x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: לאלון, בהמשך לצאט ניתוח דוחות , רעיון להקל על ההבנה...

לאלון, בהמשך לצאט ניתוח דוחות , רעיון להקל על ההבנה...

אני אגב בוחן כל חברה ומקיש על לינק "פרופיל חברה" להתרשמות ראשונית.
    האם ניתן לקחת חברה ובאופן ויזואלי לנתח את הנתונים העיקריים החשובים? הייתי מאוד מעונין לדעתך על פרמטרים מתוך הפרופיל ביחסים הפיננסים בפרט כדוגמת:מכפיל ומשמעותו, תשואה להון,הון למאזן, מאזן, דוח רווח והפסד.
    אודה לך אם ניתן יהיה לקחת אג"ח כדוגמא אולי אג"ח "טוב" כמו של הבנקים כדוגמא לנתונים "טובים" מול אג"ח כדוגמא לאג"ח עם נתונים "בעייתיים". התייחסת כללית בצאט אבל לדעתי אם ניתן יהיה להעלות כקצים ויזואלים או כטבלה זה מול זה כאמור, זה יהיה מצויין וברור הרבה יותר.
    תודה מראש,

Re: לאלון, בהמשך לצאט ניתוח דוחות , רעיון להקל על ההבנה...

שוב אני רוצה להדגיש כי הצאט אתמול לא ניסה לכסות את החומר הדרוש לניתוח דוחות (זו גם לא היתה המטרה).

במקום זאת - רציתי להעביר את המסר כי דווקא בתקופת פרסום הדוחות נוצרת לעיתים הזדמנות בגלל שיכולת ההגעה למידע וניתוחו אינם זמינים לכלל המשקיעים (בעיקר הפרטיים) באופן שווה (במיוחד בזמן הקצר) - ולכן ניתן להשיג יתרון במידע ולאתר הזדמנויות לפני שהם מפורסמות ב,שלטי החוצות" של אתרים כלכליים שונים - ובכך להיכנס יחס עם אותם גופים גדולים לגל הראשון שנהנה מכניסת ה"עוקבים" בגל השני וה"עדר" בגל השלישי.

לימוד של נושא רחב כמו זה באמת צריך להיות מוכל בקורס (למעשה בתואר שני במנהל עסקים אכן יש קורס בשם - ניתוח דוחות פיננסיים, ואני יכול לומר לך מנסיון כי לאורך סמסטר שלם סקרנו דוח בודד, וגם לא בצורה מלאה).

אני כן שם דגש בקורס על חשיבות ומעביר את משמעות היחסים, אך לא מעבר לכך בגלל קוצר זמן...

אני השתדל להעלות התייחסות נוספת בנושא בעתיד, אך כאשר אני עושה זאת אני צריך להבטיח גם כיסוי מספיק וגם דגש משפטי על כך שלא מדובר במשהו שעומד בפנ עצמו - ולכן ישנה בעייתיות מסויימת בכך (או נפח נמוך מדי וצורך בידע מוקדם, או עבודה רחבה מדי שאינה מתאימה לפורום).

אני יכול לומר שיש הרבה נושאים שהייתי רוצה להעלות אך נופלים בדיוק על התפר הזה...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

נ.ב -

מה שאני מנסה לומר (למקרה שזה היה לא ברור) הוא כי אני יכול להפנות את צומת הלב לנושא ולכוון לשאלות התחלתיות - אבל כמו בכל נושא שעולה פה - לדעתי מוטלת אחריות על המשקיע להמשיך ללמוד או לחקור את הנושא (כמו גם באותם מקרים בהם מוצגים נתונים, ניתוחים ודעות - לאשש אותם ולחבות דעה אישית).
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

תודה אלון בכל מקרה.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות