x

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 24

נושא: מטיס קפיטל, יש עוד פוטנציאל.

מטיס קפיטל, יש עוד פוטנציאל.

שלום חברים,
    בעבר כתבתי על אג"ח מטיס קפיטל והמלצתי עליו כאג"ח ראוי בסיכון גבוה, למי שלא קרא / זוכר ניתן להגיע בעזרת חיפוש בפורום זה לכותרות : "מטיס קפיטל, הודעה משמעותית." ו "מטיס קפיטל, עדכון."
    לעניות דעתי, יש באג"ח זה פוטנציאל נוסף, קראו הכתבה המצורפת.
    גילוי נאות- אני מחזיק באג"ח זה.
    לעיונכם, בדיקתכם ושיקולכם.
    ובהצלחה לכולם.

בלעדי ל"כלכליסט" - העיסקה נחתמה: זאבי ישלם תמורת מניות יפנאוטו 80 מיליון שקל במזומן

העיסקה משקפת ליפנאוטו שווי של 250 מיליון שקל. לאחר השלמת העיסקה יחזיק זאבי במלוא הבעלות על יבואנית סובארו
    גולן חזני
    18.01.10, 09:01
    עיסקת מכירת אחזקותיה של מטיס קפיטל ביפנאוטו, יבואנית סובארו, לגד זאבי, נחתמה אמש. כך נודע ל"כלכליסט". איש העסקים גד זאבי שהחזיק במחצית
    ממניות יפנאוטו רוכש את המחצית השנייה של המניות מידי מטיס קפיטל, שבשליטת אמנון ברזילי ומוני הראל. התשלום הראשון יתבצע בעוד כחודשיים.

על פי מתווה העסקה, ישלם זאבי תמורת המניות סכום של 80 מיליון שקל במזומן, ובנוסף יעביר למטיס 31% ממניות מטיס בשווי של 46.6 מיליון שקל. זאבי מחזיק בעצמו בכשליש ממניות אלו, כאשר יתרת המניות מוחזקות עדיין בידי חברת גמול עד להשלמת רכישתן בידי זאבי. העסקה משקפת ליפאנוטו שווי של 250 מיליון שקל.

התשלום במזומן יפוצל לחמישה תשלומים שיתפרסו על פני חצי שנה, כשהתשלום האחרון ישולם בסוף 2010.

היחסים המעורערים בין זאבי לברזילי הובילו לכך שזאבי משלם כ־120 מיליון שקל בלבד עבור מחצית ממניות יפאנוטו. בכל הנסיונות הקודמים, זאבי עמד בדרכו של ברזילי למכור את חלקו ביפנאוטו. בשנה שעבר ניסה דוד עזריאלי לרכוש אולם הוא נכשל, ולפני כשבועיים התפוצצה העסקה למכירת האחזקה לשלמה שמלצר תמורת 135 מיליון שקל. לפני כשנה כבר ניסה זאבי לרכוש את האחזקה של מטיס ביפאנוטו תמורת 118 מיליון שקל.

Re: מטיס קפיטל, יש עוד פוטנציאל.

רם, האם אתה חושב שמדובר בהודעה חיובית לחברה?
    הרי רק בספטמבר החברה דיווחה שהיא תמכור את אחזקותיה ביפנאוטו תמורת 135 מליון שקל (לעומת כ-120 בעסקה הנוכחית). חשוב לבדוק מה השווי בספרים של האחזקות ביפנאוטו, והאם המכירה נעשית עפ"י שווי גבוה יותר/נמוך יותר/ זהה.
    בנוסף, המכירה מייצרת לחברה תזרים מיידי של 80 מליון ש"ח בלבד - השאר ניתן תמורת מניות מטיס שמוחזקות אצל זאבי.

סה"כ, מטיס היא חברה מפסידה ששורפת מזומנים בקצב מהיר מדי מהפעילויות ה"רגילות" שלה.
    נקודת האור היחידה, אולי, היא האחזקות בפטרוגרופ, במידה והחברה אכן תצליח לממש אותן כפי שדיווחה.
    בכל סיטואציה אחרת - אני חושב שמעל החברה דולקת נורת אזהרה בצבע אדום בוהק.

שוהם שלום,
    לדעתי כן. מדובר בהודעה חיובית.
    דבריך על החברה נכונים כמובן.
    לעניין עיסקה זו, נכון שעיסקת זאבי פחות טובה מהאפשרות שעמדה על הפרק לפני כן מול שלמה שמלצר, ועל כך נכתב בהודעותי הקודמות.
    אך בסה"כ אישור הוצאתה לפועל של העיסקה משפר מאוד את אפשרות התשלום לאג"ח שבאפריל אמור לשלם שישית מהקרן.
    כמובן שבאם תמומש עיסקת פטרו גרופ יהיה שיפור נוסף.

כתבתי שהאג"ח הינו בסיכון אך בראייתי בהעמדת הסיכוי מול הסיכון הכף נוטה בעד הסיכוי.

אגב, מאז כתבתי (והמלצתי) על אג"ח זה, הוא עלה בעשרות אחוזים, הוא עלה בכ 30 אחוז ויותר ב 3 החודשים האחרונים ובכ 13% מתחילת החודש.

להערכתי, כאמור, יש לו פוטנציאל עלייה נוסף, ואחזור ואדגיש שיש בו סיכון, ומי כמוך יודע שאין סיכוי ללא סיכון.

יום טוב.

כעת יש גם הודעה במאיה, לידיעתכם.

(אגב, סגר היום ב + 3.41%, כמו תשואת ממשלתי לשנה, אבל מסוכן... ).

עדיין לא הבנתי למה לדעתך הסיכוי גובר על הסיכון, בטח בשער הנוכחי. לגבי התשלום הקרוב - אולי, לגבי השאר - לא ממש ברור לי.
    גם אחרי העסקה הנוכחית מדובר בחברה ששורפת מזומנים בקצב מהיר מדי.
    מה לדעתך ישנה את מצב החברה?

רם,
    אכן היה עסקאות לקראת סוף המסחר ב 3.42% ... אך העסקה הסוגרת הייתה 1.85%..

אני רכשתי את האגח בשעה 13:40... אז גם אני נהנתי מעליה של 2%!

cordell ,
    צודק. תודה על התיקון.
    גם 2% יומי זה משהו.
    נשאיר משהו למחר
    בהצלחה.

חב'רה:

שמתי לב כבר די הרבה זמן לתופעה שהרבה פעמים העיסקה האחרונה שמבוצעת בנייר ערך כלשהו, היא עיסקה ריקה, כלומר ללא כסף, ובנוסף עסקה זו בדר"כ מורידה את שער הסגירה.

אפשר להבחין בזה היום במטיס (עיסקה לפני אחרונה 3.42% ואחרונה ריקה 1.85%)
    ובמלרג ב' עיסקה שתיים לפני אחרונה ב 2.55% ואחרונה ריקה מתוכן ב 2%)

מישהו יודע למה זה כך? לפני זמן מה שדיברתי עם אחד הטריידרים בבית השקעות, הוא אמר לי שאלו משחקים של המוסדיים...

אשמח לדעת מה היא הסיבה וגם איך מבצעים עיסקה ריקה כזו שמורידה את השער (למטרות יידע ולא זדון!)? תודה

אפשר לראות את כל העסקאות שבוצעו במהלך יום המסחר באתר של גלובס בעמוד של אותו נייר-ערך.

יש להימצא בקטגוריה:

נתוני מסחר--> פירוט עסקאות (נמצא מתחת ללשונית "חדשות")

shilk84,
    אני אכתוב לך משפט, ולא חלילה מתוך כוונה רעה,
    יתכן מאוד שלא תקבל את דעתי, אך חשוב עליו, המשפט הוא:
    "אני חושב אג"חים ואתה חושב מניות".

בתפיסתך, לפני 3 חודשים כנראה לא היית קונה אג"ח זה, אבל הוא עשה 30%. ואם עולה בדעתך לומר שזה מקרי, אז בדוק את כל המלצותי לאורך כ 6 חודשים, שאל את עצמך אם אתה היית נכנס לזה, בדוק תוצאות ותחזור למשפט שבמרחאות.

אני חוזר ומדגיש, כוונתי טובה, חלילה לא כדי לפגוע, ואני מאמין במה שכתבתי.

ערב טוב.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות