x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: מס על קרנות השתלמות - יקרה לדעתכם? ועוד שאלה על מלחמת המטבעות

מס על קרנות השתלמות - יקרה לדעתכם? ועוד שאלה על מלחמת המטבעות

לא מצאתי התייחסות לגבי מס על קרנות השתלמות
    אם יש, אז אשמח לקבל לינק, אם אין אז -

האם לדעתכם יתחילו למסות את קרנות ההשתלמות?
    האם יורידו את התקרה? או ימסו את הרווחים? או כל מיני שטנצים אחרים?
    מה דעתכם?

ושאלה נוספת לגבי מלחמת המטבעות -
    אני קורא לאחרונה שמדברים על זה שיפן החלה לשפוך כסף ולהחליש את המטבע שלה (גם שחקן כתב על זה בסקירות שלו מזמן וחזה זאת, וגם סורוס (אם אני זוכר נכון) הרוויח מזה מליארד דולר לאחרונה, או משהו כזה)

אני לא מבין למה "נטפלים" ליפן כרגע. האם ארה"ב ואירופה לא עושות זאת בעצמן? (כבר כמה שנים..)
    (וכמובן גם פישר - בקניות הדולרים ?)
    אז מה ההבדל?

תודה רבה!

שלום ליסט,

בקשר למלחמת המטבעות.
    אך אחד לא "נטפל" ליפן.
    כל העולם נמצא במלחמת מטבעות, וכל מדינה רוצה לפחת את המטבע שלה כדי להיות יותר תחרותית ואטרקטיבית בייצוא.
    מי שהוא בעצם המלך של כל מהלך "סמירטוט" המטבע הוא ללא ספק ברננקי.
    ברננקי לא מפספס אף רגע ואף הזדמנות כדי לסמרטט את הדולר מסיבותיו הוא.
    דווקא באירופה יש בעיה טכנית- הבנק המרכזי שם לא יכול להדפיס כסף ולכן הם דווקא נשארו מאחור בכל המלחמה הזאת.
    במוקדם או במאוחר, כשהמטבע שלהם יהיה מספיק חזק כדי שהם ירגישו את הפגיעה, גם הם יבינו שהם צריכים "לסמרטט" את המטבע שלהם.
    הבעיה היא שאצלם כל החלטה צריכה לעבור אצל יותר מדי גורמים, והכל הולך הרבה יותר קשה ולאט.

נחיה ונראה...

לילה טוב

http://www.themarker.com/markets/1.1922438

בנושא מס על קרנות ההשתלמות, זה אכן נמצא על סדר היום של האוצר, ביחד עם עוד כל מיני הצעות לקיצוצים ע"מ להקטין את הגירעון התופח.
    בשלב זה האוצר מעלה רעיונות מכל הסוגים כדי שיוכל לבחור מתוכם את הקיצוצים המתאימים שיופיעו בתקציב לאחר הרכבת הממשלה.
    כמובן שלכל הרכב אפשרי של קואליציה יתאימו קיצוצים אחרים (אם לפיד יהיה בקואליציה אז הסבירות למיסוי קרנות ההשתלמות תהיה נמוכה יותר מאשר בקואליציה מבוססת חרדים - זו דעתי האישית לפחות).
    אם בכל זאת מיסוי הקרנות יעבור את המשוכה הראשונה (הרכב הקואליציה), תגיע המשוכה השניה שהיא ההסתדרות. עופר עיני לא יוותר בקלות לממשלה, במיוחד שבמקביל יהיו עוד קיצוצים "ומכות כואבות" בתקציב המתוכנן.
    בקיצור, הדרך למיסוי על קרנות ההשתלמות עוד ארוכה ומפותלת.

נטפלים ליפן בגלל שהם הכריזו על זה בריש גלי, וכלשונם: "נדפיס עד אין סוף".
    כל עוד אתה מדפיס ולא מכריז בריש גלי מותר לך...
    מזכיר לי בדיחה, אחד ראה גנב משתחל מבנין עם שלל, וצעק לו גנב, הוא הוריד את שללו והתחיל להכות אותו, אז הוא שאל אותו האם לך מותר לגנוב, ועלי נאסר לומר את זה?...
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

בנוגע למלחמת המטבעות קיבלת לדעתי תשובות מדויקות.
    ביחס לקרנות ההשתלמות, קרוב לוודאי שזה לא יתרחש לבסוף אלא זה יותר סיפתח למשא ומתן עתידי בין
    האוצר וההתסדרות. לא בשל ההגיון או לאו למסות את הקרנות אלא מהטעם הפשוט שהמיסוי שלהם יכניס
    כ 400 מליון ש"ח בלבד בשנה הראשונה וסכום הולך ופוחת לאחר מכן. ביטול הטבת המע"מ לאילת לשם
    השוואה תכניס לקופת המדינה כ 250 מליון ש"ח עקביים בשנה וכיוון שמדובר על "כסף קטן" בגרעון יחפשו
    צעדים משמעותיים פי כמה.

תודה רבה לכל העונים!
    אז בעצם ניתן לאמר שמלחמת המטבעות כבר בעיצומה .
    לא ברור לי למה באירופה זה שונה. גם דראגי אמר שיעשה ככל שידרש, אז מה הוא יכול לעשות?
    ומאיפה יש בכלל לקרן המטבע מאות מליארדים להלוות לPIIGS ?
    אני לא מבין למה זה נחשב שונה.

בנוגע לקרנות ההשתלמות - אם ימסו, זה נראה לי כמו ירייה ברגל של הנדלן כי חלק גדול מהכסף ילך לשם, ולכן זו עוד סיבה לא למסות. . בכל מקרה שמח לשמוע שהרב חושבים שלא ימסו בסופו של דבר.

ציטוט פורסם במקור על ידי ליסט צפה בהודעה
    אז בעצם ניתן לאמר שמלחמת המטבעות כבר בעיצומה .
    ברור שכך,
    ארה"ב = QE1, QE2, QE3, QE4 שהאחרונה עומדת על סך של 85 מליארד דולר לחודש, עד מתי ?.. עד שהאבטלה תרד ל6.5 אחוז, מתי זה יקרה ? מתי שהמסלפים את הנתונים הללו יחליטו שמספיק ...
    בקשר לארה"ב יש תנאי מסויים שלא יעבור X אחוז של אינפלציה, האם זה יקרה ? ... לא חושב, בזמנים הללו שכל הנתונים של היומן הכלכלי מסולפת על ידי חשבונאות מתמטית, אני לא חושב שיש בעיה לנתר זאת...

גוש האירו = Long Term Refinancing Operation מה שנקרא LTRO

יפן = נדפיס עד אין סוף וכו', כאמור

בריטניה = Asset Purchase Facility או בקיצור AFP על סך של 375 מליארד פאונד אנגלי

שוויץ = הצמדה לאירו

וגם מדינה קטנה כמו ניו זילנד = חדשות טריות של הלילה: RBNZ's Wheeler says NZD is overvalued and RBNZ ready to intervene in currency if needed

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000823157

לא ברור לי למה באירופה זה שונה. גם דראגי אמר שיעשה ככל שידרש, אז מה הוא יכול לעשות?
    בגוש האירו המצב קצת שונה, מכיוון שהבנק המרכזי של הגוש (להלן ה-ECB) הוא חסר שינים, וכל מה שצריך להעביר שמה צריך לעבור מנגנון מסובך של קובעי המדיניות השונים, לכן נושא ההדפסות (למרות שמרחפת באויר) קצת קשה לביצוע, אבל לא אתפלא אם זה יקרה בסופו של דבר.
    בגוש האירו המצב קצת מסובך יותר גם מבחינת קובעי המדיניות, היות ולמדינות החלשות טוב יותר אירו חלש, לעומת זאת, גרמניה מעדיפה אירו חזק. (עד כמה חזק ? קשה לומר.)

ומאיפה יש בכלל לקרן המטבע מאות מליארדים להלוות לPIIGS ?
    כל הכסף מגיע מתרומות של מדינות כמו גרמניה ספרד וכו'
    נערך לאחרונה על ידי אבי1, 20.02.2013 בשעה 18:09

ואז ראתה ה-RBA שהמדינה הקטנטונת ניו זילנד הצליחה לעורר מהומה ולהחליש את המטבע שלה, והחליטה להפריח בלון ניסוי גם כן.

RBA Governor Stevens says that the Australian dollar is 'too high' but not so overvalued that it would justify major intervention. (Feb 21, 22:45) i

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות