x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 18

נושא: שוקת מאי – מבט שלי מהצד

שוקת מאי – מבט שלי מהצד

שלום לכל החברים.
    כחסיד של שוקת חודשית, אני חושב שהשבוע החולף היה מקרה קלאסי לבדיקת מצב קיצון. ירידות של 5% בארבעה ימי מסחר הם מצב דרמטי במיוחד, היכול בקלות לסבך כל אסטרטגיה. ועדיין, השוקת החודשית שנוהלה באתר יכלה גם למצב זה. להבדיל מעליות חדות, בהן סטית התקן שוקעת, הרי שלצד דלתא קשה, הסטיה שזינקה ניפחה את הפרמיות לכדי מצב מדאיג. החודש רבים מכם הוכיחו כי המתנה ושמירה על הכללים, ובראשם מרחק ראוי מהסטרייק בשבוע פקיעה, יש בהם להוביל להצלחה בכל מצבי השוק.

לעיתים אני רואה כי המתנגדים לשוקת חודשית, מציינים כי אמנם הרווח נאה ועקבי אבל די בחודש אחד בכדי למחוק רווחים של שנה. איני מסכים עם זאת כלל וכלל ממספר סיבות:
    1. הנזק, אם נגרם, נובע מקידום הפוזיציה ונסיון להגדיל את התשואה. אם באמת מסתפקים ב 1.5% חודשי בלבד, הרי שאין בכלל סיבה לקדם או לנהל את האסטרטגיה, ואז בכדי שיוסב נזק צריך שיתרחש מצב שמעולם לא קרה. הכל שאלה של עד כמה רוצים ללחוץ את השוקת.
    2. עדיין, מרחק של 5% בשבוע פקיעה מוכיח עצמו ודי בו בכדי לא להסב נזק. לעיתים מזיעים, מפחדים ויוצאים לפני (וטוב שכך !) אבל בסופו של דבר הדברים נותרים תחת שליטה.
    3. בהמשך לסעיף 2 – חלק סגרו ללא רווח, ואף בהפסד של 2-3%. זו טבעה של הבורסה וצריך לדעת לספוג זאת. החשיבות היא "להישאר במשחק" ולהיות עם יכולת לתקן בחודשים שלאחר מכן, ולא להיכנס עם הראש בקיר.
    4. נושא הפחד מתרחיש ספטמבר – אולי, טוב שהתרחש ספטמבר הזכור לשימצה. כעוקב מהצד אחר הכותבים בשרשור השוקת החודשית, אני רואה חלוקה ברורה לשניים: אלה שחוו את ספטמבר, ואינם לוקחים סיכונים ופועלים נכון. אלה שלא חוו את ספטמבר אך רואים את תגובות אלה שחוו, אינם לוקחים סיכונים ופועלים נכון.

הכח של השוקת החודשית באתר הוא בניהול הקולקטיבי. מכיוון שכמעט ואיני מעורב, ולכן לא מצוי בפוזיציה, מאלף לראות בגישה נייטרלית כיצד הכותבים משפיעים על החלטות האחד של השני. מי שמגיע לתחום ואינו מכיר שרשור זה יפתח שוקת צרה; ימהר לקדם פוזיציות; וילחץ ויבצע טעויות - כל הרעות שכולנו חווינו על בשרנו. לא כך המצב באסטרטגיה שבאתר.

תודה לתורמים בשרשור, שחוץ מרווח אישי, עושים דבר לא פחות חשוב והוא מונעים הפסד מעצמם ומאחרים.

Re: שוקת מאי – מבט שלי מהצד

שלום שחקן

אני מעיד נאמנה על דברך.
    לא נפגעתי במאי, ובהחלט השרשור באתר גרם לי להיות יותר זהיר ממה שהייתי נוהג בלעדיו.

ועוד....
    ריגש אותי המשפט : ותודה לתורמים בשרשור, שחוץ מרווח אישי, עושים דבר לא פחות חשוב והוא מונעים הפסד מעצמם ומאחרים.

הרעיון שאתה מוביל באתר שהוא העזרה לזולת, ההתחשבות בחבר, הוא נעלה בעיניי.
    אתה לא רק אומר אלא גם פועל כך, ואני חוויתי זאת לא פעם.
    אני מחזק את ידך בעניין
    ומודה לך על כך.

אכן שמירה על הכללים תציל ממחיקה - הפסד זה אפשרי אך מחיקה נדיר ביותר.
    ועל נדירות זו אני רוצה לומר שהיא תקרה, ברבור שחור עוד יפתיע....
    - רעידת אדמה עזה.
    - מלחמה.
    - אסד ואחמדיניג'ד מחליטים לעשות שלום ונוחתח יד ביד בנתב"ג.....

משהו שיכול להביא לפתיחה ב8% למטה או למעלה.

אני, כבר זמן רב מאוד, כותב שקתות רחוקות לא מוגנות.... בידיעה מלאה על הסיכון.

המשיכו להרוויח.

איציק

תודה שחקן על נקודת מבטך.

ציטוט פורסם במקור על ידי itsikf1
    ..........
    - אסד ואחמדיניג'ד מחליטים לעשות שלום ונוחתח יד ביד בנתב"ג.....
    ..........
    איציק
    זה דווקא עלול לגרום ל 8% למטה...

דמי כיס לפני זמן לא רב כתבת שירד העניין משרשור שלך.
    דע לך השרשור הזה הוא בין החשובים באתר ושחקן בהתייחסות שלו מחזק את דברי.
    כל הכבוד לך ולכל המשתתפים.
    בהצלחה לכולנו.

מסכים עם שוקי בכל מילה.

תודה דמ"כ

תודה, גם אני הקטן מצטרף לדברים

אך מסייג את עניין ה-1.5%, שכביכול הוא בטוח. לא מסכים.
    תשואה 2011: 14.50-

אני מסכים עם כל מילה שנאמרה יש לי רק דבר אחד שזה מאד מפריע לי ואני כבר מתריע עליה המון

יש כאן איזה אופטימיות מסויימת שאם אמור לקרא משהו זה יהיה רק בשבוע פקיעה

אביא שתי דוגמאות

בזמנו כששר האוצר ביבי נתניהו התפטר הבורסה נפלה באותו יום בערך כ 50 נקודות האם ביבי התייעץ עם אנשי השוקתות ובחר לעשותו רק בשבוע פקיעה

או בזמנו כששרון הובהל באותו לילה לביה"ח ולמחרת הבורסה נפלה כ 50 נקודות האם זאת היתה בתיאום עם אנשי שוקת הרחבה ובחר לבצע את זה אך ורק בסוף החודש

ברור שמדובר במקרים קיצוניים אבל ההיסטוריה מוכיחה שדבר כזה יכול לקרות ולא מתייעצים אם אף אחד לפני שזה קורה אישית אני סבור שלא משנה אם אנחנו בתחילת החודש, באמצעה או בסופה זהירות נדרשת

אבי1
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

ציטוט פורסם במקור על ידי אבי1

...............
    יש כאן איזה אופטימיות מסויימת שאם אמור לקרא משהו זה יהיה רק בשבוע פקיעה

.............
    אבי1
    הפוך גוטה, הפוך!

אף אחד לא אמר שיש לו חוזה עם אלוהים שבעיות יקרו דווקא בשבוע פקיעה.
    רק שדברים קורים בשבוע פקיעה, הרבה יותר קשה לתקן, וגם הגבולות יותר קרובים.
    אז אם כבר סיכון, אז רחוק מהפקיעה.

אבי אתה צודק והכול יכול לקרות,זהירות (מרחק) מתבקשת בשוקת רחבה.
    יחד עם זאת המקרים האלה נדירים וכן יתכן כי יהיה הפסד באותם חודשים,הכוונה שבכל שער הזמן תהיה ברווח וכך תוכל להגיע לתוחלת חיובית למרות הפסדים במקרה קיצון(הפסדים לא מחיקה).
    בעניין של שבוע פקיעה אומר כך,אם כבר מקרה קיצון אז עדיף בתחילת החודש,יותר אפשרויות לתיקון/קידום או דילוג.בשבוע פקיעה זה רק גילגול לחודש הבא כלומר קיבוע הפסד.
    עוד דבר אחד,כל הדוגמאות שלך הם ירידות חדות לכן ניתן לכתוב למטה במרחק גדול יותר בתגבול קטן מאוד או בכמות קטנה מהקולים הכול תלוי ברמת הסיכון שמוכנים לקחת.
    בנתיים קרה מה שהוא מוזר, כל הזמן חששנו מירידות והפסד הגדול היה בגלל עליות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות