x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: אופציות CALL

אופציות CALL

אהלן,

יש לי כמה שאלות קטנות, פינות קטנות שלא סגורות לי.
    נגיד שקיים מצב היפותטי שבו:
    מניה של חברה שווה כרגע 10 דולר
    יש בידיי אופציית קול אחת עם סטרייק של 15 דולר ותאריך סיום מסוים שקניתי ב-1 דולר (כלומר בעצם 100 מניות..)

דבר ראשון, בכל שלב עד תאריך הסיום של האופציה אני יכול למכור אותה ולהיפטר ממנה נכון?

דבר שני, נגיד שבתאריך הסיום מחיר המניה הוא 20 דולר, רק כדי לוודא שאני מבין איך עובד הקטע, הרווח שלי יהיה בעצם 20X100-100=1900 דולר נכון?

דבר שלישי ואחרון, נגיד שמחיר המניה בתאריך הסיום הוא 5 דולר, אז ההפסד שלי יהיה רק ה-100 דולר שהשקעתי? או שבעצם יהיו לי 100 מניות שקניתי ב-15 דולר בגלל מחיר הסטרייק, כלומר יירד לי מהחשבון 15X100=1500 דולר (ועוד ה-100 דולר שהשקעתי בקניית האופציה) וכרגע פשוט יהיו בידיי 100 מניות של החברה שכל אחת מהן שווה 5 דולר?

תודה רבה..

אנסה לענות לך
    אם יש לך אופציה בסטרייק 15 דולר ונחון לעכשב מניה שווה 10 דולר חיר אופציה זה ערך הזמן ז"א 1דולר זה ארך הזמן של אופציה ואתה צריך לשלם 1X100=100דולר על קנית אופציה. אפציה שלך נקרת מחוץ לכסב.
    בכל רגה הנתון אתה יכול למכור אופציה שלך.
    במחיר מניה 20 דולר רווח שלך בפקיה (שים לב בפקיה, אחרת יש באפציה ערך הזמן ואופציה אמורה לעלות יותר) 5X100=500דולר הפרש בין מחיר המניה לסטרייק.
    במחיר המניה 5 דולר אופציה שווה אפס ואתה הפסדתה פרמיה על אופציה ז"א 100 דולר. זה חשבון פשוט מאוד אבל אישית אני ממליץ לך לעבור קורס של שחקן כבישה הוא עכשב מעביר אחרת הפסדים כבדים.
    בהצלחה יגאל

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות