x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: שימו לב לאג"חים 12 ו-13 של הכשרת היישוב

שימו לב לאג"חים 12 ו-13 של הכשרת היישוב

בעוד אג"חים 10,11 של אותה חברה נסחרים בתשואה לפדיון של 6%, האג"חים הארוכות נסחרות בתשואה של מעל 9% לשנה (צמוד למדד).
    במידה ואין שיעבודים על אג"חים 10 ו-11, ההפרש גדול מידי ביחס להפרש במח"מ ולכן זאת הזדמנות קנייה לאג"חים 12 ו-13.

החברה גם קיבלה לא מזמן שתי הלוואות קטנות של בערך 100 מיליון כ"א מקרנות המינוף, מה שמצביע על אמינות.

אשמח לשמוע את דעתכם!
    ניר

Re: שימו לב לאג"חים 12 ו-13 של הכשרת היישוב

קיים הבדל אבל הוא לא כ"כ גדול...
    נכון להיום:
    -הקצרות בתשואה של 6.9% ומח"מ של 1.5
    -הארוכות בתשואה של כ-9.1% ומח"מ של 5-5.5
    כלומר הפער הוא 2.2%. הפער בממשלתי על מחמ"ים דומים הוא בסביבות 1.9%, וברור שכאן הסיכון שונה.

יש לשים לב שהאג"חים הנ"ל לא כ"כ סחירים (דבר שעלול להיות בעייתי בפני עצמו), ולכן במיוחד באגרות הקצרות יתכנו שינויים יחסית גדולים בתשואה לפדיון בין עסקאות שונות כל יום.

שלום חברים,
    בדיון הנ"ל אני מסכים עם yc5000,
    מדוע? אנו בתקופה של העלאות ריבית, חשוב במיוחד לציין שבארוכים, מי שיחפוץ /יזדקק לצאת באמצע, יכול להיפגע יותר, משום שבעת העלאת ריבית ככל שהמח"מ יותר ארוך מחירו של האג"ח יפגע יותר.

עמי,
    בתקופה זו של צפי בהעלאות ריבית, ההמלצה (במיוחד למי שאינו בטוח שישאר עד פדיון) היא לקצר מח"מים.

שבת שלום.

כמו שציפיתי!
    אג"ח 13 עולה היום כמעט 3% במחזור גדול יחסית בעוד שאר האג"חים של הכשרת היישוב יורדים!

עמי שלום,
    ראשית , אני באמת מאחל לך מכל הלב הצלחה בהשקעתך.
    רק ברשותך, ראשית יום המסחר לא הסתיים, האג"ח שציינת נמצא כרגע בגבוה היומי, תוכל לראות שהיה גם בנמוך יומי שהיה במינוס לעומת הבסיס. בהחלט אפשרי שיסגור בגבוה ואולי ימשיך לטפס, אך יתכן גם אחרת, מקווה כמובן שימשיך לעלות(גילוי נאות- לי אין אותו).
    כמו כן, לא צריך לשפוט אג"ח על סמך יום מסחר אחד או ימים בודדים, (אלא אם אתה "סוחר יומי").

בברכת המשך הצלחה.

תודה רבה!

האמת שהאג"ח הזה במגמת עלייה כבר כמה חודשים ארוכים.
    אני מאמין שהמגמה תסתיים בקרוב כאשר הוא יגיע ל-100 אגורות (תשואה לפדיון של 6 אחוז לערך).

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות