x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: מניית גבעות יהש

מניית גבעות יהש

שלום חברים בוקר טוב ושבוע מצויין
    מניית גבעות יהש מציפה את הפורומים השונים
    נדמה שאנשים מעוניינים להריץ אותה
    אם היא כל כך טובה מדוע מנסים להריץ אותה ממש מחשיד??
    אנשים יודעים דברים שאנחנו לא יודעים. מסתבר
    יש קבוצה בפייסבוק עם צילומי וידאו מאתר הקידוח
    http://www.facebook.com/group.php?v=wal ... 664744004#
    האם משהו יכול לתת אינפורמצייה לגבייה?
    ומה הולך להיות היום בישיבה שמתחילה ב 10

תודה ויום טוב

Re: מניית גבעות יהש

מדובר במניית זבל של נוכל שעושה את אותו התרגיל שוב ושוב כל כמה שנים.

אופן התרגיל הוא לשים מקדח באזור כפר סבא ומזרחה כי שם זה עולה לו גרושים לבקש רשיון מהמדינה (כי מי המטומטם שיחפס שם נפט?). אחר כך להוציא הודעה מפוצצת על "סימני נפט משמעותיים". שעות אחר כך הוא מוציא הודעה יותר מסוייגת ("הכוונתי שיש אולי משהו אבל לא בטח עוד כלום") אבל כמובן שזה כבר מאוחר מידי וההמונים הסתערו על המניה אחרי ה-"סימני נפט משמעותיים". ככה שהמניה מצד אחד התפוצצה למעלה אבל הוא יצא בסדר כי הוא שיחרר הודעת הסתיגות (אפילו שהיא מאוחר מידי). אחר כך הוא מציף את כל הפורומים והאינטרנט בהודעות "כדי לכם לקנות עכשיו!" תחת שמות בדויים. אחר כך הוא מוכר מניות ברווח. לפעמים, כמו בפעם הזאת, הוא צריך לשחרר עוד הודעה שנראת חיובית אבל אין מאחוריה כלום בשביל שהוא יוכל לדלל את בעלי המניות הקיימים עוד יותר. אחר כך הוא מנפיק לעצמו במחיר נמוך בשביל להשאר בעל השליטה ושיהיה מה למכור לקונים בסיבוב הבא. בסוף הוא משחרר הודעה שלא נמצא כלום והמניה מתרסקת לשער 1 שמשם אי אפשר יותר לרדת. בשביל לקנות עוד מניות בזול הוא עושה בשלב הזה איחוד מניות ככה שכל מניה שווה עכשיו 2 אגורות במקום אגורה, מה שמאפשר לו לקנות בשער 1 שהוא כאמור כאילו חצי אגורה לפני האיחוד. כמובן למי שלא הבין, אי אפשר לקנות בשער הזה את הכמות להשאר בעל השליטה ולכן הוא קונה גם בשער יותר גבוה בהנפקה לעצמו (עדיין הוא יוצא ברווח בסופו של דבר). בקיצור אחרי 3 עד 5 שנים שהמניה רדומה הוא חוזר על התרגיל מחדש.

התרגיל הזה נפוץ בהרבה מניות זבל אחרות, למשל במניות נדל"ן.

כלל ברזל שלי למי שרוצה באמת לעשות כסף בבורסה ולא סתם להמר:

להשקיע במניות רק של חברות עם הנהלה אמינה עם קבלות.

אני מסכים עם כל מילה, למעט כלל הברזל שלך. הוא תופס רק לשוק קטן כמו שלנו. לגבי כל שוק אחר הייתי מסייג כלל זה...

כלל הברזל נכון תמיד:

אם אתה קונה חתול בשק אתה יכול כמובן גם להצליח אבל אתה מהמר.
    זכותך להמר אבל אני אישית מעדיף לא לזרוק את הכסף שלי על הימורים.

אתה צודק לגבי "הנהלה אמינה עם קבלות". הסייג הוא שאתה לא מכיר את כל החברות הקטנות והגדולות מבחינת הנהלה.

אתה יכול לדעת על חלקם אם הם אמינים.
    ברור שאני אפספס אחרים שטובים אבל למה לא ללכת על בטוח?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות