x

עמוד 25 מתוך 26 ראשוןראשון ... 1523242526 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 241 עד 250 מתוך 255

נושא: אוכף מכור - שאלה לשחקן

Re: אוכף מכור - שאלה לשחקן

ערב טוב,

הייתי ממש קרובה היום ליפול מהאוכף הלוהט שלי.....
    מזל שהייתי ביום חופש

אז מה מצבי:
    רווח 300 ש"ח (עדיין אפשר לברוח... )
    בטחונות 5.5K
    תקבול 1665
    הגנה עד 1128

האימפקט של הוול לא מרשים
    אי לכך כנראה שאצטרך סיוע/חילוץ
    לדלג מעל המשוכה
    אני ממש על הקצה - צריכה להיות מתחת ל-1120 למקסום הרווח.

רעיונות/הצעות יתקבלו בברכה

[urlhttp://www.zerosum.co.il/Users/1226/Positions/Show/5151][/url]
    R

ריקי אני בא ממקום של שנאת סיכון כרגע, וממליץ לך לא להשאר לפקיעה עם האוכף.
    כמובן שאם המדד יגיע ל1110 ויסגור שם - מה טוב - את יכולה לסגור ברווח יפה או אפילו להשאיר אם את ממש בטוחה שהמדד לא יעבור 1120 בפקיעה (הימור).
    את האוכפיים שלי אני מחר סוגר בכל מקרה, אני מוגן עד 1110 (מזמן בהפסד ) והעדפתי שלא לתקן השבוע מחשש להגדלת סיכון משמעותית. מלכתחילה הסכמתי "להקריב" 2000 שח בלימוד, והבנתי שאוכף צריך לכתוב בתחילת חודש כשהפרמיות רציניות. בסוף חודש - אם כבר עדיף לקנות אוכף ולכתוב כנגדו שקתות.
    אז מחר עד סיום המסחר - אני את שלי סוגר וכבר עובר לחודש הבא.
    אוכפים עם הגנות כפולות :!:
    עטלפים :!:
    שקתות רחוקות :!:
    הכל הולך באוגוסט
    הרבה בהצלחה ותודה על שרשור מדהים ומחכים.

צהרים טובים.
    אני כותב את זה בשרשור הנוכחי אבל גם בשרשור נפרד משום שכמות התגובות כאן אדירה, וטוב שכך !
    לפני הכל, מוריד את הכובע בפני red-r שעשתה לאוכף מה שדמי כיס עשה לשוקת.
    כמה שאלות ונקודות עקרוניות יש כאן, ואסביר כיצד אני רואה את התמונה:

נתחיל מהסעיף הראשון – האם זה מה שהשחקנים באמת עושים כל חודש? כן ולא. כן מגלגלים לסטרייק הידוע בעת הגלגול אך לא מתוך כוונה להישאר שם אלא פשוט כהתחלה של חודש. סה"כ כתיבות האוכף בתחילת חודש הן סביב 30K יחידות. סה"כ כתיבות בסוף חודש 500K .אחת הסיבות המרכזיות היא שפשוט אין מספיק מסחר סביב הכסף בכדי לכתוב כמה עשרות אלפים אז זו מעין ברירת מחדל.

האם אוכף הוא האסטרטגיה הכי רווחית לאורך זמן? כן. חד-משמעית וזה בהנחה ואנו לא מחשיבים חוזים או צילינדרים בהם עלינו לבחור כיוון.

האם נכון לכתוב אוכף בזמן הנוכחי? לא. סטיה של 14% היא סיפור עגום שאינו מאפשר טווח פקיעה רחב דיו, בטח בחודש אוגוסט שהוא חודש ארוך.

ואולי השאלה הראשונה והאמיתית מכל היא למה להעדיף אוכף מלכתחילה? אם המטרה היא כ 8% רווח בחודש, הצלחה פנומנאלית בכל קנה מידה, הרי שהשוקת מספיקה לכך ! רוצים יותר? אז מה בעצם ההבדל בין אוכף קטום לשוקת צמודה – רק השם.
    לעומת השוקת קיים חסרון אחד מאוד משמעותי באסטרטגיה – תנועה חדה לאחד הכיוונים בשבוע וקצת טרם הפקיעה תוביל למצב שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לתקן. מכיוון שמדובר באוכף, קרי שחיקה, אין אלטרנטיבה וחובה להיכנס לפרק זמן זה. מילכוד 22.

הדרך הנכונה ביותר לפעול לאלו שאינם מסתפקים בשוקת:
    ליצור שוקת קרובה וככל שמתקדם החודש לכנסה לאוכף. בדרך זו אתם בעצם מנטרלים אפשרות של כתיבה ולמחרת (ראשון?) המדד צונח ב 4% והכל הופך למלאכת תיקון מסובכת.
    ההגנה צריכה להתבצע ביחס של 2:1 2 הגנות רחוקות עבור כל רגל אוכף כתובה. ההגנה הנוספת תשמש לכתיבה רחוקה נוספת . הרעיון מאחרי זה שזינוק בסטיה ממנה חוששים כותבי האוכפים, תוביל לזינוק כפול בקניות שברוב המקרים (אם הקניות לא רחוקות מידי, 4 סטריייקים לערך בסטיה 17%) תקזז את העליה בתנודתיות.
    בחו"ל – הכי פשוט שיש. כותבים על החודש הנוכחי וקונים על חודש הבא. תריצו מספר תרחישים ותגלו שזו הדרך היעילה ביותר והפחות מסוכנת.

ושוב, תודה לכל הלוקחים חלק בדיון הפורה הזה. עשרים וחמישה עמודים, 250 תגובות - רמת הלמידה והעזרה כאן מדהימה כל פעם מחדש. תודה לכם.

הי,
    תודה לך שחקן, ראה תגובתי בשירשור שפתחת. (עוד יהיה זמן לסיכומים, כרגע פקיעה על הראש )

ממשיכה לצמצם סיכון.

קניתי קול 1120 ב-480 ש"ח.
    כתבתי יותר מוקדם הבוקר 3 יחידות קול 1130 תקבולכולל 550 ש"ח.
    בכסף שנשאר לי קניתי 2 יחידות קול 1140 (לא ביזבזתי שקל על עצמי אוףףףף).

למה קניתי רק יחידה אחת קול 1120 ? - כי חייבת לצעוד על הקצה (לא מומלץ).
    סה"כ - תזרים 0 ש"ח.
    בטחונות 6336 ש"ח.
    תקבול 1665 כמו קודם.
    הרחבתי הגנה עד 1131.6 ....

http://www.zerosum.co.il/Users/1226/Positions/Show/5151

שתהיה פקיעה שלווה ושלא אפול מהסוס.
    R

הי Red,

מאחל לך פקיעה מוצלחת,
    1. באוכף הלוהט המקורי (שאת ניהלת)
    2. באוכפים הלוהטים הנוספים ששופצו ע"י מיטב החברים

ישנה סימולציה משוחזרת בזירו, שעשיתי לאוכף שלך, כאשר שני השיפוצים האחרונים שונים משלך, להלן הקישור, וגם לו נאחל בהצלחה.

http://www.zerosum.co.il/Users/1345/Positions/Show/5858

בכל מקרה, ואיך שלא נסובב את העניין, ההצלחה כבר מזמן לא תלוייה בפקיעה, כי היא הלכה ונבנתה לאורכו ורוחבו של השירשור עם כל תגובה של כל חבר אשר הוסיף מהנסיון, הידע, וההבנה שלו.
    אני משוכנע שהשירשור הזה לקח את האסטרטגיה הלכאורה פשוטה (אוכף מוגן) לרמות שונות לגמרי של הבנה.

אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

מעניין שגם שחקן אמר, שאם כבר אוכף, אז השיטה של sun (הגנה כפולה) עדיפה.

תודה רבה גיל

מאחלת לך גם הצלחה.

תודה שהארת את עיננו מידי פעם בהקשר ליווניות.
    נראה לי שאתה כבר מכיר אותן לגופן
    R

ציטוט פורסם במקור על ידי דמי כיס
    מעניין שגם שחקן אמר, שאם כבר אוכף, אז השיטה של sun (הגנה כפולה) עדיפה.
    אני פתחתי אוכף לפי עצתו של SUN ב-8.7 על 1190,
    שיפצתי אותו מס' פעמים פחות או יותר לפי מה ש SUN הציע.
    היום סגרתי הכל.
    כ-20% רווח.
    תודה לך SUN, תודה לריקי , לגיל ולכל החברים על הפוסט המפרה.
    הרבה מאד חומר למחשבה.
    הייתי שמח אם שחקן יכתוב אוכף וירוץ איתו לאורך כל החודש. מרוב שיטות לניהול, שיפוץ יצאתי מבולבל.
    פקיעה מוצלחת לכולם
    מאיר טל

סיכום וסיום - האוכף הלוהט שלי

ערב טוב,
    הסתיים ספור האוכף (הלוהט) שלי בהצלחה רבה השבוע, עם הפקיעה.
    http://www.zerosum.co.il/Users/1226/Positions/Show/5151

נתונים: האוכף הוקם בתאריך ה-27/6 ורץ לפקיעה עד ל-28/7.
    רווח : 1665 ש"ח.
    תשואה: לשם חישוב תשואה אחשב בטחונות לאורך החודש ואנקוט בגישה שאני מאמינה בה.
    • 27/6-25/7 הבטחונות שנדרשו היו 1100 ש"ח (למה? כי התקבול נע סביב 3000 ש"ח).
    • בתאריך 25/7 כתבתי 2 קול 1120 חדשים עם הגנה לא צמודה. משום כך עלו הבטחונות לכ-5500 ש"ח (בניכוי התקבול).
    • ממוצע משוקלל של הבטחונות – 1,895 נעגל ל-2000 ש"ח. מכאן, תשואה: 83% !
    • הערה – מה שחשוב לטעמי זה היחס בין הסיכון לסיכוי. גם תשואה של 10-20% הינה תשואה פנטסטית, בהתחשב שהסיכון מסתכם בסכום "נורמלי וסביר". במקרה שלי – כ-1100 ש"ח מרבית הזמן.
    כמה תובנות:
    1. זוהי אחת האסט הריווחיות ביותר כפי ששחקן ציין.
    2. במהלך התקופה, גיליתי בעזרת החברים אינסוף אפשרויות, כולן לא רעות לניהול האוכף. נדרשה יצירתיות, גמישות מחשבתית, שיקול דעת, הערכת שוק, ותיכנון. חלק מהאוכפים סגרו רווח בכיוון מטה, חלק בכיוון מעלה וחלק קיבעו רווח משני הצדדים. היה אף אוכף שכבר בתחילת הדרך הפך למרווח יורד. בקיצור, מגוון אפשרויות עצום לניהול, כאשר כל אחד בכפוף לשינאת הסיכון שלו (או אהבה במקרה שלי) – נשאר או לא נשאר לפקיעה. בקיצור – היה מרתק! הניהול כאן קיבל משנה תוקף, משום שההגנות כאן לא היו אופטימליות. לאור ההצלחה המסחררת של סאן בניהול האוכף שלו – אפשר לראות שההגנות כפולות כנראה משמעותיות ביותר.
    3. יש לנהל את הסיכון. לא להתעלם ממנו ולשאוף לצמצם אותו כל החודש. לנצל הזדמנויות עם תנועת המדד. כשהמדד ירד ל-1054 לא קירבתי הגנות בקולים. פיספוס! אח"כ קירבתי הגנות בפוטים (מה שהתברר כמיותר אבל תרם לי מנטלית). בקיצור – תמיד לעבוד על צמצום הסיכון בשני הצדדים באופן שוטף.
    4. בחצי השני של החודש, צריך "לחפש את הכסף", היכן אפשר להגדיל רווח. התטא כבר עובדת לטובתינו ויש לנצלה.
    5. היה מעניין לראות את התפתחות היווניות לאורך החודש, מה קרה להן עם תנועת המדד לכיוון הכתיבה והרחק ממנה, מה קרה לווגא ולדלתא עם התקדמות החודש. נראה לי שאת התטא כולם כבר מכירים. והיווניה החשובה ביותר, הסטייה.
    6. סטיית התקן – בעת הקמת האוכף, הסטייה עמדה על כ-21%. עם התקדמות החודש ירדה לרמות של כ-13-14%. נשאלת השאלה, מתי כדאי לכתוב אוכף.
    7. הערה לרקורד – מאחר שמטרתי היתה לימוד, בחרתי לא לצאת מהאסט' הזו למרות שיכולתי כבר בשלב מוקדם של החודש לצאת, כשהרווח הגיע ל-640 ש"ח המהווים תשואה של כ-57%, ללא לחץ מהפקיעה וכולל שקט נפשי.
    8. האוכף שלי אמנם היה לוהט אבל הוקם באופן לא אידיאלי, היינו עם הגנות במרחק של 3 ו-4 מהסטרייק. נשאלת השאלה באילו הגנות לנקוט.
    9. נקווה שנמצא תשובות בחודש המרתק הצפוי לנו. אני מאחלת הצלחה לשחקן, ומודה לו על הנכונות שלו ללמד אותנו ולחלוק איתנו מהידע העצום שלו. אין ספק, יש לנו שחקן נדיר ובחלקינו נפלה זכות גדולה.
    10. ופרק אחרון וחביב – תודה ענקית לכל מי שתרם. במשך הזמן, התגלו חברים חדשים, שתרמו, האירו והעירו. כל תגובה היתה מפרה ובונה. תודה מיוחדת לסאן- שבהשראתו ניצל האוכף שלי. תודה לגיל, שפתח לנו צוהר ליווניות, ותרם מהידע הרב שלו, תודה לכולם! אתם נהדרים!

אסיים בציטוט מאחת התגובות שלי גיל (רעננה) – וכל מילה שלי מיותרת.
    הי Red

אחד הדברים היפים בתירגול/לימוד של ניהול אוכף, זה היכולת להסיק מסקנות גם מניהול שאינו אופטימלי, כי באם בוצע (או לא בוצע) בו שיפוץ לא מתאים, ניתן להקיש מכך מהו השיפוץ שכן מתאים. בשונה מאסטרטגיה מבוססת כיוון (דוגמה חוזה) או אסטרטגיה מבוססת "גבולות גזרה" (דוגמת שוקת רחבה) שהן תלויות בצורה משמעותית יותר במצב רוחו של השוק, כי אם עשית חוזה וטעית בכיוון "לא עלינו" ואם עשית שוקת וטעית בתנודתיות שתהיה באותו חודש, קיבלת במקרה הטוב כמה לילות "לבנים".
    לעומת זאת, באוכף, יש לנסיונו, הבנתו, ידיעותיו ויכולת התכנון מראש של הסוחר, השפעה לא מבוטלת על תוצאות האסטרטגיה.
    נכון שאוכף צריך לנהל, ונכון שצריך לתכנן מראש, אולם שכרו בצידו, וזאת מכיוון שעבודה אוטומטית יודעות לעשות גם המכונות, אבל אין להן את היכולת והגמישות לנהל אוכף באותה צורה שבה סוחר מיומן יכול לעשות זאת. ואם להתעסק באסטרטגיות מעו"ף, אזי לדעתי רצוי לנצל את היתרונות האנושיים ע"פ אלו של המכונות/אלגו, אחרת, בהתמודדות עם המכונות במגרש שלהן, דיננו מראש להפסיד, אולי לא החודש וגם לא בחודש הבא או זה שלאחריו, אבל בטווח הארוך יותר התוחלת שלהן ללא ספק תגבר על שלנו, ובמשחק סכום "0" התוחלת ארוכת הטווח עושה את ההבדל.

בהצלחה !!!
    R

לסיום - תמצית התנועות למי שמעוניין.
    R

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות