x

מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9

נושא: אג"ח חשמל22

אג"ח חשמל22

שלום אלון!
    אני מחזיקה חשמל22 שנה וחצי ועדיין באותו שער(כמעט) להחזיק?
    אסמך לתשובה
    דנה

Re: אג"ח חשמל22

idana ערב טוב ,
    לא אלון אבל בכל זאת..
    ראשית אני בספק אם תקבלי בתשובתי או בתשובת מישהו אחר הוראות הפעלה כי לא זאת המטרה העיקרית פה..
    הייתי שמח אם בשאלה מסוג כזה תצייני גם את הציפיות שלך , את הרצונות שלך , את הצרכים שלך , כמה אחוז מהתיק האגח של חשמל את מחזיקה וכמה הוא תופס לך בתיק, האם את תהיי מוכנה ללקיחת סיכון כלשהוא עם הכסף , למתי את צריכה את הכסף , למה הוא מיועד..
    אם מסתכלים אפילו למשקיעים סולידיים ביותר אני חושב שהאגח שדיברת הוא ממש לא מעניין והשקעת כספים בו כבר ממש לא אטרקטיבית 0.34%+ מדד תשואה נטו לפידיון !!! ( נו באמת :o )ויכול לחלוטין להיווצר מצב למשקיע שלא יישאר עד הפידיון הפסדי הון קטנים , ולמי שכבר נשאר עד הפידיון אלטרנטיבות טובות יותר בשוק..
    אין לראות בדברים כהמלצה לפעולה כלשהיא.
    אני מאחל לכולם חג שמח..
    בברכה , לברון

סליחה אם בוטה אבל להשקיע בחשמל 22 במיוחד בשער המופקע שלו הרבה מעל הפארי זו טיפשות וחוסר הבנה בסיסי\ במיוחד למשקיע סולידי.
    יש אגחים טובים ובטוחים באותה מידה כמו אגחים של בנקים נשנותנים תשואה של 4% צמוד מדד, אז להשקיע בחשמל 22 עם אפס ריבית כמעט?
    פשוט מגוחך, לדעתי חבל על כל יום שהכסף שלך תקוע באג"ח הגרוע הזה.

ציטוט פורסם במקור על ידי molty
    סליחה אם בוטה אבל להשקיע בחשמל 22 במיוחד בשער המופקע שלו הרבה מעל הפארי זו טיפשות וחוסר הבנה בסיסי\ במיוחד למשקיע סולידי.
    יש אגחים טובים ובטוחים באותה מידה כמו אגחים של בנקים נשנותנים תשואה של 4% צמוד מדד, אז להשקיע בחשמל 22 עם אפס ריבית כמעט?
    פשוט מגוחך, לדעתי חבל על כל יום שהכסף שלך תקוע באג"ח הגרוע הזה.
    מולטי שאלה : אתה יכול לציין מספר אגחים לתשואה של 4% צמוד מדד ? האם כדאי לקנות אותם בכל נקודת זמן או שרצוי לקנות בזמן תשלום ריבית ?
    היכן אני יכול לחפש אגחים לפי קריטריונים כמו סוג בצמדה , אח"מ , מועד תשלום וכו

אני דיברתי "רעות" בעבר על הנייר - ואני מתפלא שהוא מצליח להשאר במחירו הנוכחי זמן רב כל כך (הוא אפילו עלה ב-2 אגורות מהפעם האחרונה שהתייחסתי אליו).

אני לא טוען שיש סיכון אמיתי בנייר, כן יכול להתרסק בשוק, אך בסופו של דבר ישלם - גם אם בגיבוי ממשלתי.

אך יש שני דברים שיש לקחת בחשבון -

הריבית בשוק עולה ולכן אין הגיון בכך שהנייר ימשיך להסחר בתשואה כה נמוכה. לפיכך מחיר השוק של הנייר יצטרך לתקן למטה בשלב כולשהו ואנשים יפסידו אז כסף על הנייר (כן עם לא יממשו אז יקבלו את התמורה אך מי רוצה להשקיע בנייר מסוג זה ולספוג ירידה של 10-15% ויותר מכך).

דבר שני - מחיר השוק גבוה מעל הפארי מה שאומר שאם אכן חברת החשמל תמשיך להדרדר בקצב הנוכחי והממשלה תצטרך לפדות את החוב יכול להגרם נזק גדול למשקיע מפדיון מוקדם - שהרי פדיון מוקדם מתבצע במחיר הפארי ולא במחיר השוק.

לדעתי אין למשקיע רציונלי מה לחפש בניירות מסוג זה - אבל זה רק אני.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

לגבי השאלה השנייה:

ישנם כלים רבים לסינון אגחים ע"פ נתונים כלכליים שונים (תשואה, מח"מ, מחיר, סוג...)

כמעט כל אתר כלכלי מציג יכולת כזו או אחרת.

אחד הכלים שאני עובד איתו באופן קבוע הוא כלי הסינון של דה-מרקר שהשימוש בו חינם.

ניתן למצוא אותו כאן -

http://finance.themarker.com/site/bonds ... orts.jhtml
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

לגבי השאלה על אגחים של בנקים בעלי תשואה של 4% צמוד מדד, ניתן לציין חלק מהסדרות של אידיבי דיסקונט השקעות ושטרי הון, שמבחינתי הם בדיוק כמו בנק ברמת האמינות והדירוג, אמנם פורמלית לא מדובר באותו ביטחון לדוגמא בסדרותל שטרי הון, כמו של הבנק עצמו, אבל זה הינו אך לדעתי, מישהו יכול להזכיר לי מתי אידיבי או דסק"ש לא עמדו כמו שעון שוויצרי בהתחייבויות לבעלי האג"ח? לא היה ולא יהיה ככל הניראה., לדעתי מדובר בכמעט אותה רמת אמינות ודירוג, אולם בגלל "כשל שוק" האגח"ים האלה עדיין נותנים ריבית יפה למדי של יותר מ4% צמוד למדד.

שכחת לציין שכדי לקבל תשואות כאלה צריך ללכת לאגחים עם מח"מ ארוך במיוחד כמו אידיביפת ט שאמנם נסחר בתשואה של כמעט 5 אחוז צמוד מדד אבל במח"מ 9.2 שרק בסוף 2025 תראה את כל הכסף.
    במח"מ כל כך ארוך אפשר למצוא כאלה דברים אבל אם נזכור שאנחנו בסייקל העלאות ריבית אגרסיבי כמעט בטוח שנראה תשואות גבוהות יותר. במח"מים הקצרים התשואות נמוכות בהרבה.

לאינדיאנה לא שכחתי וזה לא רלבנטי לדעתי במקרה זה, תאריך פידיון האגחים של בנקים/חברות אחזקה של בנקים,
    האג"ח ניסחר בבורסה וניתן לפידיון יומי, וכמעט תמיד שלא לומר תמיד.. הוא מעל הפארי במהלך השנים , ראה את כל האגח"ים של הבנקים. לעניננו, כדי לקבל ריבית של 4% שנתי אתה כמעט ולא לוקח שום סיכון באגחים האלו שקרובים לדירוג אג"ח ממשלתי, והריבית הצמודה של 4-4.5% מובטחת לשנה בחלוקת קופון כל חצי שנה בד"כ.
    מי שמתכוון להחזיק אג"ח עד סוף הפידיון בעוד 10 20 שנה (!) עדיף שיקח אולי משכנתא למנף את הכסף...
    אני מדבר על ריבית צמודה סבירה בהחלט לפחוות בביטחון ובדירוג של חברת חשמל,ואטרקטיבית כאמור פי כמה וכמה מחשמל..

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות