x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 15 מתוך 15

נושא: עצמון - סקירה מסכמת

Re: עצמון - סקירה מסכמת

מה שאני לא מבין כל כך איך המנפיק מרוויח מהענין
    הבנתי שהוא עושה עיסקות עתידיות על הריבית מה שאני לא מבין הרבה בזה
    בגדול הוא משלם את הריבית כל עוד לא נעשה פידיון אז איך הוא מבטיח לו ריבית מעל 10 אחוז על מנת להרוויח מכל ההנפקה
    היום יש הנפקה חדשה של עצמון

שלום.
    הערה לגבי עצמון ה' בהמשך לתגובות הקודמות.
    למה טוענים כי במקרה של פדיון מוקדם מפסידים כאשר קונים למשל בשער 102.5.
    הרי הפדיון המוקדם יכול להתבצע רק לאחר שנה אחת לפחות וזאת אומרת שבמועד זה כבר קיבלתם 4 פעמים 2.44% (9.75%). בהתחשב ששילמתם עבור הנייר 2.5% יותר ברכישה, מה הכוונה להפסד? נראה לי כי מדובר על רווח של 9.75% -2.5% =7.25% (אמנם פחות מאשר 9.75 אך עדיין רווח לא רע). תקנו אותי אם אני טועה.
    בברכה,
    יגאל.

הכוונה אם אתה נכנס לנייר במצב בו כבר מותר לבצע בו פדיון מוקדם. (אחרי השנה הראשונה שציינת.)

שלום,

eagle אתה לא טועה זה אכן החישוב שיש לקחת במקרה של פדיון מוקדם לכן עצמון ד',ה' ושחרית ד',ו' הם חדשות ישנות ונסחרות בפרמיה. לכן התשואות במקרה של פדיון מוקדם הינן בין 7-7.5% בחישוב שנתי.

יש פתרון והוא בדמות של עצמון ו' ואקספרט אג"ח מב', השניים הונפקו לאחרונה ועדיין לא נסחרות בפרמיה משמעותית 100.72 ו100.57 בהתאמה.

אגב הבנקים במקרה הנ"ל מדורגים גבוה יותר מ-ubs (עצמון ד ו-ה).
    בקיצור כדאי למהר אם המכשירים האלה מעניינים אותך.

sharonpinco שלום וחג שמח ,
    רק לחדד את הנקודה אז חשוב לציין שלעצמון ו' הוא די קרוב לעצמונים האחרים אבל קיימות התניות שונות לתשלום הריבית וגם כאן על אף שזה הונפק לא מכבר עדיין יווצר "פספוס" כלשהוא ולא נקבל את התשואה המקסימלית..מה עוד שבעצמון ו' החלוקה היא כל רבעון .
    אבל רבותיי..בואו לא נהיה גרידיים..וגם מספר האחוזים שנקבל במכשירים אלו במהלך השנה ביחס לסיכון הוא פייר והוגן ביותר!!
    ועדיין לא משנה באיזה עצמון נבחר המשקיע צריך לדעת את ההתניות והמגבלות במכשיר ובעצמון ו' הם שונות מהאחרים !!
    גילוי נאות , לא מחזיק בשום נייר שהוזכר מעלה אבל אם היה לי הייתי ישן עם המכשיר טוב מאוד בשנה הקרובה ( לפחות )
    אין לראות בנאמר מעלה כהמלצה לפעולה כלשהיא, כל אחד אמור וצריך לקחת אחריות על כלכלתו וכלכלת ביתו בהתאם לסיכונים שנראים לו נאותים לאותה העת..
    הכל התחיל מסקירה על מכשיר שנראה בזמנו ועדיין מעניין לנוכח סגירת הזדמנויות בשוק והריביות הנמוכות ופשוט רציתי לתת זווית יותר רחבה לקהל בפורום זה..
    בברכה, לברון

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות