x

עמוד 15 מתוך 36 ראשוןראשון ... 5131415161725 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 141 עד 150 מתוך 355

נושא: שוקת רחבה מאי - דיונים ופרשנויות

Re: שוקת רחבה מאי - דיונים ופרשנויות

ציטוט פורסם במקור על ידי adicoltd
    אני מציע לחברים לשבת החודש על הגדר.
    שכר הלימוד עלול להיות גבוהה מאד.
    זו עיצה מצויינת למי שעוד לא התחיל.

מי שבתוך הסיפור , צריך לנהל את זה.....תוך הקטנת נזקים וצימצום סיכון.

אני רוצה להעלות את השאלה, האם לפעול בחיפזון בבוקר, או במתינות.

משמעות השאלה הזו היא שוב הימור על כיוון. ברגע הפתיחה מחר, יהיה נזק. השאלה היא רק האם הנזק ימשיך ויגדל, או שתהיה פתיחה מאד נמוכה, ואז יתחיל לעלות בחזרה.

מכיוון שאני ב 1040, שהוא בכל זאת נכון לעכשיו 100 נקודות מהסטרייק. אני חושב לפעול במתינות יחסית. אני מניח שעל הבוקר אני אסגור את החלק הלא מוגן שיש לי ב 1040 (שהוא המיעוט). קודם כל זה מוריד מעל סדר היום חריגה בביטחונות, ומאפשר לחשוב בצלילות. ההפסד הזה למעשה מכוסה יפה על ידי השחיקה של הקולים הנוכחיים (וזה מעלה את הנקודה שחשוב גם לדעת לקדם בזמן).

אחר כך יש מצב להזזה ל 1020 ללא הכפלה, כאשר עלות ההזזה תכוסה על ידי הזזת קולים (ששם אני כתוב באופן מקסימלי) מ 1210 למטה (תלוי מאד בגודל הירידה).

הבעיה עם פעולה חפוזה מאד תחת לחץ היא שיום שני יכול להיות תיקון לירידות, ואז פתאום צעדי הצלה קיצוניים יכולים להפוך למזיקים.

כהערכה כללית, אני לא חושב שנגיע ל 1040. זה עוד 8.7% למטה. ובמבט חודשי זה הרבה.

[quote="מאיר טל"]בוקר טוב,
    בירידות חדות ובעליית סטיית תקן, כיצד ניתן לדלג לאחור ללא עלות עלות גבוהה, או לחילופין הכפלת כמויות תביא לעליה ניכרת בסיכון?
    יום טוב
    מאיר טל

שלום,
    בחישוב המחיר התאורטי של אופציה על ידי נוסחאת בלק אנד שולס נלקחים בחשבון מספר פרמטרים, בינהם סטיית התקן ההיסטורית של נכס הבסיס. ווגא, הנגזרת המתייחסת להשפעת סטיית התקן על מחיר האופציה, גדלה ככל שמתקרבים לסטרייק. אז ראשית ניתן לגזור מכך שעליה בסטיית תקן או ירידה, משפיעה בצורה שונה על מחירי אופציות בסטרייקים שונים.

אולם לרוב נבחין שמחיר השוק של האופציה אינו זהה למחיר התאורטי המחושב לאותה אופציה, ובמקרה שלנו אופציות הפוט הרחוקות מתומחרות הרבה מעבר למחירם התאוריטי. לשם כך מחושבת הסטיה הגלומה אשר במידה והיינו מכניסים אותה לתוך החישוב התאורטי של בלק אנד שולס הינו מקבלים את מחיר השוק הנוכחי של האופציה.
    מענין לראות שככל שמתרחקים מהסטרייק אותן סטיות גלומות עולות. ישנם מספר סיבות לכך, לדוג', השימוש באופציות פוט רחוקות כהגנה על תיק המניות יוצרת ביקוש רב לאותן אופציות. תצורה נורמלית של סטיות התקן צריכה להראות בצורת U כאשר קולים עמוק בכסף ופוטים מחוץ לכסף בעלי סטיה גבוה ,באמצע קולים\פוטים בכסף עם סטיה נמוכה ,ופוטים עמוק בכסף וקולים מחוץ לכסף בעלי סטיה גבוה, התהוות צורה זו בהמהלך החודש ידועה גם בשמה – חיוך של הסקיו.

עתה נחזור לענייננו, ראשית נסתכל על תרחיש אופטימי בימים אלו, בו המדד עולה, כפי שחלקכם ציין, מרכיב הדלתא באופציות הקול אכן יגדל אולם הירידה בתנודתיות תאזן את העלייה במחיר דרך מרכיב הווגא כלומר, בעת עליית המדד וירידה בתנודיות לא נצפה לראות את מחירם של אופציות הקול הרחוקות מתאושש מפני שתנודתיות יורדת מרמזת על פסימיות לגבי פקיעתן של אלו בתוך הכסף.

אך ביום ראשון אנו צופים תרחיש הפוך, ירידה במדד ועליה בסטיית התקן. אני סבור ויתכן שאני טועה, שעליית סטית התקן ביום ראשון בשילוב עם ירידת המדד תמיר את מחירן של אותן אופציות פוט רחוקות ביחס גדול יותר מאופציות פוט קרובות לסטרייק כלומר, מחירם של אופציות הפוט ביום ראשון יושפע הן ממרכיב הדלתא והן ממרכיב הווגא, בעת שהראשון קל להבנה, השני מרמז על עלייה בסיכוי שאותן אופציות פוט רחוקות יפקעו בתוך הכסף ולכן אני צופה שהסקיו על אופציות הפוט מחר יחייך יותר מכפי שחייך ביום חמישי.

על פי הצפי והסימולציות שבצעתי אני אצטרך ביום ראשון לדלג אחורה משום שמחיר האופציה הכתובה יוכפל (באמרי זאת אני מתייחס בעיקר למרכיב הדלתא, ופחות לעליית סטיית התקן ולאחר שאני מוסיף את התקבול שכבר קיבלתי מרגל זו). מהלך זהה של דילוג אחורה כבר עשיתי החודש, ופרטתי עליו מוקדם יותר בדיון זה. אני כתוב כעת ב – 1020 עם הגנה ב – 1000, 1:1, כלומר סה"כ בטחונות 2000 ₪ לרגל. ביום ראשון אקנה פרפר על 1010 כלומר, אקנה בחזרה את הכתיבה שלי ב – 1020 אמכור 2 אופ' פוט 1010 ואגדיל את ההגנות שלי באופציה אחת ב – 1000. אסטרטגית קניית פרפר אינה צורכת בטחונות, משום כך הבטחונות שלי לא יגדלו, בנוסף לאור הכתוב לעיל אינני צופה שהמהלך יעלה לי רבות אם בכלל. בסופו שלי יום אהיה כתוב 1010 עם הגנה ב – 1000, בשונה לקודם יהיו לי פי 2 כתיבות פתוחות.
    1010 גם בימים טרופים אלה נראה לי רחוק דיו, אך גם במידה ואצטרך לשוב לדלג אחורה אני כעת מנצל רק 33% מהבטחונות שלי ברגל זו.
    לאחר שאטפל ברגל הפוט, אשוב לטפל ברגל הקול, בה אני מתכוון לקדם את הכתיבות לאזור ה – 1190 בתלות במדד.
    אני מאמין שהצלחה באסטרטגיה זו היא בעיקר בזכות המשמעת והצמדות לחוקים הכתובים.

המשך סופ"ש נעים

ד.

חלק מהאסטרטגיה שלי כתובה ב 1090 ומוגנת ב- 1080 ,
    אני עדיין על 40% בטחונות,
    חשבתי על הצעד של לקנות את 1090 ולמכור 1070 .
    ברור שזה שינוי אסט אבל בירידות חדות זו לדעתי הדרך.

בצד הCALL עדין לא פתחתי האם לדעתכם לפתוח מחר או להמתין לתיקון שיגיע מתי שהוא?

ציטוט פורסם במקור על ידי sun99
    ציטוט פורסם במקור על ידי dfrog
    אני נתקעתי בצד הפוטים עם כתיבות חשופות של 1060 עם ניצול מקסימלי של בטחונות....
    יש למישהו הצעות לתיקון?
    בתודה מראש!
    דן, במידה והמדד ייתיצב על 1100, הסטיות יהיו בשמיים ונראה לי כי במצב כזה הכיוון שלך צריך להיות ההצעה של מאיר רכישת פוטים עמוק בכסף , מימון על ידי מכירת קולים קרובים לכסף עם הגנות.

דיפרוג
    אודה לך אם תתן דוגמה מספרית.
    אולי לקנות את הרגל ולממן עם מכירת קולים מוגנים

מה פתאום לשבת על הגדר?
    זה לא הזמן לקנות אוכף על הסטרייק ?
    מה הסיכויים שמדד לא יזוז למעלה או למטה ב20-30 נקודות ( אלה הטווחים שמתחילים
    להרוויח על אוכף ) ?
    בנוסף לכך האוכף מגדיל את הביטחונות ב 20k, כך שאפשר "להשתולל" בכתיבת קולים
    סביב 1210-1220 כמובן עם הגנות

אוכף עולה כ-5000, ולכן הרווח הוא מ-50 נקודות ומעלה...
    תמיד נזכור את ספטמבר השחור

ציטוט פורסם במקור על ידי dragon74
    זה רלוונטי כמובן אם אתה מתכוון להישאר עם האוכף עד הסוף. אבל אין בעיה לקנות אוכף, להרוויח תנודה יומית ולמכור אותו בסוף היום.

ציטוט פורסם במקור על ידי sashaz1455
    מה פתאום לשבת על הגדר?
    זה לא הזמן לקנות אוכף על הסטרייק ?
    מה הסיכויים שמדד לא יזוז למעלה או למטה ב20-30 נקודות ( אלה הטווחים שמתחילים
    להרוויח על אוכף ) ?
    בנוסף לכך האוכף מגדיל את הביטחונות ב 20k, כך שאפשר "להשתולל" בכתיבת קולים
    סביב 1210-1220 כמובן עם הגנות
    אם קונים אוכף כאשר הסטיות בשיאן, ירידה בסטיות תגרום להפסדי עתק.
    לכן אם קונים אוכף מאמינים בהמשך התנודתיות - יותר נכון בהמשך הירידות.
    הכל שאלה לאן פניו של השוק...
    אני דווקא מאמין שזה הזמן למכור אוכף עם הגנות מתאימות וניהול נכון.

ציטוט פורסם במקור על ידי דמי כיס
    ציטוט פורסם במקור על ידי dragon74
    זה רלוונטי כמובן אם אתה מתכוון להישאר עם האוכף עד הסוף. אבל אין בעיה לקנות אוכף, להרוויח תנודה יומית ולמכור אותו בסוף היום.
    יכול להיות שתנודה תוך יומית לא תספיק אבל בהחלט אפשר לבנות על זה
    שהמדד יתרחק מהסטרייק לאחד הכיוונים ותוך כדי שמרוויחים עליו להינות
    מרמת הביטחונות שהוא נותן

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות