x

עמוד 4 מתוך 5 ראשוןראשון ... 2345 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 31 עד 40 מתוך 46

נושא: אידיבי פיתוח - אגחים / הורדת דרוג

"פניני" יואב ערמוני - חבר נציגות אידיבי אחזקות

יואב ערמוני, מנהל קרן הפנסיה גלעד וחבר נציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות אמר על המהלך אותו ביצעו מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי פיתוח כשפנו לבית המשפט י כי "הבקשה שלהם משוללת יסוד. אם זה היה נכון רואי החשבון היו מצמידים עסק חי לדוחות של אי.די.בי פיתוח אבל הם לא עשו זאת... "

כלומר ערמוני אומר שרק אם רואי החשבון מצמידים הערת עסק חי אז צריך להתחיל לדבר על הסדר.

זו הרמה המקצועית של מנהלי כסף ציבורי בישראל וחברי נציגות שמייצגים 1.7 מליארד ש"ח חוב לחברה חדלת פרעון.

זו פשוט בושה וחרפה.

אדון ערמוני -האם שאפריקה ישראל פנתה לבית המשפט , היתה הערת עסק חי? - חד משמעית לא . אתה יודע מתי הוצמדה לאפריקה הערת עסק חי? - רק 3 חודשים אחרי שהחלו המגעים להסדר!

קראת את פסקי הדין של אלשיך בפרשת אפריקה? - כנראה שלא.

אם הייתה קורא , ואולי שואל שיסבירו לך , הייתה לומד שעפ"י אלשייך חדלות פרעון זה לא רגע, זה תהליך.

אפריקה ישראל שיכנעה את בית המשפט שלמרות שיש לה נכסף לשלם את האגחים הקצרים , זו תהיה העדפת נושים כי בסופו של דבר, עוד שנתיים שלש, החברה תיוותר ללא נכסים אך עם חובות ולכן אין זה סביר כי החברה תפלה בין נושיה .

אגב, גיא גיסין שמגיש עכשיו את התביעה בפיתוח ייצג את אגח ט' הקצרה של אפריקה והתעקש כי אפריקה רשאית לשלם - ולא הצליח לשכנע את בית המשפט. הוא כנראה הפנים טוב טוב את הנושא ועכשיו, באותה סיטואציה , הוא טוען הפוך - שאכן צריך להפסיק לשלם ולהצחיל בהסדר

אדון ערמוני הנכבב, הוכחת שאין לך מושג , אנא עשה לנו טובה ותתפטר מהנציגות כי אתה רק גורם נזק.

דעתי שלפיתוח יש קייס לא רע - כתובה כאן שחור על גבי לבן. התאוריה שלך שהבקשה משוללת יסוד מתועדת גם כן.

אל דאגה, עוד מספר חודשים נחזור ונבקר את התחזיות ונראה מה היה .

השאלה היחידה - האם שיתברר שטעיתה טעות גסה - המעסיק שלך יתן את הדין על הרשלנות הפושעת של שליחת אדם שאינו מקצועי לנציגות?

אתם שם בקרן פנסיה גלעד - אם נציגכם התרשל, אתם תשלמו - ימצא עו"ד שיגיש תביעה יצוגית. ראו הוזהרתם.
    נערך לאחרונה על ידי tby, 19.04.2013 בשעה 21:01

ההבדל בין אפריקה לפיתוח, זה ששם החברה (אפריקה) התעקשה ללכת להסדר, ובגלל זה נכפה ההסדר, כאן המצב הפוך, בעלי החוב דורשים הסדר, והחברה טוענת שהם יכולים לשלם, גיא גיסין הוא עורך דין שהולך בעקבות מי שמשלם והוא מייצג את הנציגות התוקפנית בפיתוח, אתה כל כך בטוח שלנציגות בפיתוח יש קייס, ואני אומר לך שאין להם, אז הצדדים ייפגשו בבית המשפט ונראה מה יקרה, רק שתדע, שבבית המשפט לא מקשיבים לפופוליזם.
    בכל מקרה, רציתי לשאול אותך לצורך פיתוח הדיון על ההסדר בפיתוח, לפי איזה שווי בפיתוח אתה חושב שצריך להמיר את החוב, 1G, 2G, 3G?

לדעתי יש צורך להבדיל בין הקומות השונות בפירמידה. מי יהיה בעלי המניות באי די בי אחזקות בנק לאומי או גנדן זה כבר פחות מעניין (או הזמן שבו זה היה מעניין חלף)....לדעתי האישית אלשטיין לא ישקיע (אין שום הגיון כלכלי בהשקעה הזאת ולפי ההתנהגות גם אם ההשקעה היא חברית אז אני לא רואה פה חיבור). ההשקעה המתוכננת של אלשטיין הייתה אמורה לתת לו תמורת 100M$ שליטה ב15% בלבד מIDB אחזקות (30% מגנדן שמחזיקה 50% מאידיבי אחזקות). אם הוא מוכן לשים 100$ על 15% מאחזקות אולי לפי אותו הגיון כלכלי הוא יהיה מוכן לשים 200$ ולקבל כמעט 100% מאחזקות...
    100$ M דולר לקנות מלאומי את 50% ממניות אחזקות שנלקחו מגנדן (אני בטוח שבנק לאומי יהיה מוכן לעסקה שמחזירה 80% מהחוב ומורידה ממנו את הטיפול הלא נעים בכל הקשור לפירוק IDB אחזקות) + הזרמה של 100M$ בעבור הנפקת מניות ודילול בעלי מניות קיימים + מניות שילכו לנושים בתמורה לויתור על חלק מהחוב ופריסה מחדש. זה עסקה הרבה יותר משתלמת לאלשטיין.....אם הוא עדיין רוצה רק לשים 100M$....אז שיקנה מבנק לאומי 15% ממניות IDB אחזקות ב30M$ ויזרים 70M$ לאחזקות בדומה להסדר המקורי....כיוון שאף אחד מהאלטרנטיבות האלה לא נראיית ריאלית, נראה שהסיבה היחידה שבה אלשטיין משקיע בקבוצה הוא בשל נוחי...אם כי גם פה אם היה חבר שבה לעזרה אז היה משקיע כבר ומסיים את הסאגה...אבל אלשטיין נראה כמי שמקבל רגליים קרות פתאום... אם הכול היה סגור וגמור והעסקה קיימת למה דנקנר צריך לנסוע לארגנטינה, אי אפשר להרים טלפון? אם יש שיתוף פעולה ביניהם אז לא ברורה לי הבהילות בנסיעה, מה נוחי יעשה בארגנטינה שאי אפשר לעשות בטלפון הרי הדמויות המדוברות כבר דברו, התכתבו וקראו חומר על אידיבי שלא ברור לי איזה מידע מפתיע נשאר לשלוף....בקיצור בקומה של אידיבי אחזקות מגיעים לMONEY TIME או שאלשטיין שם השבוע כסף בגנדן מרגיע את לאומי ואת נושי אחזקות או שעוד שבוע (במובן המטפורי) אנחנו עם בעלי שליטה שהם בנק לאומי באחזקות.

בתסריט שבנק לאומי נהיה בעלי אחזקות - אפשר לפתח מספר תסריטים, אני לא מאמין שהבנק ירצה לעמוד מול הנושים (ראינו כמה הוא פגיע לדימוי בעיתונות) ולכן לי יותר הגיוני שבנק לאומי או יציע למכור למי שהוא 100% ממניות אחזקות ב200-300 מיליון שח (כמובן שאותו קונה יצטרך גם להזרים כסף לחברה אחרת היא תגיע מהר מאוד לפירוק)....ואם זה לא מצליח אני חושב שגם בלאומי הפנימו שהם יאבדו את השליטה באחזקות. וישאר רק עם הערבויות אחרות של גנדן (אם יש כאלה)....

התסריט ההגיוני מבחינתי זה שאלשטיין לא ישים כסף וגנדן הולכת לפירוק וסיכוי גבוה גם אידיבי תגיע לפירוק. משמעות הפירוק ברורה 10% מהחוב יוחזר + 100% ממניות פיתוח.....

ועכשיו נרד קומה באידיבי פיתוח....באידיבי פיתוח המצב מורכב יותר וכפי שנכתב בפורום דורש הכרעה משפטית...האם החברה חדלת פרעון או לא. כשבית המשפט יצטרך לבחון שוב אם חברה חדלת פרעון ברגע או בתהליך. אם ברגע אז לא כרגע החברה לא חדלה פרעון ואם בתהליך אז כן החברה חדלה פרעון כיוון שהיא מוכרת נכסים שגורמים בסבירות גבוה שלא להחזיר חוב בינוני-ארוך....איפה עובר הגבול בין שני ההגדרות בית המשפט יכריע ואולי זה יהיה תקדים משפטי מעניין למקרה שבו החברה טוענת שהיא לא חדלה פרעון אם כי מוכרת נכסים שגורמים לבעיה עתידית בהחזר החוב וטוענת שבעתיד אלוהים גדול ועכשיו יש לה כסף לשלם... אולי הגיע הזמן שתהיה הכרעה כזאת, סביב זה בעצם נסוב כל הויכוח בפורום לגבי מצב פיתוח.

אם בית המשפט יכריע שהחברה בהגדרתה בתהליך חדלות פרעון אזיי יכפה הסדר חוב על החברה שבמסגרתו בעלי אגח פיתוח יקבלו את רוב המניות בהתאם להסדר שהוצע בזמנו (אולי לא 5% אלא 10%...כדי לזרז את המשא ומתן) + המרה של חלק מהאגח למניות ודחייה בתשלומים....במקרה זה אני מניח שאידיבי פיתוח תסחר בשווי של כמה מאוד מיליוני שקלים כאופציה על הקבוצה ואז בעלי אחזקות יראו עוד כ5-10% מהחוב כלומר במצב זה אחזקות תגיע ל20%~ מהחוב (או 24-18 אגורות באגח ד)...במקרה שבו בית המשפט יגיד שהחברה בסדר גמור נראה המשך מימושים כדי להמשיך לשלם את החוב עד שיגמר הכסף ואז ניפגש בבית משפט לפירוק...רק שבעלי אחזקות ישארו עם 10% + 100% מפיתוח ששווה ל0. לכן אני גם מחזיק בדיעה שעדיף הסדר עכשיו בפיתוח כדי להציל מה שאפשר לנושי אחזקות או לבעלי המניות החדשים של אחזקות עם יסכימו להזרים כסף.

ואם נרד קומה לדיסקונט השקעות... כפי הנראה כל הקבוצה תרעד בימים הקרובים...אני מאמין שהמניות של דיסקונט יזרקו (וגם האגח אם כי במידה מופחתת)...לדעתי למרות הסערה בבורסה הרעידות בקומות העליונות לא ישפיעו לרעה בסופו של יום על דיסקונט השקעות...ההיפך אם כבר הוא הנכון....במקרה של פירוק בפיתוח (לא מאמין שעל הפרק) הקרנות ישתלטו על דיסקונט השקעות מה שלדעתי רק ישפר את מצבה...במקרה של הסדר בפיתוח יפסקו המכירות וינתן זמן להרגיע את הקבוצה....ולכן שם ההזדמניות האמיתית. (לא באגחי אידיבי אחזקות שקרוב מאוד לערכו הכלכלי במקרה הטוב ולא רחוק משווי הכלכלי במקרה הרע, באגח פיתוח יש אולי הזדמנות אבל לא ענקית כמו בדיסקונט). אם המכירות יהיו מאוד חזקות בימים הקרובים לדעתי עדיף יהיה לבחון קניה של מניות דיסקונט השקעות על כל קומה אחרת בשרשרת....

אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך כלשהם.

רק שתדע, שבבית המשפט לא מקשיבים לפופוליזם.
    אין כאן פופוליזם , ראה מ RH כתב :

דנקנר חייב למכור את כלל ביטוח עד דוחות רבעון 2. הוא כבר דחה הצעה במעט מעל מחיר השוק, אבל אם לא תהיה לו ברירה, הוא ייקח מה שאפשר.
    זה מעיד על מכירה בלחץ של נכס מרכזי.

תוסיף לזה המכירה של יתרת כלל תעשיות מתחת למחיר העיסקה עם בוטלניק , מכירת מניות סלקום בשפל , דוח הדרוג האחרון והשווי הנכסי השלילי - לא יהיה קשה לשכנע את בית המשפט שיש להגן על הנושים וראוי להכנס להסדר חוב.

לדעתי , כל הדיון אם יש קייס או אין קייס הפך להיות תאורטי מכיוון שאם הבנקים מפרקים את גנדן , מה יעשו נושי אחזקות? יפנו לבית משפט להגן על נכסיהם - פיתוח.

מה שלא רצו לעשות לפני 4 חודשים, יעשו היום - האינטרס של נושי אחזקות זה הסדר בפיתוח שיבטיח להם השבחה עתידית - ולכן לא תהיה בכלל התנגדות מצד בעלי מניות פיתוח (נושי אחזקות) להסדר בפיתוח . כפי שאני טוען כל העת - המרוויחים הגדולים של הסדר בפיתוח הם נושי אחזקות.

לגבי שאלתך - תראה את מודל ההסדר שאני הצעתי - הוא די מיתר את הצורך בקביעת שווי המרת חוב היום כגורם דומיננטי בעיסקה -

פיצוי במניות
    הגישה צריכה להיות 0 תספורת – יש לתת מניות בהיקף שיחד עם שווי יתר הניירות שנושי פיתוח יקבלו יתן להם שווי משמעותי יותר גבוה מהמחיר הסחיר של חוב פיתוח היום

כלומר יש כאן משוואה עם מספר פרמטרים, שכמות המניות זה מספר מאזן - מצד אחד - שווי השוק הסחיר של החוב החדש והמספר המאזן - אומדן השווי הסחיר של מניות פיתוח בהינתן היקף החוב שנותר.

אם אני צריך להעריך אני מניח שההסדר יהיה מורכב, בדומה להסדר באפריקה , מהאלמנטים הבאים:
    1. הבנקים בפיתוח יאריכו משמעותית את תקופת ההלוואות , ויוותרו על הדרישה שלא לבצע רכישות עצמיות וכן יוותרו על דרישות נוספות שיאפשרו להנהלה החדשה של פיתוח , שנשלטת ע"י המוסדיים, יותר גמישות פיננסית
    2. האגח הקצרות של פיתוח יפרסו לטווח יותר ארוך וחלקם יומר למכשירי חוב אחרים (אגח להמרה, מניות בכורה)
    3. האגח הארוכות של פיתוח יוחלפו במכשירי חוב חדשים , מניות פיתוח ואולי אפילו מניות של חברות בנות

בסה"כ אני חושב שנושי פיתוח יחזיקו כ 20% ממניות פיתוח + 10% מאחזקות פיתוח בבנות - זה יוריד משמעותית את מינוף פיתוח , יוריד את לחץ המימושים ויעביר את החברה להון עצמי חיובי - שיאפשר תשלום דוידנדים כשיהיה תזרים חופשי

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    בסה"כ אני חושב שנושי פיתוח יחזיקו כ 20% ממניות פיתוח + 10% מאחזקות פיתוח בבנות - זה יוריד משמעותית את מינוף פיתוח , יוריד את לחץ המימושים ויעביר את החברה להון עצמי חיובי - שיאפשר תשלום דוידנדים כשיהיה תזרים חופשי
    השווי כן חשוב, נושי פיתוח יחזיקו כ20% ממניות פיתוח, האם זה תמורת 1G חוב אגח? או 100M?
    10% מאחזקות פיתוח בבנות, לפי מה ייקבע היחס? לפי השווי שוק? או השווי בספרים?
    ברגע שתתן להערכתך שווי ליחס ההמרה, ההסדר יהיה יותר ברור, ונוכל לחשב אם הוא שווה כלכלית.

נוכל לחשב אם הוא שווה כלכלית.
    שווה כלכלית למי? לנושי פיתוח? לנושי אחזקות?

אם ישלמו לי לבנות הסדר, אשמח לשהשקיע בזה זמן, אבל עכשיו , מה התועלת שתצמח מזה?

נושי פיתוח מנצלים את ההמולה ופונים לבית המשפט לכפות תכנית הבראה, חבל רק שלא פורסם מה תכנית ההבראה,
    מי שהולך לאכול אותה זה מחזיקי האג''ח שאמורים לקבל את הכסף ביוני, שעכשיו כמו באחזקות הכסף ישב בצד עד שיסיימו את הסאגה בבית המשפט, עכשיו נראה מה בית המשפט יחליט.

ציטוט פורסם במקור על ידי rinmat צפה בהודעה
    חבל רק שלא פורסם מה תכנית ההבראה,
    על-פי תוכנית ההבראה המוצעת, "סך של כ-55% מהחוב כלפי הנושים יומר למלוא הון המניות של החברה. כנגד יתרת החוב שלא תומר להון (כ- 45%), תוקצה למחזיקים סדרת אג"ח חדשה אחת, הנושאת ריבית

שנתית בשיעור של 7%, אשר תיפרע בין השנים 2019-2020, בתשלומים חצי שנתיים".

http://www1.bizportal.co.il/article/357464

נושי פיתוח מוכרים את עצמם בזול, מחיקה של 3.3 מיליארד שקל תמורת 55% ממניות פיתוח, הרי רק מכירה של כלל ביטוח בפרמיה יפה תסגור את שאר החוב, אז למה לחכות ל2019? למה את התכנית הזאת לא הציעו לנושי אחזקות?
    .
    נערך לאחרונה על ידי rinmat, 21.04.2013 בשעה 17:05

אם אני בנציגות אחזקות ונושי פיתוח מוחקים 55% מהחוב תמורת 3.3 מיליארד ונושי אחזקות מקבלים 45% מפיתוח
    תקרא שוב את תוכנית ההבראה, הכוונה היא לנשל את אחזקות לחלוטין.

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות