x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 20

נושא: סיכום 2012 וצפי לשנת 2013

תודה רבה

מעניין מלמד ומקיף כרגיל

שחקן, תודה רבה על הניתוח, על ההערכות - מורה נבוכים ומבוכים. יישר כוח.

שחקן תודה עבור השקעה הרבה.
    אצטרך לחזור כנראה פעמים נוספות על הכתוב על מנת להבין לעומק את דבריך.

האם תוכל להדגיש את נושא אגח מול מניות.
    אתה חושב כי תהיה קריסה של אגח , האם כולם או רק מדדי תלבונד?
    האם לא תהיה השפעה של קריסת האגח על המניות ?
    לפי הבנתי אם האגחים יקרסו אזי גם המניות.

תודה רבה שחקן,

שאפו על הסיכום ותודה על פרסום הצפי לשנה הקרובה.

סליחה, אבל לטובתנו אני מקווה שהפסימיות שלך לא תתממש במלואה.
    צמיחה נמוכה עם אבטלה עולה ודולר נופל, עלולה להיות מאוד כואבת.

מה שבמיוחד תפס את עיני זה הצפי המעניין הבא "ואנו נראה ירידת מחירים תלולה במחירי הנדלן "

תודה רבה על הכל שחקן, שנה אזרחית טובה ומוצלחת

איזו השקעה.
    תודה שחקן!

תודה שחקן על הסיכום שנה, כמה שאלות ברשותך:

1. כמה זמן לדעתך יוכל הנגיד להמשיך במדיניות הריבית הנמוכה? האם כדאי לקנות אגח"ים ממשלתיים ארוכים כדי לנצל זאת?
    2. למה אתה חושב שבועת הנדל"ן תתפוצץ השנה? אתה מדבר על ירידת מחירים תלולה, כיצד זה יתכן בסביבת ריבית כה נמוכה? (ההיצע פה נמוך בהשוואה לארה"ב שם התפוצצה הבועה בסביבת ריבית נמוכה)
    3. מה דעתך על אמינות הלמ"ס? בשעה שכולם מרגישים את יוקר המחיה מתפרסמים מדדים הזויים ומנותקי מהמציאות
    4. קצת פוליטיקה , כנראה שלא תענה אבל אני חייב לשאול מי מציע(בדגש על מציע, אחרי הבחירות זה סיפור אחר) לדעתך את הפיתרון הנכון ביותר לפירוק הריכוזיות במשק.

תודה רבה שחקן, סקירה מקיפה מסכמת ותמציתית. והכי חשוב מאירת עיניים
    ניזון מפירורים

תודה על הסקירה המקיפה
    מסכימה עם מוטי חסרה השפעת הגז של תמר על המשק
    בקרוב יחתם הסכם גדול נוסף עם החברה לישראל
    האם החברות שישתמשו בגז יוזילו עלויות ובכך תשתפר הרווחיות?
    באיזו מידה?
    לגבי רציו שאלת הנפט עדיין לא ברורה אך קשה לי להאמין שכמות כפולה של גז מאשר בתמר לא תשאב בסופו של דבר ותשאר באדמה
    אם זה יקרה נהייה חייבים להחליף את שמה של ישראל לחלם

Ronenb – הדרך הנוחה ביותר היא השקעה ב ETF. ישנן קרנות החושפות את המשקיע הישראלי לתנודתיות מסוימת ו ETF נותן קורלציה מספיק גבוהה. במידה ואתה רוצה לגוון אתה יכול אף לבחור בסוגי ETF המכילים מספר מדינות (אוסטרליה, הודו וסין) או מדינות דומות (EZA כדוגמה).

מוטי ודנה – לא הבנתי מדוע אתם סבורים שלא נלקחה השפעת הגז על המשק הישראלי. ההשפעה נלקחה גם נלקחה אלא שהנחת האוצר ובנק ישראל מופרכת – משק הגז לא יחולל כאן מהפיכה משמעותית בהיקף הצמיחה, מאחר וחלק ניכר מהמהלך כבר גולם בחודשים החותמים את 2012. לשוק התעסוקה הדבר לא יתרום דבר וסה"כ אני מעריך שחלק הגז יתרום לצמיחה כ 0.2-0.3% ולא מעבר לכך. הקטר היה ויוותר ההייטק והיצוא הקלאסי ובשני המקרים צפויה פגיעה ניכרת.

Miki – האג"ח הוא בועה גדולה מהמניות. לא בהכרח קריסה באגח תוביל לקריסה במניות אבל בהחלט ירידה חדה בראשון תוביל לירידה בשני. אני מתמקד במדדי התלבונד כי הם מייצגים את פעילות הציבור. באגח הזבל פועלים משקיעים יותר מתוחכמים יחסית אבל למשקיע הקצה שאינו מבין באגח הרבה יותר פשוט "לדחוף" תעודת תל בונד מאשר אגח נקודתי ולכן הכוונה היא בראש ובראשונה למדדי התלבונד.

אלפרד – עד החודשים האחרונים הנחתי שתהיה ירידה במחירי הנדלן של 15% ולא מעבר לכך. כשמביטים אל עבר הגזירות הכלכליות וכח הקניה הנשחק אין מנוס מהבנה כי למשקיעים פשוט לא יהא כדאי להיכנס לעניין ולזוגות צעירים פשוט בלתי אפשרי. מעט אינפלציה ותום הורדת הריבית ונראה את תחילת המהלך.

Ofiry

1. הנגיד ימשיך במדיניות הריבית הנמוכה כל עוד לא תהא אינפלציה + ישמר הסטטוס קוו באירופה וארה"ב. איני צופה שינוי במי מהשניים ברבעון הקרוב.
    2. סביבת ריבית היא פקטור אחד וכח קניה הוא פקטור אחר ומשמעותי יותר. משקיעים הרוכשים כעת דירה זוכים ל 4-5% במקרה הטוב (מרכז אפילו פחות). יש אפיקים אחרים בתשואה דומה שלא דורשים את רמת הסיכון בנדלן ולכן הם ימנעו מכך. ביחס לרוכשי דירה למגורים – הדירה פשוט הולכת ומתרחקת אז הם לא רלוטניים כך או כך.
    3. התייחסתי לאמינות הלמס לא פעם, ובהרחבה לפני חודש. כשניתנת לך האפשרות לשייך מהלך שנתי בחודש בודד (הוזלת חינוך לגיל הרך), ולשנות אחוזי מרכיב חדשות לבקרים אין שום משמעות ללמ"ס. הם ימשיכו להתיחס לדירה בשכירות ולא בקניה ועולם כמנהגו ינהג.
    4. לא ראיתי אף מפלגה עם פתרון כלכלי ריאלי ובכל מקרה לא הייתי מתיחס להצהרות לפני הבחירות של מנהיג זה או אחר. פתאום כולם יודעים איך להשיג עוד 30 מיליארד ₪ למשק בלי לקצץ בבטחון ועם תחבורה ציבורית חינם. משעשע ולא מעבר.

דנה – חברות שישתמשו בגז, ביחס לחלק שבו ישתמשו (חברת חשמל לא תעבור לצריכת גז בלבד) יוזילו עלויות בחצי עד שני שליש. אין ספק שהדבר ישפיע על הרווחיות לטובה אלא שמעט מאוד חברות ציבוריות יהיה להן מגע ישיר עם הגז.
    בנוגע לרציו – אם יש נפט אין שאלה. אם יש רק גז שאיבה היא החלק הפשוט. להפוך את הגז לנוזל הוא הליך שמייקר את המחיר ב 25% והובלתו לאירופה/אסיה מייקרת אף היא. אם היה מדובר על מחצב נדיר הרי שאין ספק שלא היתה שאלת כדאיות אבל כשממילא התגלו במהלך השנה האחרונה (בגלל שינוי שיטות אגב) מאגרי גז עצומים וקרובים מישראל הרי שאני לא מוצא הגיון בלשאוב את הגז מלויתן.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות