x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: המלצה לבניית 2 תיקי השקעות

המלצה לבניית 2 תיקי השקעות

שלום שחקן

אשמח לשמוע את המלצתך לבניית 2 תיקי השקעות:

1 - תיק ע"ס מליון ש"ח לטווח של שנה פלוס מינוס. אני מעוניין בתיק סולידי מאוד.

2 - תיק השקעות לטווח של 15 שנה עבוד הילדים. תיק שאני מפריש לתוכו כל חודש כ 800 ש"ח. בגלל הזמן הארוך אני מעונין בתיק אגרסיבי. כמו כן - האם מומלץ לי להשקיע לבד או דרך קרן השתלמות ע"מ להנות מהטבות מס לחסוך את מס רווחי הון.

תודה רבה!

Re: המלצה לבניית 2 תיקי השקעות

1- מיקוד באג"ח קונצרני בדירוג גבוה - עדיין נותן תשואה ריאלית חיובית (ממשלתי במח"מ קצר צמוד/שקלי יניב תשואה ריאלית שלילית), הבטוחות ביותר הם אג"חי הבנקים, הן בדירוג גבוה ביותר לקונצרני והתשואה המעט יותר נמוכה בהן לעומת קונצרניות בדירוג זהה מגלמת הנחת המשקיעים שמדינת ישראל לא תתן לאחד הבנקים שלה לקרוס. ניתן להוסיף גם אג"ח במח"מ קצר ובדירוג זהה אחר, עדיין סולידי לטעמי שכן כל אותן חברות הוכיחו כבר כאשר סבב הסאב פריים היה בשיאו שיכולת ההחזר שלהן איתנה - השקעה לשנה פלוס (לא מינוס...).
    2. אני אישית הייתי הולך עם קרן ההשתלמות כמובן, תוכל לקבל ייעוץ מעולה היום בבחירה של כזאת, הפיזור יהיה מעולה והקלות המס הן העיקר.

בהצלחה...

הערה - מדובר בדעתי האישית ולא המלצה

תודה על התגובה המהירה

לגבי:

1- אג"ח קונצרני בדירוג: גבוה צמוד או שקלי? כמו כן, כשאתה אומר תשואה ראלית שלילית זאת מכיוון שהיא נמוכה מצפיות האינפלציה השנתית? אם כן - מהיא האינפלציה השנתית הצפויה?

2 - מי יכול לתת לי ייעוץ מעולה ואוביקטיבי לגבי בחירת קרן השתלמות?
    והאם אתה חושב שהטבות המס שאני מקבל ע"י השקעה בקרן השתלמות לא מתקזוזות (ואף יותר מכך) ע"י השקעה ישירה שלי בתיק עם פיזור טוב?

תודה רבה!

1. תשואה ראלית שלילית מתייחסת אכן לציפיות האינפלציה כאשר מדובר בשחרים השקליים אך גם עבור הגלילים בעלי ההצמדה מדובר בתשואה נמוכה במיוחד ולפעמים אפילו שלילית. אם תתעקש על ממשלתיות אזי נכון לעכשיו העדיפות היא לאג"ח שקליות (שחר) במח"מ בינוני אך את המח"מ הבינוני רצוי לבנות באופן מלאכותי בכדי להימנע מהירידה בתשואה באג"חים בינוניים תוצאה של עקום תשואה בעל קעירות נמוכה כרגע, ז"א אומרת לשלב בין אג"חים במח"מ קצר ( לא יותר מכ3-4 שנים) ואג"חים במח"מ גבוה (כ-7 שנים).
    כך תוכל להרוויח מחד את ידיעת הריבית באופן ברור מחד עבור קצרות ופרמיית נזילות עבור ארוכות עם ציפיה לעלייה בקעירות בעתיד ותשואה גבוהה יותר בהתאם.
    2. א. כל יועץ השקעות טוב יית יעוץ איכותי לגבי קרן השתלמות.
    ב. ייתכן ותוכל לקזז את הטבות המס אך האם אתה משכנע כי תדע ליצור את הפיזור טוב יותר
    ממנהל השקעות שמערכת מחקר שלמה מאחוריו?

בהצלחה...

הערה - מדובר בדעתי האישית ולא המלצה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות