x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: ציבור בפאניקה פודה כמו משוגע

ציבור בפאניקה פודה כמו משוגע

כל שבוע כותרות "ציבור בפאניקה", מתחילת השנה נפדו 5 מיליארד שח בקרנות.
    האם גם אתם בפאניקה ומוכרים או שלדעתכם זה רק תיקון לצורך המשך עליות?
    כי לי כבר נמאס לראות את התיק באדום כהה...

אני דווקא אוהב את הפאניקה הזאת ... קניתי בשבוע שעבר המון נפט וכל מה שקשור אליו ישירות ובעקיפין (רוסיה , ברזיל , אפריקה ישראל , אג"ח כלכלית וכו' ) . ב- 27 דולאר לחבית אין כבר כמעט שום סיכון . גם אספתי כי"ל בכמויות - המניה נשחטה . כבר כתבתי פה לא פעם שבריבית 0 ובאינפלציה שלילית שמונעת עליית ריבית קרובה , כל ירידה היא בסיס לעליה כי אין אלטרנטיבה לכסף , ואנשים באופיים תמיד יהיו גרידיים ולעולם לא יסכימו לשים כסף בבנק למשך שנה ואפילו לא למספר חודשים בריבית 0 . רק כשחבית נפט תגיע ל 50-60 דולאר והאינפלציה העולמית תתחיל לטפס , אני אחליף פוזיציה .

בטווח הקצר הפאניקה הזאת ממש לא מוצאת חן בעיני, פלוס 2% ואז למחרת מינוס 2% במדדים (ובמניות זה מגיע גם לתנודתיות יותר גבוהה) לא סימפטי בכלל. בטווח הארוך אני לא יודע איך ומתי נצא מהשבירה שיש עכשיו בשוק, רק מקווה שלא נראה 2008 שוב פעם.
    אני כרגע לא סוחר בהיקפים גדולים במניות, עובד בעיקר באופציות ששם מרוויחים על תנודתיות.

אני דווקא רואה את הדברים הפוך.
    מחזורי החיים של הכלכלה נעים כמו מטוטלת בין גרידיות ופחד. לאחר שבע שנים של עליות רצופות שאינן מגובות בכלכלה הראלית אלא בעיקר בהדפסת כסף, משחקי ריבית והצהרות נגידים הגיע השעה להיפוך אמיתי.
    היפוך יכול בקלות להוביל לתיקון טכני של העליות מ2009 למינימום 35% שזה נמצא באיזור 1600 בSP500. התנועה עשויה איטית או מהירה וקטלנית.
    בתקופה הנוכחית הניתוח הטכני והפנדומטלי חותרים לאותו כיוון וקשה לראות כוחות שידחפו את המדדים למעלה. אגב בעיני מחיר הנפט אינו הסיבה העיקרית לירידות אלא טריגר
    דעתי בלבד כמובן

יוסי מסכים איתך, אני גם לא רואה בנפט סיבה עיקרית לירידות בבורסה אלא סימפטום נלווה.
    השוק על סף הכניסה למצב מניה דיפרסיה (אם עדיין לא שם) וזה מציג התנהלות לא רגילה.
    חושב שאנחנו רק בהתחלה של התיקון והתיקון יהיה לא פשוט, אפילו כואב.
    מתוך הפוזיציה, אני מקווה שנמשיך לרדת בתנודתיות נמוכה יותר, אם הייתי מזמין הייתי רוצה כל יום ירידה של 0.5-0.7
    מצד שני זה לא היה נותן סטיה גבוהה מספיק.

נראה שהציבור עבר ל מניה דיפרסיה.
    אני בינתיים לא עושה הרבה בתיק המניות שלי.
    לקנות עדיין מפחיד ולמכור בהפסד חבל, כי מאמינה שהבורסה תחזור לעצמה.

שימו לב איך גם ב 2008 אחרי שהתנהגות כזו באה הקריסה
    אנחנו רחוקים מתחתית והשוק כבר שוק דובי החל מיוני 2015
    עניין של זמן עד שחוזרים לראדת מדובר בתיקון סהכ
    אגב הנפט יגיע גם ל 20$ ופחות

שנת 2016 אכן תהיה שנה לא פשוטה אך רואים את האור באופק של סוף 2016 אולי עם כניסתו של המטבע הסיני לסל והשפעתו על איחוד עמי המזרח והודו המתפתחת !

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות