x

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 30

נושא: 3/10/10

Re: 3/10/10

- ג'ימי, השאלה היא מי ינצח את מי? האם ברגע ש-1260 תיפרץ תתחיל היתערבות השחקנים והם ינצחו? או לחילופין, האם ברגע שקו התנגדות 1260 נפרץ, האם אז יצטרף העדר וגם השחקנים הטכניים כדי לרכב על גב המגמה?

- אני לא יודע, אבל אני כן יודע שת"א25 הגזימה בספטמבר, והיא מעל למדדי וול סטריט ואירופה ודרום מזרח אסיה, ולכן השאלה הנ"ל עוברת מודיפיקציה לשאלה הבאה: "האם וול סטריט תמשיך ותעלה ותסגור את הפער שנפער לטובת ת"א25? או לחילופין, האם תרד וול סטריט ממרומי הסינוסואידה הלוקלית הנוכחית?

- אז ג'ימי, על הרקע הזה אתה צריך להבין את השחקן שכתב בסקירה: "הכותבים ממתינים לשני בכדי לקבל אינדיקציה על החודש הצפוי, כשבמהלך השבוע תיחתם הפקיעה האידיאלית."

שאלה -
    מהם המדדים / קרנות לשורט על נפט ולונג זהב ?
    תודה

תודה רבה שחקן יקר , פשוט תענוג לקרוא !

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף

...................
    מיום החלטת הנגיד לפני כשנתיים וחצי הדגשתי כי צעד זה נידון לכשלון והנה היום, חוזר שער הדולר לנקודה בה החליט הנגיד להתערב. ההבדל הוא תוספת של כ 70 מיליארד נוספים ליתרת המטח של ישראל שכל כולם הימור של אדם בודד כי ארה"ב לא תאבד מהותית מנכסיה ולא תרד מגדולתה. סביר כי זהו התרחיש הרציונאלי, ועדין, מה שעד לא מזמן אמרו מעטים כיום אומרים כולם בפה מלא – הנגיד נכשל. ולא שלא היו לכך סימנים מוקדמים: מעולם לא הצליח בנק מרכזי לשלוט בשער המטבע המקומי, אך ההתעקשות של פישר הובילה לקיצוניות שאין כדוגמתה.

......................
    אתה מתעלם בעקביות מנקודה חשובה:
    יתרות המטבע של ישראל אינן מוחזקות בדולרים בלבד. הן מוחזקות בסל מטבעות, ומושקעות בהשקעות סולידיות שונות במטבעות שונים. כך שהנגיד לא מהמר דווקא על הדולר.

דבר נוסף:
    הנגיד קונה מטבע חוץ אמיתי וטוב, שהוא מטבע עובר לסוחר, בתמורה לשקלים, שמהם יש לו כמות בלתי מוגבלת. אין הדבר מביא לאינפלציה, כי השקלים שניתנים אינם שקלים הנכנסים למחזור המסחר, אלא שקלים העוברים לשבת בבנקים ושתמורתם התקבלה תמורה אמיתית.

ביום סגריר, ביטחוני או כלכלי, יושבת ישראל על הר אדיר של מטבע חוץ - דבר שנותן לה ביטחון רב.

הבעיה היחידה שאני רואה היא עניין תשלומי הריבית למי שמחזיק את הרי השקלים. זה באמת נזק אמיתי.

תודה שחקן

שחקן, מה לדעתך הדרך הטובה ביותר לגדר תיק השקעות דולרית נגד התחזקות השקל, סוג של BOX או COLLAR או משהו אחר?

[quote=דמי כיס]
    ציטוט פורסם במקור על ידי "שחקן מעוף":1l85l282

...................
    מיום החלטת הנגיד לפני כשנתיים וחצי הדגשתי כי צעד זה נידון לכשלון והנה היום, חוזר שער הדולר לנקודה בה החליט הנגיד להתערב. ההבדל הוא תוספת של כ 70 מיליארד נוספים ליתרת המטח של ישראל שכל כולם הימור של אדם בודד כי ארה"ב לא תאבד מהותית מנכסיה ולא תרד מגדולתה. סביר כי זהו התרחיש הרציונאלי, ועדין, מה שעד לא מזמן אמרו מעטים כיום אומרים כולם בפה מלא – הנגיד נכשל. ולא שלא היו לכך סימנים מוקדמים: מעולם לא הצליח בנק מרכזי לשלוט בשער המטבע המקומי, אך ההתעקשות של פישר הובילה לקיצוניות שאין כדוגמתה.

......................
    אתה מתעלם בעקביות מנקודה חשובה:
    יתרות המטבע של ישראל אינן מוחזקות בדולרים בלבד. הן מוחזקות בסל מטבעות, ומושקעות בהשקעות סולידיות שונות במטבעות שונים. כך שהנגיד לא מהמר דווקא על הדולר.

דבר נוסף:
    הנגיד קונה מטבע חוץ אמיתי וטוב, שהוא מטבע עובר לסוחר, בתמורה לשקלים, שמהם יש לו כמות בלתי מוגבלת. אין הדבר מביא לאינפלציה, כי השקלים שניתנים אינם שקלים הנכנסים למחזור המסחר, אלא שקלים העוברים לשבת בבנקים ושתמורתם התקבלה תמורה אמיתית.

ביום סגריר, ביטחוני או כלכלי, יושבת ישראל על הר אדיר של מטבע חוץ - דבר שנותן לה ביטחון רב.

הבעיה היחידה שאני רואה היא עניין תשלומי הריבית למי שמחזיק את הרי השקלים. זה באמת נזק אמיתי.[/quote:1l85l282]

מסכים לחלוטין עם "דמי כיס" !

שחקן - כאשר כולם מנסים בכוח לפחת את מטבעותיהם (בעצם, לייצא אבטלה), אתה מצפה מפישר לשבת ולא לעשות כלום (בעצם, לייבא אבטלה)?

נכון שכאשר כולם עושים את זה, אז זה די מבטל אחד את השני, אבל אם פישר לא היה עושה את זה, אז המשק הישראלי היה נפגע יותר, ואז מצב היצוא והתעסוקה היה הרבה יותר גרוע.

זה דומה מבחינה מסוימת להשקעה בפרסום - כאשר כולם מפרסמים באותה צורה, אז אין יתרון לאף אחד. אבל, כאשר אחד משום מה מפסיק להשקיע בפרסום, הוא נדפק. פישר לא יכול להפסיק לנסות לפחת את שקל כל עוד כל השאר עושים את זה גם למטבעות שלהם, ולו בכדי לקזז את ההשפעה של האחרים.

- דמי כיס, אייל, יש עוד כיוון מחשבה, כי הדולר ומדדי וול סטריט בקורלציה הפוכה, וול סטריט עולה והדולר נחלש, וול סטריט יורדת והדולר מתחזק, וזה כחוף מבטחים לבורחים מהמניות היורדות, ויושבים על הגדר(=הדולר) עד יעבור זעם.

- אז האם הנגיד מהמר על תיקון קרוב למדדי המניות הגלובליים והתחזקות הדולר? והאם הוא קנה כל כך הרבה דולרים בשפל כדי לעשות מכה טובה לאוצר המדינה? ...האם כבוד הנגיד שלנו מהמר על יתרות מט"ח המדינה?

גיל, שלום:

אתה מעלה טענה שעל פיה אחד התפקידים של יתרות המט"ח של מדינת ישראל (המנוהלות ע"י ב"י) הוא להבטיח המשך פעילות משקית פחות או יותר סדירה בעיתות חירום ולתמוך במאמץ המלחמתי.

טענה זו אינה פרי דמיונך או תוצאה של תיאוריית קונספירציה כזו או אחרת. אדרבא, היא נכונה לחלוטין ואף מוצהרת ע"י ב"י מאז ומתמיד.

כאשר הנגיד הנוכחי החל את משא רכישות המט"ח, אחד הטיעונים לתמיכה במהלך היה שיש להגדיל את יתרות המט"ח כיוון שהיקף הסחר של ישראל התרחב במידה ניכרת במהלך השנים לעומת הרזרבות אשר היקפן היה די קבוע במשך שנים, אם אני לא טועה ברמה של כ-25 מיליארד דולר.

לא מוכר לי מודל כלכלי שעונה על השאלה מהו היקף הרזרבות האופטימאלי של משק מסויים, אבל בישראל היה במשך הרבה שנים כלל אצבע של יתרות שיספיקו לאיזשהו מספר של חודשי ייבוא שאיני זוכר מה הוא, כאשר מה שעמד תמיד ברקע היה המצב המיוחד של מדינת ישראל (כלומר, מלחמות).
    אם אני לא טועה סוגיית הגודל האופטימאלי של הרזרבות הועלתה באחד הדוחות של בנק ישראל בשנים 2007 או 2008.

במהלך השנים ובמיוחד לאחר חתימת הסכמי השלום, תחילה עם מצריים ולאחר מכן עם ירדן וחתימה על הסכמי אוסלו עם הפלסטינים, והתחושה הכללית שאנחנו צועדים "בצעדי ענק" לקראת "מזרח תיכון חדש", הנקודה הזאת איבדה ממרכזיותה, אך היא תמיד עומדת ברקע.

דבר אחד ברור - אחרי צבירת הר המט"ח שהגענו אליו, לא זו הנקודה המרכזית בהמשך רכישות המט"ח ע"י הנגיד.

ציטוט פורסם במקור על ידי Sassi6
    - ג'ימי, השאלה היא מי ינצח את מי? האם ברגע ש-1260 תיפרץ תתחיל היתערבות השחקנים והם ינצחו? או לחילופין, האם ברגע שקו התנגדות 1260 נפרץ, האם אז יצטרף העדר וגם השחקנים הטכניים כדי לרכב על גב המגמה?

- אני לא יודע, אבל אני כן יודע שת"א25 הגזימה בספטמבר, והיא מעל למדדי וול סטריט ואירופה ודרום מזרח אסיה, ולכן השאלה הנ"ל עוברת מודיפיקציה לשאלה הבאה: "האם וול סטריט תמשיך ותעלה ותסגור את הפער שנפער לטובת ת"א25? או לחילופין, האם תרד וול סטריט ממרומי הסינוסואידה הלוקלית הנוכחית?

- אז ג'ימי, על הרקע הזה אתה צריך להבין את השחקן שכתב בסקירה: "הכותבים ממתינים לשני בכדי לקבל אינדיקציה על החודש הצפוי, כשבמהלך השבוע תיחתם הפקיעה האידיאלית."
    תפסיק בבקשה עם השחקנים יתערבו השחקנים לא מסוגלים להיתערב הכל סיפורי סבתא.
    הכל מתוכנן בין השחקנים הגדולים{ראה פקיעה 09-2010}.
    הכותב בפורום זה עשוי ליהיות באסטרטגיה,אין אחריות.

האמת כואבת אולם פירותיה טובים לנפש.

.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות