x

עמוד 1 מתוך 7 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 61

נושא: השחקנים מתקנים פוזיציות - 12/07/10 11:00

השחקנים מתקנים פוזיציות - 12/07/10 11:00

בוקר טוב,
    המדדים המובילים באירופה נמצאים בטריטוריה החיובית מהבוקר ואצלנו מדד המעו"ף יורד בעיקר בהובלת הבנקים, בזק ובתי זיקוק. להערכתי, שוב פעם השחקנים לוחצים את השוק כלפי מטה ומתקנים פוזיציות לאור ההכרה ששבוע שעבר סימן את שיחרור השור. השבוע תיפתחת עונה הדוחות ולהערכתי היא תהיה חיובית אך פחות מציפיות האנליסטים שמדברים על גידול רווחים ממוצע של 27%. אני "מהמר" שהשחקנים סוגרים את הקולים 1100-1120 ופותחים פוזיציות גבוהות יותר ב1130-1150. למי שלא ממש מכיר את התהליך אסביר בהרחבה, כדי לא לתת לשוק לעלות צריך למכור את נכס הבסיס שהוא מניות ת"א 25 וזה נותן זמן כדי למכור במחירים נוחים יחסית את האופציות הלא רצויות ולקנות את הרצויות. לאחר שהשחקנים מסיימים את ההתאמות קורים שני דברים. אחד, השוק "משתחרר" כי לא מחזיקים אותו וחוזר לעלות ומצד שני השחקנים צריכים להתכסות על המכירות של נכס הבסיס שהם מכרו ולכן הם קונים את המניות חזרה.
    אני חושב שנראה את המיני שורט סקוויז הזה מתחיל היום לקראת סיום המסחר וממשיך במהלך היום-יומיים הקרובים.

נצלו את ההזדמנות,
    מנהל תיקים.

זו לא המלצה לרכוש/למכור ניירות ערך או לבצע פעולות בשוק ההון, אין תחליף לייעוץ אישי המותאם לצרכי הלקוח. בכל מקרה ניהול השקעות עדיף על ייעוץ...
    אין לראות באמור לעיל ייעוץ לביצוע פעולות בנייר הערך ו/או החזקה של הנייר ו/או כל נכס פיננסי אחר המוזכר בהודעה. האמור לעיל וכן המידע הנכלל בהודעות איננו מהווה בשום צורה תחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכי הלקוח.
    בכל מקרה עדיף ניהול על ייעוץ...

Re: השחקנים מתקנים פוזיציות - 12/07/10 11:00

אם אכן זה כך, התהליך הזה עולה להם בלא מעט הפסד על נכס הבסיס.

נכון מאוד,
    אבל אל תשכח שהשחקנים הגדולים בשוק הם הנוסטרו של בתי ההשקעות הגדולים, חברות הביטוח וכו ולכן מבחינתם לא לתאים את כל הפוזיציות בנגזרים (נוסטרו, תעודות סל, תיקי לקוחות וכו) זה הפסד הרבה יותר גדול מאשר לזרוק סחורה של 100 מיליון ש"ח ולקנות אותה חזרה בחצי אחוז יותר ולסכם הפסד של 500k ש"ח. חוץ מזה שיש עוד "טריק" שהוא לקנות Call תוך כדי שאתה מחזיק את השוק למטה, וכשוא משתחרר אז דבר ראשון למכור את הקולים. כדי להרוויח 500k ש"ח שנבעו מהפסדים על מכירה וקניה של נכס הבסיס אתה צריך לקנות 400K ש"ח בCALL 1120 ולראות אותו עולה 25% תוך כמה שעות וזה כמובן גם יקרה. בגדול זה משחק סיבובי של השחקנים אם אתה מחזיק את השוק ואתה זה שמשחרר אותו אתה כמעט לא מפסיד בכללי.

מקווה שעניתי,
    מנהל תיקים.
    אין לראות באמור לעיל ייעוץ לביצוע פעולות בנייר הערך ו/או החזקה של הנייר ו/או כל נכס פיננסי אחר המוזכר בהודעה. האמור לעיל וכן המידע הנכלל בהודעות איננו מהווה בשום צורה תחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכי הלקוח.

לא נראה לי שאפשר להחזיק שוק למטה על ידי מכירת נכס הבסיס ובאותו זמן לקנות המון קולים.
    קנית קולים בכמויות תעלה את מחירם ואז שחקני ארביטראג' יעלו את מדד המעו"ף.
    האם אני טועה ?
    פקיעת ספטמבר 2010 - נשאר 8% מהתיק.
    מצב עדכני - 11%.

זאת אופרציה דיי מסובכת. בגדול דבר ראשון פשוט סופגים את הבקושים ומוכרים את נכס הבסיס כדי שהשוק ישאר בערך במקום. בזמן הזה קונים קולים לאט בלי להקפיץ את המחיר שלהם בעשרות אחוזים. כשהיצע הקולים קטן אז עושים drop בשוק שזה אומר זורקים סחורה ברגע אחד ואז רואים במסחר התוך יומי נר אדום ארוך וחריג. מה שקורה זה שהשוק בגלל שיקולי הארביטראז' זורק את הקולים שאותם קונה השחקן שמכר את הסחורה ואז נותן לשוק לעלות חזרה לנקודה שבה הוא רוצה והכל מתחיל מהתחלה. תהליך התאמת הפוזיציות אצל שחקנים גדולים לוקח בין מספר שעות מסחר לבין יום אופ אפילו יומיים מעבר לזה קשה מאוד ובעיקר יקר להמשיך להחזיק את השוק. כמובן שקניית הקולים זה העניין המשני ועיקרו לקזז את ההפסדים ממכירת וקנייה של נכס הבסיס. עיקר המטרה היא להזיז את הכתיבות כמה סטרייקים צפונה כדי להתאים את ההגנה של השוקת להתחזקות השוק.

מנהל תיקים.

ציטוט פורסם במקור על ידי מנהל תיקים
    בוקר טוב,
    ..............
    המדדים המובילים באירופה נמצאים אני חושב שנראה את המיני שורט סקוויז הזה מתחיל היום לקראת סיום המסחר וממשיך במהלך היום-יומיים הקרובים.

נצלו את ההזדמנות,
    מנהל תיקים.

זו לא המלצה לרכוש/למכור ניירות ערך או לבצע פעולות בשוק ההון, אין תחליף לייעוץ אישי המותאם לצרכי הלקוח. בכל מקרה ניהול השקעות עדיף על ייעוץ...
    תודה רבה על הסקירה הממצה,
    הפעם זה היה בזמן ובמקום הנכון.

אכן, בהחלט ראוי לנצל את הזמן שעובר והמדד לא עולה, ע"מ לשפר בזול את הצד העליון של הפוזיציה,
    יש עוד ימים רבים לפקיעה, מה שאומר שיהיו עוד הזדמנויות לכאן ולכאן (וגם למטה)
    אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

ובכל זאת, יש קטע מוזר קצת:

על מנת שמישהו יסגור מכירות, נניח ב C1120, צריך מישהו אחר למכור C1120. אז יכול להיות שזה מחזיקי C1120 שהחליטו לממש. אבל יכול להיות שאין מספיק C1120 שמתאים להם לממש, בדיוק כשלשחקנים מתחשק לקנות בחזרה מכירות.

ומצד שני, כשהשחקנים רוצים לפתוח C1150, צריך להמצא מספיק מי שיסכים לקנות מהם.

כנ"ל גם לגבי הפתיחה הראשונה. אם רואים עכשיו מגדל עצום של קרוב ל 30,000 יחידות C1130, זה אומר שהיה מי שהסכים לשלם בשביל זה. ובדיוק הוא רצה לקנות את זה ולא נניח C1140.

מנהל תיקים ,

נראה כי איגוד השחקנים הבנלאומי משתף פעולה. כרגע הדקס עומד על 0.06 אחוז פלוס.

חוזים עומדים על מינוס חצי אחוז.

אולי כולם רוצים לראות מה תעשה אמריקה בפתיחת עונת הדוחות ופשוט ממתינים ומתכוננים.

לי אישית מתאים , שתשחרר את השוק שיעלה כבר ל- 1120 (בדרך יבקר במדד הפקיעה), ואז נקנה כבר את קול 1100 ונמכור כנגדו 2 קול 1120.

לחלופין שהשוק ירד כבר ל- 1080 תוך עליה בסטיה ל- 22 שנוכל למכור 3 יחידות פוט 1000.

אבל תעשה משהוא , החודש עוד ארוך והמלאכה ארוכה.

אין לי מספיק טאטה לסתם דישדוש בריא, כרגע.

ואולי ההסבר הוא הרבה יותר פשוט:
    אתמול העליות היו כתגובה על יומיים ירוקים מאוד בארה"ב והיום - דשדוש בהמתנה לפתיחת השבוע ועונת הדוחות.
    אירופה עולה כי היא משלימה פערים - כשהם סגרו בשישי, ארה"ב הייתה סביב האפס אבל סגרה ירוקה.
    לא נראה לי ששחקנים מתערבים בשלב זה, למה להם להתערב היום אם יכול להיות שדוח לא כ"כ טוב של חברת אלומיניום היום יעשה להם את העבודה בחינם??
    לדעתי, אנחנו לא נראה התערבות של שחקנים עד 1115.

כנראה שחוץ ממספר מצומצם של סוחרי נוסטרו בגופים הפיננסיים הגדולים השוק אף אחד לא יודע את האמת, אך חשוב לזכור כי אותו קומץ הוא המקדים את השוק בצעד או שניים ולפעמים גם מציר את המטרה סביב נקודת הפגיעה.
    לדעתי התיקון בשוק היה מוגזם וחלק מחברות הגיעו לשווי נמוך מהשווי הכלכלי בבורסה שלנו וגם בחו"ל. בשבועות האחרונים היתה היסטרייה מסויימת שלא היה צריך הרבה כדי שהיא תתחלף באופוריה. אני לא אכנס לכל הסיבות שבגללן אני מאוד שורי על השוק (העליות, השיפור בגירעון היווני, הלחץ של אלא שיושבים בחוץ, פחד השורטיסטים, חוסר היגיון המחירים כמו בנק דיסקונט שנסחר ב40% דיסקאונט על הההון העצמי ועוד המון המון סיבות). אני חושב שמי שיושב על תיקים של מיליארדים ועשרות מיליארדים מבין שריצה חזקה של עוד 5%-8% היא הגיונית מאוד וצריך להתחיל להתאים את הפוזיציות לציפיות ולא את הציפיות לפוזיציות. לדעתי אותם גופים מתקנים היום את הפוזיציות כלפי מעלה.

אני לא ממליץ לאף אחד לעשות שום דבר אלא רק כותב את דעתי האישית על הושק.

מנהל תיקים.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות