x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: מניית רמי לוי

מניית רמי לוי

שבת שלום לכולם,
    כן גם אני הצטרפתי לאתר בעקבות הכתבה בגלובס ונראה לי שסוף סוף מצאתי מקום שאפשר להתייעץ על נושאים בצורה נורמלית.
    רציתי לדעת מה דעתכם על המנייה של רמי לוי (סימול רמלי). קניתי את המנייה ב- 5600 והיא אוטוטו 7500, שזה גם מחיר היעד של IBI.
    אפרופו, IBI במקביל להעלאת מחיר היעד גם הפכה את ההמלצה מ"קנייה" ל"נייטרלי".
    האם לדעתכם כדאי לצאת או שיש עוד סיכוי לעליות?
    תודה,

Re: מניית רמי לוי

אני קניתי את המנייה גם ואין לי עניין בנתיים למכור אותה.
    אני רואה את רמי לוי כאיש עסקים מצליח וכל עוד אני לא זקוק לכסף אני ממשיך להחזיק את המנייה.

גם אני קניתי בעקבות ההמלצה כאמור, בינתיים מחכה, בסך הכל אני מאמין בחברה וככל שלא יהיה צורך ממשי בכסף, אין סיבה למכור.

ידידי היקר לקחת 50% לא מספיק? תתחיל לממש לפחות על חלק

כדאי לזכור: חזיר קטן מפטמים חזיר גדול שוחטים

שלום לך
    לדעתי לפי התגובות אל תמכור.
    רמי לוי עוד רחוק מלהיות לבייב יש עוד זמן.
    זו עוד לא מנית המונים. אתה עוד לא חזיר קטן אולי חזיר תינוק.
    מי שקופץ ממניה למניה לא מרוויח. רק מי שנשאר עד שנהיה חזיר בינוני לפני שחיטה.

אני מעוניין לדעת מה שחקן מעו"ף חושב על הירידה ברמי לוי והאם כדאי לממש?

קניתי את המניה לפני כחצי שנה בשער של פחות מ-3,000 בשל המיתון (שהביא למעבר של צרכנים מהרשתות האחרות) ובשל הניהול החכם, אז המחזור היומי הממוצע במניה עמד על כ-100 אלף ש"ח. לאחר שפסגות נכנסה למניה הגדלתי את ההשקעה במניה בציפיה לדוחות משופרים בעקבות פתיחת הסניף ברמת גן והסניף בחיפה, ובעקבות המעבר הצפוי למדד ת"א 100.
    אולם מניתוח הדוח הכספי האחרון החלטתי למכור את כל האחזקות שלי במניה. הרווחים אמנם גדלו ב26% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, אך ברבעון הקודם הרווח עלה יותר מ-40% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת (ההשוואה היא בין הרבעונים מאחר שקיימת עונתיות) כך שעל פניו נראה שקצב הגידול ברווחות אינו נשמר אלא אפילו יורד וזה בגלל התחרות הגוברת מצד שופרסל וקו-אופ שהבינו שעומד לפניהם איום ממשי.
    בנוסף הסתבר שהרשתות הגדולות התחילו לירות בכל התותחים והכריזו בחודש שעבר על הצטרפות להסתדרות - מה שמחיל על עובדי רמי לוי את ההטבות שמקבלים עובדי הרשתות הגדולות, דבר שיפגע ברווחיות החברה ברבעונים הקרובים.
    ונוסיף לזה את העובדה שרמי לוי מתחרה ברשת שמוחזקת ע"י אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בשוק הישראלי, שלו גם השפעה רבה באמצעי התקשורת (באמצעות אחזקה בחלק מהם), העתיד לפתע נראה פחות מבטיח (תראו מה קרה לטיב טעם אחרי תחקירי כלבוטק).
    אם נוסיף לזה, את סוף המיתון, וסקר גלובס שקבע שנאמנות לקוחות רמי לןוי היא הנמוכה ביותר בין הרשתות, יש להניח שלקוחות רבים יחזרו דווקא לקנות ברשתות הגדולות וקצב הצמיחה המפואר של החברה יעצר. בעקבות הניתוח הנ"ל מכרתי את כל האחזקות שלי במניה קצת לאחר פרסום הדוחות הכספיים כשהיא הגיעה לשער של 6,900 יש לציין לאחר שמניה המשיכה לעלות ההצטערתי לרגע שמא מכרתי מוקדם מידי, שכן כפי הנראה כרגע מה שמוביל את המניה זו הפסיכולוגיה, ולא הנתונים הכלכליים, אבל מייד נזכרתי בכלל חשוב שקבעתי לעצמי עלפני שנים רבות לגבי השקעה במניות, שמוכיח את עצמו בכל פעם מחדש- להשקיע אך ורק לפי נתונים כלכליים, אולי בצורה כזו אפשר להפסיד מומנטום חזק כשהפסיכולוגיה היא זו שמניעה את המניה כלפי מעלה, אבל זה מבטיח מניעה מהתרסקות. ותראו מה קרה לאפריקה.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות