x

עמוד 4 מתוך 134 ראשוןראשון ... 234561454104 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 31 עד 40 מתוך 1336

נושא: שאלות ותשובות לעובדיה לוי.

עובדיה היי, בנקודת הזמן הנוכחית שרואים כאילו יש רוויה מסוימת וכשם ששוק האג"ח לא יכול להיות שורי לנצח הרי קיים מצב שהנגיד ברננקי עלול או עשוי להעלות את הריבית. אבקש ללמוד מנסיונך מה תהיה תגובת השווקים האגח"יים שוקי המניות והסחורות למהלך שכזה ובהסתמך על ניתוחים טכניים. מתי לאחרונה הייתה העלאת ריבית? שאוכל לבדוק את יחסי התגובה.

חיפושית

בוקר טוב לך חיפושית כחולה , ותודה על שאלתך המאוד חשובה ! אבל ! אני לא מתיימר להיות מה שאני "לא " , ואני לא סוקר פונדמנטליסט ! אני איש טכני בלבד אשר קורא גרפים באופן מקצועי, וככזה אני רואה את המלחמה הבלתי נפסקת בין המוכרים לקונים,, כאשר מלחמה זו נראית בגרף לפני ואחרי שחרור הודעות, על כן לא אוכל לתת לך סקירה רחבה על הנושא, ויחד עם זאת, אומר לך נקודות מסוימות , שכן ישפיעו על השווקים, מאז המפולת ב 2008-9, ארה"ב מורידה באופן סיסטמתי את הריבית עד ל 0 , ובאם הריבית תתחיל לעלות, פועל יוצא מכך שהכסף מתחיל להיות יקר יותר, ובכך יכניס את הבורסות בארה"ב לירידות ! יחד עם זאת מכיוון שהכלכלה היא יותר עולמית מאשר מקומית, העלאת ריבית בארה"ב , מפירה את האיזון בין צמד האירו דולר, וצריך לשאול את גוש האירו האם זה מתאים להם (ולהם הצרות משלהם ) , כי זו השפעה לא קלה עולמית , כאשר ידוע שישנם מדינות בעולם , כמו סין נניח שמחזיקה יתרות מטבע ב$ .וכבר אמרה לא פעם , שבמידה וה $ ייחלש לרמות אלא ואחרות היא תעביר את חלק מאחזקותיה מ $ ל איורו ! וארה"ב קיבלה פיק ברכיים כול פעם שהנושא עלה ! הריבית על 0 מאז המפולת וזה בכדי שתוכלי לבדוק לעצמך את ההשפעות מסביב , בנוסף כמובן שעלייה בריבית , יכולה להפר את עולם האגחים, סכנת אינפלציה, אבטלה, קשיים לעסקים קטנים , הקטנת האשראי, ריבית עולה באוברדרפט , משכנתאות, הלוואות , ועוד , רק לצורך הדגמה נוספת , אסיים כאן , ואומר שוב, להפנות את שאלתך לאדם הסוקר פונדמנטלי, בכדי לקבל תובנות נוספות, תודה לך ויום טוב.
    נערך לאחרונה על ידי לוי עובדיה, 19.06.2013 בשעה 08:15
    לצפיה בתיק המניות שלי - לחצו כאן!
    מעוניינים להצטרף לשירות האיתותים? לחצו כאן!

הכותב או מקליט את הסקירות הוא קורא גרפים מקצועי ,המשתמש בכישוריו,בהבנת גרפים נרות יפנים,לכתיבת סקירות על נכסים שונים.אין באמור לעיל משום יעוץ או המלצה לקניה או מכירה של ני"ע ו/או מכשירים פיננסים אחרים.הנכתב אינו מהווה יעוץ או תחליף לייעוץ מקצועי אחר.סוחר הקורא את המידע דרך הסקירות,אינו יכול להניח כי הסתמכות על הדעות וההמלצות המובאות בסקירה,תיצור עבורו רווחים.הכותב עשוי לסחור או להחזיק פוזיציות פתוחות על הנכס.המידע המופץ דרך הסקירות הינו אינפורמטיבי בלבד ולא נועד לשמש הצעה או שידול לקנות או למכור נכסים פיננסים.

נדמה לי שמדובר בטעות בסיסית
    העלאת הריבית על הדולר אמורה לחזק את הדולר ולא הפוך.

בברכה
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

תודה על תגובתך אבי 1 , יום נפלא.

הכותב או מקליט את הסקירות הוא קורא גרפים מקצועי ,המשתמש בכישוריו,בהבנת גרפים נרות יפנים,לכתיבת סקירות על נכסים שונים.אין באמור לעיל משום יעוץ או המלצה לקניה או מכירה של ני"ע ו/או מכשירים פיננסים אחרים.הנכתב אינו מהווה יעוץ או תחליף לייעוץ מקצועי אחר.סוחר הקורא את המידע דרך הסקירות,אינו יכול להניח כי הסתמכות על הדעות וההמלצות המובאות בסקירה,תיצור עבורו רווחים.הכותב עשוי לסחור או להחזיק פוזיציות פתוחות על הנכס.המידע המופץ דרך הסקירות הינו אינפורמטיבי בלבד ולא נועד לשמש הצעה או שידול לקנות או למכור נכסים פיננסים.

עובדיה לוי, תודה על תשובתך המנומקת, דווקא מנק' מבטך הטכני הרי בגרף התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יש ירידה לערכים נמוכים מאוד. ברגע שהנגיד האמריקאי יקטין את רכישות האג"ח הממשלתי כמו שיש דיבורים כאלה בתקשורת, הרי אגרות החוב יתחילו לרדת ובמידה שונה התשואה עליהן תתחיל לטפס. כמובן ששחיקה באג"ח האמריקאי הוא מקור שחיקה מרכזי גם באג"ח הישראלי מה הרעיון ומה התובנה, השוק האג"חי שהוא בסיס וביטחון מאבד את האטרקטיביות שלו הלא כך?

שלום עובדיה, לפני כיומיים שאלתי אותך לגבי NOKIA סימול NOK ולצערי עוד לא נכנסתי למניה. מה דעתך עכשיו לגבי כניסה למניה? נראה שפרצה?

בוקר טוב לך, רשמתי אז שני דברים עיקריים, 1- שלחתי לך לינק בכדי לעקוב אחרי הגרף הקובע שלה בפינלנד. 2- כתבתי שטכנית כול עוד מעל ה 3.47$ בארה"ב , היא ליחשב כחיובית, וכך היה כמובן, כאשר עולה כהמשכיות, כרגע היה ניסיון פריצה ובינתיים לא צלח, ישנם כאן באזור 2 התנגדויות טכנית והם, 3.90$ + 4$, כך שפריצה תיחשב רק מעליהם, תודה

לוי שלום ,
    מה הטכני אומר על ביוליין פלוריסטם ופרוטליקס , החבוטות , האם בכלל העקרונות הטכניים חלים לגבי מניות מהסוג הזה ,
    אני למשל חבוט , אבל ממשיך להחזיק , האם זה נכון מבחינה טכנית ,
    אני מתנצל על ריבוי השאלות , פשוט עוד לא נפגשתי עם מקצועיות אמיתית בשילוב של התיחסות מהירה כמו שלך.

שלום וברכה, ידידי , הטכני פועל בכול גרף של , מנייה, מדד, צמד מטח, סחורות, מעוף,וכול נכס בעל גרף, בתנאי אחד, שהמסחר בו הוא רציף, כרי, לא מניות כאלה קטנות שישנם ימים שהיא נסחרת וימים שלא, כדוגמת כול גרף של מנייה שפעם ישנו נר המציג את טווח המסחר ופעם קו אופקי קטן, שאפילו קנייה אחת לא בוצעה., אני לא יודע למה אתה קורה לשלושת המניות הללו חבוטות, היו מספיק הודעות פונדמנטליות לרעה בשלושתם,, רשמתי בפני ובהמשך היום אתן לך עדכון עכשווי עליים, כמובן על פי גרף חו"ל כי שלושתם נקבעים בארה"ב , ולא בארץ, יום טוב.

חיפושית כחולה : פניתי לחבר אנליסט פונדמנטלי עם שאלתך, בכדי לקבל הסברים מקצועיים יותר, ולהלן תשובתו, תודה. לגבי הריבית בארה"ב כרגע אין צפי להעלאת ריבית בשוק האמריקאי לפני שנת 2015 , כרגע יש את התוכנית הרחבה הכמותית
    הרחבה הכמותית משמעותה הדפסת כסף (בישראל יש חוק האוסר להדפיס כסף בעקבות משבר שנות ה 80 ) , הכסף המודפס משמש לרכישת אגרות חוב , אגרות החוב זה בעצם החוב של ארה"ב כמו בישראל שמדברים על הגרעון הגדול , ברגע שיש גרעון המדינה מנפיקה אגח על מנת לממן את הגרעון , מאחר והגרעון הגיע למימדים מפלצתיים קרוב ל 17 טרליון דולר הוחלט לבצע הרחבה כמותית שמשעותה הדפסת כסף וקניית אגרות חוב
    הבעיה העיקרית של השיטה הנ"ל היא בשוק הכסף , בעצם ההדפסת כסף אמורה ליצור אינפלציה כי מוצר שקניתי לפני הדפסה בדולר יעלה אחרי דולר וחצי , במילים אחרות נוצר פיחות בשער הדולר , דולר חלש מאפשר יצוא ומקטין יבוא שזה דבר חיובי
    קביעת שער הריבית היא ביחס ישר לאינפלציה ככול שהאינפלציה עולה הריבית תעלה על מנת לרסן את העליה , כלומר הריבית משמשת כלי של הבנק המרכזי לרסן אינפלציה
    ישראל בנוסף לרמה האינפלציונית בישראל בעת שקלול הריבית היא מסתכלת על שער הריבית בארצות הברית כלומר שומרים שהיא תהיה גבוהה מארהב אך לא יותר מזה , כרגע בגלל מרווחי הריבית עד לפני פרסום המדד היה חשש שהנגיד יפעל להעלות ריבית לכן שוג האגח נפל , מאז פרסום המדד האחרון החששות קטנו והוק התהפך וכעת יש צפיות להורדה נוספת השנה בריבית

משמעות העלאת ריבית בארה"ב , תפעיל מנגנון שגם בישראל תעלה הריבית , בשוק האגח זה פוגע מידית כלומר עליית ריבית או יותר נכון צפי להעלאת ריבית תגרום לירידות בשוק האג"ח מדוע ?
    שתי סיבות :
    א. הסתכלות על אג"ח קיים ערך נוכחי של אג"ח זה סך התקבולים חלקי 1+שער הריבית (נוסחת היוון רגילה)
    ברגע שמעלים את הריבית המכנה גדל וכך השווי שזה מחיר האג"ח קטן
    ב. השווי האלטרנטיבי : במידה ויש לנו היום אג"ח המציע ריבית של 2 אחוז והריבית במשק עולה אגחים חדשים שיונפקו הקונים ידרשו ריבית גבוהה יותר לכן הם יעדיפו לעבור לאגח חדש במקום אג"ח ישן , ולכן גם מחיר האג"ח הישן ירד כך שהוא ישקף את הריבית החדשה בשוק

שווקים אחרים שנפגעים הם שוק הדיור מחיר הריבית על המשכנתא עולה , הביקוש למשכנתאות יורד , ולמשקיעים נוצרים אלטרנטיבות השקעה אחרות

מבחינת הבורסה מניות - מניות זה חלק בחברה , כאשר המודל הבסיסי לחישוב מחיר מניה מודל גורדון טוען שמחיר המניה זה סך הדיבידנדים שנקבל מהמניה על פני כל השנים , דיבידנד זה חלק מהרווח של החברה
    עכשיו בזמן העלאת ריבית במשק /או עליית אנפלציה עלויות הייצור עולות , הוצאות המימון גדלות ולכן גם הרווח קטן , מאחר והרווח קטן ערך החברה קטן , הנגזרת מכך הוא שמחיר המניה אמור לקטון
    לכן העלאת ריבית אמורה לפגוע בשוק המניות

לגבי סיכוני אינפלציה - נהוג לראות בשער הריבית (חשוב לציין בשער חליפין ניד ולא מנוהל כי זה שונה ) כמנגנון לאיזון אינפלציוני , אולם ייתכן מצב שהעלאת ריבית תגרוםלעליית עלויות יצור שיגררו העלאות מחירים נוספות ולהעלאות ריבית נוספות עד להגעה לשיווי משקל

כאמור בפתיח כרגע אין צפי להעלאת ריבית בארהב כי זה יפגע בייצור ובצמיחה ובשוק הדיור שמתחיל להתאושש לכן אין צפי להעלאת ריבית עד 2015
    לגבי יפן - גם הם בחרו בדרך של הרחבה כמותית על מנת ליצור אנפלציה , להקטין את שע"ח ולעודד יצוא

הירידות האחרונות היו כי הבנק המרכזי של יפן לא רצה להגדיל את ההדפסות

חשוב לציין כי הרחבה כמותית תמיד הסתיימה בנזק לא קל לכלכלה , בישראל בשנות השמונים זה גרר אינפלציה אחרי אנפלציה עד לרמה של מעל 500 אחוז בשנה !! השקל נחלש מאוד , התוכנית הכלכלית מאז אסרה על הדפסת כסף לצורך כיסוי גרעונות , ומעבר לשקל חדש איחוד של 1000 שקל ישן לשקל אחד חדש

כי לשקל הישן לא ערך , לכן היום על הגרעון מטילים מיסים ולא מדפיסים כסף

אם ניקח את ההקצנה של שנות השמונים אינפלציה גבוהה , ריבית מטורפת , חברות הפסיקו להשקיע בתהליכי יצור והשקיעו את הונם באפיקים הוניים ליצור רווחים במקום להרוויח מעבודה ןעןד משהו לגבי המניות

יש שטוענים שבישראל עליות הריבית בעבר היו צריכים לגרום לירידות אך מאחר שהיו השפעות של גורמים אחרים כמו תוכניות כלכליות וכד' שהיו חזקות מהעלאת הריבית אז זה נטרל את השפעת עליית הריבית לגבי מניות

בניגוד לשוק האגח שם ההשפעה מיידית

נכתב על ידי קובי, בברכה.

ןעןד משהו לגבי המניות

יש שטוענים שבישראל עליות הריבית בעבר היו צריכים לגרום לירידות אך מאחר שהיו השפעות של גורמים אחרים כמו תוכניות כלכליות וכד' שהיו חזקות מהעלאת הריבית אז זה נטרל את השפעת עליית הריבית לגבי מניות

בניגוד לשוק האגח שם ההשפעה מיידית

לא בדקתי את זה , צריך גרף עם ריבית ועם אחד ממדדי הבורסה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות