x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: הרצאה: קבלת החלטה והתמודדות נכונה עם החלטות שלא הובילו לתוצאה הרצויה

הרצאה: קבלת החלטה והתמודדות נכונה עם החלטות שלא הובילו לתוצאה הרצויה

(21:14) שני: היי כולם
    (21:14) שני: אני שמחה לראות את כולכם כאן, מקווה שתפיקו את המרב מהערב
    (21:14) שני: ובעיקר שתקחו איתכם לפחות חלק מהדברים בין אם לחיים ובין אם למסחר
    (21:15) שני: לפני שנתחיל להבין כיצד לקבל החלטות, חשוב שנהיה מודעים לכך שהפסיכולוגיה המודרנית מבדלה בין מספר אסכולות התחום קבלת החלטות.
    (21:15) שני: ד"ר חגי אורן, מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש אברבנאל, אמר ש"הפסיכיאטריה המודרנית מציגה שלוש אסכולות עיקריות הדנות בנושא הבחירה".
    (21:16) שני: האסכולה הפרוידיאנית - כל החלטה או בחירה נגזרת ממה שנתנו או מנעו מאיתנו בילדות. כך שכאשר אנחנו ניצבים בפני הבחירות אנחנו כבר "מוטענים" מהעבר שלנו.
    (21:16) שני: האקזיסטנציאליסטית - לכל אחד בכל רגע נתון שמורה הזכות והברירה לבחור, אנחנו ישויות עצמאיות ולא מובלות.
    (21:17) שני: ההתנהגותית – בין שתי הבחירות נלך על הפוגעת פחות והמשתלמת יותר. הדוגמא שמביא דר אורן: גבר פוגש אישה יפה אבל מסרסת. איזו בחירה הוא צריך לעשות כדי להיפגע כמה שפחות? ליהנות מהיופי שלה ולהתעלם מחרדת הסירוס או לוותר על כל העסקה הזו?
    (21:17) שני: בין הגישות השונות מאפיין ד"ר אורן את הטיפוסים המתקשים בבחירה:
    (21:17) שני: ערב טוב רוזי
    (21:17) יקי11: עכשיו בסדר,רוזי,מציע לא להפסיק באמצע,שאלות בסוף
    (21:19) ROSI14: סבבה חשבתי ששני סיימה והיא ממתינה לתגובה
    (21:22) שני: ילדי המסר הכפול - גדלו בבתים שלא הייתה בהם אמירה מוחלטת
    (21:23) יקי11: לא רואים רק שומעים
    (21:23) mnhm: �
    (21:23) יקי11: זה אחרי הכפייתיים
    (21:23) יקי11: נראה לי שזה בסדר
    (21:24) שני: הכל היה נזיל וכפול משמעויות. לשמל "תלבש את הסוודר, אבל בעצם יהיה לך חם" כל דילמה שמקדימה קבלת החלטות מבלבלת אותם
    (21:25) נוקוטו: ?
    (21:26) שני: התלותיים - גדלו להורים דומיננטיים שנהגו לבחור בשבילם ובמקומם
    (21:26) שני: גם כשהתבגרו בחוויה הפנימית שלהם הם נשארו קטנים וחסרי רשות לבחור בעצמם
    (21:26) שני: את הוריהם הבוחרים הם מחליפים בדמויות בוגרות מקבילות הבוחרות בשבילם
    (21:27) שני: ממשיכים
    (21:28) שני: הדחיינים - הם מונעים מפחד בסיסי לקבל החלטה ולכן דוחים כל בחירה עוד לפני שהעזו בכלל לשוקל את נתוניה כדאיותה וכד'
    (21:28) שני: "למה לי להסתבך עם הבחירה?" הם יגידו לעצמם ו"ניתן לזמן להחליט או לבחירה להתמסמס"
    (21:29) שני: חסרי הביטחון העצמי - הם מונעים מפידבק סביבתי שמגביר את בטחונם העצמי הנמוך והרעוע או משפיל אותו נמוך יותר
    (21:29) שני: הם נמנעים מבחירה כי אם למשל יבחרו "רע" יגנו ויבקרו אותם אז עדיף כבר לא לבחור בכלל"
    (21:30) שני: אז המטרה של הערב היא לבחון כמה כלים אפשריים שיתנו לנו דרכים להתמודד עם בחירות קשות יותר קשות פחות
    (21:30) שני: אני אציג בפניכם כמה שיטות לקבלת החלטה, בין אם בעזרת שימוש ברציונל או באינטואיציה
    (21:31) שני: מישהו מכיר את שיטת NLP?
    (21:32) שני: או בעברית "שפת תכנות עצבית"
    (21:33) שני: אתם איתי חברה? רואים את מה שאני רושמת?
    (21:33) mnhm: בהחלט
    (21:33) ROSI14: �
    (21:33) שני: � תודה רבה, אני פשוט �צריכה מדי פעם סימן חיים בשביל לדעת שאין בעיה בצאט ואתם רואים את מה שאני רושמת�
    (21:34) erica: רואים
    (21:34) שני: אז שיטת NLP היא בעצם שיטה שמאפשרת ליצור שינוי בתוכנת החשיבה האוטומטיות של אדם באמצעות שימוש בשפה
    (21:35) ivankov: אני שמעתי על NLP
    (21:35) ivankov: יוסי קדמי גם משתמש בה למדיטציות שלו
    (21:35) שני: השיטה פותחה בשנות ה 70 ע"י צוות חוקרים שחקר את הגורמים להצלחה יוצאת דופן של אנשי מקצוע מצטיינים מתחום הטיפול (כמו מילטו אריקסון, ורג'יניה סאטיר וכד')
    (21:36) שני: איוון בתוך תוכי האמנתי ששמעת על זה�
    (21:36) שני: השיטה מדברת על 7 צעדים שיובילו אותנו לבחירה האופטימלית עבורנו בכל מצב
    (21:37) שני: ראשון לשחרר את הצורך בבחירה המושלמת - אם נחשוב שבחירה חייבת להיות תמיד הכי נכונה או הכי מתאימה אנחנו נקפא ולא נבצע
    (21:37) שני: כאשר נבין ששום דבר לא יכול להיות מושלם עד שלא השלמנו אותו - נוכל להתמקד בהחלטה.
    (21:40) שני: יש להבחין בין עשייה לתוצאה, אם נחפש את התוצאה האולטימטיבית עלינו פשוט להתחיל לעשות, התוצאה תהיה לנגד עינינו ויהיה לנו יותר קל להתאים את מעשינו כדי להגיע אליה
    (21:40) שני: שני: לוותר על הצורך ולפעול מתוך רצון
    (21:40) שני: אם אנחנו חייבים להשיג משהו נסכים לבצע החלטות שלא בהכרח ישרתו את האינטרס שלנו
    (21:41) שני: כשאנו פועלים מתוך נזקקות שיקול הדעת שלנו מוסת לטובת החלטות רגשיות
    (21:42) mnhm: שמשמעו לצמצם לחץ
    (21:42) שני: לכן אנו חייבים להחליט מראש מה הוא גבול שאותו לא נסכים לחצות ואז נוכל לבצע את ההחלטה האולטימטיבית עבורנו, ככה נפעל מתוך רצון חופשי ולא צורך (שיטת הסטופלוס)
    (21:42) שני: נכון מנחם�
    (21:43) שני: צעד שלישי לנטרל את הרגשות בזמן הבחירה
    (21:43) mnhm: תאבון לרווח
    (21:44) שני: החלטה הלא רגשית תעזור לנו באמת להגיע אל המטרה, השיטה המהירה בשביל לעשות זאת היא לעצור לרגע ולנשום (פיזית) ואחרי הנשיפה לדמיין לוח חלק מולנו
    (21:44) שני: זה יוצר מצב שהראש מתנקה מ"רעש" שסביב ומתמקד בהחלטה שעלינו לעשות
    (21:45) שני: צעד 4 - לדעת מה אנחנו רוצים להשיג
    (21:46) שני: נצטרך להגדיר את התוצאה הרצויה בצורה המדויקת ועדיף אפילו לרשום את זה על נייר (מראש ולפני שמשקיעים בהחלטה)
    (21:46) שני: בכך אנחנו נכוון את התת מודע שלנו לנתב את הבחירה לתוצאה הרצויה
    (21:47) שני: צעד 5 - לזהות את האפשרויות שמהן אפשר לבחור
    (21:48) שני: האפשרויות המוצגות בפנינו לעיתים קרובות אינן היחידות שיש לנו במצב הספציפי, עצם ההצגה רק הופכת אותם לאפשרויות גלויות
    (21:49) שני: בכל מצב יהיה נכון לשאול את עצמנו "אילו עוד אפשרויות קיימות?" שאלה קלה על פניו, אך אנחנו לא מקפידים לעשות וזאת ולחשוב מחוץ לקופסה, אלא בוחרים מתוך מה שהוגש לנו
    (21:49) שני: צעד 6 - לבחור תוך 3 שניות
    (21:49) mnhm: ?
    (21:50) שני: ככל שעובר יותר זמן אנחנו חושבים יותר על הבחירה, וכך מתחילות לעלות גם מחשבות המטילות ספק בבחירות שלנו
    (21:50) ivankov: לכתוב יומן מסחר זו גם הצעה
    (21:50) שני: לכן נצרך לבחור לפני שנתחיל להתבלבל ולהסתבך בתוך הרגשות שלנו. 3 שניות זה בדיוק הזמן שלוקח לנו להתחיל לחשוב על ההחלטה
    (21:51) שני: נכון איוון, לעקוב אחרי כל ההחלטות שאנחנו לוקחים במהלך המסחר ולהבין איזה טיפוס מסחר אנחנו, בהתאם לדעת לרסן את ההחלטות שלנו בעתיד
    (21:51) mnhm: מהאינטואיציה ולא מהאנליזה
    (21:52) שני: על האינטואיציה נדבר עוד שתי שניות בדיוק
    (21:52) שני: צעד נוסף (7) שאפשר (מבחינתי אפילו חייב) לעשות זה לחפש הזדמנויות
    (21:53) שני: רובנו בוחרים שוב ושוב באפשרויות שכבר בחרנו בהם בעבר (בהמשך למה שאיוון כתב וההרחבה שלי על זיהוי טיפוס שלנו)
    (21:53) שני: אנחו לא יכולים לצפות לתוצאה חדשה אם נתנהג בצורה דומה
    (21:54) שני: לפעמים דווקא האופציה הלא מוכרת יכולה לפתוח לנו דלת להזדמנויות חדשות שיקחו אותנן למקומות חדשים
    (21:54) שני: הצלבה בין 7 הצעדים/עצות האלה תעזור לנו לקבל החלטות במהירות ובביטחון
    (21:55) שני: לגבי האינטואיציה - בעבר היה מקובל לחשוב שכדי לקבל החלטה נכונה עלינו לחשוב באופן רציונלי ואנליטי ורגשות יכולים רק להפריע
    (21:56) שני: תפיסה זו התחילה להתערער בשנת 1994 כשפרופסור דמסיו פגש את אליוט - אדם שהוסר באונה הקדמית במוחו גידול
    (21:56) שני: כושר החשיבה של אליוט לא נפגע והוא נשאר אנטלגנטי.
    (21:57) שני: אך בהמשך התברר כי יכולתו לקבל החלטות השתבשה באופן קשה
    (21:57) שני: כמו כן חדל אליוט לחוות רגשות
    (21:58) שני: במהלך מחקרו הוכיח דמסיו כי לרגשות תפקיד מהותי בקבלת ההחלטות
    (21:58) שני: אז האם כדאי "לישון על זה"?
    (21:59) ivankov: הממ
    (21:59) mnhm: יתכן שכהנמן בתאוריה חדשנית הכליל מקרה זה והסביר
    (21:59) שני: 2004 בוצע מחקר, במהלכו הציגו לבדקים 4 מכוניות עם רשימות הכוללות תכונות חיוביות ושליליות (צריכת דלק, מחיר, נוחות)...
    (22:00) mnhm: שהאינטואיציה היא שמנהלת את הזכרון במובן שהיא המאחסנת את פריטי המידע
    (22:00) mnhm: הנצברים אצלנו על מכלול קשריהם עם זכרונות קודמים שהיא אחסנה
    (22:00) שני: בהחלט, יתכן מאוד שזה אחד המקרים עליהם התסמך כהנמן�
    (22:01) mnhm: ועל כן היא זו שיודעת לשלפם במהירות
    (22:01) mnhm: אבל הוא גם נתן את הגושפנקא לבקרת החשיבה האנליטית האיטית
    (22:02) שני: לדעתי זה תמיד השילוב, אבל זה תלוי מאוד בטיפוס
    (22:03) שני: נמשיך, בקיצור, שתי קבוצות את אנשים קבלו מאפיינים של 4 רכבים. קבוצה אחת התבקשה לחשוב היטב על המידע והשנייה קבלה משימה שונה שלא קשורה כלל למכוניות
    (22:03) שני: מי לדעתכם עשה את הבחירה "חכמה" ביותר?
    (22:04) mnhm: כאן יש מוקש�
    (22:04) שני: כעבור 7 דקות הקבוצות נתבקשו לבחור את הרכב. הקבוצה השנייה שפתרה חידות קיבלה את ההחלטה הנכונה יותר
    (22:05) ROSI14: ברור אלה שבחרו בקפידה מתוך ידע או אלה שבחרו מהאינטואיציה
    (22:05) mnhm: באותו ספר כהנמן מדגים מצבים בהם החשיבה שלנו אינה פועלת במיטבה
    (22:06) mnhm: בעיקר כשיש לה מספר מטלות יחד
    (22:06) שני: במחקר נוסף נתבקשו הנבדקים לבחור פוסטר ואלה שבחרו לאחר חשיבה ממושכת היו מרוצים בסופו של דבר פחות מהבחירה
    (22:07) ivankov: יש בזה משו שלפעמים לזרום מביא תוצאה טובה יותר
    (22:08) mnhm: יש מורכבויות שהאיטואיציה מתורגלת בפתרונן
    (22:08) שני: תופעה זו של "חשיבת תת מודע" עומדד בבסיסה של המלצה החמה - כשקשה לכם להחליט כדאי מאוד לשקול את העניין היטב ואחר כך לישוון על זה כדי להניח לתת מודע לעשות את פעולתו החכמה
    (22:09) mnhm: יש מורכבויות סבוכות שעל מנת להעריכן נכון יותר יש לחכות למח האנליטי
    (22:09) שני: סיכוי גבוה שכשתתעוררו תבינו שההחלטה כבר התקבלה והיא ברורה איכותית ונכונה
    (22:09) ROSI14: זה קורה בעיקר כשאתה חשוף ליותר מידי פרטים ומידעים זה גורם לך לבחור בסופו של דבר מתוך התפשרות מסויימת לכן אינך מרוצה מהבחירה
    (22:09) שני: מנחם המורכבויות = בורסה
    (22:10) bek273: ערב טוב , כדי להצליח חייבים להתקיים שני משפטים, 1. קנה במחיר שלדעתך יימכר גבוה יותר 2. מעולם לא הפסיד מי שמימש ברווח...חישבו על זה טוב...זו כל התורה על רגל אחת
    (22:10) mnhm: ממליץ בכל מקרה על הספר של פרופ כהנמן)נובל( לחשב מהר לחשב לאט
    (22:10) שני: מצב קלאסי שבו לא מעט מאיתנו פועלים גם על סמך אנליזה (ניתוח טכני) וגם על סמך תחושה (קניה לפני דוח)
    (22:11) שני: בקוש יש לי פתרון פשוט לכל הדילמות - תעשו את מה שבק עושה���
    (22:11) שני: תודה רבה מנחם, נכנס לרשימת קריאה�
    (22:11) ivankov: זה תלוי גם לטווח המסחר
    (22:11) ivankov: אם אתה משקיע במט"ח בגרף חודשי
    (22:12) ivankov: אז ההחלטות צריכות להיות שונות
    (22:12) שני: רוזי במצבים של עומס מידע מאוד חשוב "לנקות" את הראש מרעשי רקע ולראות את עיקר ההחלטה
    (22:12) mnhm: תודות לך שני
    (22:12) שני: אינטואיציה מתאימה במיוחד להכללה ולשקלול מהיר של מספר גדול של נתונים ושיקולים
    (22:13) ROSI14: אבל לא תמיד זה אפשרי כי חלק מאותם רעשי רקע אכן משפיעים
    (22:13) bek273: גם גיל המשקיעים מההוה לפעמים גורם...ידוע שצעירים ברובם נוטים יותר להסתכן .מאשר מבוגרים שמחושבים ..
    (22:13) ROSI14: �
    (22:13) יקי11: ואיך מסלקים את כל הרעשים
    (22:14) bek273: עושים MUTE �
    (22:14) ROSI14: זה מאוד קשה
    (22:14) יקי11: או מדיטציה,נשימות
    (22:15) שני: יקי, שיטת הNLP אומרת קח נשימה עמוקה ותעצור לרגע, ותצייר מולך לוח חלק ונקי
    (22:15) ROSI14: כי רעשים כאלה לעיתים מבלבלים וגורמים לך לחשוב אולי טעית בבחירה
    (22:15) שני: על הלוח תוכל להתחיל לרשום את הדברים העיקריים בהחלטה שאתה צריך לקבל
    (22:15) שני: מה באמת חשוב לך בהחלטה
    (22:16) שני: אבל מה לעשות כדי לא להכנס לדיכאון כשהתברר שההחלטה שעשינו לא הובילה לתוצאה הרצויה?..
    (22:16) ivankov: יש תוכמה mindjet
    (22:16) ivankov: שאפשר לנהל שם כל דבר
    (22:17) ivankov: ואיך להתנהל מול כל דבר
    (22:17) ivankov: תוכנה*
    (22:17) ivankov: אני לא משתמש בה ממש
    (22:17) ivankov: אבל שמעתי עליה שהיא טובה
    (22:18) שני: איוון יש גם CCLEANER מנקה את הראש�
    (22:18) שני: דר מאיר נעמן מציין כמה דרכים שיעזרו לנו להשאר שפויים גם אחרי שקבלנו סתירה עקב החלטה שעשינו
    (22:19) ROSI14: צריך הרבה משמעת עצמית
    (22:20) שני: קודם כל צריך להבין ולהכיר במצב שבו אנחנו נמצאים, בין אם זה סטרס, כאב, חרדה או דכאון
    (22:21) שני: הכרה כזו תאפשר למערכת הניורולוגית שלנו להיות מוכנה להגיב בצורה מתונה יותר, כמו כן זה יתן לנו את ההבנה שכמו שמצב הזה הגיע משום מקום ככה הוא גם יכול לחלוף
    (22:22) שני: חשוב לזכור שאנחנו זה לא הבעיה שלנו, אלא רק איזשהו חלק מהחיים שלנו שהתשבש, ובכוחנו תמיד לשפר המצב ולהתמודד איתו
    (22:23) שני: חז"ל אמרו דאגה בלב איש ישיחנה
    (22:23) שני: חשוב מאוד להוציא את הרגשות החוצה ולא לאכול את עצמכם מבפנים (במיוחד נשים, שמטבען חייבות לחלוק)
    (22:25) שני: הבעה ושיתוף רגשיים כאשר הם פתוחים ואותנטיים יכולים להפחית ולהקל בעוצמת הכאב, להוריד את המתח ומפלס העצבים
    (22:26) שני: ניתן לשתף ברגשות שלנו את האנשים הקרובים, אך יש כאלה שדווקא (במיוחד כיום עם התפתחות האינטרנט) מעדיפים לדבר על בעיות אלה עם אנשים זרים שהם לא מכירים ולא יפגשו איתם בחיים אמיתיים
    (22:26) שני: כמו כן חשוב להקפיד על החסת דעת, להרחיק עצמנו מהבעיה ולתת למוח שחושב 24/7 על אך "לשפר" מנוחה
    (22:26) שני: איתי?
    (22:27) שני: זהו? הרדמתי אותכם?�
    (22:28) יקי11: לא,אבל זה קשה,צריך לקרא הכל שוב
    (22:28) שני: אני אעלה את הטקסט בפורום, אבל אצטרך להשלים את החלק הראשון, כי נתקע הדפדפן ונכנסתי לפה מחדש...
    (22:29) שני: אז נרוץ זריר על עוד כמה דברים שאפשר לעשות כדי "לצוף" במצבי לחץ.
    (22:29) ivankov: הממ
    (22:30) שני: ניתן להסיח את הדעת בעזרת פעילות מוחשית, כמו ספורט בילוי חברה צפיה בסרטים וכד
    (22:30) יקי11: זה הכל קשור לפסיכולוגיה
    (22:30) יקי11: אני בכלל מתחום הראלי
    (22:30) שני: וכן ניתן להשתמש בשיטות פחות קונבנציונליות, כמו דימיון המורדך
    (22:30) שני: יקי תודה רבה שאתה פה�
    (22:31) שני: מעבר להסחה אפשר לנסות הרפיה, במובן הפיזי
    (22:31) שני: בין אם זה מדיטציה או עיסוי, מה שחשוב זה להתמיד להרפות את הגוף ולתת קצת שקט גם לנשמה באופן סדיר
    (22:32) תם אחד: נגמר השיעור :(?
    (22:33) ivankov: חוזה סילבה
    (22:33) ivankov: גם אפשר
    (22:33) שני: בנוסף, חשוב מאוד לזהות את דפוסי החשיבה האוטומטיים השגויים שמובילים להתפתחות רגשות שליליים ולהמיר אותם בדפוסי חשיבה נכונים, למשל "קרה מה שקרה, עכשיו אני הולך להתמודד עם זה בהצלחה"
    (22:34) שני: היי תם, אנחנו די בסוף כבר, אבל אני מעלה את המלל בפורום
    (22:34) יקי11: היות ואני מתנדב במחלקה הפסיכיאטרית בוועדות רפואיות שיושבים שם כ- 7 פס
    (22:35) ROSI14: את צודקת � צריך מעסה צמוד�� מעניין וכפי שיקי אמר צריך לקרוא את הכל בנחת ולהבין טוב יותר
    (22:35) יקי11: מומלץ עשות מדיטציה ונשימות עמוקות,גם למי שיש קששי שינה
    (22:36) שני: רוזי אני בעד 3 - ראש+גב+רגליים בו זמית�
    (22:36) יקי11: ,נמחק לי הכל
    (22:36) יקי11: שני,סליחה,תמשיכי
    (22:36) שני: אין בעיה
    (22:37) שני: אביא לכם טכניקת נשימות להרפיה ובזה נסיים, לא אתעלל בכם יותר עם בפסיכולוגיה שלי�
    (22:38) שני: חשוב לציין שלא עושים את זה בנהיגה או בזמן פעילות חיונית או חשובה, אלא רק כשמחפשים להרפות את הגוף ולהמניך מהלחץ
    (22:38) ROSI14: אם אמצא יש דיסק עם מוזיקה שמצטרפת להרפיה וזה מושלם
    (22:38) שני: כמו בסלוני ספא�
    (22:40) שני: בזמן שאנחנו לוקחים 3 נשימות עמוקות, נשים לב להבדיל בין האוויר הקריר יחסית (לא באמת בקיץ הישראלי) שאנחנו שואפים לבין האוויר החם שאנחנו נושפים החוצה
    (22:40) שני: נהיה מודעים למתח בגוף ושרירים ונשחרר אותו:
    (22:41) שני: כשאנחנו שואפים פנימה "נסרוק" את שרירי הפנים, צוואר, כתפיים וזרועות
    (22:41) שני: כשאנחנו נושפים נדמיין ונרגיש כיצד משתחרר כל המתח מהשרירים
    (22:43) שני: יש כאלה ישבחרו ללוות את התרגיל הזה במילת הרפיה בזמן הנשיפה, למשל שלווה, הרפיה, רגע...
    (22:43) שני: חזרו על התרגיל הזה כמה פעמים ותרגישו את המתח ומפלס העצבים יורדים, זה יסדר לכם את הנשימות ואת הראש
    (22:44) שני: בעיקר והכי חשוב, קחו בערבון מוגבל את החוויות שלכם בבורסה, בין אם טובות ובין אם רעות, כי בסופו של יום כמה שזה נשמע נדוש - זה רק כסף
    (22:45) ROSI14: כתוספת תדמיינו שאתם במקום מקסים ושלו
    (22:45) שני: תאהבו את היקרים לכם, תחייכו לסובבים אותכם, ותשמרו על עצמכם�
    (22:46) etomer: �
    (22:46) שני: תודה רבה רבה לכם � אני מקווה שנעשה את זה הרבה, ובנושאים שונים וכל אחד יוכל להביא משהו מעצמו�
    (22:46) שני: אוהבת אותכם המון� שמרו על עצמכם�

(21:14) שני: היי כולם
    (21:14) שני: אני שמחה לראות את כולכם כאן, מקווה שתפיקו את המרב מהערב
    (21:14) שני: ובעיקר שתקחו איתכם לפחות חלק מהדברים בין לחיים ובין אם למסחר
    (21:15) שני: לפני שנתחיל להבין כיצד לקבל החלטות, חשוב שנהיה מודעים לכך שהפסיכולוגיה הקלאסית מבדלה בין מספר אסכולות התחום קבלת החלטות.
    (21:15) שני: ד"ר חגי אורן, מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש אברבנאל, אמר ש"הפסיכיאטריה המודרנית מציגה שלוש אסכולות עיקריות הדנות בנושא הבחירה*".
    (21:16) שני: האסכולה הפרוידיאנית - כל החלטה או בחירה נגזרת ממה שנתנו או מנעו מאיתנו הילדות. כך שכאשר אנחנו ניצבים בפני הבחירות אנחנו כבר "מוטענים" מהעבר שלנו.
    (21:16) שני: האקזיסטנציאליסטית - לכל אחד בכל רגע נתון שמורה הזכות והברירה לבחור, אנחנו ישויות עצמאיות ולא מובלות.
    (21:17) שני: ההתנהגותית – בין שתי הבחירות נלך על הפוגעת פחות והמשתלמת יותר. למשל: גבר פוגש אישה יפה אבל מסרסת. איזו בחירה הוא צריך לעשות כדי להיפגע כמה שפחות? ליהנות מהיופי שלה ולהתעלם מחרדת הסירוס או לוותר על כל העסקה הזו?
    (21:17) שני: בין הגישות השונות מאפיין ד"ר אורן את הטיפוסים המתקשים בבחירה:
    (21:17) שני: ערב טוב רוזי
    (21:17) יקי11: עכשיו בסדר,רוזי,מציע לא להפסיק באמצע,שאלות בסוף
    (21:17) שני: משום מ לא עלה הטקסט, אני מעתיקה:
    (21:19) mnhm: שוב אין רואים
    (21:20) שני: נתקע לי הדפדפן, סליחה
    (21:19) ROSI14: סבבה חשבתי ששני סיימה והיא ממתינה לתגובה
    (21:20) שני: ילדי המסר הכפול - "גדלו בבתים שלא הייתה בהם אמירה מוחלטת. הכל היה נזיל, כפול משמעויות ולא ברור. למשל: 'תלבש את הסוודר, אבל אולי בעצם יהיה לך חם.' כל דילמה שמקדימה קבלת החלטות מבלבלת אותם."
    התלותיים - "גדלו להורים דומיננטיים, שנהגו לבחור בשבילם ובמקומם. גם כשבגרו, בחוויה הפנימית שלהם הם נשארו קטנים וחסרי רשות לבחור בעצמם. את הוריהם הבוחרים הם מחליפים בדמויות בוגרות מקבילות, הבוחרות בשבילם."
    הדחיינים - "הם מונעים מפחד בסיסי לקבל החלטה ולכן דוחים כל בחירה עוד לפני שהעזו בכלל לשקול את נתוניה, את כדאיותה וכדומה. 'למה לי להסתבך עם בחירה,' הם יגידו לעצמם, 'ניתן לזמן להחליט או לבחירה להתמסמס."'
    חסרי הביטחון העצמי - "הם מונעים מפידבק סביבתי, שמגביר את ביטחונם העצמי הנמוך והרעוע, או משפיל אותו נמוך יותר. הם נמנעים מבחירה, כי אם למשל יבחרו 'רע' - יגנו ויבקרו אותם, אז עדיף כבר לא לבחור בכלל."
    (21:
    21) שני: ילדי המסר הכפול - "גדלו בבתים שלא הייתה בהם אמירה מוחלטת. הכל היה נזיל, כפול משמעויות ולא ברור. למשל: 'תלבש את הסוודר, אבל אולי בעצם יהיה לך חם.' כל דילמה שמקדימה קבלת החלטות מבלבלת אותם."
    (21:21) שני: רואים את מה שהעלאתי?
    (21:22) יקי11: לא
    (21:22) שני: ילדי המסר הכפול - "גדלו בבתים שלא הייתה בהם אמירה מוחלטת. הכל היה נזיל, כפול משמעויות ולא ברור. למשל: 'תלבש את הסוודר, אבל אולי בעצם יהיה לך חם.' כל דילמה שמקדימה קבלת החלטות מבלבלת אותם."
    (21:22) שני: ילדי המסר הכפול - גדלו בבתים שלא הייתה בהם אמירה מוחלטת
    (21:23) יקי11: לא רואים רק שומעים
    (21:23) mnhm:
    (21:23) יקי11: זה אחרי הכפייתיים
    (21:23) יקי11: נראה לי שזה בסדר
    (21:24) שני: הכל היה נזיל וכפול משמעויות. לשמל "תלבש את הסוודר, אבל בעצם יהיה לך חם" כל דילמה שמקדימה קבלת החלטות מבלבלת אותם
    (21:24) שני: תלותיים - גדלו להורים דומיננטיים שנהגו לבחור בשבילם ובמקומם, גם כשבגרו בחוויה הפנימית שלהם הם נשארו קטנים וחסרי רשות לבחור בעצמם. את הוריה הבוחרים הם מחליפים בדמויות בוגרות מקבילות הבוחרות בשבילם.
    (21:25) נוקוטו: ?
    (21:25) שני: התלותיים - "גדלו להורים דומיננטיים, שנהגו לבחור בשבילם ובמקומם. גם כשבגרו, בחוויה הפנימית שלהם הם נשארו קטנים וחסרי רשות לבחור בעצמם. את הוריהם הבוחרים הם מחליפים בדמויות בוגרות מקבילות, הבוחרות בשבילם."
    (21:26) שני: התלותיים - גדלו להורים דומיננטיים שנהגו לבחור בשבילם ובמקומם
    (21:26) שני: גם כשבגרו בחוויה הפנימית שלהם הם נשארו קטנים וחסרי רשות לבחור בעצמם
    (21:26) שני: את הוריהם הבוחרים הם מחליפים בדמויות בוגרות מקבילות הבוחרות בשבילם
    (21:27) שני: *** כתבתי קטעי טקסט ארוכים מדי***�
    (21:27) שני: ממשיכים
    (21:28) שני: הדחיינים - הם מונעים מפחד בסיסי לקבל החלטה ולכן דוחים כל בחירה עוד לפני שהעזו בכלל לשוקל את נתוניה כדאיותה וכד'
    (21:28) שני: "למה לי להסתבך עם הבחירה?" הם יגידו לעצמם ו"ניתן לזמן להחליט או לבחירה להתמסמס"
    (21:29) שני: חסרי הביטחון העצמי - הם מונעים מפידבק סביבתי שמגביר את בטחונם העצמי הנמוך והרעוע או משפיל אותו נמוך יותר
    (21:29) שני: הם נמנעים מבחירה כי אם למשל יבחרו "רע" יגנו ויבקרו אותם אז עדיף כבר לא לבחור בכלל"
    (21:30) שני: אז המטרה של הערב היא לבחון כמה כלים אפשריים שיתנו לנו דרכים להתמודד עם בחירות קשות יותר קשות פחות
    (21:30) שני: אני אציג בפניכם כמה שיטות לקבלת החלטה, בין אם בעזרת שימוש ברמיונל או באינטואיציה
    (21:31) שני: *רציונל
    (21:31) שני: מישהו מכיר את שיטת NLP?
    (21:32) שני: או בעברית "שפת תכנות עצבית"
    (21:33) שני: אתם איתי חברה? רואים את מה שאני רושמת?
    (21:33) mnhm: בהחלט
    (21:33) ROSI14:
    (21:33) שני: � תודה רבה, אני פשוט �צריכה מדי פעם סימן חיים בשביל לדעת שאין בעיה בצאט ואתם רואים את מה שאני רושמת�
    (21:34) erica: רואים
    (21:34) שני: אז שיטת NLP היא בעצם שיטה שמאפשרת ליצור שינוי בתוכנות החשיבה האוטומטיות של אדם באמצעות שימוש בשפה
    (21:35) ivankov: אני שמעתי על NLP
    (21:35) ivankov: יוסי קדמי גם משתמש בה למדיטציות שלו
    (21:35) שני: השיטה פותחה בשנות ה 70 ע"ד צוות חוקרים שחקר את הגורמים להצלחה יוצאת דופן של אנשי מקצוע מצטייניםמתחום הטיפול (כמו מילטו אריקסון, ורג'יניה סאטיר וכד')
    (21:36) שני: איוון בתוך תוכי האמנתי ששמעת על זה�
    (21:36) שני: השיטה מדברת על 5 צעדים שיובילו אותנו לבחירה האופטימלית עבורנו בכל מצב
    (21:37) שני: לשחרר את המורך בבחירה מושלמת - אם נחשוב שבחירה חייבת להיות תמיד הכי נכונה או הכי מתאימה אנחנו נקפא ולא נבצע
    (21:37) שני: כאשר נבין ששום דבר לא יכול להיות מושלם עד שלא השלמנו אותו - נוכל להתמקד בהחלטה.
    (21:40) שני: יש להבחין בין עשייה לתוצאה, אם נחפש את התוצאה האולטימטיביתעלינו פשוט להתחיל לעשות, התוצאה תהיה לנגד עינינו ויהיה לנו יותר קל להתאים את מעשינו כדי להגיע אליה
    (21:40) שני: שלב שני: לוותר על הצורך ולפעל מתוך רצון
    (21:40) שני: אם אנחנו חייבים להשיג משהו נסכים לבצע החלטות שלא בהכרח ישרתו את האינטרס שלנו
    (21:41) שני: כשאנו פועלים מתוך נזקקות שיקול הדעת שלנו מוסת לטובת החלטות רגשיות
    (21:42) mnhm: שמשמעו לצמצם לחץ
    (21:42) שני: לכן אנו חייבים להחליט מראש מה הוא גבול שאותו נסכים לחצו ואז נוכל לבצע את ההחלטה האולטימטיבית עבורנו, ככה נפעל מתוך רצון חופשי ולא צורך (שיטת הסטופלוס)
    (21:42) שני: נכון מנחם�
    (21:43) שני: שלב שלישי לנטרל את הרגשות בזמן הבחירה
    (21:43) mnhm: תאבון לרווח
    (21:44) שני: החלטה רגשית תעזור לנו באמת להגיע אל המטרה, השיטה המהירה בשביל לעשות זאת היא לעצור לרגע ולנשום (פיזית) ואחרי הנשיפה נדמיין לוח חלק מולנו
    (21:44) שני: זה יוצר מצב שהראש מתנקה מ"רעש" שסביב ומתמקד בהחלטה שעלינו לעשות
    (21:45) שני: שלב 4 - לדעת מה אנחנו רוצים להשיג
    (21:46) שני: נצטרך להגדיר את התוצאה הרצויה בצורה המדויקת ועדיף אפילו לרשום את זה על נייר (מראש ולפני שמשקיעים בהחלטה)
    (21:46) שני: בכך אנחנו נכוון את התת מודע שלנו לנתב את הבחירה לתוצאה הרצויה
    (21:47) שני: שלב 5 - לזהות את האפשרויות שמהן אפשר לבחור
    (21:48) שני: האפשרויות המוצגות בפנינו לעיתים קרובות אינן היחידות שיש לנו במצב הספציפי, עצם ההצגה רק הופכת אותם לאפשרויות גלויות
    (21:49) שני: בכל מצב יהיה נכון לשאול את עצמנו "אילו עוד אפשרויות קיימות?" שאלה קלה על פניו, אך אנחנו לא מקפידים לעשות וזאת ולחשוב מחוץ לקופסה, אלא בוחרים מתוך מה שהוגש לנו
    (21:49) שני: שלב 6 - לבחור תוך 3 שניות
    (21:49) mnhm: ?
    (21:50) שני: ככל שעובר יותר זמן אנחנו חושבים יותר על הבחירה, וכך מתחילות לעלות גם מחזבות המטילות ספק בבחירות שלנו
    (21:50) ivankov: לכתוב יומן מסחר זו גם הצעה
    (21:50) שני: לכן נצרה לבחור לפני שנתחיל להתבלבל ולהסתבך בתוך הרגשות שלנו. 3 שניות זה בדיוק הזמן שלוקח לנו להתחיל לש=חשוב על ההחלטה
    (21:51) שני: נכון איוון, לעקוב אחרי כל ההחלטות שאנחנו לוקחים במהלך המסחר ולהבין איזה טיפוס מסחר אנחנו, בהתאם לדעת לרסן את ההחלטות שלנו בעתיד
    (21:51) mnhm: מהאינטואיציה ולא מהאנליזה
    (21:52) שני: על האינטואיציה נדבר עוד שתי שניות בדיוק
    (21:52) שני: דבר נוסף (7) שאפשר (מבחינתי אפילו חייב) זה לחפש הזדמנויות
    (21:53) שני: רובנו בוחרים שוב ושוב באפשרויות שכבר בחררנו בהם בעבר (בהמשך למה שאיוון כתב וההרחבה שלי על זיהוי טיפוס שלנו)
    (21:53) שני: אנחו לא יכולים לצפות לתוצאה חדשה אם נתנהג בצורה דומה
    (21:54) שני: לפעמים דווקא האופציה הלא מוכרת יכולה לפתוח לנו דלת להזדמנויות חדשות שיקחו אותנן למקומות חדשים
    (21:54) שני: בהצלבה בין 7 השלבים/עצות האלה תעזור לנו לקבל החלטות במהירות ובביטחון
    (21:55) שני: לגבי האינטואיציה - בעבר היה מקובל לחשוב שכדי לקבל החלטה נכונה עלינו לחשוב באופן רציונלי ואנליטי ורגשות יכולים רק להפריע
    (21:56) שני: תפיסה זו התחילה להתערער בשנת 1994 כשפרופסור דמסיו פגש את אליוט - אדם שהוסר באונה הקדמית במוחו גידול
    (21:56) שני: כושר החשיבה של אליוט לא נפגע ולא נשאר אנטלגנטי.
    (21:57) שני: אך בהמשך התברר כי יכולתו לקבל החלטות השתבשה באופן קשה
    (21:57) שני: כמו כן חדל אליוט לחוות רגשות
    (21:58) שני: במהלך מחקרו הוכיח דמסיו כי לרגשות תפקיד מהותי בקבלת ההחלות
    (21:58) שני: *החלטות
    (21:58) שני: אז האם כדאי "לישון על זה"?
    (21:59) ivankov: הממ
    (21:59) mnhm: יתכן שכהנמן בתאוריה חדשנית הכליל מקרה זה והסביר
    (21:59) שני: 2004 בוצע מחקר, במהלכו הציגו לבדקים 4 מכוניות עם רשימות הכוללות תכומות חיוביות ושליליות (צריכת דלק, מחיר, נוות)...
    (22:00) mnhm: שהאינטואיציה היא שמנהלת את הזכרון במובן שהיא המאחסנת את פריטי המידע
    (22:00) mnhm: הנצברים אצלנו על מכלול קשריהם עם זכרונות קודמים שהיא אחסנה
    (22:00) שני: בהחלט, יתכן מאוד שזה אחד המקרים עליהם התסמך כהנמן�
    (22:01) mnhm: ועל כן היא זו שיודעת לשלפם במהירות
    (22:01) mnhm: אבל הוא גם נתן את הגושפנקא לבקרת החשיבה האנליטית האיטית
    (22:02) שני: לדעתי זה תמיד השילוב, אבל זה תלוי מאוד בטיפוס
    (22:03) שני: נמשיך, בקיצור, שתי קבוצות את אנשים קבלו מאפיינים של 4 רכבים. קבוצה התבקשה לחשוב היטב על המידע והשנייה קבלה משימה שונה שלא קשורה כלל למכוניות
    (22:03) שני: מי לדעתכם עשה את הבחירה "חכמה" ביותר?
    (22:04) mnhm: כאן יש מוקש�
    (22:04) שני: כעבור 7 דקות הקובות נתבקשו לבחור את הרכב. הקבוצה השנייה שפתרה חידות קיבלה את ההחלטה הנכונה יותר
    (22:05) ROSI14: ברור אלה שבחרו בקפידה מתוך ידע או אלה שבחרו מהאינטואיציה
    (22:05) mnhm: באותו ספר כהנמן מדגים מצבים בהם החשיבה שלנו אינה פועלת במיטבה
    (22:06) mnhm: בעיקר כשיש לה מספר מטלות יחד
    (22:06) שני: במחקר נוסף נתבקו הנבדקים לבחור פוסטר ואלה שבחרו לאחר חשיבה ממושכת היו מרוצים בסופו של דבר פחות מהבחירה
    (22:07) ivankov: יש בזה משו שלפעמים לזרום מביא תוצאה טובה יותר
    (22:08) mnhm: יש מורכבויות שהאיטואיציה מתורגלת בפתרונן
    (22:08) שני: תופעה זו של "חשיבת תת מודע" עומדד בבסיסה של המלצה החמה - כשקשה לכם להחליט כדאי מאוד לשקול את העניין היטב ואחר כך לישוון על זה כדי להניח לתת מודע לעשות את פעולתו החכמה
    (22:09) mnhm: יש מורכבויות סבוכות שעל מנת להעריכן נכון יותר יש לחכות למח האנליטי
    (22:09) שני: סיכוי גבוה שכשתתעוררו תבינו שההחלטה כבר התקבלה והיא ברורה איכותית ונכונה
    (22:09) ROSI14: זה קורה בעיקר כשאתה חשוף ליותר מידי פרטים ומידעים זה גורם לך לבחור בסופו של דבר מתוך התפשרות מסויימת לכן אינך מרוצה מהבחירה
    (22:09) שני: מנחם המורכבויות = בורסה
    (22:10) bek273: ערב טוב , כדי להצליח חייבים להתקיים שני משפטים, 1. קנה במחיר שלדעתך יימכר גבוה יותר 2. מעולם לא הפסיד מי שמימש ברווח...חישבו על זה טוב...זו כל התורה על רגל אחת
    (22:10) mnhm: ממליץ בכל מקרה על הספר של פרופ כהנמן)נובל( לחשב מהר לחשב לאט
    (22:10) שני: מצב קלאסי שבו לא מעט מאיתנו פועלים גם על סמך אנליזה (ניתוח טכני) וגם על סמן תחושה (קניה לפני דוח)
    (22:11) שני: בקוש יש לי פתרון פשוט לכל הדילמות - תעשו את מה שבק עושה���
    (22:11) שני: תודה רבה מנחם, נכנס לרשימת קריאה�
    (22:11) ivankov: זה תלוי גם לטווח המסחר
    (22:11) ivankov: אם אתה משקיע במט"ח בגרף חודשי
    (22:12) ivankov: אז ההחלטות צריכות להיות שונות
    (22:12) שני: רוזי במצבים של עומס מידע מאוד חשוב "לנקות" את הראש מרעשי רקע ולראות את עיקר ההחלטה
    (22:12) mnhm: תודות לך שני
    (22:12) שני: אינטואיציה מתאימה במיוחד להכללה ולשקלול מהיר של מבפר גדול של נתונים ושיקולים
    (22:13) ROSI14: אבל לא תמיד זה אפשרי כי חלק מאותם רעשי רקע אכן משפיעים
    (22:13) bek273: גם גיל המשקיעים מההוה לפעמים גורם...ידוע שצעירים ברובם נוטים יותר להסתכן .מאשר מבוגרים שמחושבים ..
    (22:13) ROSI14:
    (22:13) יקי11: ואיך מסלקים את כל הרעשים
    (22:14) bek273: עושים MUTE �
    (22:14) ROSI14: זה מאוד קשה
    (22:14) יקי11: או מדיטציה,נשימות
    (22:15) שני: יקי, שיטת הNLP אומר קח נשימה עמוקה ותעצור לרגע, ותצייר מולך לוח חלק ונקיי
    (22:15) ROSI14: כי רעשים כאלה לעיתים מבלבלים וגורמים לך לחשוב אולי טעית בבחירה
    (22:15) שני: על הלוח תוכל להתחיל רשום את הדברים העיקריים בהחלטה שאתה צריך לקבל
    (22:15) שני: מה באמת חשוב לך בהחלטה
    (22:16) שני: אבל מה לעשות כדאי לא להכנס לדיכאון כשהתברר שההחלטה עשינו לא הובילה לתוצאה הרצויה?..
    (22:16) שני: כדי
    (22:16) ivankov: יש תוכמה mindjet
    (22:16) ivankov: שאפשר לנהל שם כל דבר
    (22:17) ivankov: ואיך להתנהל מול כל דבר
    (22:17) ivankov: תוכנה*
    (22:17) ivankov: אני לא משתמש בה ממש
    (22:17) ivankov: אבל שמעתי עליה שהיא טובה
    (22:18) שני: איוון של גם CCLEANER מנקה את הראש�
    (22:18) שני: דר מאיר נעמן מציין כמה דרכים שיעזרו לנו להשאר שפויים גם אחרי שקבלנו סתירה עקב החלטה שעשינו
    (22:19) ROSI14: צריך הרבה משמעת עצמית
    (22:20) שני: קודם כל צריך להבין ולהכיר במצב שבו אנחנו נמצאים, בין אזה סטרס, כאב, חרדה או דכאון
    (22:21) שני: הכרה כזו תאפשר למערכת הניורולוגית שלנו להיות מוכנה להגיב בצורה מתונה יותר, כמו כן זה יתן לנו את ההבנה שכמו שמצב הזה הגיע משום מקום ככה הוא גם יכול לחלוף
    (22:22) שני: חשוב לזכור אנחנו זה לא הבעיה שלנו, אלא רק איזשהו חלק מהחיים שלנו שהתשבש, ובכוחנו תמיד לפשר המצב ולהתמודד איתו
    (22:23) שני: *לשפר
    (22:23) שני: חז"ל אמרו דאגה בלב איש ישיחנה
    (22:23) שני: חשוב מאוד להוציא את הרגשות החוצה ולא לאכול את עצמכם מבפנים (במיוחד שנים, במטבען חייבות לחלוק)
    (22:25) שני: הבעה ושיתוך רגשיים כאשר הם פתוחים ואותנטיים יכולים להפחית ולהקל בעוצמת הכאב, להוריד את המתח ומפלס העצבים
    (22:26) שני: ניתן לשתף ברגשות שלנו את האנשים הקרובים, אך יש כאלה שדווקא (במיוחד כיום עם התפתחות האינטרנט) מעדיפים לדבר על בעיות אלה עם אנשים זרים שהם לא מכירים ולא יפגשו איתם בחיים אמיתיים
    (22:26) שני: כמו כן חשוב להקפיד על החסת דעת, להרחיק עצמנו מהבעיה ולתת למוח שחושב 24/7 על אך "לשפר" מנוחה
    (22:26) שני: איתי?
    (22:27) שני: זהו? הרדמתי אותכם?�
    (22:28) יקי11: לא,אבל זה קשה,צריך לקרא הכל שוב
    (22:28) שני: אני אעלה את הטקסט בפורום, אבל אצטרך להשלים את החלק הראשון, כי נתקע הדפדפן ונכנסתי לפה מחדש...
    (22:29) שני: אז נרוץ זריר על עוד כמה דברים שאפשר לעשות כדי "לצוף" במצבי לחץ.
    (22:29) ivankov: הממ
    (22:30) שני: ניתן להסיח את הדעת בעזרת פעילות מוחשית, כמו ספורט בילוי חברה צפיה בסרטים וכד
    (22:30) יקי11: זה הכל קשור לפסיכולוגיה
    (22:30) יקי11: אני בכלל מתחום הראלי
    (22:30) שני: וכם ניתן להשתמש בשיטות פחות קונבנציונליות, כמו דימיון המורדך
    (22:30) שני: יקי תודה רבה שאתה פה�
    (22:31) שני: מעבר להסחה אפשר לנסות הרפיה, במובן הפיזי
    (22:31) שני: בין אם זה מדיטציה או עיסוי, מה שחשוב זה להתמיד להרפות את הגוף ולתת קצת שקת גם לנשמה באופן בדיר
    (22:32) שני: שקט
    (22:32) תם אחד: נגמר השיעור :(?
    (22:33) ivankov: חוזה סילבה
    (22:33) ivankov: גם אפשר
    (22:33) שני: בנוסף, חשוב מאוד לזהות את דפוסי החשיבה האוטומטיים השגויים שמובילים להתפתחות רגשות שליליים ולהמיר אותם בדפוסי חשיבה נכונים, למשל "קרה מה שקרה, עכשיו אני הולך להתמודד עם זה בהצלחה"
    (22:34) שני: היי תם, אנחנו די בסוף כבר, אני אני מעלה את המלל בפורום
    (22:34) יקי11: היות ואני מתנדב במחלקה הפסיכיאטרית בוועדות רפואיות שיושבים שם כ- 7 פס
    (22:34) שני: בנוסף חשום מאוד לזהות את דפוסי החשיבה האוטומטיים השגויים שמובילים להתפתחות רגשות שליליים
    (22:35) ROSI14: את צודקת � צריך מעסה צמוד�� מעניין וכפי שיקי אמר צריך לקרוא את הכל בנחת ולהבין טוב יותר
    (22:35) שני: צריך להמיר את הדפוסים הללו בדפוסי החשיבה הנכונים למשל "קרה מה שקרה, ועכשיו אני הולך להתמודד עם המצב בהצלחה"
    (22:35) יקי11: מומלץ עשות מדיטציה ונשימות עמוקות,גם למי שיש קששי שינה
    (22:36) שני: רוזי אני בעד 3 - ראש+גב+רגליים בו זמית�
    (22:36) יקי11: ,נמחק לי הכל
    (22:36) יקי11: שני,סליחה,תמשיכי
    (22:36) שני: אין בעיה
    (22:37) שני: אבא לכם טכניקת נשימות להרפיה ובזה נסיים, לא אתעלל בכם יותר עם בפסיכולוגיה שלי�
    (22:37) שני: אביא
    (22:38) שני: חשוב לציין שלא עושים את זה בנהיגה או בזמן פעילות חיונית או חשובה, אלא רק כשמחפשים להרפות את הגוף ולהמניך מהלחץ
    (22:38) ROSI14: אם אמצא יש דיסק עם מוזיקה שמצטרפת להרפיה וזה מושלם
    (22:38) שני: כמו בסלוני ספא�
    (22:40) שני: בזמן שאנחנו לוקחים 3 נשימות רגילות, נשים לב להבדיל בין האוויר הקריר יחסית (לא באמת בקיץ הישראלי) שאנחנו שואפים לבין האוויר החם שאנחנו נושפים החוצה
    (22:40) שני: נהיה מודעים למתח בגוף ושרירים ונשחרר אותו:
    (22:41) שני: כשאנחנו שואפים פנימה "נסרוק את שרירי הפנים, צוואר, כתפיים וזרועות
    (22:41) שני: כשאנחנו נושפים נדמיין ונרגיש כיצד משתחרר כל המתח מהשרירים
    (22:43) שני: יש כאלה ישבחרו ללוות את התרגיל הזה במילת הרפיה בזמן הנשיפה, למשל שלווה, הרפיה, רגע...
    (22:43) שני: חזרו על התרגיל הזה כמה פעמים ותרגישו את המתח ומפלס העצבים ירדו, זה יסדר לכם את הנשימות ואת הראש
    (22:44) שני: בעיקר והכי חשוב, קחו בעברון מוגבל את החוויות שלכם בבורסה, בין אם טובות ובין אם רעות, כי בסופו של יום כמה שזה נשמע נדוש - זה רק כסף
    (22:45) ROSI14: כתוספת תדמיינו שאתם במקום מקסים ושלו
    (22:45) שני: תאהבו את היקרים לכם, תחייכו לסובבים אותכם, ותשמרו על עצמכם�
    (22:46) etomer:
    (22:46) שני: תודה רבה רבה לכם � אני מקווה שנעשה את זה הרבה, ובנושאים שונים וכל אחד יוכל להביא משהו מעצמו�
    (22:46) שני: אוהבת אותכם המון� שמרו על עצמכם�
    נערך לאחרונה על ידי nivh, 30.06.2016 בשעה 09:08

פספסתי את ההרצאה בשידור חי, אבל נהניתי מאד לקרוא אותה כאן.

תודה רבה

שני שלום,

גם אני פיספסתי את השידור החי ונהניתי לקרוא את הרצאתך ותובנותיך. כל קבלת ההחלטות הוא נושא של אימון ועבודה עצמית רבת שנים לפעול בצורה טכנית מבלי לערב את הרגשות. גם לי מעידות כאלה ואחרות אך אני נוטה לקבל החלטות בעיקר ע"ס הניתוח הטכני.

כל הכבוד על היוזמה !

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות