x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: מה עמלת קנייה ומכירה על מניות בארה"ב?

מה עמלת קנייה ומכירה על מניות בארה"ב?

אני שואל בשביל חברה של המשפחה.
    אישה מבוגרת שבפנסיה כעת עושה מסחר יומי זהיר במניות בארה"ב (היא אומרת שכל פעם היא בוחרת מניות אחרות כך שאני לא יודע לומר אם זה מניות השייכות לנאסדק, דאו ג'ונס או S&P).
    היא עושה את זה דרך האתר של הבנק שלה (ככה נוח לה, שהיא רואה את כל הכסף במקום אחד).
    הבנק כרגע לוקח לה 0.05 סנט למנייה.
    אמרתי לה שזה לא סכום שהגיוני למסחר יומי (היא הולכת על מרווחים של 10-15 סנט ומוכרת).
    ויש לה הגבלה של עד 10 מיליון שח ביום (למשל קניה ב2 מיליון שח, מכירה ב2 מיליון שח = 4 מיליון שקל "תעבורה" ואז היא יכולה לעשות עוד קניה אחד ומכירה אחת אחרת היא תעבור את ה10 מיליון). בכל פעולה כזו יש כ10000 עד 15 אלף מניות.

אין לי ספק שהבנק עושה עליה קופה.
    כל קנייה כזו, נגיד של 10000 מניות, זה 500 דולר. ככה לפחות 2000 דולר יש לבנק רווח ממנה ביום.

כמובן שיש ימים שהיא לא סוחרת, בגלל מחלה, חופש, עניינים אחרים, אבל לפחות שליש-חצי מימי המסחר היא סוחרת.

מה היא צריכה לדרוש מהבנק לגבי העמלות של הבנק?

ואם אתם מנמקים שהיא צריכה לעזוב את הבנק, תנמקו למה זה ממש שווה את זה, כי מדובר באישה שקשה להזיז אותה, היא אוהבת את המוכר והנוח ולא אוהבת שנוגעים לה בכסף אנשים שהיא לא רגילה אליהם.

אני אשמח לתגובות ענייניות ולא תגובות של "דבר איתי בפרטי" וכאלה....

הכי פשוט שיש- תפנה לאינטראקטיב ברוקרס(יש להם נציגות בישראל).
    אני לא הייתי סוחר בשום מקום שלוקח יותר מסנט למניה, ועם המחזורים שלה, היא אמורה דיי בקלות להשיג 0.5 סנט למניה(ולמטה מזה).
    לפי מה שאני מכיר, אין להם תחרות אמיתית כאן בנושא מסחר בחו"ל, אבל גם אם היא מתעקשת להישאר בבנק/בית השקעות- לא יותר מסנט למניה.

אם מדובר באישה מבוגרת, אז היא צריכה תמיכה בעברית
    אני חושב שקולמקס יתנו מענה הכי טוב (וגם זול), אני אישית סוחר מעט מאוד בוול ועדיין מעדיף לסחור דרכם בגלל התמיכה והזמינות.

אין לי שום אינטרס באחת מהחברות האלה, אבל רק צריך להבין שקולמקס זו זירת סוחר ו-IB לא, ויש לכך כל מיני משמעויות(הגדולה מביניהן זו האפשרות שקולמקס לא מתכסה מול הפוזיציה שלך).
    יש ברשת לא מעט תלונות נגדם על חוסר אמינות, משהו שאי אפשר למצוא על IB.
    וחוץ מזה- גם ל-IB יש נציגות ותמיכה בישראל. עד לא מזמן הם נקראו BETRADER, ולאחרונה הם שינו את שמם לדעתי לאינטראקטיב ישראל או משהו כזה.

אני רוצה לכתוב תיקון:
    היום היא ביררה שוב ואמרו לה בבנק שהעמלה שהיא משלמת על קנייה או מכירה של ניע"ז היא 0.05% מסכום הקנייה.

השאלה שלי - האם זו עמלה טובה או שיש על מה להתמקח? כאמור היא עושה כ8 פעולות ביום של קניה-מכירה-קניה-מכירה, בסכום שמגיע כמעט ל 20 מיליון (נגיד 1.5 מיליון או 2 מיליון כפול 8 פעולות)

עם מחזור יומי כזה, אתה יכול להשיג הרבה יותר טוב, ואתה בטח לא רוצה להיות במסלול של % מעסקה. או מסלול סנטים לעסקה, או לפי המספרים שאתה אומר, מסלול FIX לעסקה.
    תלוי על איזה מניות היא עובדת, אבל תעשה את החישובים של מה יותר כדאי.

אני מציע לך לפנות לכמה גופים ולעשות השוואה.

1. תן לי שמות של גופים ואני אשווה
    2. קשה לה להתחייב על מספר פעולות ביום. כעקרון מה שרשמתי זה מה היא עושה לפחות בחצי מימות המסחר בשנה. אבל היא כבר מבוגרת, חס וחלילה עוד חודש היא מתאשפזת ומושבתת מפעילות, פתאום תפסיק לסחור. חוץ מזה שהיא גם מחכה להזדמנויות שלא כל יום יש.

אתה רוצה גם קפה אולי?
    1. בתור התחלה, תפנה ל-IBI, מיטב, בינלאומי, דיסקונט ואינטראקטיב ישראל.
    תבקש הצעות מחיר למסלול לפי סנטים למניה ולמסלול לפי FIX לעסקה.

2. בשביל זה המציאו את הממוצע. אתה לא צריך להתחייב, אתה צריך לציין כמה בממוצע הגברת סוחרת ביום. עם המספרים שאמרת, אתה תמשוך הצעות טובות.
    אחרי שתקבל הצעות, תשווה ותפנה עוד פעם כדי להוריד שוב את המחירים.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות