x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 11

נושא: מעריב אגח ד

מעריב אגח ד

דרך אגב, בהמשך להצגת מעריב אגח ד כהשקעה בעלת עניין עבורי - ביום שני ה- 17.1.2011 רכשתי מהנייר לפי מחיר של 69.4 אגורות לאגח.

למרות שהנייר כרגע צמוד למנייה ולמרות שהמנייה תנודתית - אני מאמין כי מדובר בהשקעה טובה אם חושבים קדימה.

אני מתקשה להאמין כי מעריב יסגור דלתות ויכריז על פשיטת רגל... נמרודי עצמו אומנם יצא, אך עדיין נמצא שם דרך הכשרת הישוב, כמו כן הקונים החדשים לא נכנסו בשביל לתת את המפתחות לבעלי החוב נכון?

כעקרון - מעריב כחברה - אינה חברה רווחית ואינה יכולה לשרת את החוב. אך דבר זה נכון כבר שנים ועדיין כל פעם מחדש (מי זוכר את אגח מעריב ג? - שתי סיבובים טובים היו לנו שם) השוק "מופתע" מכך שהחברה משלמת.

מעריב זה כוח בדיוק כמו שישראל היום (העיתון הגדול במדינה) אינו רווחי - המחזיקים בהם אינם מסתכלים רק על רווח - ולכן כהשקעה - זוהי השקעה טובה לדעתי.

למה מעריב אגח ד כעת טוב יותר?

דבר ראשון בגלל שקנייה שלו היא כקניית המנייה ללא פרמייה (לעיתים אף פרמייה שלילית - לפחות בעת שבה אני קניתי).

לכן המשקיע באגח מעריב יכול להנות מכל עלייה של המנייה - אך במקביל (תחת הנחת תשלום) גם מובטח לו רווח הון לא קטן של מעל ל- 13% נטו עבור ההשקעה עם מח"מ של 3.6 שנים ותשלומי ריבית בלבד עד תחילת 2014 - עסק לא רע בכלל (פדיון סופי 2016).

האגח בסיכון נמוך לאי תשלום מדובר על השקעה עם רווח "מובטח" תוך השקעה עקיפה במנייה - ללא לקיחת הסיכונים הקשורים בכך.

הצליח הבעלים החדש לשפר את מצב החברה - מחזיקי האגח יהנו מכך, לא הצליח - עדיין יקבלו תמורה (בסבירות גבוהה).

ובגלל מחיר השוק הנמוך, אפילו במקרה של הסדר הסבירות להפסד קטנה...

אז נכון שלא נעשה כאן עשרות אחוזים בחודש, אך מי שמחפש חלופה להשקעה לזמן ארוך בתשואה נורמלית בהחלט יכול למצוא את אגח ד של מעריב כאלטרנטיבה טובה.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

Re: מעריב אגח ד

שלום אלון,

התשואה של 13% שעליה אתה מדבר לוקחת בחשבון שכל תשלום ריבית שמתקבל מושקע חזרה באג"ח (ובשער הנוכחי) - דבר שנראה לי רובנו לא מבצעים.

לפי החישובים שלי - מבלי לבצע השקעות חוזרות אלה, התשואה היום עומדת על כ- 6.3% לשנה - לא משהו שאפשר לזלזל בו בימים קשים אלה בתחום האג"ח, בייחוד שהתשלומים די מובטחים.

יובל

תמיד ניתן לטעון את זה, אך צריך בסיס להשוואה עבור ניירות שונים - וזהו הבסיס המקובל.

כמו כן שים לב כי מטרת ההשקעה מעט שונה מפדיון בלבד, כלומר התרחיש של קבלת התשלומים הינו התרחיש הפחות טוב (למרות שגם הוא מייצג רווח).

מטרת ההשקעה כמובן צריכה להיות (לפחות כך אני מקווה שיתברר בדיעבד) - אחת משניים:

(1) מחיר השוק של אגח מעריב יעלה בצורה שתייצג רווח הוני למשקיע בשנה וחצי - שנתיים הקרובות בגלל שמועדי התשלום (פרעון קרן) יתקרבו ובעקבות תשלומי ריבית במועדם (התרחיש הסביר ביותר - פוטנציאל רווח של קרוב ל- 30%).

(2) מחיר השוק של אגח מעריב יעלה בצורה שתייצג רווח הוני למשקיע בשנה וחצי - שנתיים הקרובות בגלל שיעקוב אחר מחיר המנייה. המנייה ירדה יותר מ-90% מהשיא שלה ובעוד אנו לא מצפים שתחזור לשם עדיין מדובר בפוטנציאל רווח גדול מאוד(תרחיש בעל סבירות נמוכה - פוטנציאל רווח של 50% עד 100% ויותר מכך).
    אלון פיאדה

אלון שלום!
    האם כל מה שכתבת נכון גם להיום נייר נסחר 70.5?
    בברכה,
    אשר

כן, ההצמדה של האגח למנייה תמשיך עוד זמן רב, מועד התשלום רחוק ולכן אם מחיר המנייה תרד גם מחיר האגח ירד. אנו יכולים לראות כי בתנודה חזקה למעלה או למטה במחיר המנייה, לוקח לאגח זמן להשלים (בגלל הסחירות המנייר), אך מעבר לזה - לא יכול להווצר פער גדול מדי.

כמובן שהדבר גם לחיוב, אם מחיר המנייה יעלה - מחיר האגח יעלה יחד איתו.

הדברים יהיו נכונים עבור כל מחיר אגח, גם אם מחיר האגח יתקרב לפארי - שכן אז באמת האגח יכנס לכסף (להזכירכם מדובר על אגח להמרה).

בעתיד הרחוק (תשלום ראשון רק ב- 2014) - מחיר האגח יכול להתנתק ממחיר המנייה, אך עד אז אין לו סיבה מעשית לעשות זאת.

אני רוצה להדגיש כי בניגוד לאגחים אחרים שאני מחזיק - זהו כן אגח לטווח ארוך, אפילו ארוך מאוד. אני מאמין כי האגח יגיע לפדיון, כך שהחזקתו לא נעשת רק לגריפת רווח הון אלא כהשקעה נושאת תשואה גבוהה.

כמובן שהחשיפה לנייר צריכה להיות נמוכה, כמו כן בגלל הסחירות הנמוכה של הנייר - נדרש מהמשקיע לשים לב כי כניסה לנייר זה צריכה להעות תוך התחשבות בצורך לפדיון מהיר ונזילות ההשקעה!
    אלון פיאדה

אלון
    לאור ההודעות שיצאו היום, מה דעתך ?
    הזדמנות קנייה ? מכירה ? חיזוק ?

תודה מראש
    רפי

אי עמידה בתנאים כפי שהוכתבו תשפיע ישירות על ההחזקות של בעל השליטה החדש והפעולות צריכות להיות מולו, סביר להניח כי הדבר יפתר שכן אם לא יפסיד בעל השליטה הנכנס את השקעתו הראשונית בחברה.

כמובן שנדרש לחקור לעמוק את הדברים בצורה רחבה יותר, אך ההשפעה המיידית צריכה להיות זניחה.

שים לב כי הנתונים עצמם השתנו - היחס בין מחיר האגרת למחיר המנייה, למרות שלא נותק במלואו, תפס פער - וכעת האגח נסחר עם פרמיה להמרה חיובית גדולה מבעבר ולזה במפני עצמו יכולה להיות השפעה גדולה יותר על מחיר האגח מעצם ההודעה.

פער זה, במיוחד לאור חוסר יכולת החברה לפרוע את החוב -יכול להביא לירידות במחיר השוק של הנייר בטווח הזמן הקצר וזאת בגלל שמחיר המנייה עלול לא לתקן למעלה או אף להמשיך לרדת.

ראינו כי למרות הכל מחיר המנייה עלה היום (בעוד מחיר האגח ירד)- שים לב כי אם אכן מדובר באיום ממשי מחיר המנייה הוא זה שצריך להפגע ראשון!

לכן את הירידות היום במחיר האגח הייתי מייחס דווקא לפער שנוצר בין המחירים ולא להודעה עצמה.
    אלון פיאדה

אלון
    האם ראוי להשקעה כיום לאןר ההודעות ולאחר הירידות החדות?
    אבי

דווקא הירידות החדות הם שעושות את זה אטרקטיבי יותר.

כמובן שיש סיכון מסויים, אך מראש אמרנו כי המטרה זה לא תשלום סופי אלא משחק על התנודתיות בנייר!

כבר זמן מה לא היה לנו אגח שההשקעה בו מתוכננת לזמן קצר בעקבות אירועים שאינם תשלום (רווח הון מפדיון חלקי), אני מאמין כי במקרה זה דווקא כן.

למעשה אני קניתי היום מנה נוספת (שוב זה לא נייר לשים בו סכום גדול, גם בגלל הסיכון וגם בגלל הסחירות), אך זה גם מה שאמרו לגבי הנייר הקודם של החברה - כן מעריב היא חברה שלא יכולה לעמוד בפני עצמה, אך אני מאמין כי זוהי לא מטרתה. הבעלים ימשיכו להזרים כסף בגלל שהם רוצים עיתון - לא בגלל שהחברה רווחית.

ושוב, כן יש בזה סיכון - סיכון רב לבעלי המניות וסיכון גדול למחזיקי האגח. אך הסיכון הזה מייצג סיכוי זהה עבור המניות והאגח כאחד (שכן המחיר של האגח ועובדת היותו אגח להמרה - מביאים בחשבון מחיר הוגן כתחליף למנייה) ופה נעוץ הפוטנציאל האמיתי.
    אלון פיאדה

אלון - האם הודעת הבעלים שלא יזרימו כסף לחברה והמומ למכירת מפעל הדפוס לא משנים דעתך בנוגע לנייר?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות