x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: שאלות על GM ועל AIG

שאלות על GM ועל AIG

היי,

כתבתי את ההודעה הזאת גם בסיקור השבועי שלך השבוע אבל אני אכתוב את זה גם פה בתקווה שתראה את זה ותענה:
    בקשר ל-GM ולקרייזלר:

1) חיפשתי את הסימון מניה של קרייזלר אך לא מצאתי... מה הסימון שלהם?

2) כדי שאני אבין את עומק הבעיה שציינת במקרה ששתי החברות פושטות את הרגל, כמה עובדים בערך יש לכל חברה בדטרויט? האם האפשרות ששתיהן יפשטו את הרגל לחלוטין בלתי אפשרי?

3) האם הדיבורים העכשוויים שרצים בעיתונות לגבי פירוק GM הגיוניים לדעתך? הם הרי סותרים את מה שכתבת בסיקור השבועי...

4) ושאלה אחרונה: מה אתה חושב כרגע על AIG? באיזה מצב היא נמצאית היום בעצם? יש סיכוי שהיא תפשוט רגל? אתה צופה חזרה של מחיר המניה לרמות של לפני שנה שנתיים?

תודה רבה

Re: שאלות על GM ועל AIG

ועוד שאלה קטנה
    מה אתה חושב על הראלי האחרון? יש באמת סיבות אמיתיות שתומכות בראלי או שזו סתם "מלכודת דובים" של כמה חודשים...?
    את חושב שנראה שוב את התחתית של 666 בSP500 ?

נתחיל מהסוף, יש סיבות מסוימות לאופטימיות אך בין זה ובין הראלי שהיה כאן
    בחודש החולף המרחק רב מאוד. אני סבור שהשוק יחזור לרדת - האם נראה שפל חדש?
    אני לא רואה עניין בדיוק בהאם יגיע לאותה נקודה או לא אך לדעתי צפויה לנו ירידה דו
    ספרתית משמעותית ביותר.
    לקרייזלר אין מניה - קרן השקעות פרטית מחזיקה ב 80% ואילו דיימלר מחזיקה 20% -
    יש אפשרות לבצע שורט/לונג ישירות על דיימלר (DAI).

בהחלט יש סיכוי ששתיהן יפשטו את הרגל אך זה כבר יהיה אסון לאומי. טענתי היא ממזמן
    שאחת משלוש החברות לא תשרוד אך באקלים הנוכחי אובמה יעשה הכל בכדי לא לגרום
    למחיקת מרבית התעשייה. זה לא אומר שזה לא אפשרי ! ל 2 החברות יחד כמעט 650 אלף
    עובדים ואם נשליך על מעגל שני ושלישי - למעלה משני מליון יפגעו ישירות ובצורה אנושה.

הדיבורים על GM הם מלחמה פסיכולוגית בעיקרה. פירוק אפשר אך אם תשים לב כל שבוע וההפתעה שלו. מקודם זה היה הכרזת פשיטת רגל ואז פתיחת 2 חברות GM1 ; GM2,
    ועכשיו זו יצירתיות חדשה. קיימת מלחמה בין הממשל לועדים ולכן שום רעיון בשלב זה בנוגע
    ל GM אינו נראה פרקטי במיוחד.

AIG הממשל כבר הודיע שימשיך להזרים כספים ולכן לא תפשוט רגל. עם זאת יחלוף עוד זמן רב
    עד שתחזור למחירה טרם המשבר.

מסכים עם שחקן מעוף לגבי AIG , החברה לא תפשוט רגל אבל גם לא נראה לי שתגיע איי פעם למחירה טרם המשבר , וכדי להבין למה הנה הנתונים
    החברה הולאמה , 76% ממניותיה שייכות לממשלת ארה"ב , זה אומר שכיום כל מניה מדוללת בכרבע . מחירה בשיא הבועה היה 70$ , וזה אומר שגם אם בעוד עשרות שנים תווצר בועה חדשה שתשווה לבועה טרם המשבר , ערך המניה שלה יהיה בסביבות 17$ . אז נכון שזה מעל פי 8 ממחירה היום אבל זה משקף את מצבה של החברה טרם המשבר , ומונחים של עשרות שנים זה משהו שיכול להחזיר את ערכה לרמות האלה .

המצב בסיטי לא רחוק בהרבה דרך אגב , כל מי שחושב שרק בגלל שהמניה נסחרת ברמות של כמה דולרים ובטוח שבעוד כמה שנים היא תחזור לעשרות דולרים , יש לו טעות בסיסית בניתוח השוק.

ציטוט פורסם במקור על ידי elron
    מסכים עם שחקן מעוף לגבי AIG , החברה לא תפשוט רגל אבל גם לא נראה לי שתגיע איי פעם למחירה טרם המשבר , וכדי להבין למה הנה הנתונים
    החברה הולאמה , 76% ממניותיה שייכות לממשלת ארה"ב , זה אומר שכיום כל מניה מדוללת בכרבע . מחירה בשיא הבועה היה 70$ , וזה אומר שגם אם בעוד עשרות שנים תווצר בועה חדשה שתשווה לבועה טרם המשבר , ערך המניה שלה יהיה בסביבות 17$ . אז נכון שזה מעל פי 8 ממחירה היום אבל זה משקף את מצבה של החברה טרם המשבר , ומונחים של עשרות שנים זה משהו שיכול להחזיר את ערכה לרמות האלה .

המצב בסיטי לא רחוק בהרבה דרך אגב , כל מי שחושב שרק בגלל שהמניה נסחרת ברמות של כמה דולרים ובטוח שבעוד כמה שנים היא תחזור לעשרות דולרים , יש לו טעות בסיסית בניתוח השוק.
    מה קורה במצב שבו החברה מתחילה להחזיר כסף למדינה?

נקודה למחשבה:
    ואם הממשל יבקש מ GM להכריז על פשיטת רגל, תחת תוכנית הגנה מנושים והשארת חלק משמעותי מהעובדים (בדומה להסכם של קרייזלר בו נפגעו בעיקר בעלי המניות והחוב והרבה פחות העובדים). אכן הסיכוי גבוה אך דומה בשלב זה לבחירה בין אדום לשחור ברולטה.בודאי שניתן להכפיל הכסף אך אין להצדיק זאת באנליזה.

ציטוט פורסם במקור על ידי משה גל
    ציטוט פורסם במקור על ידי elron

מה קורה במצב שבו החברה מתחילה להחזיר כסף למדינה?
    החברה לא חייבת דולר אחד לממשל , הממשל הוא הבעלים של החברה . כדי להחזיר את הגלגל אחורנית תידרש הפרטה מחדש של החברה וזה אומר מכירת חלקו של הממשל לציבור , כך או כך זה לא ישנה את ערך המניה מכיוון שגם אחרי ההפרטה , המניה תשאר מדוללת ותחזיק את אותו נתח הון.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות