x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: שאלה לרם בנושא אגח אפריקה

שאלה לרם בנושא אגח אפריקה

רם שלום
    ברצוני להתייעץ אתך בנושא הנ"ל
    אני מחזיק באגח י' של אפריקה, בסכום כסף מאוד גבוה, סדר גודל של מאוד אלפי שקלים. בכינות אנני בחור עשיר , אלא זהו כסף שלקחתי בהלוואה מהבנק בתנאים טובים וחשבתי דרכו להתקדם.
    קניתי את האגח במחיר 63 אג' עוד לפני שהתחיל כל הבלאגן עם ההסדר.
    המטרה המקורית שלי היתה להחזיק את האגח עד סוף התקופה (האגח היה אמור להסתיים ב 2012) ולקבל את התשואה הדו ספרתית ע"פ המחיר שבו רכשתי.
    עד כה קבלתי מאפריקה פעם אחת תשלום ריבית וב 20/12 אני אמור לקבל תשלום ריבית פעם נוספת.
    כעת אני חושש מאוד שההסדר לא יצא לפועל, ולכן אני תוהה האם במחיר שבו קניתי יש חשש לסיכון או שאת הכסף שלי אני לפחות אקבל במידה וילכו לפירוק, אם כן האם בקרוב או שהתהליך עלול לקחת זמן ארוך מאוד.

Re: שאלה לרם בנושא אגח אפריקה

שלום יעקב,
    מחד אינני רוצה להכביד עליך ולשפוט את מעשיך, מאידך אני חש חובה לכתוב לך לפחות שלעולם אסור לשים את כל הכסף באג"ח אחד או באג"חים בודדים, יש לבצע פיזור. וככל שרמת הסיכון גבוהה הפיזור צריך להיות רב יותר בין חברות שונות.

לשאלתך , אם ההסדר לא יצא לפועל כמה יהיה שווה האג"ח? לענות על כך לא אוכל (אף שיש הערכות אבל אני לא בטוח שאפשר להסתמך עליהן). דבר אחד ברור, תהליך פירוק לוקח זמן רב.
    יותר נוח לי להשיב שאם יאושר ההסדר האג"ח צפוי לעלות , ההערכה בשלב ראשון ל 70 תהיה סבירה.

לפי הכתבות האחרונות התהליך די מסתבך, קרא את תגובתה של כבוד השופטת בימים האחרונים על תשלומי לבייב לבנקים.

אני לפחות מתנחם בעובדה שהפסדך הנוכחי לא רב, משום שאת הריבית (1.4% בכל רבעון) מקבלים לפי הפארי שהוא 111 בערך, כך שבשני התשלומים קיבלת כ 3.1 א"ג שזה בערך 5% ממחיר הקנייה.

האם לחתוך הפסדים ולממש כעת או להמתין לעלייה? זו החלטה קשה שתצטרך לקבל .

מאחל לך הצלחה.

רם שלום,
    האם את הריבית מקבלים ללא קשר ליש/אין הסדר?
    אני יודע שאג"ח ט קיבלו את הריבית אבל חשבתי שזה בכדי לנסות לרצות אותם חלקית על הבעיה שלהם מול החברה.
    לתשובתך אודה

לעמית,
    עד עתה אפריקה שילמו את הריבית לכל הסדרות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות