x

מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 10

נושא: לידר אגח ו

לידר אגח ו

אלון ,מה דעתך עדיף לספוג ההפסדים ולצאת ?

מחזיק משער 50.

Re: לידר אגח ו

אני אומנם מחזיק מ- 47 , אך מחיר הקנייה אינו מה שצריך לשנות אלא רק המחיר הנוכחי מול צופה עתיד.

אני מאמין כי בטווח הזמן הקצר והבינוני - הנייר נטול סיכונים גדולים. בגלל שהנייר לאחר הסדר, אין סיבה ממשית שיקלה לבעיות בתקופה הקרובה.

תשלום הריביות (למרות שאין בהם רווח הוני ממשי) מובטח בחלקו - וסבירות ביצוע התשלומים גבוה שכן תוכננו במסגר ההסדר עצמו.

כך שהסיכון ליציבות החברה היא רק לטווח ארוך.

ככל שיעבור יותר זמן, לדעתי, מצב המחזיק משתפר. התשלומים מתקרבים, החברה יכולה לנהל ולשפר את מצבה, החלופות למשקיעים מצטמצמות והשוק מושך למעלה.

כן יכול בדרך להיות משבר נוסף שיגרור את כל השוק למטה (אך אם זה יקרה - בכל מקרה גם החלופות יפגעו באותה מידה), מעבר לכך זה נייר למרחקים ארוכים.

צריך להבין - כבר אין הרבה אפשרויות לעשיית רווח הוני מהיר בשוק. שה לא 2009 שקנינו נייר וחודש אחרי זה הוא עלה 30%, כעת המצב שונה. דווקא בגלל שנייר זה לאחר הסדר הסבירות שיקלה בטווח הקצר לבעיה נמוכה ולכן המתנה, לדעתי, תשתלם.

אני אישית לא מתכוון למכור כעת, ואם ימשיך לרדת ללא הודעה שלילית מהותית - אני מתכוון להרחיב את החשיפה...

אך זה אני ואני מבין שלא כולם יכולים להשקיע באופן שבו אני עושה את זה.

בדיוק כפי שכתבתי באג"ח של טאו לפני מספר דקות (שם אנו עדיין ברווח, אך התנודתיות גדולה) - פוטנציאל הרווח האמיתי בשוק האג"ח נמצא היום בחשיפה למספר ניירות בעלי מחיר שוק נמוך ותשואה גבוהה לטווח של שנה - שנה פלוס קדימה... מה שעשינו בעבר בחודש, לוקח היום שנה - שנה וחצי... ועדיין נדרש להבין את הסיכונים!
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

אני אישית לא מתכוון למכור כעת, ואם ימשיך לרדת ללא הודעה שלילית מהותית - אני מתכוון להרחיב את החשיפה...

אם תהיה הודעה שלילית מהותית תוכל להודיע ?

למען לא להגדיל עוד ההפסדים.

בוודאי,

אם תיהיה הודעה שלילית שתגרור צורך לצאת מההשקעה, אני ידווח על היציאה שלי מהנייר (כתמיד), אך אינני חושב כי נגיע לכך, יש לזכור כי המטרה פה היא אכן הסדר!

במקרה זה אינני חושב כי מעשית ישולם החוב, אין זאת מטרת ההשקעה (למרות שלא התנגד אם אכן יקרה ) - המטרה כאן ברורה - הודעה על הסדר תיתן לנו מחיר יציאה ואז יגיע שלב המימוש...
    אלון פיאדה

אלון, האם להערכתך האגח עדיין אטרקטיבי?

התפנה לי סכום וזה נראה לי אחת ההשקעות שאני הולך להשתמש בו בשבילן..

דעתי לא השתנתה, אך שים לב כי מדובר על החזקה לתקופה ארוכה עם תנודתיות בטווח הקצר, לא השקעה של כניסה ויציאה חסרת סיכון לחלוטין.

כמו כן אם מדובר בסכום גדול הייתי מפצל על מספר ניירות עם תשואה גבוהה ולא ממקד בנייר בודד.

שים לב להודעות בפורום, נפתחו כמה אפשרויות מעניינות בחודש האחרון!
    אלון פיאדה

על איזה הזדמנויות חדשות אתה מדבר אלון מלבד יורוטרייד וטאו(שיש שיגידו שכבר פוספסה הרכבת)?

דבר ראשון אני לא חושב שפוספסה הרכבת, כן עלו, אך הסיכון כעת קטן הרבה יותר, ממליץ לעיין בהם.

כמו כן יש לנו את הניירות הנוספים (שגם אליהם דיברנו) - מעריב, והסדרות של דלק נדלן... אך זה לא הכל, פשוט לעבור ולקרוא - כל נייר והסיכונים שלו, כל נייר והסיכויים שלו...
    אלון פיאדה

שלום לכל החברים,
    אני חדש בפורום כאן.

אשמח לשתף מהידע הרב שנצבר לי מבהלך 4 שנים של אינטנסיביות בשוק ההון.

אני רואה וקורא את הכתבות על לידר אגח ו'.

מה שמושך כמובן את עיני המשקיעים כאן באתר היא הריבית של 10%. וכמובן שבהתווסף אינפלציה של 2.5-3% לשנה הריבית השנתית עשויה להגיע 13-17% עם מחמ של 9 שנים. אכן ריבית חלומית.

אך לעניות דעתי השוק מתמחר בסבירות את האיגרת. כלומר אין לדעת היכן תיהיה חברה כמו לידר בעוד זמן כה רב שכן יש המון משתני מאקרו.

איגרת שכן צדה את עיניי היא איגרת לידר ה':

מח"מ של 6.6 שנים
    פארי 101.53
    מחיר שוק: 87 אגורות
    תשואה של 6.6% צמודת מדד!

למה האיגרת בעצם מעניינת?
    כאמור בוצע הסדר בלידר לפני זמן לא רב.
    כחלק מהסדר הונפקו שתי איגרות חוב חדשות : ה' ו - ו'.

איגרת ו' אין לה בטחונות ואילו לאיגרת ה' כן יש ביטחונות.

הביטחונות של איגרת ה' הן 50.7% מהון המניות של לידר שוקי הון http://www.globes.co.il/globessites/glo ... g=he&tab=1

1.כאמור שווי בטחונות אלו שווים כרגע בשוק 88.8 מיליון שקל. יותר מ 62% מערך סידרת האג"ח במחיר פארי.
    כמובן שעוד 4 שנים סך האיגרת תעלה (בגלל שהריבית נצברת בתוך האיגרת) , אך עם זאת האיגרת עדיין לא תגיע לשווי הבטוחה.
    2. כל דיוודינד שיתקבל מלידר שוקי הון ישמר בנאמנות וישמש אך ורק לפידיון האיגרת וקופונים.
    3. בפועל שווי השוק של מניות לידר שוקי הון שמוחזקות ע"י לידר השקעות שוות יותר מהמחיר שלהם בשוק. הסיבה לכך היא שאחוז האחזקה הוא 50.7%, דבר שמאשפר גביית פרמיית שליטה אם וכאשר ימכרו את החברה.

כאמור עד כאן, אנו רואים כי אנו יכולים לקבל איגרת עם מחמ ארוך,תשואה נאה מאוד של 6.6% + מדד (ביחד 8-10%) בשנה.

חסרונות שיש לציין:
    *הבטוחה, לידר שוקי הון היא חברה שנסחרת לכל דבר. ייתכן ומחירה בבורסה יירד וכך גם גודל הבטוחה (ראוי לציין שלידר שוקי הון היא חברה איתנה ובעלת מוניטין מ-ע-ו-ל-ה).
    *לידר השקעות יכולה לצאת בהצעת רכש במחיר פארי ובכך למחוק את האיגרת, כך שיש תיקרה לאיגרת שהיא מחיר הפארי (16.66% מעל השער הנוכחי)
    *הריבית הראשונה מהאיגרת תתקבל רק בשנת 2015.
    *סחירות נמוכה (אין מוכרים, הרבה קונים)

לינקים רלוונטים:
    לוח סילוקין: http://www.globes.co.il/news/bondscontr ... x?id=47852
    מניית לידר שוקי הון:
    http://www.globes.co.il/globessites/glo ... g=he&tab=1
    תשקיף של איגרת ה' (מע"מ 3):
    http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=576666 (כולל גם תשקיף של לידר ו')

עלתה מאז הפוסט שלי כבר ב 2.5%

כמובן שהמסחרר מאוד דליל, אך היום עבר גוש של 485K בעיסקת ג'מבו..

אני מאמין שהאיגרת תתפס עוד 4% לערך כדי להגיע לרמות של תשואה לפדיון של 6% (שזה תשואה גבוהה מאוד בהתייחס לסיכון האיגרת)

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות