x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: שאלה לגבי ETF

שאלה לגבי ETF

אני מתחיל בתחום,
    רציתי לברר מה ההבדל בין תעודת ETF בבורסה האמריקאית לתעודה בארץ? יתרונות חסרונות?

תודה

Re: שאלה לגבי ETF

שלום,
    ישנם מספר הבדלים בין תעודות הסל המקומיות לבין ה- ETF's. ישנם הבדלים למשל בטעות העקיבה, חלוקת הדיבידנדים, עשיית שוק ועוד.
    אף על פי שגם תעודת סל וגם ETF הינם מוצרי מדדים, עדין ישנו הבדל באופן ההתכסות בנכס הבסיס. מכיוון שב- ETF מנהל הקרן אינו מחויב להחזיק את נכס הבסיס במאת האחוזים ולהתכסות מיידית, תיתכן טעות עקיבה (הבדל בין תשואת המדד לתשואת ה- ETF).
    בתעודת סל לעומת זאת אין טעות עקיבה כיוון שתעודת הסל מתחייבת לתשואה הנגזרת מתשואת נכס הבסיס. במידה ותיווצר טעות עקיבה שכזו, תעודת הסל תספוג זאת.
    כמו כן ישנם כמובן הבדלים בשעות המסחר, כלומר קרן ETF נסחרת בבורסה בחו"ל ויש לסחור בה בשעות הערב (שלנו) והבדל נוסף הוא שעל מנת לרכוש קרן ETF יש צורך בהחזקת חשבון מט"ח על כל המשתמע מכך בעוד שתעודת סל עושה זאת בעצמה.
    אלה הם לדעתי ההבדלים החשובים עבור לקוח פרטי, וכמובן שישנם הבדלים נוספים.

מקווה שעזרתי ואם יש שאלות נוספות אני פה.

הכותב הינו עובד של קבוצת תכלית תעודות סל. הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. הכותב עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותב הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

קודם כל תודה על תשובתך
    אז מה היתרון בעצם ב ETF ? מגוון האפשרויות הוא יותר רחב לדוגמה?

אני לא רוצה לדבר במונחים של יתרון או חסרון, אני מדבר על ההבדלים.
    בכל מקרה, מגוון האפשרויות אכן יותר רחב ומטבע הדברים קיימים נכסי בסיס רבים יותר.

הכותב הינו עובד של קבוצת תכלית תעודות סל. הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. הכותב עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותב הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות