x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 19 מתוך 19

נושא: 1/4/12

rema1
    אורח
    שלום שחקן,
    תודה על הסקירה המעניינת.
    אחוז האבטלה גבוה מהמפורסם זאת יודע כל בר דעת. גם בארה"ב נוטים "להסתיר" "וליפות" נתוני האבטלה.
    לפי המפורסם האבטלה ב USA עומדת על כ- 9% ולא היא האבטלה שם היא כ 16% ....אז גם אצלנו
    "לא מדייקים".

באשר להערת romes "מוטב היה אילו שחקן המעוף היה ממקד את סקירתו בתחום המצויינות שלו : זירת המעוף", צר לי אבל
    שחקן כבעלים של האתר צריך לתת סקירה מקיפה על כל נושאי שוק ההון ולא רק על נישה צרה וטוב שעושה כך. האתר הינו
    אתר כלכלי העוסק בכל או ברוב מרכיבי שוק ההון בארץ ובחו"ל.

חג פסח שמח

Alfredn – גלגול מרץ הוא רק ההתחלה בשרשרת תיקונים שאני מקווה לבצע. עדין לא נקטנו בקידום אגרסיבי ואני מעדיף להמתין להמשך השבוע, אז נבצע מהלכים מגדילי תקבול.
    Romes – מה שכתבת הוא "נח בשבע שגיאות". ראשית כל, תחת ידיי גם ניהול אג"ח ומניות, מט"ח וסחורות כך שאני מכיר את התחום היטב ולא פחות מנגזרים. ביחס לבנק מזרחי-טפחות:

• "בנק טפחות היה בנק משכנתאות שהשתייך למזרחי טפחות" – לא נכון, מוזג וטרם לכן עמד בפני עצמו ללא קשר.
    • "אני מאוד משתתף בצער הכתבנים שהמאזנים המעולים של מזרחי טפחות ... קילקלו לכתבנים" – בעוד במציאות, בנק מזרחי טפחות ירד לאחר פרסום הדוחות. אם הדוחות היו מצויינים היה עולה. כנל בנוגע לשאר הבנקים שביצעו תיקון חד ימים לאחר מכן.

הבט בבקשה בדוחות האחרונים של מזרחי ותשווה אותם לשנת 2010 ו 2009. כשגוף נשען כ"כ מהותית על רגל אחת, ושברור שאותה רגל (משכנתאות) לא תספק את הרווחיות כבשנה החולפת, יש כאן בעיה רצינית.

ניב – העוגן הוא פקטור שילוב של התבוננות בעיני משקיע + מחיר הרכישה. ישנן מניות שחייבות להימצא בכל תיק במחיר מסויים, גם ללא קשר לחלוקת הדבידנד. אגב, אם תיקח כדוגמא את הבנקים, לא בכדי אינם בתיק מאחר ואין ספק שלאומי/פועלים יכול להוות מניית עוגן אך הן נחתכו ב 50% בשנה החולפת ולכן אינן עונות לשילוב שני התנאים.

תודה על התשובה שחקן,
    יום טוב

תודה על התשובה =)
    ולמה דיסקונט השקעות היא מניית עוגן (ז"א שחייבת להיות בכל תיק)?
    ציטוט תיאור החברה מאתר הבורסה, מאיה: " חברת אחזקות השולטת בחברות תעשיה-"כור","אלרון","גיוון","המלט" ;מסחר-"שופרסל";תקשורת-"סלקום" ו"מעריב";נדלן-"נכסים". "

ראשית תודה על סקירה נוספת שעושה קצת סדר בראש,

ציינת כמה פעמים בימים האחרונים שצפויה גלישה מטה בשבועיים הקרובים (בין אם טבעית או מלאכותית) לכיוון 1100, חו"ל אכן נראית עייפה מגל העליות והמצב בהחלט מזמין תיקון כזה או אחר, אך כפי שראינו לא פעם השווקים לא תמיד נענים להזמנות..., על כן שאלתי היא, במידה ומדדי חו"ל יסרבו לבצע תיקון בשבועיים הקרובים, האם בכל זאת ישאפו השחקנים ללחוץ את המדד מטה בכלים העומדים לרשותם, או שבמידה ולאחר חג החירות עדיין נשהה ברמות הנוכחיות יבוצעו תיקונים כאלה ואחרים שיעלו את איזור הפקיעה האופטימלי ובהתאם את הגבול העליון ?

ניב - הגיון פשוט, אם דנקנר יפשוט רגל חצי בורסה פשטה רגל ואולי אף חצי מדינה. במחיר שנכנסנו לאחר ירידה של 50%
    צריך להניח שהממשלה פשוט לא יכולה לאפשר לעצמה התרסקות של קבוצת IDB ובעתיד (עוגן....) היא תתקן.
    רן - קודם כל בשלב זה של החודש אין התערבות שחקנים. מוקדם מדי ומסוכן מדי. לאחר חוה"מ, במידה ואכן המדד יטפס השחקנים
    ילחצו מטה אך אין זה קשור לתיקונים - כבר כעת, החל קידום פוזיציות הפוט לאור האיתנות שמפגין המדד. בריחה, סקוויז, והרחקת
    הכתיבות אינו קלונטי לנושא מיקסום הפוזיציה ההפוכה, כבכל חודש.

"ניב - הגיון פשוט, אם דנקנר יפשוט רגל חצי בורסה פשטה רגל ואולי אף חצי מדינה. במחיר שנכנסנו לאחר ירידה של 50%
    צריך להניח שהממשלה פשוט לא יכולה לאפשר לעצמה התרסקות של קבוצת IDB ובעתיד (עוגן....) היא תתקן."

שחקן, אם כך, אז האם גם הנייר "אידיבי אחזקות" שווה להשקעה עכשיו?
    גם גורביץ מצדד בזה (טכנית):
    http://www.bizportal.co.il/shukhahon...tml?mid=313421

אני רואה פה:
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%...A7%D7%95%D7%AA
    שבעצם אידיבי אחזקות מחזיקה גם את דיסקונט השקעות (שבעצמה מחזיקה דברים)... מלא מחזיקים חחח =)

מה אתה חושב?
    תודה וחג שמח,
    ניב.

rema1
    אורח
    שלום שחקן

תודה על הסקירה.

וכן טוב שיש גם התייחסות קצרה לשאר מרכיבי שוק ההון - קרי - מניות ועוד....

באשר לשיעור האבטלה -עד כה פשוט ייפו אותו כמו בארה"ב של אמריקה ......

"למזלם של המשק המקומי, הצרכן הישראלי אולי כורע תחת יוקר המחיה אך מוסיף לבזבז –"
    בארצנו הקטנה לא למדו לחיות עם מה שיש ולא להיות ממונפים ......עד שמקבלים את הריבית ושאר המרור LOL

באשר לטענת romes
    "מוטב היה אילו שחקן המעוף היה ממקד את סקירתו בתחום המצויינות שלו : זירת המעוף"
    סליחה שחקן מעוף הוא בעל הבית ומן הראוי שיתייחס לכל הפקטורים בשוק ההון..........

חג פסח שמח וכשר לכם

נערך לאחרונה על ידי rema1, 06.04.2012 בשעה 14:10

ניב - המניה לא, ולו רק בגלל שהאגח נסחר בתשואה כה אטרקטיבית. במקרה מעין זה אני רואה כדאיות השקעה
    באגח (ברמת סיכון גבוהה) על פני המניה, וזאת גם בהנחת תספורת קלה.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות