x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: סנטראל יורו אג'ח

סנטראל יורו אג'ח

אלון שלום.

האם כדאי להיכנס לאג'ח של סנטראל יורו במחירו הנוכחי, האם לדעתך החברה יכולה לעמוד בהתחייבות הקרובה?

לגביי מטיס קפיטל חלוקת הריבית הבאה ב אוקטובר 2011 כתבת באחת ההודעות מטה שחלוקת ריבית הבאה עוד 6 חודשים.

תודה רבה,

אמיר

Re: סנטראל יורו אג'ח

לא - כתבתי כי הפדיון החלקי הבא בעוד חצי שנה, תשלום ריבית אינו הזדמנות שכן יש תיקון טכני של מחיר הנייר בשוק ולכן - הדבר אינו מהווה הזדמנות לעשיית רווח הון ע"י המשקיע.

אני מסביר על דבר זה בהרחבה בקורס האג"ח, אך ניתן למצוא הסבר על הנושא גם בתמלילי הצאטים.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

הבנתי..

כוונתך לעשות רווח הון מתשלום חלקי של הקרן. לקנות אותה מתחת למחיר ההנפקה, ולכן ההפרש ממחיר הקניה למחיר ההנפקה מהווה פוטנציאל תשואה (רווח הון) בפרעון החלקי ב11.4.11. הריבית המחולקת כל שנה הינה לפי הריבית הנקובה, הרווח הון מתקיים כאשר מתבצעת חלוקת קרן, ובהנחה כי קנית את האג'ח מתחת למחיר ההנפקה אזי יש לך רווח הון.
    הבנתי נכון?

אפשר התייחסות בבקשה לסנטראל יורו?

על איזה אגחים נוספים היית ממליץ לעשות סיבובים דומים כגון המלצתך לטאו ומטיס?

נכון, רק תחליף מחיר ההנפקה במחיר הפארי (בקיזוז הריבית הצבורה) - שכן מרבית הניירות צמודים למדד ולכן התשלום בפרעון גבוהה ממחיר ההנפקה.

כעקרון חשוב כי הפער הזה יציג רווח הוני משמעותי בשביל שיהיה כדי להיכנס לנייר.

למרות שיש אנשים שמרוצים מרווח הוני של אחוז או שניים בהשקעה של מספר ימים, אני אומר כי בגלל שטווחי הזמן לפעולה קטנים (ארי לא כל יום מגיע פדיון חלקי באג"ח כולשהו), עדיף להתמקד בזה שסביר שייתן את התשואה הגבוהה ביותר בסיכון הנמוך ביותר.

כמו כן יש לקחת בחשבון כי לאחר הפרעון החלקי ניירות יכולים להגיב בירידות, מה שאומר כי טווח קטן לרווח יכול להמחק עם הנייר יורד ביום שאחרי.

לגבי ניירות מסויימים: יש לבדוק כל נייר בסמיכות למועד הפרעון החלקי, שכן אם אני הצביע על נייר כולשהו כעת אין הדבר אומר כי התנאים יהיו זהים בסמיכות לאותו התאריך.

הדבר נכון גם עבור אג"ח זה, סנטראל יורו, שכן יש כחצי שנה עד לפרעון החלקי, טווח זמן שבו הכל יכול לקרות.

לכן אני תמיד אומר כי יש לבחו ןאת הנייר כחודשיים-שלושה לפני הפרעון, אם הפער גדול והסבירות לתשלום גבוהה, ניתן להיכנס תוך לקיחת הסיכון של דחיית התשלום או יציאה להסדר (נכון להיות לא נראה כי יקרה בנייר, אך שוב - הכל יכול להיות).

אם הפער לא משמעותי ניתן להיכנס ביום הקום ולצאת ביום האקס ולקטוף את הפירות מפעולה זו.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

האם יש דירוג האגחים לפי מועד פרעון קרוב? קרי: מיון האגחים לפי תאריך פרעונם (פרעון חלקי) כך שאוכל לשים לב לרווחי הון פוטנציאלים באגחים? אודה לך אם תוכל לתת לי קישור לכזה דבר.

שבוע טוב אמיר

ניתן לראות את הפדיונות במערכת מאיה.
    יש לבחור 'מועדים ותשלומים->תשלומים'. לאחר מכן יש לסמן בצד שמאל 'פדיון' במקום 'כל התשלומים', לבחור את טווח התאריכים הרצוי ולהקיש על 'חפש'.
    לדוגמא צרפתי קישור לרשימת הפדיונות עד לסוף 2010.
    http://maya.tase.co.il/bursa/tashlum...any_group=3000
    בצד ימין ניתן לראות אם הפדיון הוא חלקי או סופי (אחרון).

מקווה שעזרתי,
    יובל

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות