x

עמוד 20 מתוך 20 ראשוןראשון ... 10181920
מציג תוצאות 191 עד 198 מתוך 198

נושא: שוקת רחבה מאי - דיונים ופרשנויות

Re: שוקת רחבה מאי - דיונים ופרשנויות

ציטוט פורסם במקור על ידי david15
    אני מרגיש כמה חבל שיצאתי מ-P1220 בכמות גדולה
    אבל מבין שחייב לפעול באופן הזה בשוקת
    הנזק החודש 3.2%

וחשבתי שאני מסיים עם 5.8%

המסקנה שלי
    שכאשר הגעתי לרווח מאוד יפה (כמעט 4%), הייתי צריך לממש חלק,
    למשל P1220 שהגיע ל-40 ש"ח כאשר מכרתי אותו ב-150 ש"ח וחלק ממנו אפילו ב-220 ש"ח הייתי צריך לממש חלק ממנו.
    אבל כאשר אתה ב-1295 שבוע לפקיעה נראה 1220 רחוק מאוד.
    לא חבל ולא בטיח.
    זה חלק מהעניין, ואין מה לעשות.

טוב, שלב הסיכומים והפקת הלקחים
    חודש מאוד קשה... ירידה של מעל 5% בשבוע פקיעה כאשר סטיית התקן היתה נמוכה ולכן הכתיבות קרובות לכסף
    הפקיעה היתה חיובית ולכן אפילו סיימתי את החודש ברווח (כ- 0.9%)
    אבל זה אך ורק בגלל מזל - בפקיעה אחרת, וגם מתקבלת על הדעת - עמדתי להפסיד עשרות אלפי שקלים

אז ראשית, אני שמח שאני לא לומד לקח דרך הכיס - אבל צריך שהלקח יהיה אפקטיבי כאילו החודש הפסדתי
    שנית - אני מוריד את יעד הרווח החודשי שלי, בעיקר בחודשים של סטייה נמוכה
    שלישית- וזה לקח חיובי - ההגנות בתוך הכסף הוכיחו את עצמן ושמרו עלי לכל אורך השבוע האחרון - ובפקיעה הזו הכניסו אותי לרווח
    הסיבה שהגעתי לקצה הכתיבות היא בעיקר חמדת בצע שאני מקווה שהלק הראשון יטפל בה.
    ואחרון - בכל זאת אני רוצה להאמין שראינו מצב קיצוני יחסית שיחזור רק פעם ב... (עניין התוחלת המפורסם)

אני עוד אחשוב על זה הרבה בסופ"ש...
    סופ"ש נעים לכולם (עם אנחת רווחה גדולה.

סיכום מאי:

שורה תחתונה: 1% הפסד.

סיכום מלא
    זהו חודש מהקשים שהיו:
    - התחלנו את החודש עם סטיות נמוכות מאד.
    - החודש היה רובו במגמת ירידה, אבל היה גל עליות אופטימי שהיה די מטעה
    - הגרוע מכל - תזוזה חדה בשבוע פקיעה. רצף ירידות של מעל 5%.

לאור הנתונים האלו, צריך להגיד שסיום החודש בהפסד קל וחד סיפרתי, מעיד על התנהלות נכונה וטובה של מי שעשה את השוקת. מי שהסתפק מראש באחוז רווח קטן גם קיבל אותו. מי שניסה לסחוט יותר היה צריך לבצע הזזות, מה שהיה כרוך בעלויות ששינו את המאזן מרווח להפסד. שתי הדרכים לגיטימיות. מה שחשוב זה רובנו לא סמכו על פקיעה בעליות, אלא פעלו והתגוננו. וצריך לאמר שלקחי ספטמבר נלמדו יפה על ידי החברים באתר. היה מעבר מנטלי ממצב של "חיפוש הרווח" למצב של "בקרת נזקים".

ולאחר שראינו שעל הנקודה החשובה ביותר (הגנה על התיק) אפשר לקבל ציון טוב, אפשר להסתכל בנחת ולהסיק מסקנות לגבי שאר ההתנהלות. מנקודת המבט שלי, שאר ההתנהלות החודש לא הייתה מבריקה. בתחילת החודש הימרתי על כיוון, וההימור לא הצליח. חיכיתי לעליות על מנת למכור קולים ביוקר, ויצא שהפסדתי רווחי ירידות מהצד הזה. הקולים יכלו לתת לי החודש הרבה יותר ממה שלקחתי מהם. יש כאן נקודה מנטלית שצריך לעבוד עליה. בחודשים הקודמים התרגלתי ש C1400 הייתה אופציה גבולית, ועבדתי הרבה על C1420 ומעלה. קשה היה לי להשתחרר מזה, ולרדת נמוך יותר, כי בראש עדיין התייחסתי לגבולות האלו. החודש הסקתי את המסקנה, ופתחתי למעלה בדיוק כמו שפתחתי למטה. וכבר זה הוכיח את עצמו. למרות העליות היום, הקולים למעלה יורדים.

הימור אחר שלא הצליח הוא דווקא הימור לגיטימי לחלוטין. ההימור היה על דישדוש 1270-1290 גם בשבוע פקיעה. הימור שלא הצליח כמובן. והוא האחראי על סיום החודש בהפסד ולא ברווח. אני חודש שאולי זה דווקא הימור
    לגיטימי, כי (לדעתי) רוב החודשים הם יותר מדושדשים מאשר תנודתיים. אבל כמובן שזה לא מוכח.

הערת אגב: שוב רואים שהשבוע שדפק אותנו זה שבוע הפקיעה. עד היום זה היה תמיד שבוע הפקיעה. מה שאומר הגישה של לקיחת סיכון בתחילת החודש, ופחדנות מקסימלית בסופו נראית לא רע.

כולם מוזמנים להוסיף את הסיכום שלהם למאי.

אורח

ציטוט פורסם במקור על ידי chizhk
    ציטוט פורסם במקור על ידי supgog
    אני פתחתי היום פוטים ליוני.

כתבתי קצת פ1120 ב155-160שח ליחידה.

סוף סוף אפשר לקבל תקבול נאה במרחק של 110+ נקודות.
    בלי הגנה?
    היום רכשתי הגנה. פ1100 ב60 ש"ח.
    יצא לא רע, תקבול של 5% על הסיכון, וזה רק בצד הפוטים.

בוקר טוב, מי שסגר פוטים מאי עשה נכון.

לחברי שוקת רחבה, "אסור" להכנס לפקיעה בטווח של 2.5 אחוז=30 נקודות מסגירה של יום אחרון ולדעתי גם רחוק יותר עדיף לסגור.

זה הטווח של פתיחה אנגלית.

לעולם אין לדעת מי עושה מה ביום אחרון של מסחר.

אסור לשכוח כי מאופי האסטרטגיה כניסה לפקיעה עם כתיבות של שוקת רחבה, עשויה למחוק את עורך האסטרטגיה.

לכן אין שיקול של רווח ואין שיקול של עמלות, אתם רוצים שלאחר פקיעה ישאר לכם הון=בטחונות להמשך ניהול הפוזיציה גם חודש לאחר מכן.

מה שכן , "בכיף" ניתן לסגור את החלק המפסיד של מאי (במקרה זה פוטים) ולפתוח את יוני. ולתת לצד המרוויח (במקרה זה קולים)למות. הרי אנו מדברים על שוקת רחוקה אז הקולים היו צרכים להיות ב- 1350 וצפונה אם לא קדמתם.

בהצלחה.

צודק גם אני עשיתי את החישוב של 2.5% בפקיעה
    ואז אחלטתי לגלגל את 1210 ליוני.

פקיעה ב 1200 היתה גומרת אותי.
    עכשיו יש לי רגל פוטים ב 1150 (קצת קרוב עקב גלגול ובטחונות)
    ורגל קולים ב 1330

סיכום של מאי

א. שבוע פקיעה מאוד מסוכן, עדיף היה לגלגל לחודש הבא, זה נותן רווח דומה וממלא ניתן לכתוב רחוק יותר. אם במצב הוא עליות ומאמינים שתגענה ירידות הן תגענה גם לאופציות של החודש הבא, ואם לא הגיעו לפחות לא ימחקו אותן.
    ב. אם אנחנו מכוונים ל3 אחוז, מדוע איננו כותבים מרווחים של 20 ש"ח במרחק של 13%? ניסיתי לבדוק וראיתי שאין מציאות כזו בתחילת החודש. לפחות לא בשני צדדים. מה גם שהזזה במצב של ירידות או עליות יכולה להסב נזק רב, ואין מה לדבר על לקדם את הרגל המרוויחה, כי כל קידום זה אומר מכירת האופציה שסדר''כ הפרשי קניה מכירה גונבים 10 ש"ח עמלות (4 פעולות) 8 ש"ח ולא עשינו כלום. ולאן נקדם ? שוב ל-20 ש"ח הרי לא כותבים יותר קרוב?
    ג. החודש היו לי הזזות הן מהקולים והן מהפוטים. ההזזות הסבו נזק, אם לא הייתי מזיז הייתי היום ברווח של 4%. אבל חייב לעמוד בשיטה, ואני שמח להיות שותף לתמיכה המנטאלית כאן באתר לניהול השוקת תוך זהירות. לטווח ארוך לדעתי זה מוכיח את עצמו.
    ד. הדעות לגבי השוק מאוד חלוקות. תטא השקעות בדעה שורית אך יש אחרים בדעה דובית קשה. אני עובד מהיום עם הגנות יותר צמודות.

ה. ליוני פתחתי 1120 (קבלתי 115 ש"ח)
    1150 (קבלתי 250 ש"ח)
    1170 (קבלתי 350 ש"ח)
    1150 ו-1170 נפתחו בתחילת השבוע, היום מעט חזרו למחירים סבירים.
    לא חושב להישאר הרבה זמן עם 1170 אבל נראה מה תהיינה ההתפתחויות.
    בלונגים מתקשה לפתוח הקרוב ביותר הוא 1320 עם רוצים עם הגנות.

ו. מאחל בהצלחה לכל החברים.

ציטוט פורסם במקור על ידי דמי כיס
    סיכום מאי:

שורה תחתונה: 1% הפסד.

סיכום מלא
    זהו חודש מהקשים שהיו:
    - התחלנו את החודש עם סטיות נמוכות מאד.
    - החודש היה רובו במגמת ירידה, אבל היה גל עליות אופטימי שהיה די מטעה
    - הגרוע מכל - תזוזה חדה בשבוע פקיעה. רצף ירידות של מעל 5%.

לאור הנתונים האלו, צריך להגיד שסיום החודש בהפסד קל וחד סיפרתי, מעיד על התנהלות נכונה וטובה של מי שעשה את השוקת. מי שהסתפק מראש באחוז רווח קטן גם קיבל אותו. מי שניסה לסחוט יותר היה צריך לבצע הזזות, מה שהיה כרוך בעלויות ששינו את המאזן מרווח להפסד. שתי הדרכים לגיטימיות. מה שחשוב זה רובנו לא סמכו על פקיעה בעליות, אלא פעלו והתגוננו. וצריך לאמר שלקחי ספטמבר נלמדו יפה על ידי החברים באתר. היה מעבר מנטלי ממצב של "חיפוש הרווח" למצב של "בקרת נזקים".

ולאחר שראינו שעל הנקודה החשובה ביותר (הגנה על התיק) אפשר לקבל ציון טוב, אפשר להסתכל בנחת ולהסיק מסקנות לגבי שאר ההתנהלות. מנקודת המבט שלי, שאר ההתנהלות החודש לא הייתה מבריקה. בתחילת החודש הימרתי על כיוון, וההימור לא הצליח. חיכיתי לעליות על מנת למכור קולים ביוקר, ויצא שהפסדתי רווחי ירידות מהצד הזה. הקולים יכלו לתת לי החודש הרבה יותר ממה שלקחתי מהם. יש כאן נקודה מנטלית שצריך לעבוד עליה. בחודשים הקודמים התרגלתי ש C1400 הייתה אופציה גבולית, ועבדתי הרבה על C1420 ומעלה. קשה היה לי להשתחרר מזה, ולרדת נמוך יותר, כי בראש עדיין התייחסתי לגבולות האלו. החודש הסקתי את המסקנה, ופתחתי למעלה בדיוק כמו שפתחתי למטה. וכבר זה הוכיח את עצמו. למרות העליות היום, הקולים למעלה יורדים.

הימור אחר שלא הצליח הוא דווקא הימור לגיטימי לחלוטין. ההימור היה על דישדוש 1270-1290 גם בשבוע פקיעה. הימור שלא הצליח כמובן. והוא האחראי על סיום החודש בהפסד ולא ברווח. אני חודש שאולי זה דווקא הימור
    לגיטימי, כי (לדעתי) רוב החודשים הם יותר מדושדשים מאשר תנודתיים. אבל כמובן שזה לא מוכח.

הערת אגב: שוב רואים שהשבוע שדפק אותנו זה שבוע הפקיעה. עד היום זה היה תמיד שבוע הפקיעה. מה שאומר הגישה של לקיחת סיכון בתחילת החודש, ופחדנות מקסימלית בסופו נראית לא רע.

כולם מוזמנים להוסיף את הסיכום שלהם למאי.

זה שיצאתם בהפסד של אחוז בלבד, לא מראה על שום התנהלות נכונה, הגעתם למצב של 2% מרחק ביום של פקיעה, לדעתי זה נוגד את הכללים שקבעתם לעצמכם, אני לא מקנא במה שהיה קורה לכם אם ארה"ב הייתה מסיימת שלילי אתמול בערב.

בכל מיקרה אני שמח בשבילכם שהצלחתם לא להפסיד יותר מידי כסף החודש

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות