x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 11

נושא: ישראמקו - אזהרה !

ישראמקו - אזהרה !

שלום לכולם.
    אני מקבל עשרות מיילים מאנשים שקנו את החברה בימים האחרונים במיטב כספם
    ושואלים האם זהו צעד חכם?
    אחסוך לכם את כל ההסברים - אני לא יודע. איש לא יודע.
    כל השמועות על פי 3 הן קשקוש מוחלט לא משום שאין פי 3 (ואולי פי 30) אלא משום שבעלי
    עניין לא הגדילו אחזקות בצורה משמעותית ואבוי אם יתגלה שהיה מידע מוקדם שלא דווח.
    האמת הפשוטה היא שעדין לא התקבלו תוצאות קידוח הבדיקה, ולכן כולנו לוטים בערפל.

מה שאני כן יודע:
    # יש כאן אופוריה ורבים מכם שמים את כל כספם על מניה אחת - בלי קשר לישראמקו צעד לא חכם. רוצים להשקיע, תשקיעו בה כחלק מתיק מפוזר.
    # מי שקונה כיום הוא הציבור במחיר מפלצתי - המחיר משקף לה כבר עכשיו שדה בגודל כפול!
    תבינו שאם השדה שיתגלה יהיה רק כפול בגודלו המניה תרד.
    # אין ניתוחים פונדמנטאליים ואין ניתוחים טכניים למניה מסוגה. זו מניית חלום, ולכן כל מה שניתן
    לעשות בשלב זה הוא לתת תרחיש לפיו אם גודל השדה X מחיר המניה הוא Y. מה גודל השדה,
    כדאיות השאיבה וכן הלאה - זאת איש לא יודע.
    # ישראמקו נכנסת היטב להגדרת מניית העם החדשה. ע"ע כיל, אפריקה, וכך הלאה. מניות עם
    הן בועה שסופה להתפוצץ. כשמתחילה הירידה, היא אגרסיבית ואלימה ביותר.
    # אם הייתי מרויח עשרות אחוזים על מניה, הייתי מוכר. אולי היא תעשה עוד עשרות אבל תמיד
    יהיו אפשרויות בשוק. אם לא קניתם לפני הדיווח לא בזכותה תהיו מליונרים.
    # 99% ממי שאומר לכם לקנות וכמה היא תגיע ל200 ש"ח וכך הלאה מדבר מפוזיציה. כבדהו
    וחשדהו.

אני לא מתיימר לקבוע האם המחיר הנוכחי (54) הוא מציאה או בועה. אני רק מבקש בכל לשון של בקשה שלפני שאתם מוכרים אג"חים, כפי שחלק לא מבוטל כאן עשה, לקניית מניה זו- תבינו כי יום אחד של ירידות במניה מסוגה שווה ל 5 שנים תשואה באג"ח.
    תתיחסו לקניה במחיר הזה כאל כרטיס לוטו. כסף אבוד שאולי ישלש את עצמו, ובהתאם לזה חלקו בתיק.
    אל תהיו האחרונים לכבות את האור.

Re: ישראמקו - אזהרה !

באמת שהמצב מפחיד.
    תן לי לצאת בשני בשער הזה ואני מאושר.

דבר אחד יש לי להגיד על ישראמקו:לא מבין בתגלית,לא מבין כמה ישראמקו צריכה להיות שווה....
    רק דבר אחד יש לי להגיד:מאברוק למושקעים!...תרוויחו!...בכייף!
    ואני לא מושקע שם,למען ההגינות.

לא ייאמן!!
    אחד לאחד , כל מילה חקוקה בסלע!
    יישר כח.

הכותרת בעיתון גלובס:
    פסגות על מניות השותפות ב"תמר 1": אבנר עלתה השנה ב-85% - ועדיין בדיסקאונט של 92.9%; דלק קידוחים עלתה ב-105% השנה - ובדיסקאונט של 78% לפי האנליסטים בפסגות, דלק אנרגיה שעלתה כ-300% - גם היא עדיין בדיסקאונט של 80%
    מלידר, יואב בורגן נתן דיסקאונט של 100% וקצת !
    מדובר על אנשים שאני מכיר, ולכן אני מופתע. פעם ראשונה שנתונים כל הנעלמים במשוואה ועדין הם לא עושים הערכת
    שווי מדויקת. אם הם כ"כ בטוחים בכך, יואילו נא לרכוש ובכמויות את המניות המדוברות שהרי גם רבע מהתשואה תניב להם
    הישג פנומנאלי.
    בסקירה מלפני שבועיים ציינתי כי עפ"י הנתונים הידועים (ללא ניחושים וספקולציות) מחיר היעד של ישראמקו הוא 29.
    עכשיו, נוותר על אם יהיה כדאי, ואם ישאב, ואם ואם ואם ונצא מנקודת הנחה שאכן כל מה שנמצא ישאב אזי אם היתה מדווחת
    כמות גדולה פי 2 מחיר המניה היה אמור להיות 29*2=58.
    ואם הכמון שהתגלתה היא גדולה ב 60% אז מחיר המניה המשקף את המצב הידוע בשלב זה הוא 29*1.6=בסביבות 45!
    זו כל התורה בהערכות שווי.
    עדין יגיעו המשקיעים שיאמרו כי מדובר על כמות מינימאלית וכדומה וירכשו, וזה לגיטימי אך מעל למחיר זה שוב
    חזרנו לגבולות הספקולציה, ולא הניתוח הקר של מניה.

לפי מה שהבנתי הפרסום של נובל דיבר על כמות וודאית (סבירות של מעל 90%) של 60% יותר, אם אפשרות לכמות גדולה יותר, וזה מה שמלהיב את המשקיעים.
    רק לאחר שיתקבלו תוצאות קידוח תמר 2 שעדיין לא החל, תהיה תמונה ברורה יותר, כלומר עדיין אין וודאות לגבי הרף העליון של המאגר.
    לכן נראה לי שעד שלא יתפרסמו תוצאות קידוח תמר 2 המניה תמשיך להסחר בתנודתיות גבוהה לפי שמועות שיופצו ע"י בעלי עניין.

תוצאות קידוח תמר2 יינתנו בעוד חודשיים או חמישה?
    ובכל מקרה, מה לעשות עד אז לגבי ישראמקו? לחכות שיירד נמוך נמוך ואז לרכוש או שהמניה הזאת כבר עשתה את שלה
    ולא תעלה לשום מקום?

קניתי ושמתי סטופ לוס נע, מקסימום היא תרד אני אצא עדיין ברווח של מינימום 29%
    אבל את האמת זו מניה מסוכנת עכשיו, אתה צודק

אם יש בישראמקו רק את כמות הגז שפורסמה
    אז על פי שחקן היא שווה שער 45 ביום בו תתחיל להפיק את הגז.
    יש סיכויי לעדכון כמויות מעלה לאחר קידוח האימות כמו גם למציאת גז בקידוח דלית.
    הסכויים עצמם כבר אמורים להעלות את המניה לשער שבין 50 ל 60.

ועכשיו ספקולציה: אישית אני אדם אופטימי ומאמין שהכמויות בתמר יעודכנו מעלה לאחר קידוח האימות בעוד 5 חודשים.
    קיים בנוסף סיכוי של 40% למציאת גז בדלית בסדר גודל של 20 BCM (בערך 3.4 מליארד דולר שווי גז)
    כך שבתסריט האופטימי שער תלת ספרתי בישראמקו הוא בהחלט אפשרי.
    בתסריט הגרוע ביותר שלי המניה תרד למינימום 40 אם לא ימצא גז בדלית ולא יעודכנו כמויות הגז מעלה.

גילוי נאות: הכותב מחזיק בכמות נכבדה של מניות ישראמקו ומעוניין למכור אותן בשער של 160 8-)
    כמו כן אין לראות במה שכתבתי משום המלצה לרכישת המניה.
    רכישה צריכה להעשות לאחר בדיקה, חישובי סיכון/סיכוי ובניית אסטרטגיה.

אכן לפי שחקן מעוף המחיר הוא 45 אג' בהנחה שהמחיר בעוד כ5 שנים ( עד הנחת התשתית ) לא ישתנה ף ויתקבל אישור עובדתי לגבי הכמות , כרגע המצב הוא שמסתמכים על נתונים והנחות תיאורטיות וסטטיסטיות בלבד , ולכן אין ולא ניתן להסיק מזה לגבי שער המנייה , עם זאת אוהבי סיכונים והימורים במיוחד יכולים להמר שאכן יהיה הכל מעל למצופה ולכן המנייה תזנק , במצב הנוכחי לא הייתי ממליץ למי ששונא סיכונים להיכנס למניה הזו , אני אישית קורא לה מנייה של יום אחד , אני לא מוכן ללכת לישון שאני יודע שיש לי בתיק מנייה כזו שיכולה לרדת או לעלות ביום אחד ללא התראה מוקדמת במס' ניכר של אחוזים .
    שיהיה בהצלחה לכולם ואשמח לראות אנשים מורווחים מהגז , ועוד יותר אשמח בשבילנו כמדינה אם אכן ישאב גז בפועל .
    שבת שלום לכולם .
    יואל

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות