x

עמוד 5 מתוך 43 ראשוןראשון ... 3456715 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 41 עד 50 מתוך 423

נושא: אידיבי אחזקות - הסדר

מצד אחד, אחזקות לא עומדת כיום בהתחיבויותיה כלפי נושיה, ומצד שני הנכס היחידי שלה הוא פיתוח. תסביר לי מה עומד בפני הנושים (מחזיקי האגח והבנקים) להשתלט על פיתוח?

מנגד, לפיתוח אין עילה להעמדה לפרעון מיידי משום שכל החובות כפי הנושים שולמו. זו הסיבה שבלנק רוצה לרתום את אחזקות למסע ההשתלטות שלו על פיתוח, תוך מתן תמורה נבזית לאחזקות על שתגיש לו את פיתוח על מגש של כסף.

אני לא בטוח שהבנתי את השאלה.

אני חוזר שנית על שכתבתי, אבל במשפט שונה - כאשר אחזקות נכנסת להקפאת הליכים, זה מקפיץ טריגרים בהסכמי ההלוואות של פיתוח (גם דיסקונט השקעות ולמעשה הכל הפרמידה) ומאפשר לבנקים להעמיד את ההלוואות בפיתוח / דיסוקנט וכו לפרעון מיידי . מכיוון שהחברות לא מסוגלות לשלם הכל היום ומייד - הן חדלות פרעון אף הן וכך הנושים משתלטים עליהם.

אם זה קורה - נושי אחזקות, שהתחילו התהליך, נשארים עם כלום

אם מה שאתה אומר נכון... גם התכנית של בלנק תקרוס מייד

במידה וישנם טריגרים בהלוואות הבנקאיות אז דסק"ש חדלת פרעון ולכן שייכת לנושיה כך שנושי פיתוח נותרים ללא כלום
    בנוסף, כלל ביטוח יכולה לעבור את אותו תהליך במקרה הגרוע ובמקרה הפחות גרוע לעבור לנאמנות זמנית עד לאישור הפיקוח על הביטוח להעברת השליטה לקרן יורק.

יורק נראים מעט לחוצים... הם יורים לכל הכיוונים וכעת הם טוענים שגם דסק"ש חדלת פרעון.... נו באמת...
    נערך לאחרונה על ידי kelazar, 13.02.2013 בשעה 19:25

צריך לעשות הבחנה בין העובדה שהבנק רשאי להעמיד את ההלוואה לפרעון מיידי לבין האם הוא יעשה זאת - הבנק לא יכול להתנהג באופן דורסני שגורם נזקים לחברה סתם כך כי "מותר לו".

בפיתוח המצב קשה - די לקרוא את דוח מעלות - אם הבנק יחליט לנקוט צעדים להגן על החוב ששייך לו לאור כניסת הבעלים של פיתוח (אחזקות) להקפאת תהליכים - אי אפשר יהיה לבוא אליו בטענות.

בדיסקונט / כור / כלל ביטוח המצב שונה - החברות יחסית איתנות פיננסים והבנק לא ינקוט צעדים שירעו את מצב החברה.

התוכנית של בלנק היא להמיר חוב של אגח למניות ולהשאיר את המימון הבנקאי כפי שהוא - הבנקים לא יתנגדו לכך - זה משפר את מצבם. הבעיה היא "חלוקת השלל" - מניות פיתוח.

הטענה של בלנק לגבי דיסקונט קשורה לתוכנית למכירת כלל ביטוח לכור - הרי אם העיסקה תיתבצע, לבלנק נגמרה התחמושת בנסיון ההשתלטות על פיתוח והוא נשאר עם אגח וממתין לפדיון כמו כולם....

טקטית, לנושי אחזקות כדאי לתמוך ולקדם את עיסקת מכירת כלל ביטוח לכור - כך ינתן פתרון לפיתוח ואז שיבקשו הקפאת הליכים לאחזקות - הם משתלטים על הפרמידה

אך מכיוון שאינני חושב שהמכירה תצא לפועל , אין מה לחכות....

ההצעה האחרונה של אחזקות

דנקנר הניח את ההצעה האחרונה על השולחן. יותר מזה לדעתי הוא לא יכול / רוצה.

סה"כ הוסיף עוד 50 מליון להזרמה עוד ולתשלום היום, עוד 5% מהבעלות על פיתוח (סה"כ 15%) אך מצד שני סדרת האג"ח החדשה שתונפק למחזיקי האג"ח תפחת מ-1.4 מיליארד שקל ל-1.25 מיליארד שקל, והריבית תעלה מ-4% ריאלי לרמה של 4.5%

כלומר השיפור לא ממש מהותי .

עכשיו הנציגות צריכה להחליט כמה סיכון היא מוכנה לשאת -

להסכים להצעת דנקנר - לקבל כסף ומניות היום , בתמורה לתספורת ולקוות ששארית החוב תשולם - דנקנר יתמודד עם נושי פיתוח -ויתכן ויפסיד אז מפסידים הכל
    לא להסכים ולנסות להגיע להסכם עם נושי פיתוח - שיודעים את התמורה שהציע דנקנר ויציעו פחות, רק יטענו שזה "כסף בטוח"

פרקטית - הייתי הולך שוב למומ עם נושי פיתוח - אך לא רק עם הנציגות אלא מנסה לשוחח עם כולם - האינטרסים של המוסדיים בארץ שונים משל יורק בגלל החזקות צולבות - תוציא את יורק מהתמונה ויתכן וניתן להגיע להסכמה סבירה .

הדילמה לא פשוטה.

מה לגבי 100% מהחברה, ומחיקת כל החוב?
    הבנקים יהיו אקסטטים לדעתי.
    החברה החדשה תקבל דירוג אשראי מצויין וכו וכו.

אם דנקנר ירצה הוא יוכל לקנות את המניות אחרי שלקחו לו את החברה - אם הוא יציע יותר מהמחיר בשוק.

יש אפשרות להשיג תוצאה כזאת או שבעלי חוב יכולים רק לפרק את העסק ולא לקחת את המפתחות?
    סה"כ אחזקות היא חברה שלא עושה כלום, עדיף להעיף את כל המנהלים בשכר גבוה שלא יגמרו את הנכסים.
    אני בכלל לא מבין למה לקבל הסדר שדנקנר מציע, האיש ישר כמו ספירלה.
    ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    דנקנר הניח את ההצעה האחרונה על השולחן. יותר מזה לדעתי הוא לא יכול / רוצה.

סה"כ הוסיף עוד 50 מליון להזרמה עוד ולתשלום היום, עוד 5% מהבעלות על פיתוח (סה"כ 15%) אך מצד שני סדרת האג"ח החדשה שתונפק למחזיקי האג"ח תפחת מ-1.4 מיליארד שקל ל-1.25 מיליארד שקל, והריבית תעלה מ-4% ריאלי לרמה של 4.5%

כלומר השיפור לא ממש מהותי .

עכשיו הנציגות צריכה להחליט כמה סיכון היא מוכנה לשאת -

להסכים להצעת דנקנר - לקבל כסף ומניות היום , בתמורה לתספורת ולקוות ששארית החוב תשולם - דנקנר יתמודד עם נושי פיתוח -ויתכן ויפסיד אז מפסידים הכל
    לא להסכים ולנסות להגיע להסכם עם נושי פיתוח - שיודעים את התמורה שהציע דנקנר ויציעו פחות, רק יטענו שזה "כסף בטוח"

פרקטית - הייתי הולך שוב למומ עם נושי פיתוח - אך לא רק עם הנציגות אלא מנסה לשוחח עם כולם - האינטרסים של המוסדיים בארץ שונים משל יורק בגלל החזקות צולבות - תוציא את יורק מהתמונה ויתכן וניתן להגיע להסכמה סבירה .

הדילמה לא פשוטה.

אני עדיין חושב שזאת לא ההצעה האחרונה,
    בכל מקרה לפי ההצעה החדשה 200M שקלים יכנסו במזומן, ועוד 110 בהמשך
    1.25G אגח חדשות
    ו15% מהמניות של אחזקות
    לפי ההצעה החדשה, אם כל הכסף בקופה יחולק (400M) החבילה שווה כ40 אגורות
    ושוב, כמובן שלדעתי, דנקנר יעלה עוד את ההצעה ב50-100 מיליון לערך

ציטוט פורסם במקור על ידי rinmat צפה בהודעה
    אני עדיין חושב שזאת לא ההצעה האחרונה,
    בכל מקרה לפי ההצעה החדשה 200M שקלים יכנסו במזומן, ועוד 110 בהמשך
    1.25G אגח חדשות
    ו15% מהמניות של אחזקות
    לפי ההצעה החדשה, אם כל הכסף בקופה יחולק (400M) החבילה שווה כ40 אגורות
    ושוב, כמובן שלדעתי, דנקנר יעלה עוד את ההצעה ב50-100 מיליון לערך
    דנקנר צריך ללכת - אם כל הכבוד הוא לא מוסיף כלום.

כל זמן שדנקנר וקרן יורק בתמונה הסיכויים לנושי אחזקות יכול רק להשתפר.
    החשש שלו מהשתלטות על פיתוח ע"י יורק מדרבן אותו לשפר הצעה ולהגיע להסכמה עם נושי אחזקות.
    לכן הוא ימשיך לשפר ההצע עד שיקבלו אותה או שיפסיד כל הפירמידה שבנה.

הי rinmat -
    לא בטוח שהבנתי את החישוב (של ה 40 אגורות). על איזה מהאג"חים זה? ד' בחישוב גס נותן פחות מ 30 אגורות (המזומן בלבד).
    לפי איזה ערך שערכת את האג"ח החדש והמניות?

תודה!

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות