x

עמוד 1 מתוך 5 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 46

נושא: בי. גי . אי - תמונת מצב

בי. גי . אי - תמונת מצב

החברה היתה עד לאחרונה בבעלות צביקה בירנבויים , אך השליטה בה הועברה לאחרונה למה שמכונה בדוחות "קרן צדקה הולנדית" שמטרתה "צדקה וחלוקת תרומות למוסדות בקהילות יהודיות בעולם". הניהול מזוהה עם תורמים לחב"ד.

החברה נמכרה עפ"י שווי של 150 מש"ח מול שווי שוק נוכחי 40 מש"ח.

לחברה 100 מליון ענ אגח צמוד מדד נושא ריבית בשיעור 5.4%, בשווי פארי של 107 מש"ח. האגח עומד לפרעון ב – 3 תשלומים 30/3/2014-2016 . תשלומי הריבית מבוצעים כל 6 חודשים 30/3, 30/9.

האגח נסחר בשער 80 , תשואה של 22% לפדיון.

הבטחונות לאגח – שיעבוד ראשון ויחיד על 100% מניות חברה נכדה – אלפא (אלפא היום היא חברה עם מזומן + תיק אשראי קטן)

אמות מידה פיננסיות –

- הון עצמי של אלפא יעלה על 120% מיתרת האגח

- יחס הון למאזן ב"סולו" שלא יפחת מ – 30%

לא אכנס לנפתוליה העיסקיים הרבים של החברה, רק אציין שהיא בסיום מימוש רוב נכסיה ולגבי יתרת הנכסים - ולחברה אופציה לחייב את בירנבאום לרוכשם (בגיר+תיק אשראי) בשווי המאזני – 72 מש"ח – מה שנותן שווי ריצפה לנכסים אלו.

לחברה 2 מגזרי פעילות "מופסקים"

- טקסטיל באמצעות בגיר - החברה בקשיים מתמשכים, יתרת ההשקעה של ביגיאי בבגיר כ – 39 מש"ח ומעבר לזה אין התחיבויות נוספות בגיו בגיר והיא אינה מאוחדת בדוחות

- פיננסים באמצעות בנק לפיתוח תעשיה – הבנק הוחזק ע"י חברת בת (אלפא) , אך רוב נכסיו נמכרו תמורת מזומן ותמורות נדחות – המזומן נשאר באלפא

לאחר כל המימושים, המאזן סולו של ביגיאי פשוט למדי –

מזומן 87 מש"ח

נכסים בניכוי התחיבויות של מוחזקות (אלפא ובגיר) - 180 מש"ח, מזה 39 בגיר.

סה"כ 267 מש"ח

חוב – 106 מש"ח – אגח 1

נטן 161 מש"ח

ההון העצמי הוא 123 מש"ח + רווח נדחה 39 מש"ח שמקורו בתמורות עתידיות ממחירת נכסי אלפא = 162

במידה והחברה תממש את האופציה למכור יתרת הנכסים לבירנבאום – 72 מש"ח מהנכסים יהפכו למזומן. אם החברה תחליט לא לממש האופציה – זו אינדיקציה שהנכסים שווים יותר מהמאזן (ואני אהיה מופתע....)

מה מתכננים הבעלים החדשים לעשות עם כל המזומן? - נדל"ן מניב בארה"ב.

כיצד שלא מסתכלים על זה, כל תפיסת השוק את החברה לוקה בחסר קיצוני – עובדה היוצרת הזדמנות באגח ולדעתי גם במניה:

לגבי האגח – שנת 2012 היתה שנה עתירת פעילות של מחזיקי האגח והנאמן - הם אינם ישנים, כך שקשה לי לראות תסריט שאין החזר מלא לבעלי האגח – היום החברה נזילה לחלוטין עם הון עצמי בשיעור 150% מהחוב – צריכה להתרחש קטסטרופה ממדרגה ראשונה על מנת לפגוע בקרן האגח, מה גם שהאגח לא ארוך ומתחיל לשלם שליש ב – 2014

לגבי המניה – קשה לי לדמיין חבורה עם 120 מש"ח שקונה עימם שליטה בקופת מזומנים של 250 מש"ח שהתוכנית שלהם זה לשדוד את בעלי המניות הקיימים – מי שרוצה לבצע זאת לא קונה חברה עם אגח סחיר עם בטחונות סבירים. על כל פנים, איכות הניהול ולאן פניהם מועדות יתחילו להתברר ברגע שיתחילו לבצע רכישות . לא לא איכפת להיכנס כשותף שקט כשכל שקל שלי רוכש לי כמעט פי 3 בעלות ממה ששילמו העלי השליטה.....

למי שחושב – איך יכול להיות שאגח של "חברת מזומן" יסחר ב – 22% תשואה? – ובכן כבר היו דברים מעולם – ב – 2007 עו"ד נס + משקיעים הקימו חברה להשקעה ב ..... נדל"ן בארה"ב וגיסו כסף באגח. למזלם הגדול, עד שהגיוס הסתיים והם התחילו לבדוק נכסים, הבינו שזה לא בדיוק הזמן להשקיע בנדל"ן בארה"ב, והחברה עמדה למכירה עם כל המזומן בקופה, ו - 0 פעילות . והאגח? היה אפשר לקנות כמה שרוצים ב – 50 אג' ל – 1 ש"ח .

האגח היום נקרא – אביב ארלון אגח ב'.

תודה TBY
    אופצית השקעה מענינת אני מתכוון לבדוק ולעקוב
    ממבט ראשון נראה שלאתר יש השפעה - מחזור מסחר גדול

אלון

ציטוט פורסם במקור על ידי aloni צפה בהודעה
    תודה TBY
    ממבט ראשון נראה שלאתר יש השפעה - מחזור מסחר גדול
    אלון
    מדובר על ביגיאי אגח1 מ"ס ניר 1118439 מחזור קטן של 280 אלף ש"ח ללא שינוי במחיר. (לאתר יש השפעה ?)

TBY, תודה על עוד אגח מענין שיכול להיכנס לתיק.

גדול או קטן זו שאלה של פרופורציות
    פי 3 מהממוצע הרבעוני נראה לי גדול

אלון

תודה על הניתוח

ציטוט פורסם במקור על ידי aloni צפה בהודעה
    גדול או קטן זו שאלה של פרופורציות
    פי 3 מהממוצע הרבעוני נראה לי גדול

אלון
    נשמע מבטיח מאוד.

ההנהלה החדשה של בי.גי.אי. לא מתעלמת ממחירי האגח הנמוכים

אומנם מטרתם המוצהרת זה להשקיע בנדלן מניב בארה"ב, אך שהאגח של החברה נסחר ב 22% תשואה +מדד, הרי זו החלטה קלה במה להשקיע הכסף

בהתאם לזאת הכריזה החברה על תוכנית רכישה בהיקף של 5 מש"ח (5% מהיקף הסידרה) שתחל ב - 6/1/2013

מתוך הדוח הרבעוני של החברה
    ==================================
    3) בתקופת הדוח רכשה החברה באמצעות חברת בת בבעלות מלאה, בהתאם לתכנית רכישהעצמית של החברה, 35,572,429 ש"ח ע.נ. אגרות חוב (סדרה 1) של החברה בעלות של 35,287
    אלפי ש"ח. כתוצאה מהרכישות כאמור, השלימה החברה רכישות בהיקף המקסימאלי שנקבע
    בתוכנית הרכישה העצמית (36 מיליון ש"ח), וכתוצאה מכך תוכנית הרכישה העצמית פקעה.
    הרווח מהפדיון המוקדם הסתכם לסך של 2.2 מיליון ש"ח. כמן כן במהלך תקופת הדוח רכשה
    החברה מחברת הבת את כל אגרות החוב כאמור וכתוצאה מכך נמחקו איגרות חוב אלו
    מהמסחר. לפירוט נוסף ראה סעיף י(1)(יא) לדוח זה.

4) ביום 24 בספטמבר, 2012 החליט דירקטוריון החברה על תוכנית לרכישה עצמית של אגרות
    חוב (סדרה 1) בהיקף של עד 5 מיליון ש"ח. עד לתאריך אישור הדוחות הכספיים של החברה
    לא בוצעו רכישות במסגרת תוכנית זו.

======================

החברה קונה במרץ
    לא ברור לי למה לא קנו את המנה האחרונה

אלון

נציגות האגח הוקמה לפני העברת השליטה כדי לוודא שמחזיקי האגח לא ניזוקים

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •