x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: כור אג"ח ט'

כור אג"ח ט'

אלון שלום

מזה זמן מה אני עוקב אחר נייר זה, כיום נסחר בתשואה של כ- 6.4% לשנה (קרוב מאד לפארי), אג"ח זה אינו צמוד אולם הוא בריבית משתנה.

האם לדעתך הוא אטרקטיבי כיום?

המח"מ שלו קצר יחסית כ- 2.7 שנה.

Re: כור אג"ח ט'

למיטב זכרוני מדובר באג"ח שקלי ללא הצמדה. אך גם אם נניח כי מדובר בריבית משתנה, תשואה של 5-6% מייצגת צפי של 2-3% מדד (ביחס לנייר הצמוד של החברה) ולכן לדעתי לא מדובר במשהו אטרקטיבי במיוחד.

הדבר מתחזק במידה ואכן הרייבת אינה משתנה.

העין שלי לכיוון של כור דווקא מכוונת למנייה. אני כבר קניתי מספר מנות במחיר באיזור 7300 (מעל ומתחת), ואני מאמין כי נראה את המנייה חוזרת לעלות כאשר יתבררו הנתונים האמיתיית לגבי ביצועי החברה.

סביר להניח כי מדיניות ה"ביטוח" נמשכה גם ברבעון השני (כמו בראשון) וכי החברה לא ספגה נזקים בעקבות הירידות (במניית קרדיט-סוויץ ובמטבע השווצרי) ולכן הירידה אינה מוצדקת.

מעבר לכך כאשר יעלה ערך המניות והשוק יתקן למעלה יווצר רווח נוסף ומצבה אף ישתפר.

כרגע נסחרת מתחת להון העצמי (כלומר לא רק שמתומחר לפי אי רווח אלא גם להפסד) - בסדר גודל של 50% על מחיר נוכחי.

כן יכול להיות שנראה אוהת נמוך יותר (לא חשבתי שתרדת מתחת ל-7500) אבל לטווח הבינוני אני מאמין כי התשואה תיהיה נאה (ויש לקחת בחשבון גם אפשרות של חלוקת דבידנד נוספת).
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

תודה רבה

האג"ח הוא בריבית משתנה ופשוט נראה לי אטרקטיבי יותר מהאג"חים האחרים במח"מ וסיכון דומה.

לגבי האינפלציה והריבית יש לקחת בחשבון כי הריבית תעלה בהדרגה במקביל לאינפלציה ולכן היות האג"ח בריבית משתנה מגדיל את הכדאיות שלו.

האם לדעתך בכל זאת מי שלא מחפש תשואת מניות אלה תשואה סולידית לז"ק זה בכל זאת השקעה סבירה?

שלום mrani,

הריבית של אגח זה איננה צמודה. לעומת זאת הריבית יכולה להשתנות לפי עליית מנית Credit Swiss.

ראה את תשקיף המדף בקישור.

http://maya.tase.co.il/bursa/report....port_cd=472255

יובל

ציטוט פורסם במקור על ידי yoovals
    שלום mrani,

הריבית של אגח זה איננה צמודה. לעומת זאת הריבית יכולה להשתנות לפי עליית מנית Credit Swiss.

ראה את תשקיף המדף בקישור.

http://maya.tase.co.il/bursa/report....port_cd=472255

יובל
    הריבית הנוספת היתה רלוונטית באופן חד פעמי למחזיקי האג"ח ביום הקובע של תשלום הריבית הראשון.(מרס 2010)
    כל שאר התשלומים לא קשורים יותר למנית Credit Swis
    A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing[center:2vjxihnl][/center:2vjxihnl]

שלום.
    יובל צודק בהחלט ונתן תשובה מדויקת. אג"ח זו בריבית לא צמודה ולא משתנה/קבועה. יש טועים בענינן זה בשל הימצאותה בזמנו / בעבר בקטגורית אג"ח בריבית משתנה, אבל הדבר אינו רלוונטי כעת. היה אמור להיות תשלום חד פעמי (אחוז מסוים) שמתייחס לרווחים של CS. כבר לא בתוקף ואכן האג"ח היא שקלית קבועה.
    יגאל.

אכן, כמו שזכרוני הנחה אותי, מדובר באג"ח שקלי ולפיכך אינו צמוד או בריבית משתנה, לכן כן חלים אליו המגבלות והבעיות כפי שתיארתי בעבר על השפעת צפי עליית הריבית בשוק...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות