בטחון אך מכיוון שתקיפה באיראן אינה נראית באופק, הסבירות לתרחיש שיוביל לזינוק (כפי שכינית זאת יום סגריר) בשער החליפין נמוכה ביותר. זכור כי גם מלחמת לבנון ובטח המבצעים בעזה לא שינו את שער החליפין ולכן אנו מדברים על קנה מידה אחר לחלוטין. ואם נמשיך נקודה זו – בהנחה והסבירות הגבוהה היא להמשך המצב הקיים או הרעה מוגבלת, הרי שיתכן ופישר קונה אויר = דולר שערכו בעולם יכול לצלול. זכור כי מול השקל הדולר רשם היחלשות אך מול סל המטבעות הוא רק מתחיל עכשיו לעשות כן, קרי, הדרך עודנה ארוכה.

כהמשך לזה – אייל אני מצפה שפישר יקצה את המיליארדים שאיבד ועתיד לאבד לטובת יצואנים בדרכים אחרות. גידור הוא דבר פשוט יחסית ואחוז ההצלחה שלו מאוד גבוה ביחס להימור של פישר. נקודה נוספת , אתה מתעלם מכך שחברות הפרסום, כפי שציינת, אינן שוות. ישראל אינה תחרות מול יפן סין וארה"ב ולכן היא לא באמת יכולה להשתתף במשחק המטבעות. המשאבים הם שונים לחלוטין וכך גם סביבת האינפלציה.

רואה ממטר- ציינת כי "לא מוכר לי מודל כלכלי שעונה על השאלה מהו היקף הרזרבות האופטימאלי של משק מסויים" . יש מודלים מאוד ברורים לעניין אך זה לא המקום להסבירם. יותר חשוב לציין הוא שהיעד מצויין ע"י בנק ישראל מראש כיעד אליו יש לשאוף. לטענתי, הנגיד זנח את כל התאוריות ועבר להימורים גרידא. לראיה, יתרות המטח המוסכמות היו 20 מיליארד דולר וכעת הן פי 3 ויותר בעוד מצב המדינה דוקא השתפר בשנתיים האחרונות. זו לא העלאת הרף אלא פשוט השתוללות.

משה – זה כמו לציין כי אין זרים בישראל ואין להם השפעה. אין מקום לדעה, זו עובדה מוחלטת. {ראה פקיעה ינואר, בפרואר, מרץ, אפריל, מאי ,יוני ,יולי ואוגוסט}. מה לעשות שלפעמים יש גם הפסדים....

שאלה לכולם, בעקבות הדיון המרתק שנפתח כאן. אם בנק ישראל החליט שיש צורך לרכוש הגנות מדוע לרכוש דולרים ולא זהב? רכישת הזהב היתה מממונת ע"י שקלים מה שהיה מחליש את השקל , והרי מלכתחילה בשלב מאוד מוקדם ברור היה שאין לזה השפעה מהותית על שער הדולר. בכדי לסבר מעט את האוזן – בנק ישראל על כל גודלו אינו פקטור בכלל בתחום המטח אך בסכומים הללו בזהב, זה כבר עניין אחר. וזו לא חוכמה בדיעבד – ציינו כאן את הזהב כהשקעה מעולה עוד כשחצה את ה 1000$ לאונקיה, מה גם שזו מתכת שבעשור האחרון המגמה שלי מאוד חד-משמעית. זה גם המקום לפרגן לאחנתון שפתח כאן דיון מרתק בנושא הזהב, עוד רמות מחיר נמוכות משמעותית, וחשוב מכך, אחד הניתוחים הטובים ביותר שקראתי בשנה האחרונה למדוע זוהי השקעה נבונה.
    viewtopic.php?f=93&t=9267

היי שחקן

נעלמתי בין שורות הדיון המרתק :( אשמח גם לקבל תשובה

תודה

שחקן, תודה על התייחסותך לדברים שנכתבו.

אני מסכים איתך לגמרי שהגורם הגיאו-פוליטי הוא ממש לא מרכזי בהתנהלות של ב"י בנושא רכישות המט"ח, ולכן ציינתי: "אחרי צבירת הר המט"ח שהגענו אליו, לא זו הנקודה המרכזית בהמשך רכישות המט"ח ע"י הנגיד".
    אך יחד עם זאת, הבנק מציין במפורש (דו"ח ב"י לשנת 2009, עמ' 292):
    "ההצדקה להחזקת יתרות גבוהות יחסית בישראל נובעת גם מסיכון גיאו-פוליטי ייחודי לישראל".

דבר אחרון - כלל "Greenspan - Guidotti" (שם, עמ' 291) הוא ממש לא מודל כלכלי, אלא במקרה הטוב הוא כלל אצבע שנלקח מעולם החשבונאות הפיננסית של פירמות (היחס השוטף או היחס המהיר).

מתי נקבל תיקון לפוזיציה שחקן מעוף?

או.קי.
    אנסה לענות על שאלת שחקן, בדרכי המעט קונספירטיבית.

זהב הוא הרכוש האולטימטיבי הכלל עולמי, לעומתו הדולר או האג"ח האמריקאי שגם הם מהווים רכוש בכל העולם, מנקודת מבטה של ארה"ב הם מהווים התחייבות.
    לכן, יתכן וארה"ב מעוניינת בהחלשת הדולר (וחיזוק כוחה היצואני) והגדלת התלות העולמית בה (ע"י הגדלת החוב דרך האגחים), ולא בהחלשתו ע"י חיזוק הזהב.

עד כמה שאוכל לנסות להבין את מהלכי הכוחות בחלונות הגבוהים, ארה"ב מעוניינת בהחלשת הדולר מול המטבעות העיקריים בעולם, החלשה יחסית, ולא החלשת הדולר יחד עם כל שאר מטבעות העולם אל מול הזהב, כי אז אין החלשה יחסית מול כלכלות אחרות, מה עוד שיחס יתרות הזהב של ארה"ב מול שאר העולם שונה במבנהו (גדול יותר, וחלוקתו שונה) מיחסי יתרות המט"ח או התל"ג (ואת זה כנראה ארה"ב שומרת בתור נשק אחרון, אם וכאשר יגיע יום הדין).

כעת, בוא נודה כי עדיין ארה"ב מכתיבה את הקצב, המינון והטון הכלכלי בעולם, ובאם היא תחליט לשבור את הכלים, כל העולם יינזק (ויותר מאשר ארה"ב עצמה).

לאור הדברים שציינתי, יתכן כי ארה"ב מוכנה לקבל בהסכמה שבשתיקה כי נגידי מדינות קטנות ובינוניות (דוגמת ישראל) יירכשו $ ע"מ להחלישו מול המטבעות המקומיים, בעוד שאילו הנגיד פישר היה רוכש זהב, זה היה מעין סדין אדום בעיני ארה"ב .
    גם בגלל שפעילות בזהב, אילו הנגיד היה מבצעה, אינה כה בטלה בשישים כמו פעילותו במט"ח (כפי שרמזת), וגם מכיוון שמשקלו הסגולי של הנגיד בעולם, גדול בהרבה ממשקלה של הכלכלה הישראלית.

לדעתי, רק חסר שנגיד בנק מרכזי גדול, או קטן אבל מוערך, יחליט לרכוש זהב בסיטונאות, ע"מ להוסיף סיכון משמעותי לאיזונים העדינים שכולם כה מנסים להחזיק בכח, או להצית פתיל של בהלה לזהב שעלול לגרום לזעזוע מיותר בעת שהעולם מנסה בכל כוחותיו לזחול למעלה ולהניח מאחוריו את זכרון הרעד והחלחלה שאחזה בכולם בשלהי 2008.
    אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

שחקן - לא ממש הבנתי את שאלתך בסוף: "אם בנק ישראל החליט שיש צורך לרכוש הגנות מדוע לרכוש דולרים ולא זהב?"

מי אמר שבנק ישראל רוצה לרכוש הגנות? איזה הגנות? הגנות מפני מה?

במהלך השנוי במחלוקת של בנק ישראל של התערבות בשוק המט"ח יש מספר מטרות. האחת, מזומן לעת מצוקה גיאו-פוליטית כפי שניתחנו בהרחבה. ברור שלשם השגת מטרה זו צריך דולרים, שהוא מטבע הנזילות, ולא זהב.

השנייה, וככל הנראה המרכזית, קביעת שער החליפין שקל/דולר לשם הגנה על רווחיות היצוא שהוא חלק מרכזי של התמ"ג ושהוא פגיע מאוד להאטה בצמיחה הגלובלית, כפי שמסתמנת בזמן האחרון. לא ברור לי מה זה יעזור להשגת מטרה זו אם במאזן של ב"י יופיע סעיף "זהב" במקום "פיקדונות בבנקים בחו"ל, ואג"ח של ממשלות זרות"?

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    שאלה לכולם, בעקבות הדיון המרתק שנפתח כאן. אם בנק ישראל החליט שיש צורך לרכוש הגנות מדוע לרכוש דולרים ולא זהב? רכישת הזהב היתה מממונת ע"י שקלים מה שהיה מחליש את השקל , והרי מלכתחילה בשלב מאוד מוקדם ברור היה שאין לזה השפעה מהותית על שער הדולר. בכדי לסבר מעט את האוזן – בנק ישראל על כל גודלו אינו פקטור בכלל בתחום המטח אך בסכומים הללו בזהב, זה כבר עניין אחר. וזו לא חוכמה בדיעבד – ציינו כאן את הזהב כהשקעה מעולה עוד כשחצה את ה 1000$ לאונקיה, מה גם שזו מתכת שבעשור האחרון המגמה שלי מאוד חד-משמעית. זה גם המקום לפרגן לאחנתון שפתח כאן דיון מרתק בנושא הזהב, עוד רמות מחיר נמוכות משמעותית, וחשוב מכך, אחד הניתוחים הטובים ביותר שקראתי בשנה האחרונה למדוע זוהי השקעה נבונה.
    http://s-maof.com/Forum/viewtopic.php?f=93&t=9267
    תודה רבה על המחמאה שחקן.

לשאלתך:
    כפי שרמז גיל, בנק מרכזי שיקנה זהב בצורה גלויה ופומבית יפתח חזית קשה מול ארה"ב שמנהלת מלחמת חורמה במטרה לרסן את עליית מחיר הזהב. עובדה זו לא מונעת מכל מהבנקים המרכזיים לקנות זהב. סין ורוסיה לדוגמא מרשות לעצמן לקנות ולדווח אך אחרות צריכות לעשות זאת בחשאי. ראה פרסום לאחרונה איך ערב-הסעודית מתרצת את העלייה הפתאומית ברזרבות הזהב שלה:
    http://www.arabianbusiness.com/-saud...er-352048.html

גיל, ארה"ב אמנם מדווחת על מלאי זהב אדיר של כ-8000 טון אך מועלים הרבה ספקות לגבי אמיתות העובדה. לא בוצע אודיטינג במרתפי פורט נוקס מאז שנות השבעים כמדומני ולא בכדי. יש קריאות רבות היום לפתוח את המחסנים לביקורת ע"י אנשים מהשורה הראשונה כגון איש הקונגרס Ron Paul ומנהל ההשקעות Peter Schiff. אני ממליץ למתעניינים להריץ עליהם חיפוש ולשמוע מה יש להם לומר בנושא.

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    ג'ימי – אני חושב שהחברים הבהירו זאת היטב אחרי, כך שכעת ברורה הכוונה.

דניאל – יש רבים בארה"ב, וחפש OIL ן GLD. בכל מקרה עדיף ניויורק על ישראל גם בהתחשב בשער החליפין בשל קורלציה מוצלחת הרבה יותר.

דמי כיס – דיון מעולה ונקודה מצוינת, מסכים עם כל מה שציינת. ההבדל בינינו הוא שאני סבור שהדולר צפוי להיחלש במידה כה משמעותית עד כי גם תרחיש קיצון לא יואיל. איני איש בטחון אך מכיוון שתקיפה באיראן אינה נראית באופק, הסבירות לתרחיש שיוביל לזינוק (כפי שכינית זאת יום סגריר) בשער החליפין נמוכה ביותר. זכור כי גם מלחמת לבנון ובטח המבצעים בעזה לא שינו את שער החליפין ולכן אנו מדברים על קנה מידה אחר לחלוטין. ואם נמשיך נקודה זו – בהנחה והסבירות הגבוהה היא להמשך המצב הקיים או הרעה מוגבלת, הרי שיתכן ופישר קונה אויר = דולר שערכו בעולם יכול לצלול. זכור כי מול השקל הדולר רשם היחלשות אך מול סל המטבעות הוא רק מתחיל עכשיו לעשות כן, קרי, הדרך עודנה ארוכה.

כהמשך לזה – אייל אני מצפה שפישר יקצה את המיליארדים שאיבד ועתיד לאבד לטובת יצואנים בדרכים אחרות. גידור הוא דבר פשוט יחסית ואחוז ההצלחה שלו מאוד גבוה ביחס להימור של פישר. נקודה נוספת , אתה מתעלם מכך שחברות הפרסום, כפי שציינת, אינן שוות. ישראל אינה תחרות מול יפן סין וארה"ב ולכן היא לא באמת יכולה להשתתף במשחק המטבעות. המשאבים הם שונים לחלוטין וכך גם סביבת האינפלציה.

רואה ממטר- ציינת כי "לא מוכר לי מודל כלכלי שעונה על השאלה מהו היקף הרזרבות האופטימאלי של משק מסויים" . יש מודלים מאוד ברורים לעניין אך זה לא המקום להסבירם. יותר חשוב לציין הוא שהיעד מצויין ע"י בנק ישראל מראש כיעד אליו יש לשאוף. לטענתי, הנגיד זנח את כל התאוריות ועבר להימורים גרידא. לראיה, יתרות המטח המוסכמות היו 20 מיליארד דולר וכעת הן פי 3 ויותר בעוד מצב המדינה דוקא השתפר בשנתיים האחרונות. זו לא העלאת הרף אלא פשוט השתוללות.

משה – זה כמו לציין כי אין זרים בישראל ואין להם השפעה. אין מקום לדעה, זו עובדה מוחלטת. {ראה פקיעה ינואר, בפרואר, מרץ, אפריל, מאי ,יוני ,יולי ואוגוסט}. מה לעשות שלפעמים יש גם הפסדים....

http://s-maof.com/Forum/viewtopic.php?f=93&t=9267
    שחקן שלום אם לשחקני מעוף אין מיליארד ש"ח בכדי ליבלום פקיעה כזאת אלימה,זה רק מראה שזה מתוכנן מראש כל מהלך הפקיעה.
    1:עובדה שהשחקנים לא ניפגעו חזק.
    2:מה שאני כותב שזה מתוכנן,זה בדוק{לא אוכל לפרט,מסיבה אישית}.
    הכותב בפורום זה עשוי ליהיות באסטרטגיה,אין אחריות.

האמת כואבת אולם פירותיה טובים לנפש.

.

[quote=אחנתון]
    ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף":rw7unhww]
    זה גם המקום לפרגן לאחנתון שפתח כאן דיון מרתק בנושא הזהב, עוד רמות מחיר נמוכות משמעותית, וחשוב מכך, אחד הניתוחים הטובים ביותר שקראתי בשנה האחרונה למדוע זוהי השקעה נבונה.
    [url="http://s-maof.com/Forum/viewtopic.php?f=93&t=9267
    viewtopic.php?f=93&t=9267[/url]
    תודה רבה על המחמאה שחקן.

לשאלתך:
    כפי שרמז גיל, בנק מרכזי שיקנה זהב בצורה גלויה ופומבית יפתח חזית קשה מול ארה"ב שמנהלת מלחמת חורמה במטרה לרסן את עליית מחיר הזהב. עובדה זו לא מונעת מכל מהבנקים המרכזיים לקנות זהב. סין ורוסיה לדוגמא מרשות לעצמן לקנות ולדווח אך אחרות צריכות לעשות זאת בחשאי. ראה פרסום לאחרונה איך ערב-הסעודית מתרצת את העלייה הפתאומית ברזרבות הזהב שלה:
    http://www.arabianbusiness.com/-saud...er-352048.html

[/quote:rw7unhww]

אחנתון, תמיד נחמד לקרוא שזה הכל בעיה "חשבונאית". עליה של 225 אחוז בכמות הזהב, והכל בעיה חשבונאית פשוטה. סה"כ ספרו מחדש, הזהב תמיד היה.

MAKER- הדרך הנוחה ביותר והפשוטה ביותר היא COVERD PUT.
    רואה ממטר – סיכון גיאו-פוליטי יחודי לישראל, כהגדרת הבנק הוא רק מלחמה עם איראן שהרי הוכח שמלחמת לבנון ומבצעים צבאיים לא השפיעו כלל. זה מעין עלה תאנה, ובכל מקרה לא מצדיק את הר המטח הנוכחי.
    גיל – יש הגיון בדבריך אך עדין קיים ה"תיק החסוי". מה בנק ישראל עושה עם הדולרים ולמה הוא ממיר אותם? זאת איש לא יודע, והדבר נחשב ממש לסוד מדינה. במצב מעין זה יכלו להכניס גם סחורות לתיק. כיצד אני משוכנע שזה לא קיים כיום? פשוט בשל התשואה שהציג התק בשנתיים החולפות 2.5% זהב (וגם סחורות אחרות היו נותנות תשואה נאה) היו מובילות לתשואה אפסית וזה לא המצב.
    רואה ממטר – כוונתי היתה לתיק הכללי שמנהל בנק ישראל. לאחר רכישת הדולרים הוא מטבע לתיק, כפי שצויין לעיל.
    אחנתון – שוב , מסכים לחלוטין אך מדוע שיהיה גלוי. אין שום צורך שהנל יהיה גלוי, מדובר על שברירי אחוז, ואולי תופתע לשמוע אך מדינות רבות עושות זאת ומצפצפות על ארה"ב (בעיקר מדינות דרום אמריקה).
    משה: 1. הלואי וזה היה המצב אך איני מכיר שחקנים/קרנות שלא נפגעו. 2. כמובן שאני לא יכול להתיחס כי לא פירטת. ההפסדים פחות משמעותיים משנדמה כי תזכרו שעדין קיים גידור (הפסדתי ב 1210 אך הרוחתי ב 1220 – שחקן אחר הפסיד ב 1200 אך הרויח ב 1210 שאני מכרתי, וכך הלאה) ועדין קיים הפסד.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות