x

עמוד 3 מתוך 16 ראשוןראשון 1234513 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 156

נושא: שוקת רחבה דצמבר - דיונים ופרשנויות

Re: שוקת רחבה דצמבר - דיונים ופרשנויות

על מנת שלא תהיו כמו חברי הכנסת שלנו שפועלים בדיעבד, אני רוצה לעלות בפנייכם
    תרחיש לא דמיוני , ואני רוצה לשם הלימוד והדיון הפורה, שתעלו הערכות מה יקרה לשוקת שלכם
    וכיצד תגיבו ( במיוחד אלו שמתהדרים שהצליחו לכתוב פוטים ב- 30 שקל !!!)

מי שעושה מילואים יודע שהערכות של מערכת הבטחון הן , שהעימות הבא של ישראל בחזית הצפון לא יהיה משהו שאנחנו מכירים מהשנים האחרונות, אלה יהיה מדובר בעימות שבו עשרות
    טילים יפלו מידי יום על מרכז הארץ ,ברמה כזאת שכל המשק יהיה מושבת או מגויס
    מדברים אל כך שתפתח חזית גם מול סוריה ואירן. אלה ערכות של אנשי צבא, ועל זה מי שהוא לא איש צבא לא יכול להתווכח.

השאלה שלי היא פשוטה נגיד והייתם מוכשרים וכתבתם פוט במרחק של 100 נקודות ויותר
    ב- 30 שקל ,וגידרתם סטרייק מתחת זה אומר שאתם בטוחים שבמהלך ה- 33 חודש הקרובים אין סיכוי בכלל לתרחיש מסוג זה. למי שלא הבין את החישוב ההפסד המקסימלי ליחידה
    1000 שקל קיבלתם 30 שקל , אתם צריכים להרוויח 33 חודש בשביל להיות בתוחלת של 0
    אם אתם נותנים סיכוי של 1% למצב כזה אתם כבר בתוחלת שלילית .
    איך נערכים למצב זה, מה קורה לפוזיציה במצב זה, איך אתם מגיבים ו האם זה שווה ?
    אשמח לתשובה רצינית ממי שלוקח את עיניין השוקת הרחוקה ברצינות

סביר להניח שאם הייתי יודע שיש מלחמה מחר, לא הייתי כותב פוטים. סביר להניח עוד יותר, שבורסה לא תהיה בדיוק הדבר שיעסיק אותי במקרה הזה.

לכן התשובה טמונה בהערכה של כל אחד ואחד מאיתנו, לגבי התדרדרות במצב הביטחוני, ואפשר עכשיו לפתוח תת דיון לגבי הערכות ביטחוניות (ואני בטח לא קונה הערכות של גנרלים באופן עיוור).

גם החישוב המתמטי לא מדוייק. אם מישהו יושב בחוץ חצי חודש, וקונה פוטים חצי חודש, אז מדובר ב 16.5 חודשים הקרובים. כי הסיכון יורד לחצי.

עוד נקודה היא שהחישוב שלך מבוסס על מלחמה מסוג "פונקציית מדרגה" כמו שאומרים המתמטיקאים. זאת אומרת שאתמול לא הייתה מלחמה, והיום יש מלחמת גוג ומגוג. המציאות היא שונה וגם זה משנה את חישובי ההסתברות (המעבר משקט למלחמה הוא הדרגתי).

אגב, אם כבר יש משהו שבאמת מפחיד, זו רעידת אדמה משמעותית. זו כן פונקציית מדרגה בין נורמל לחורבן. אבל בטח אז גם יהיה הפסקת מסחר. וכאן גם מדובר על סיכויי של פעם ב 100 שנה.

גם החישוב המתמטי לא מדוייק. אם מישהו יושב בחוץ חצי חודש, וקונה פוטים חצי חודש, אז מדובר ב 16.5 חודשים הקרובים. כי הסיכון יורד לחצי.

זה לא משנה אם אתה יושב יום אחד או חודש שלם, המתמטיקה פשוטה
    במקרה שהכל בסדר , הרווחת 30 שקל , כי זה הפרמיה שאתה מקבל ,במיקרה הרע
    הפסדת 1000 ככה שרק 33 פעם שתרוויח 30 שקל יכסו את ה- 1000 שקל סיכון.
    אם תשב חצי חודש ונגיד שתרוויח 15 תצטרך 66 חודש שהכל יהיה בסדר בשביל להרוויח.

ולגבי האימרה שלך "אם הייתי יודע שמחר תהיה מלחמה" אני אומר לך בוודאות שלא תדע מתי צריכה להיות מלחמה, היא תפרוץ בלי התרעה מראש.

אורח

שלום פועל.

ראשית אומר שאני שמח שהעלת את הנושא כיוון שיתכן שרבים כאן כותבים בפוטים ללא חשבון (וחלק גם כותבים כך באופן חשוף).

עם זאת, יש לי כמה בעיות עם הטיעון שלך.

- ראשית, לא כל מלחמה מתחילה ביום בהיר אחד (ראה ערך עופרת יצוקה, שלא ממש היה מלחמה, אבל לצורך העניין). הרבה פעמים מדובר על הדרדרות הדרגתית, מהירה יותר או פחות, שמאפשרת תגובה.

-שנית, גם בפרוץ מלחמה, אין הכרח שהמדד ירד 15% ביום, למרות שגם במקרה כזה ניתן יהיה לסגור את המרווח בעלות מסוימת (ייתכן שיתנפח ל300, 500 ואפילו 800 שקל כתלות בירידת המדד, אך לא לרמה שלא ניתן יהיה להוציא כלום).

-שלישית (קצת קטנוני), יש בעיה בחישוב שלך (אפילו אם נניח שהלך כל ה1000 שח ולא הצלחנו להוציא שקל). הסיבה לכך היא התקבול שאתה מקבל על המרווח (ועל המקביל לו בקולים), כך שלמעשה ההפסד המקסימלי הוא 940 ש"ח.

-דבר רביעי. אני לא מאמין בכתיבת שוקת רחבה בסטיות הנוכחיות (ולא כותב), אך בסטייה של 20-25, ניתן להתרחק בדרך כלל הרבה מעבר ל100 נקודות, כך שהסיכון פוחת (הסטיה אולי מתארת את סיכון הירידה של השוק (גם נתון לוויכוח), אך וודאי לא מתמחרת אירוע בטחוני פתאומי).

עכשיו אני רוצה לעשות חישוב מעט יותר רציונלי של ההפסד ממלחמה (ואני אתייחס לאלו שאכן כותבים מרווחי 30 ש"ח).

אנו כותבים מרווח פוט ומרווח קול בתקבול 30 שח מכל אחד.
    הסיכון המקסימלי הוא 940 ש"ח.

נניח כי בעת מלחמה יתנפח המרווח ל500 ש"ח (מספיק ריאלי?).

אזי התקבול שלנו, 60 ש"ח, לחלק לעלות סגירת המרווח, 500 ש"ח, נותן שמחזירים את ההפסד תוך כ8 חודשים.

סתם רציתי להראות מה קורה שמעט משחקים במספרים...

דרך אגב, לפי אותו עקרון, אלו שכותבים חשוף כתיבות של 100 ש"ח (עדיין יוצא פחות תשואה באחוזים מהמרווחים למעלה) עלולים למצוא את עצמם במלחמה עם אופציות כתובות בכסף שעולות 4000-3000 ש"ח.
    במקרה כזה באמת יקח שנים להחזיר...

ציטוט פורסם במקור על ידי פועל קטן
    על מנת שלא תהיו כמו חברי הכנסת שלנו שפועלים בדיעבד, אני רוצה לעלות בפנייכם
    תרחיש לא דמיוני , ואני רוצה לשם הלימוד והדיון הפורה, שתעלו הערכות מה יקרה לשוקת שלכם
    וכיצד תגיבו ( במיוחד אלו שמתהדרים שהצליחו לכתוב פוטים ב- 30 שקל !!!)

מי שעושה מילואים יודע שהערכות של מערכת הבטחון הן , שהעימות הבא של ישראל בחזית הצפון לא יהיה משהו שאנחנו מכירים מהשנים האחרונות, אלה יהיה מדובר בעימות שבו עשרות
    טילים יפלו מידי יום על מרכז הארץ ,ברמה כזאת שכל המשק יהיה מושבת או מגויס
    מדברים אל כך שתפתח חזית גם מול סוריה ואירן. אלה ערכות של אנשי צבא, ועל זה מי שהוא לא איש צבא לא יכול להתווכח.

השאלה שלי היא פשוטה נגיד והייתם מוכשרים וכתבתם פוט במרחק של 100 נקודות ויותר
    ב- 30 שקל ,וגידרתם סטרייק מתחת זה אומר שאתם בטוחים שבמהלך ה- 33 חודש הקרובים אין סיכוי בכלל לתרחיש מסוג זה. למי שלא הבין את החישוב ההפסד המקסימלי ליחידה
    1000 שקל קיבלתם 30 שקל , אתם צריכים להרוויח 33 חודש בשביל להיות בתוחלת של 0
    אם אתם נותנים סיכוי של 1% למצב כזה אתם כבר בתוחלת שלילית .
    איך נערכים למצב זה, מה קורה לפוזיציה במצב זה, איך אתם מגיבים ו האם זה שווה ?
    אשמח לתשובה רצינית ממי שלוקח את עיניין השוקת הרחוקה ברצינות

ציטוט פורסם במקור על ידי פועל קטן

ולגבי האימרה שלך "אם הייתי יודע שמחר תהיה מלחמה" אני אומר לך בוודאות שלא תדע מתי צריכה להיות מלחמה, היא תפרוץ בלי התרעה מראש.
    בטח שזה משנה אם אתה יושב בפנים יום או חודש. אם אתה יושב יום בפנים, הסיכוי שתתפוס אותך קטסטרופה הוא 1/30 מאשר הסיכוי שתתפוס אותך קטסטרופה אם אתה כל החודש בפנים.

אורח

אתם מדברים על דברים שונים..

דמי כיס מדבר על התוחלת ההשקעה (שכן כך יש הסתברות חצי שהמלחמה תתפוס אותך בפוזיציה), ואילו פועל מדבר על מה קורה אם המלחמה תפסה אותך בפוזיציה...

[quote=דמי כיס]
    ציטוט פורסם במקור על ידי "פועל קטן":41uai469

בטח שזה משנה אם אתה יושב בפנים יום או חודש. אם אתה יושב יום בפנים, הסיכוי שתתפוס אותך קטסטרופה הוא 1/30 מאשר הסיכוי שתתפוס אותך קטסטרופה אם אתה כל החודש בפנים.[/quote:41uai469]

Suppog,
    אני מבצע את שוקת רחבה כבר שנה (מאז נובמבר 2009).
    נכון, אני מניח שבעת המלחמה אתה כנראה תצליח לסגור את מרווח הפוטים ב 500 ש"ח ועל פניו להחזיר את ההפסד תוך 8 חודשים...
    אבל יש עוד כמה פרמטרים שאותם חוויתי באופן אישי שצריך גם כן להוסיף לסטטיסטיקה:
    1. תוך שנה הזאת נאלצתי להזיז רגליים לאחור ב 3 חודשים, מה שמחק לי לפחות רווח של אותו החודש ולפעמים אפילו קצת יותר (ואני לא לוקח בחשבון את כל הפעמים בהם כן הייתי צריך להזיז רגליים ע"פ כללים של יוסי אלוף ולא הזזתי). כלומר אם תמיד הייתי עובד ע"פ הכללים של יוסי אלוף, אני מניח שהיו הרבה יותר פעמים מאשר 3.
    2. בחודש מאי (אם אני לא טועה) דאו ג'ונס נפל 10% ביום, מה שגרם לי סופ"ש שלם של חוסר שינה, כתוצאה מכך ביצעתי הרחקה חפוזה של פוטים וקירוב של קולים מה שבדיעבד היה טעות. באתו החודש הפסדתי כ 15% (שלושה חודשים של רווחים). בואו לא נשכח שהיה יכול להיות מצב שהנפילה של 10% לא הייתה נמחקת חלקית ביום למחרת, אלא מעוף היה פותח -10%, אני בטוח שכולנו היינו מזיעים בתרחיש זה וזה היה מאוד מאוד קרוב.
    3. ספטמבר השחור, נשארתי לפקיעה עם הרבה כתיבות של 1220 (מוגן סטרייק אחד) וקיבלתי פקיעה של 1229.75. החודש נגמר בהפסד של 40% במזל (היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע)
    ולסיכום:
    מתוך 12 חודשים:
    3 חודשים ללא רווח כתוצאה מהזזה של רגליים (והזזתי פחות ממה שהייתי צריך ע"פ הכללים).
    1 חודש הפסד של 15%
    1 חודש הפסד של 40%
    7 חודשים של רווח 3-5%
    כל זה קרא ללא אירוע קיצון ממשי (מלחמה, משבר עולמי וכו') ולמרות זאת הפסדתי הרבה מאוד כסף. יכול להיות שהכל נובע מטעויות אישיות שלי בלבד ושזה לא מייצג, אבל אסטרטגיה עם תוחלת כזאת היא לא בשבילי. כמובן שתוך כדי השנה הזאת חוויתי המון לילות של דאגה וחוסר שינה ומחיר נפשי שאת זה לא ניתן לכמת באחוזים ובכסף....
    שיהיה בהצלחה לכולם!

אצלי הדברים שונים. בשנה האחרונה הפסדתי בשני חודשים מתוך 12. בשני המקרים זה היה בגלל צרוף קטלני של אידיוטיזם ונסיבות סביבתיות.

בפעם הראשונה זה היה כאשר ישראל הצטרפה ל OECD. ביום המסחר האחרון לפני הפקיעה, ישבתי מול המחשב ועשיתי לעצמי נזקים במו ידי. זה היה הפסד של 10% שהוחזר חודש אחרי זה.
    בספטמבר זה כבר היה שטויות ברמה של פיגור עמוק. אבל כבר דובר על זה מספיק.
    חוץ מזה, בכל ה 10 חודשים האחרים, יצאתי ברווח של 4%-5% חודשי. הייתה תקופה שמשכתי כל חודש את הרווחים להנאת המשפחה.

המבחן שלי הוא לראות אם אצליח להחזיר את הפסדי ספטמבר. אם כן, הרי שהשוקת זו אסטרטסיה מנצחת.

אני מאלו שכותבים חשוף -
    אני יוצא מנק' הנחה שבפריצת מלחמה אופ' פוט של 30 ש"ח הופכת ל-1,000 ש"ח. כמובן שאני רץ כמוכה אמוק לסגור מה שמוחק לי רווחים של שנה.

אולם הזינוק בסטייה מנפח ללא הכרה גם את קולים שאני אכתוב כמו מטורף במרחק גדול. אופ' קול במרחק 10% למעלה יכולה גם להיסחר ב-500 ש"ח (אני יודע שזה נשמע עכשיו מדע בדיוני אבל ניסיוני רב השנים ראה גם יותר מזה) וכנראה הסטייה תישאר גבוהה יותר מחודש אחד.

אני מוכן לעמוד בהפסד כזה ולוקח זאת בחשבון. זאת מכה פסיכולוגית לא פשוטה בנוסף לנזק האדיר לכיס. המודעות המוקדמת לגודל ההפסד לא תעזור להימנע מדיכאון ההפסד בזמן אמת.

איציק

טוב אם כבר מדברים על זה אז גם אני סוגר היום שנה בדיוק במסחר במעוף ובשוקת בפרט .במהלך השנה הזו הצלחתי להפסיד כ 10% מהתיק.מה אני אגיד לכם ,זה לא פשוט בכלל ועוד במבט לאחור השנה לא היה יותר מידי דרמות בסה"כ היה די רגוע לרוב ,מרבית הנזקים נגרמו מתוך לחץ,פחד,וגרידיות.
    דבר אחד הוא חיובי למדתי והמשיך ללמוד ,לצערי גיליתי שבמסחר לא לומדים על טעויות של אחרים עד שלא תרגיש לא תבין,אני בטוח שרבים מסכימים על כך.
    לגבי מקרה קיצון זה יכול להיות אבל כל התיק קשה מאוד להפסיד נזק כבד כן אבל אם ימחקו כותבי שקתות מה היה אם כל הסוחרים?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות