x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: אג"ח מעריב

אג"ח מעריב

שלום אלון,

לפני כחודשיים אמרת שהאגח הזה יכול להתממש למחיר 65 ופחות מכך .
    http://www.s-maof.com/Forum/viewtopi...9%D7%91#p57746

המימוש אכן קרה והיום הוא כבר בשער של פחות מ- 67. האם לדעתך עכשיו זהו הזמן להכנס לאגח, או שכדאי לחכות ולא להפצע מ"הסכין הנופלת"? או שבכלל השתנו הנתונים ולא כדאי לרכוש את האג"ח?

תודה,
    יובל

Re: אג"ח מעריב

שלום,

אני לא אוהב להיות צודק במקרים מסוג זה, שכן יש משקיעים שנפגעים מכך, אך אני מקווה כי לפחות מי שעוקב אחרי נשמר או יצא בזמן.

כעקרון חשוב להבין כי למרות שלדעתי האג"ח ישולם בסופו של דבר, כך שכל מחיר שלו כעקרון נחשב "לטוב" - האג"ח עצמו אינו חסר סיכון ויותר מכך...

כרגע בגלל שמדובר באג"ח להמרה ותשלום אינו מובטח (מעריב כחברה באמת לא יכולה לשלם אותו) - האג"ח מתנהג כמנייה!

כל עוד המנייה יורדת גם האג"ח ירד (למרות שלא צריך להיות קשר ישיר בין השניים שכן האג"ח לא נסחר מעל הפארי אך מתנהג כאילו הוא בכסף).

לצפות התנהגות של מנייה כמו זו של חברת מעריב - אינני יכול, אך אני יודע דבר אחד.

כאשר נתקרב למועד התשלום (בהנחת תשלום) האג"ח יפרד מהמנייה - ואז יגיע פוטנציאל הרווח (לכל המאוחר).

אם קודם לכן המנייה תזנק והאג"ח איתה - זה חלק מההימור שעושה מי שמשקיע בנייר כעת...

אני בכל מקרה עדיין לא מתכוון להיכנס לנייר - תשלום ריבית לדעתי לא תשפיע מהותית על מחיר הנייר בעוד פדיון חלקי בקרן רק בעוד יותר משלוש שנים, אין למה למהר...

יוצא מהכלל יהיה אם תצא הודעה מהותית בנוגע לחברה - כגון הודעת מכירה או כניסת משקיע...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות