x

עמוד 11 מתוך 23 ראשוןראשון ... 91011121321 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 101 עד 110 מתוך 225

נושא: זרקור: אידיבי פיתוח י / אידיבי אחזקות ד

שבת שלום גימאני.

תראה, אין לי מידע ובטח מעבר למה שפורסם בתקשורת.

אני מנסה לשאול את עצמי מה קורה כאן? הערת עסק חי באחזקות ואי מתן כזו בפתוח - אמנם מצבה טוב יותר אבל היא קשורה בטבורה לאחזקות כחברה בבעלות מלאה. מצב אגרות החוב של פתוח (פחות מ- 40אג לאגרת), בדיבורים על פריסה מחדש של חובותיה של פתוח תוך הבהרה שלוח הסילוקין של IDB פתוח מותאם לטובתם של הבנקים, דיבורים בתקשורת ע"ע דברי אלטשולר אתמול שלדבריו לא מחזיק ב- IDB שמעשה אומרים לדנקנר: חביבי או שתביא חבילה יפה של כסף מהבית או ממשקיע או שלום ותודה, שים את המפתחות ולך.

למעשה, אני מזהה כאן על פניו סימנים של המוסדיים שכן רוצים שדנקנר יסדר העסק. בעוד 21 יום אין שום דבר שימנע מהם לקחת את המניות של אחזקות וללכת להסדר בפתוח כבעלי המניות.

הסדר כרגע באחזקות ולאחר מכן בפתוח הוא אינטרס מובהק של המוסדיים שמבינים שבלעדיהם המעט שהם מחזיקים יהפוך לאבק שיבלע בידי אוכלי הנבלות.

יש להם די דוגמאות מהעבר הלא רחוק מה קרה לחברות שהלכו לפירוק, משרד עו"ד שמקבל עשרות מיליונים משך כמה שנים ולנושים נשארים בוטנים.

הי jsphs,

אני נוטה להסכים עם gimani,

קל מאוד לפרק את IDB פיתוח ולכן לדעתי gimani צודק - אני חושב שלשם היא תגיע.
    אתה טוען מזה זמן מה שבפירוק IDB פיתוח יתקבלו "בוטנים" ואני נוטה לא להסכים איתך. IDB פיתוח היא גם חברת אחזקות (אותן קל לפרק) וגם עם הרבה (מאוד) מזומנים. כבר אמרתי את זה בעבר - לדעתי, כל מימוש של IDB פיתוח הוא מסמר נוסף בארון של IDB אחזקות (יהייה יותר קשה להגיע להסדר עם בעלי האגח שם, כאשר הנכסים נזילים).

בברכה,

פיראט,

אז אנא הבהר למה אני לא רואה פעולה של קניה מסיבית של אג"ח פתוח ע"י המוסדיים - למעשה יש פעולה הפוכה שפיכת האג"ח לשוק מזה שבועות.

אם מה שאתה הוא נכון - המוסדיים שכבר מכרו את רב האחזקות שלהם באחזקות צריכים להוביל קו מאוד תקיף של לקיחת החברה לפירוק למען יראו ויראו ולאחר מכן לעשות מהלך זהה בפתוח תוך חלוקה של הנכסים והמזומן בין הנושים.

הי jsphs,

ראשית, כתבה מעניינת בהקשר זה של IDB פיתוח:
    http://www.themarker.com/markets/1.1820438

שנית, אתה מחפש הגיון במקום בו הגיון לא קיים (שוק איגרות החוב הלא מדורגות). אין לי תשובות להרבה שאלות, כמו למשל:
    1. למה אמפל ב נסחרת במחירים כאלו?
    2. למה אאורה 1 נסחרת במחירים כאלו?

אם אסכם, אני אביא עבורך ציטטה שקיבלתי מבחורה לונדונית מקסימה: "I don't do whys".

בברכה,

שלום פיראט, ומתנצל על המענה המאוחר.

אני תמיד מחפש הגיון - יש לי תחושה ששנינו מהנדסים והורגלנו לחפש את האות בתוך הרעש. לפעמים הסיגנל אובד בשל אי ידיעה של התכונות הסטוכסטיות שלו.

הי jsphs,

בין היתר אני גם מהנדס. עם זאת, עם כל אהבתי ללוגיקה ולפסיכולוגייה, אני מכיר בכך שיש דברים שאין ביכולתי להסביר. אם זה במסגרת הנסתר (אסטרולוגייה, נומרולוגייה, כוחות בקוסמוס, טארוט, ...) בהם אני בהחלט מאמין ואם בשוק האגחים הלא מדורגים (ואני בטוח שיש עוד כמה דברים שאין ביכולתי להסביר). אני חי בשלום עם עובדה זו ...

בברכה,

כנראה שיש עוד כאלה שמאמינים בנוחי
    http://www.calcalist.co.il/markets/a...582785,00.html
    אמנם כרגע רק 10% מגנדן לפי שווי מיליארד, עם אופציה לרכישה נוספת בעתיד
    אבל הכסף הזה כנראה ישמש לתשלום החצוני של ה35 מיליון + הרבית של ד' בדצמבר
    משמע השווי בפירוק של ד' עלה עכשיו ב6 אגורות פלוס יש שקט לנוחי עד יוני 2013 מכל אלה שרצו לפרק את החברה.
    השאלה רק איך משקיעים נכנסים להשקעות עם נוחי שאחזקות וגנדן שלו שוות לאפס לטענת האנליסטים...
    המסקנה שלי, שיש דברים שאנחנו וכל האנליסיטים לא יודעים מה יש לנוחי בשק (גנדן)

ל- rinmat, תרחיש אפשרי וכאמור זו אפשרות שאין לי שום סימוכין או רמזים.

נניח ומקורב לנוחי קונה 9-10% מהחברה - הוא לא הופך להיות בעל ענין שמוגדר מ- 10%.

אותו מקורב עם כיסים עמוקים העמיס כבר בשפל של 17,18,20 אג אג"ח ד ואג"חים ג,ה במחירי שחיטה של 20-30אג + אג"ח אידיבי פתוח ארוך במחירי 30+אג.

כשאני אומר קניה הכוונה למאות מיליוני ע.נ. כמי שאינו בעל שליטה הוא לא חייב לאף אחד דין וחשבון.

כעת ברגע שיוזרמו לתוך אידיבי 100M ש"ח וישמשו לפרעון אג"ח ב והקופון של אג"ח ד - הדבר נותן שקט תעשייתי ל- 9 חודשים.

בזמן הזה, ימשיכו לחפש משקיע, ערך אגרות החוב ישאר בעייתי אבל יתקן אפילו לאזור ה- 40אג באג"ח ד - דבר שיאפשר לאותו קונה לממש חלק \ כל החזקותיו באג"ח ולהכפיל את הכסף. תשעה חודשים במחזורים שיש באידיבי הם די זמן שמאפשר לעליה בשער + גלגול חלק מהחוב חזרה לשוק במחיר עולה.

למעשה לאחר המהלך אותו גורם (כמובן לכאורה ואליבא ד'תרחיש המצוץ מהאצבע) מכפיל עד משלש את הכסף שהושקע באג"ח אידיבי קרי רווח של מאות מיליונים של ש"ח על השקעה של 100M + בנוסף ישאר בבעלותו 10% מגנדן.

על התרגיל הזה ניתן לחזור עוד פעם ועוד פעם לקראת פרעונות קרן. בכל פעם גוף אחר יכנס להשקעה לאחר שאסף מאות מיליוני ע.נ במחירי לאידיבי אין איך לשלם והמוסדיים מתלהמים בתקשורת: פירוק, הרמת מסך, תביעות אישיות,...... מכניסים מלמעלה 100M מאפשרים לאידיבי לשלם את החוב הקרוב וגורפים את עליית השער בדגש על האג"ח הארוך והזול.

אם תרצו אין זו אגדה.

לקחת את זה רחוק מידי...
    בתור בעל חוב, כל הקונסיפרציות האלה לא מעניינות אותי, מספיק לי שנוחי יצליח לגייס את הכסף לפחות ליוני 13 ואני מסודר בגדול

תראה, יש כאן פעולה שעל פניו משוללת כל יסוד כלכלי.

במצב בו אגרות החוב של אידיבי פתוח נסחרות ב- 30אג, אגרות החוב של אחזקות ב- 18אג לא קיים שווי למניות של אחזקות קל וחומר לגנדן שמחזיקה בהן.

בא איש עסקים וע"פ הכתבה נכון להזרים 90-100M ש"ח לתוך גנדן וכאן נשאלת השאלה למה.

התרחיש אותו הבאתי אומר שקודם ההזרמה אותו גורם אסף בשוק. הקניה שלו לא הופכת אותו לבעל עניין ולכן לא מחוייבת בדווח ובעתיד בעליה של אגרות החוב הוא יגלגל אותן לשוק ויצא ברווח. האם אפשרי כן. האם זה מה שהיה כאן? לא יודע.

האם יש לך תרחיש סביר אחר?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות