x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 12 מתוך 12

נושא: 11.11.12

תודה רבה שחקן. אני עוקב בעניין בזמן האחרון אחרי מחיר הנפט, שממשיך לרדת בהתמדה. הופיעה היום באתר כאן, כתבה שצוטטה ע"י rema1, על הגידול המתמיד בתפוקת הנפט של ארה"ב ושתפוקת הנפט של ארה"ב, תעבור בשנת 2017 את תפוקת הנפט של ערב הסעודית.
    כמו כן תפוקת הגז בארה"ב כרגע בשיא של כל הזמנים.
    הוזלת מקורות האנרגיה וסיום תלות הקץ של המערב בנוזל השחור של המזרח התיכון, תטיב מאוד עם הכלכלות בעולם המערבי ובארה"ב בפרט.
    התפתחות מפתיעה זו , עשויה להיות נקודת מפנה, בכלכלות המערביות והדבר עשוי לדחוף את הבורסות ,לאט אבל בטוח, צפונה.
    אשמח לשמוע את דעתך בנושא.
    לעניין הירידות המתונות מתחילת החודש בבורסה הישראלית יחסית לאמריקאית, אני חושב שאנחנו ממשיכים לסגור את הפער שנוצר מתחילת השנה, לאחר שהענן האירני, שהעיק על הבורסה הישראלית נמוג.
    מעבר הכספים מהקרנות השיקליות לקונצרניות ,הוא איתות ברור, שהציבור רוצה לקפוץ לבריכת הבורסה, אבל לפני כן בודק את המים....

מ
    נערך לאחרונה על ידי motyeyal, 13.11.2012 בשעה 18:44

Pinchasf - שורט על הנפט אפשרי למכור בחסר אחת מהתעודות דוגמת OIL (הרחבה תוכל לקבל בפורום תעודות סל עם יתרון/חסרון לכל תעודה).

Nw – לא. הרווחים הכלואים אינם רלונטיים לשוק ההון בשום צורה שהיא והם כבר מזמן במטבע של מדינת האם, קרי ב 99% מהמקרים הדולר.

Oshra – תעודה קצת פחות מתאימה בשל שחיקה בגלגול החוזה. כפי שציינתי, אשמח אם תפתחו את נושא תעודות על הנפט (וסחורות בכלל) בפורום תעודות סל מאחר וזה יסביר תופעות שחיקה עקרוניות שכל משקיע חייב מקומי חייב להכיר.

Avi – יחסי גלום יציג, התכסות של תעודות סל, סטית התקן עצמה ועוד פרמטרים שכיוון שאני רואה שאתה מנוי במערכת ה PRO אציין שכולם מצויים במערכת.

Long – יתכנו עוד עליות אבל קח בחשבון שהקידוח הזה יופסק לא פעם ולא פעמיים והיעד המקורי עוד ישתנה לא מעט, כטבעם של קידוחים יבשתיים.

מוטי – ארה"ב בעלת עתודות נמוכות משל סעודיה ולכן אינה יכולה לעקוף אותה לעולם גם אם נכתב כך במי מהאתרים הכלכליים. קנדה, ונצואלה ועוד מדינות רבות יכולות לעקוף את סעודיה אך לא ארה"ב. לעניין תפוקות הנפט, הייתי מתיחס לנתון זה במידה רבה של חשדנות מאחר וממשל אובמה עשה כל שלאל ידו להוריד את מחיר הנפט, ולכן נתוני המלאים מפתיעים מזה חצי שנה לטובה. צריך לבחון את העניין בשנת 2013 ובכל מקרה זכור כי גם שהשאיבה היתה נמוכה בהרבה מהיום מחיר הנפט צלל מ 80$ ל 15$ ללא מיתון עולמי כך שהמחיר עצמו הוא נעלם לא פשוט כלל וכלל.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות