x

מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9

נושא: עזרה בבחירת אג"ח ממשלתי לפרק זמן עד 10 שנים

עזרה בבחירת אג"ח ממשלתי לפרק זמן עד 10 שנים

לאחרונה פניתי לאחד הבנקים המסחריים איתם אני בקשר וביקשתי עזרה להשקעה סולידית ל-10 השנים הבאות, והמליצו לי להשקיע בקרנות כספיות או קרנות מחקות. מעודף הנתונים והמספרים הצליחו לבלבל אותי ואני מבקש עזרה. הפקידה האדיבה דיברה מגרונם של כל ראשי המשק בארץ ובעולם והציפה אותי בנתוני העתיד כאילו תרחישי העתיד מונחים לפניה והפתרון ידוע רק לה. אבקש מורה נבוכים למי שסמך מאוד בשנים האחרונות על האג"חים הממשלתיים יותר מכל הקונצרנים או הקרנות הנאמנות, הכספיות, המחקות, המטבעות או האופציות, סקטור זה או אחר ולמעשה כל הסחורה הזאת שהבנק מפיץ, וזאת בהתחשב שכבר חוויתי ולא פעם אחת טעמן של מפולות או התרסקויות בתעשיית החלומות הנקראת "שוק ההון" אבקש הדרכה קצת יותר אובייקטיבית.

שלום חיפושית,

לטעמי, אתה מערב פה הרבה נושאים לדיון ארוך.
    לדוג', העירוב בין שוק הון (באופן כללי) לפורום פה שהוא אג"ח שמתנהג (או אמור להתנהג) כענף חריג בשוק.

לעצם העניין, כולנו מבינים שגם אג"חים ממשלתיים אינם בטוחים כבימים ימימה.
    אני מניח שאתה מתכוון לממשלת ישראל וזה קצת סיפור שונה (גם בהיבט הכלכלי הנוכחי וגם בהיבט של אפשרות הדפסה) והרבה פחות מסוכן.
    אישית אותי זה לא מעניין בגלל התשואות הנמוכות.
    אנחנו פה בפורום מנסים "לדוג" את הזהב מבין אג"חי הזבל שבשוק (ואפילו לא מתעסקים ומתעניינים באג"חים בתשואה חד ספרתית).
    בכל מקרה, אני חושב שכדאי לשקול השקעה אלטרנטיבית בגופים "לכאורה" בטוחים ו/או בערבות ממשלת ישראל.
    לדוג', רק השבוע פורסם תשקיף של חברת החשמל בערבות הממשלה.
    כנ"ל, ניתן להתייחס לאג"חי הבנקים השונים ואולי לתעשיה אוירית וגופים דומים.
    זהירות, גם פה זה כבר מסוכן - ראה מקרה אגרקסקו.

חוץ מזה, מה אתה צריך אותנו - יש לך את הניתוח הטכני !!! זה לא עובד בממשלתיות??? באג"חים ???
    טבע ב-19 דולר זה לא סולידי ??

בברכה,
    אודי

ממליץ על פסגות מחקה אג"ח ממשלתי, 5112271 קרן שמכילה אל האגחים הממשלתיים,צמודים ולא,שקליות,קצרות וארוכות,
    מדד זה נתן תשואה בטוחה ומצוינת ב 10 השנים האחרונות.מומלץ.

ממליץ על פסגות מחקה אג"ח ממשלתי, 5112271 קרן שמכילה את האגחים הממשלתיים,צמודים ולא,שקליות,קצרות וארוכות,
    מדד זה נתן תשואה בטוחה ומצוינת ב 10 השנים האחרונות.מומלץ.

אודי
    לטעמי אתה צודק.
    תודה.
    אבל enterמעניין ממליץ על פסגות ופעמיים.
    כנראה הוא מדבר מפוזיציה שים לב והער וגם האר

רום

הי חיפושית כחולה

כמו שאודי אמר שאלת שאלה שתשובה מנומקת עליה יכולה לקחת מספר עמודים. על מנת לחסוך בהסברים מיותרים, אשמח אם תוכל לענות תחילה על שתי שאלות
    1. מה מידת הבנתך התחום ההשקעות הסולידיות?
    2. מה הסיכון אותו אתה מוכן לקחת? מה נחשב אצלך כשהקעה בטוחה? אצל חלק זה מק"מ/פק"מ ואצל אחרים זה אגח קונצרני בדירוג גבוה או אפילו מניות עוגן.
    נ.ב.
    רמת הסיכון בקרנות מחקות תלויה במדד אותה מחקה הקרן ובכל מקרה הסיכון בהן גבוה מהשקעה בקרנות כספיות.
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

אודי, אנטר גימני וחברים,

אכן ניתוח טכני תחום מרתק בפני עצמו ובטבע עוד לא רואים תיקון. אגחים הם פרוסה אחרת בתיק. באגח"ים הממשלתיים אומנם הריבית נמוכה אך מחלקים כל שנה קופון ופה יש מקום לקבל משכורות לכל השנה. אני אישית לא מחפש צמיחה גדולה אבל תזרים מזומנים נותן לי אפשרויות להגדיל את נכס הבסיס. מנסיוני במפולות לפני מספר שנים כששוק המניות קרס אפילו האג"חים הממשלתיים ירדו ולא מעט אך שבו ותיקנו חזרה מה שלא קורה בקונצרניות שמבטיחות תשואה ולא חד סיפרתית בגיבוי חברות הדירוג ובסופו של דבר עוברים לסיבוב אצל "הספר מסיביליה".
    בכל מה שקשור בסיכון אני מבקש מינימום של סיכון. אם יש אחד שניתן לסמוך עליו בכלכלה הישראלית הוא הנגיד פרופ' סטנלי פישר שבאמצעות הריבית האגחים הממשלתיים ועוד כלים שברשותו שומר על יעדי הממשלה והצמיחה, אך יחד עם זאת מגן על חסכונות הציבור והאזרח הקטן באמצעות האגחים הממשלתיים. רק שהמשבר שעבר במערב בעיכוב מה (4 שנים)הגיע גם לישראל. וכעת צריך להתמודד עם הגשם של הבעיות והעליה באבטלה כבר עומדת בפתח.
    שאלתי בתחום האגחים הממשלתיים לטווחים ארוכים עד 10 שנים איזה אגחים לבחור לצורך המטרה הזו?
    או שאולי היום צריך לחשוב על השקעה באגחים בחו"ל (בשווקים המתעוררים) כי אולי ההזדמנויות נמצאות שם?

הי חיפושית

לפני שאתחיל ישנה נקודה שכדאי להבהיר. מדיניות הריבית האפסית ששוררת בשוק הארצי והעולמי "סירסה" את האפיקים הבטוחים וגרמה לכך שבשביל רווח (גם אם קטן) צריך לקחת סיכון.
    מבחינתי התחום הבטוח כולל מקמ"/פק"מ, אגח מדינה במח"מ קצר וקרנות כספיות (תלוי בהרכב הקרן). הבעיה שאפיקים אלו אינן מייצרים רווח (ריאלי) ותפקידם בעיקר בכדי לשמור על ערכו של הכסף.
    בכדי לייצר רווח צריך להגדיל את הסיכון, משמע ללכת על אגחי מדינה במח"מ ארוך יותר, אך אתה חושף את עצמך לאפשרות של הפסד הון במצבים של הרעה כלכלית עולמית ועליית ריבית.
    כהשקעה באגחים ל 10 שנים כדאי שתרכוש תמהיל של אגחים (לדוגמה 40% צמוד, 30% שקלי, 30% בריבית משתנה) במח"מים שונים. לאור סביבת הריבית הנמוכה כיום, ישנו סיכוי גדול יותר לעליית ריבית מאשר לירידתו ב 10 שנים הקרובות ולכן עדיף שהאגח בריבית שמתנה יהיה במח"מ ארוך והיתר קצרים יותר.
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

ג'ימני שלום,

אכן סולם אגחים נראה ההגנה האידיאלית על השקעה על פני זמן, תוך הימנעות מהתנודתיות ברמת התשואות. חשבתי פשוט לחלק סכומים שווים לאגחים בריבית קבועה הנפדים לשנה, שלוש שנים, חמש שנים שבע שנים ותשע שנים. בצורה הזו אקבל זמן ממוצע לפדיון של כ-5 שנים.

האם יש ניסיון מהעבר של צורת השקעה כזו על פני מקמים או תמהיל אגחים מסוגים שונים?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות