x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: האם אפשר לקבל המלצות להזדמנויות סולידות באג"ח בימים אלו.??

האם אפשר לקבל המלצות להזדמנויות סולידות באג"ח בימים אלו.??

תודה

Re: האם אפשר לקבל המלצות להזדמנויות סולידות באג"ח בימים אלו.??

לא ברור מה כוונתך "סולידייות", בכל מקרה לגבי אג"ח קונצרני אני בעד :
    אלביט ז', פטרוכימים ב', אפריקה כ"ו, דלק י"ט, דרבן ד'. חברות יציבות ומרוויחות. רובם מדורגות גבוה.
    בכל מקרה תבדוק אם מתאים לך.
    בהצלחה.

ו נ"ב במשהו חשוב.
    כולם מתחת לפארי עם קופון ממוצע מעל 5% , העובדה שהם מתחת לפארי מאפשרת לך להשיג גם רווחי הון (קניה בדיסקאונט).

סליחה על הבורות - איך חישוב של 5% שנתי אם כל האגחים הנ"ל נותנים מ2014 והלאה פדיון קרן ? הרי מריבית אין כל כך ממה להרוויח באגחים האלו ?
    תודה
    שגיא

זה לא מדוייק ואני מודע שיש אנשים עכשיו שמרימים גבה ושואלים האם אלון סותר את עצמו.

זה נכון שמהשקעה באגח לפני תשלום ריבית המשקיע אינו יכול לעשות רוח הון - בגלל התיקון הטכני.

אך כאשר אנו מדברים על השקעות סולידיות אנו מדברים על השקעות לטווח ארוך - שם לקופון בהחלט יש משמעות.

ריבית נצברת לאורך זמן!

כלומר אם אתה קונה היום נייר ומחזיק אותו לאורך השנים נכון שבכל תשלום ריבית יהיה תיקון טכני, אך לאורך שמן האחזקה סביר להניח כי מחיר השוק יעלה שכן באגחים סולידיים התשואה צריכה להשאר יציבה פחות או יותר.

כלומר אם קנינו היום נייר במחיר של 95 והוא משלם עוד שנה קופון של 5%, סביר להניח כי בעוד שנה מחירו יהיה 100 כך שלאחר התשלום יחזור למחיר המקורי (95) בהנחה שהתשואה עליו לא השתנתה.

ולכן באותם מקרים כן יש רווח לאורך זמן מתשלום ריבית - כאשר הדגש הוא על הזמן ולא על התשלום.

כמו כן בסופו של דבר גם יגיע הפרעון של הקרן ואז נניב רווח הוני נוסף מהעסקה - שוב אנו מדברים על השקעה סולידית - והשקעה סולידית משמעה השקעה לטווח ארוך.

וכל זה בלי להתייחס לנייר זה או אחר...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

לאלון , בהמשך לשאלה ולדוגמא שנתת, תקן אותי אם אני טועה לגבי רווח ההון בקניה מתחת לפארי,
    אם אני קונה את הנייר שנותן קופן 5% שנתי,במחיר של 90 לדוגמא, כאשר הפארי שלו הוא 100 , כעבור שנה נניח שהוא הגיע לפארי עקב ביקוש בשוק, חילק קופון 5% כעבור שנה, מכרתי אותו בפארי, הרי שהרווחתי רווח הון שמגולם בעצם.בהפרש הדיסקאונט של 10 נקודות (90 מחיר הקניה) , בנוסף לקופון של 5%. האם נכון?

כן, עם מחיר המכירה הוא הפארי אז החישוב שלך נכון.

צריך לזכור כי מחיר הפארי מגלם בתוכו את הריבית הצבורה ולכן גם בהנחה שהתשואה על הנייר אינה משתנה לאורך שמן מחירו בשוק צריך להשתנות כתלות בגובה הקופון הנצבר.

בדוגמה שלך התשואה גם ירדה (שכן היה נסחר מתחת לפארי וכעת נסחר במחיר הפארי) ולכן הרווח במימוש הוא הפאר שהיה קיים בעת המכירה פלוס הריבית הצבורה - שכן מחיר הפארי עצמו ניהיה גדול יותר.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

תודה לעונים
    מה בנושא קרנות נאמנות יש משהו מומלץ?
    חג שמח

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות